Jump to content

Ποινές, Πρόστιμα, Αθωώσεις και τέτοια


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

1 hour ago, Ban Viveur said:

Σαν να μου λες ότι οι καλοί δρόμοι σκοτώνουν γιατί επιτρέπουν στον οδηγό να αναπτύξει όλα τα ένστικτα του κακγκουρισμού 

Δύο τρόποι υπάρχουν αποτροπής της μαλακίας

1) Αν είναι λάτρης του ποδοσφαίρου ο ιστορίας της εξέδρας να βλέπει μαζί με τον Θεοχάρη και το Λεβάνταγα τους αγώνες της ομάδας του.

2) Να διαχωρίσουμε επιτέλους την ατομική από τη συνολική ευθύνη

Έχουμε ξεφύγει από  το "¨οχι Βία στα γήπεδα" .  Για τη μαλακία στα γήπεδα συζητάμε

Και όλα αυτά που προτείνεις , έλεγχος , περισσότερος έλεγχος , μπάτσοι και περισσότεροι μπάτσοι είναι το απόλυτο καύσιμο για τη μαλακία

Έχουμε κάνει την απόλυτη επιστήμη ένα ποδοσφαιρικό αγώνα. Και πριν γίνει αυτός να είμαστε υποχρεωμένοι να κάτσουμε σε ένα τραπέζι όλοι να συζητάμε πως δεν θα τον γαμήσουμε  

 

 

ωραία όλα αυτά άλλα στο πραγματικό κόσμο τι γίνεται ? αυτό που έχει εξάρχεια γκέτο κτλ 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, JOSS said:

Nομίζω δεν έχουμε αντιληφθεί τι σημαίνει εκτόξευση μολότοφ μέσα σε κερκίδα πολυπληθών απροστάτευτων. Το όλο ζήτημα προέκυψε κυρίως λόγω της μολότοφ και όχι των επεισοδίων που έχουν γίνει σε πολλά άλλα ματς φέτος και σε μεγαλύτερη έκταση. Λίγο να το νιώσουμε, για να εκτιμήσουμε πόσο φτηνά την γλιτώσαμε από την ουέφα. Πάει αυτό. Από εκεί και πέρα η R έχει μια συγκεκριμένη ταυτότητα και πολιτικό προσανατολισμό (αλλους τους εκφράζει άλλους όχι, εμένα ναι) αλλά ας μην εθελοτυφλούμε λέγοντας πως ήταν πολιτικά τα κίνητρα άσχετα αν αποτελεί μια καλή κολυμπήθρα του σιλωαμ. Διάβασα το άρθρο του Τσακίρη στο γκαζέτα που το φωτογράφισε ως μια μαχητική αντιφασιστική πράξη και με θλίβει αυτός ο βαυκαλισμός. Η R έχει δείξει με πολλούς τρόπους και σε πολλές περιστάσεις τον αντιφασιστικό της χαρακτήρα αλλά δεν σημαίνει ότι κάθε τι που συμβαίνει έχει αυτό ως γνώμονα. Για μένα, εγινε ξεκάθαρα λόγω της βαζελοπαρουσίας και της βαζελιάδας των προηγούμενων ημερών. Το να μην παραδεχόμαστε πως ήταν λάθος η μολότοφ (για ονομα) μου θυμίζει τα πρωτοσέλιδα της συμπρωτευουσας μετα την εισβολη στην τουμπα που γράφανε πως ο τσετσενος εχει αδεια οπλοφοριας. Πάει κι αυτό. Τέλος, σε ο,τι αφορα την προληψη για αποφυγη περιστατικων τετοιας φυσης που μπορει να ξαναστοιχισουν στο μελλον. Η διοίκηση πρέπει να φροντίζει να προστατεύει την ομάδα με καλό έλεγχο ειδικά στα ματς επικινδυνότητας. Από εκεί και πέρα αν κάποιος έχει βάλει στόχο να περάσει μέσα μολότοφ ἠ οτιδήποτε αλλο, υπάρχουν τόσοι τρόποι που είναι αδύνατον να ζητάς από τον μπρόεδρα να τους προβλέψει και να τους αποτρέψει. Άρα μοιρασμένη η ευθύνη. Είμαι σίγουρος πως η διοικηση θα αυξησει τους ελεγχους , μένει να δούμε αν και η R εννοούσε και θα τηρήσει αυτά που ανακοίνωσε μετά την τιμωρία με τον γαύρο. Αυτά απο μένα και καλημέρες σε όλους τους ενωσίτες.

Τι να πώ ? Απλά τα έγραψες όλα στη πραγματική του διάσταση μέσα σε λίγες σειρές . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, JOSS said:

 μένει να δούμε αν και η R εννοούσε και θα τηρήσει αυτά που ανακοίνωσε μετά την τιμωρία με τον γαύρο. Αυτά απο μένα και καλημέρες σε όλους τους ενωσίτες.

Με αφορμή αυτό να πω ότι διαφωνώ με εκείνη την ανακοίνωση της R.Δεν υπήρχε κανείς λόγος να ζητήσει συγνώμη ούτε να αναλάβει οποιαδήποτε ευθύνη.Είναι μια μεγάλη απρόσωπη οργάνωση οπαδών και όχι η ασφάλεια του γηπέδου για να πει ότι θα κάνει καλύτερα την δουλειά της.Δεν έχει εγγεγραμμένα μέλη για να τους επιβάλλει πειθαρχεία, δεν είναι τρεις και ο κούκος για να πει ο Τάκης στο Μάκη ''ρε μαλάκα μην ανάψεις καπνογόνο'' για να είμαστε εντάξει. Η ανακοίνωση της λοιπόν είναι λάθος γιατί ανέλαβε ευθύνη που δεν της αναλογεί και χρεώθηκε ότι έχει γίνει και ότι θα γίνει από εδώ και πέρα.Δηλαδή μπήκε ο άλλος στο απέναντι πέταλο πέταξε μολότοφ και εμείς μιλάμε για την original που ήταν 500 μέτρα μακρυά.

 

Η ευθύνη της φύλαξης του γηπέδου ανήκει αποκλειστικά πρώτα στο κράτος και μετά στις ΠΑΕ. Πρώτα στο κράτος γιατί είμαστε στην Ελλάδα όπου η βία στα γήπεδα είναι κάτι σαν έθιμο πλέον και τα έθιμα δεν καταργούνται ποτέ, μόνο αντικαθίστανται.

 

Καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kitrinomauros_asthenis said:

Με αφορμή αυτό να πω ότι διαφωνώ με εκείνη την ανακοίνωση της R.Δεν υπήρχε κανείς λόγος να ζητήσει συγνώμη ούτε να αναλάβει οποιαδήποτε ευθύνη.Είναι μια μεγάλη απρόσωπη οργάνωση οπαδών και όχι η ασφάλεια του γηπέδου για να πει ότι θα κάνει καλύτερα την δουλειά της.Δεν έχει εγγεγραμμένα μέλη για να τους επιβάλλει πειθαρχεία, δεν είναι τρεις και ο κούκος για να πει ο Τάκης στο Μάκη ''ρε μαλάκα μην ανάψεις καπνογόνο'' για να είμαστε εντάξει. Η ανακοίνωση της λοιπόν είναι λάθος γιατί ανέλαβε ευθύνη που δεν της αναλογεί και χρεώθηκε ότι έχει γίνει και ότι θα γίνει από εδώ και πέρα.Δηλαδή μπήκε ο άλλος στο απέναντι πέταλο πέταξε μολότοφ και εμείς μιλάμε για την original που ήταν 500 μέτρα μακρυά.

 

Η ευθύνη της φύλαξης του γηπέδου ανήκει αποκλειστικά πρώτα στο κράτος και μετά στις ΠΑΕ. Πρώτα στο κράτος γιατί είμαστε στην Ελλάδα όπου η βία στα γήπεδα είναι κάτι σαν έθιμο πλέον και τα έθιμα δεν καταργούνται ποτέ, μόνο αντικαθίστανται.

 

Καλημέρα

Θελω να πω κατι για το πρωτο σκελος αυτου που λες. Σε εκείνο ειδικά το ματς στοιχισε 3 βαθμους στην ομαδα σε καιριο χρονικα σημειο. Ασχετα που την ειχαμε ψυλλιαστει που παει το πρωταθλημα ουσιαστικα τελειωσες εκεινη τη μερα. Φαντασου λοιπον να ειχε γινει αυτο περσι. Δεν θα υπηρχε λογος να ζητησει συγγνωμη? Ἠ ακόμα καλύτερα. Γιατί δεν έγινε περσι?

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, JOSS said:

Θελω να πω κατι για το πρωτο σκελος αυτου που λες. Σε εκείνο ειδικά το ματς στοιχισε 3 βαθμους στην ομαδα σε καιριο χρονικα σημειο. Ασχετα που την ειχαμε ψυλλιαστει που παει το πρωταθλημα ουσιαστικα τελειωσες εκεινη τη μερα. Φαντασου λοιπον να ειχε γινει αυτο περσι. Δεν θα υπηρχε λογος να ζητησει συγγνωμη? Ἠ ακόμα καλύτερα. Γιατί δεν έγινε περσι?

Χωρίς να διαφωνώ στο σκεπτικό σου, απλά για την ιστορία, έγινε κ πέρσι ακριβώς το ίδιο στο ημίχρονο, αλλά ήσουν πιο δυνατός στο παρασκήνιο κ δεν τιμωρήθηκες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, JOSS said:

Θελω να πω κατι για το πρωτο σκελος αυτου που λες. Σε εκείνο ειδικά το ματς στοιχισε 3 βαθμους στην ομαδα σε καιριο χρονικα σημειο. Ασχετα που την ειχαμε ψυλλιαστει που παει το πρωταθλημα ουσιαστικα τελειωσες εκεινη τη μερα. Φαντασου λοιπον να ειχε γινει αυτο περσι. Δεν θα υπηρχε λογος να ζητησει συγγνωμη? Ἠ ακόμα καλύτερα. Γιατί δεν έγινε περσι?

Έβαλαν φυτευτούς δικαστές για να σε τιμωρήσουν και αυτό έκαναν, προσωπικά δεν βρίσκω κάποια ευθύνη από την πλευρά μας.Συμφωνώ ότι οι βαθμοί στοίχησαν ειδικά σε ένα ρόστερ που εκ του αποτελέσματος βρωμούσε φλωριά και ηττοπάθεια από χιλιόμετρα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kitrinomauros_asthenis said:

Έβαλαν φυτευτούς δικαστές για να σε τιμωρήσουν και αυτό έκαναν, προσωπικά δεν βρίσκω κάποια ευθύνη από την πλευρά μας.Συμφωνώ ότι οι βαθμοί στοίχησαν ειδικά σε ένα ρόστερ που εκ του αποτελέσματος βρωμούσε φλωριά και ηττοπάθεια από χιλιόμετρα.

Δηλαδη περα απ τα παρασκηνιακα εσυ ησουν αγγελουδι; Δεν πηγαινες γυρευοντας θεωρεις;

Link to comment
Share on other sites

Πλην Άγιαξ όπου τιμωρηθήκαμε πολύ βαριά δεν έγινε κάτι στα υπόλοιπα παιχνίδια οπότε όχι δεν πιστεύω ότι πηγαίναμε γυρεύοντας.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Παντως μια τιμωρια επρεπε να φαει και ο Αγιαξ για τα κωλοπαιδια που εστειλε στην Αθηνα για τσαμπουκαδες.....απαγορευση μετακινησεων των συγκεκριμενων οπαδων για καποια ματς ας πουμε δεν θα ηταν κατι δικαιο?

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, kitrinomauros_asthenis said:

Πλην Άγιαξ όπου τιμωρηθήκαμε πολύ βαριά δεν έγινε κάτι στα υπόλοιπα παιχνίδια οπότε όχι δεν πιστεύω ότι πηγαίναμε γυρεύοντας.

Στο παιχνιδι με τον γαυρο ησουνα στο γηπεδο;

Link to comment
Share on other sites

Στο ματς που δεν διακόπηκε ούτε δευτερόλεπτο λες?Όχι δεν ήμουν αλλά πήγαν κάτι φιλαράκια μου και μου είπαν ότι δεν έγινε τίποτα μέσα στο γήπεδο.Και από την τηλεόραση δεν φάνηκε τίποτα γιαυτό δεν έγραψε κάτι ο παρατηρητής.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, XAMΠOΣ said:

Παντως μια τιμωρια επρεπε να φαει και ο Αγιαξ για τα κωλοπαιδια που εστειλε στην Αθηνα για τσαμπουκαδες.....απαγορευση μετακινησεων των συγκεκριμενων οπαδων για καποια ματς ας πουμε δεν θα ηταν κατι δικαιο?

μια καλη τιμωρια θα ηταν μια υποχρεωτικη διημερη διαμονη σε AIRBNB διαμερίσματα στην κωλέττη

Link to comment
Share on other sites

Ναι αμέ μια χαρά ξέρω την κωλεττη....εχω περασει ωρες σε εκεινη την εφορία!!

με σκαι δεν ασχολούμαι ποτέ....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest XAMΠOΣ

Θα μας τους δωσουν πισω οταν ειμαστε σιγουρα 100% τριτοτεταρτοι.

Link to comment
Share on other sites

On 3/13/2019 at 3:54 AM, Geologos said:

με το -3 για την φωτοβολιδα τι γινεται?

21 του μηνος εκδικαζεται

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Παει η μεταγραφη Ντελεκιτς:wacko:

Quote

Επιβάλλει στην ΑΕΚ χρηματική ποινή ύψους 6.000 € (αγώνας Κυπέλλου Ελλάδας ΑΕΚ-Ατρόμητος).

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
9 minutes ago, Fadrhonc21 said:

http://www.aek365.com/a-647625/h-aek-paraiteitai-apo-thn-prosfugh-sto-cas-logw-ouefa.htm


ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Tι σανό πέφτει ρε παιδάκι μου

Αυτό παραδόξως παίζει να έχει μια δόση αλήθειας, μου φαίνεται λογικό. Μπορεί και όχι, συνεχίζουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Νομίζω σίγουρα για να δικαστεί μια υπόθεση στο CAS πρέπει να σκάσεις και κάποια χρήματα. Πιο λογικό μου φαίνεται αυτός να ήταν ο λόγος μιας και έχασες την 2η θέση παρά η υπόθεση με Άγιαξ κτλ. Αν ήταν το τελευταίο θα το έλεγαν τότε κι όχι σήμερα.
Τέλος πάντων, φέτος η χρονιά όπως πήγε δούλεψε στο 100% για την τσέπη του τίγρη. Είχαμε την ιστορία του CAS και ότι θα πάρουμε τους -3 πίσω, οπότε μένουμε με Μαρίνο όσο πάει. Μετά είχαμε τον κίνδυνο του Άγιαξ, οπότε γιατί να κάνεις μεταγραφές κοκ

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η φωτογραφια είναι το μονο που έχω δει εγώ να συμβαίνει σε εκεινο τον αγώνα. Παρόλαυτα, φάγαμε ίδια τιμωρία με τον βαζελο, που ειδαμε στις οθονες τα αισχη. 

Για μένα αν ειναι για να βρεις το δικιο σου να τρεχεις στα Κας και στα Μας, γαμησετα.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα δεν παμε στο cas μετα την ιστορια με τον Αγιαξ.Τι ειμαστε μπουγατσες;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D featured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×