Jump to content

Aπόγονοι του στόλου ​🖕


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Στην περιπτωση του μαλακα παπαστ. Έπρεπε να έχουμε καταλαβει ππυ το παει. Και αμέσως να κόψουμε λάσπη. Νομίζω φαίνοταν. Εμείς παγιδευτηκαμε και το συνεχίσαμε. Ίσως έχει ευθυνη και ο Κονε που πίστευε-ηθελε μια μεγάλη κίνηση αλλά δεν είδε την παγιδα. Αν λέγαμε ότι μιλήσαμε αλλά ο Σωκρατακος είχε διαλέξει γαυρο θα ήμασταν όλοι ικανοποιημένοι. Γιατί αυτό έγινε  και τα 200κ τα ακουω βερεσέ. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Ραφίνια βρισκόταν στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» για τον αγώνα του Ολυμπιακού με τον Απόλλωνα Σμύρνης, αλλά στο σπίτι του γινόταν ληστεία! Ένας άνδρας οπλισμένος με κατσαβίδι εισέβαλε το απόγευμα του Σαββάτου 31 Οκτωβρίου στην πολυτελή κατοικία του Βραζιλιάνου στη Βούλα και άρπαξε χρυσαφικά και ρολόγια. Τα κλοπιμαία ήταν αξίας δεκάδων χιλιάδων ευρώ. Στο σπίτι ήταν η Βραζιλιάνα οικιακή βοηθός. Η γυναίκα έντρομη, δεν προέβαλε αντίσταση και ο δράστης, ο οποίος εισέβαλε από ένα ανασφάλιστο παράθυρο, λίγα λεπτά αργότερα και αφού άρπαξε κοσμήματα και ρολόγια εξαφανίστηκε.

Αυτή, βέβαια, δεν ήταν η πρώτη φορά που παίκτης των «ερυθρολεύκων» έπεσε θύμα ληστείας. Συνέβη, επίσης, στους Σισέ, Ελαμπντελαουί, Νάτχο, Καρσελά, Οτζίτζα Οφόε, Ματίας Ναουέλ, Σα. Και κάποιοι εξ αυτών λίγο μετά από αυτό το γεγονός άρχισαν να εμφανίζονται… φευγάτοι. 

Εδώ και ημέρες ακούγονται σενάρια αποχώρησης (και) του Ραφίνια. Στη Γερμανία υπήρξαν δημοσιεύματα για ενδιαφέρον της Σάλκε, αλλά ο μάνατζέρ του τα διέψευσε. Nωρίτερα είχαν γραφτεί πολλά και στην Πορτογαλία για πιθανή επανένωσή του με τον Ζόρζε Ζεσούς, με τον οποίο είχε συνεργαστεί στη Φλαμένγκο, στη Μπενφίκα. 

Πριν από μερικές ώρες έφτασε στην Ελλάδα ο Κενί Λαλά… Ο Ολυμπιακός, δηλαδή, έξι μήνες μετά την απόκτηση του Ραφίνια προχωρά στη μεταγραφή και άλλου δεξιού μπακ. Ο Λαλά θα υπογράψει για 2,5 χρόνια και μπαίνει στο ρόστερ μαζί με τους Ραφίνια, Ντρέγκερ και Ανδρούτσο. Ποιος θα φύγει; 

Λίγες ώρες μετά την άφιξη του Λαλά, ο Πέδρο Μαρτίνς άφησε εκτός της αποστολής των «ερυθρόλευκων» για το σημερινό παιχνίδι πρωταθλήματος κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης τον Ραφίνια. Και αυτή είναι, όπως, φαίνεται η απάντηση στην ερώτηση για το ποιος θα αποχωρήσει… 
 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Εγκεφαλικά καμένος και ξιπασμενος. Πήγε στην ομάδα  που του έ βριζαν την μανα για τους τεστάρει και θεωρεί τον εαυτό του ,ανώτερο ,πνευματικά. 

Εγώ θα επιβεβαιώσω την μικρότητα  μου σαν Έλλην βαλκανιος και θα του ευχηθώ τα χειρότερα, παντού. 

Link to comment
Share on other sites

μακαρι την καριερα του Λαζαρου. πρωτα τραγουδουσε τον υμνο σε καρεκλα και μετα εβλεπε τα ματς απο την εξεδρα. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Skepastos said:

Σε αλλά νέα ο Σωκρατακος σε σημερινες του δηλωσεις θέλει να αλλάξει το Ελληνικό ποδόσφαιρο για αυτό διάλεξε γαύρο για να αναγκαστούν να τον αποθεώσουν όσοι τον έβριζαν. Εξισώνει μάλιστα τις βρισιές στο Καραϊσκάκη με το αγανακτισμένο κράξιμο των ΑΕΚτζηδων. Ευτυχώς καριολα που δεν ξαναφορέσες το δικέφαλο, είσαι στο σωστό χαιμετυπειο. Και από εκεί που είσαι το μόνο που μπορεις να αλλάξεις είναι ότι τώρα θα μπορεις να κλαδεύεις στην περιοχή χωρίς να σε χρεώνουν πεναλντι 

Καλα το ξεκίνησε. Τέτοια θέλουμε να ακούμε και θα γελάσουμε με το μέλλον του. 

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να δούμε αν το ελληνικό ποδόσφαιρο μπορεί να αντέξει χαρακτήρες και προσωπικότητες σαν τη δική μου.

 

Σωκράτης 2021 

με έχει πιάσει αγωνία αν τον ποδόσφαιρο μας μπορεί να δεχτεί ρουφιάνους... 

Link to comment
Share on other sites

Αντε γαμησου ρε Σωκράτη. Δεν πρόλαβες να κλείσεις μια βδομάδα εκεί κι έγινες γαυρος

Σε κάναμε και παίκτη 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, goku21 said:

Θα πρέπει να δούμε αν το ελληνικό ποδόσφαιρο μπορεί να αντέξει χαρακτήρες και προσωπικότητες σαν τη δική μου.

 

Σωκράτης 2021 

με έχει πιάσει αγωνία αν τον ποδόσφαιρο μας μπορεί να δεχτεί ρουφιάνους... 

Ντεμιστηκε και αυτός ( κατά το ψωνιστηκε). 

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναγράφω. Σκέψη δικια μου.

Μετα τις ενέργειες Κουλη τοτε με τους βου και την Ξάνθη, ο βουβαλος δεν μίλησε, απλά είπε έτσι είστε; Θα αγοράσω κι εγώ ομάδα να σας ξεφτιλίσω και πειράξετε με τώρα αν τολμάτε. 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν νομίζω να φάει έστω - 7 ο γαυρος ποτέ.. 

Μιας και μιλάμε για προσχήματα εδώ βγήκαν κάποια γαυρικα μέσα όσον αφορά τη δική της συμμοριας και έγραψαν ότι τώρα που αθωώθηκε ο Μαρινάκης θα πρέπει να απολογηθούν στη δικαιοσυνη αυτοί που τον κατηγόρησαν όλα αυτά τα χρόνια.. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Hoffman21 said:

Και ο Μπρουνο στον Αρη.. Ουτε τα προσχηματα αυτοι..

Ενισχυει την ομαδα στην μαχη για την 2η θεση 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, nikos said:

Το ξαναγράφω. Σκέψη δικια μου.

Μετα τις ενέργειες Κουλη τοτε με τους βου και την Ξάνθη, ο βουβαλος δεν μίλησε, απλά είπε έτσι είστε; Θα αγοράσω κι εγώ ομάδα να σας ξεφτιλίσω και πειράξετε με τώρα αν τολμάτε. 

Έτσι ακριβώς. Γιαυτό και για ποακ Ξάνθη δεν ακούγεται τίποτα. Έτσι απάντησε ο Βαγγελας. Και δε μπορεί να πει κανείς τίποτα. Αν ο ποακ είχε καθαρή τη φωλιά του θα το έψαχνε για καταγγελία. Καλά, όσο για εμάς, θα του κλάσουμε το δεξί 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vargas21 said:

Ενισχυει την ομαδα στην μαχη για την 2η θεση 

Ε καλά σαπακι είναι ο Μπρούνο

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, George_D said:

Αντε γαμησου ρε Σωκράτη. Δεν πρόλαβες να κλείσεις μια βδομάδα εκεί κι έγινες γαυρος

Σε κάναμε και παίκτη 

Μακαρι αχιλλειο και χιαστο ταυτοχρονα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Έχουν ξεφύγει τελείως όσο αφορά θράσος και αλαζονεία. Ανέβασαν πανό με την ημερομηνία και το σκορ του αγώνα με τον βάζελο ,το 3-0.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
3 minutes ago, George_D said:

δεν απαγορευεται η εισοδος φιλαθλων στα γηπεδα λογω covid.... ???

Ναι.

Οι επίσημοι το ανέβασαν!

Τι δεν καταλαβαίνεις;:D

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λέτε αλλά ο σύντροφος βαγγελης με 15 βαθμούς μπροστά έριξε  4 - 5 μύρια. Για τον οργανισμό η κάθοδος του Απόστολου της αριστείας Σωκράτη  στην πλατεία Αλεξάνδρας είναι μια τεράστια ευκαιρία να ρίξει την μπάλα στην εξέδρα αφήνοντας το ποίμνιο να ασχολείται με τη μετάλλαξη του σε Ντεμη του γαβαθιωτισμου. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Duck_Season said:

Καλά τα λέτε αλλά ο σύντροφος βαγγελης με 15 βαθμούς μπροστά έριξε  4 - 5 μύρια. Για τον οργανισμό η κάθοδος του Απόστολου της αριστείας Σωκράτη  στην πλατεία Αλεξάνδρας είναι μια τεράστια ευκαιρία να ρίξει την μπάλα στην εξέδρα αφήνοντας το ποίμνιο να ασχολείται με τη μετάλλαξη του σε Ντεμη του γαβαθιωτισμου. 

Τα στοιχεια απο transfermarkt:

 

Ολυμπιακος 2020/2021

Arrivals: 8.8m

Departures: 20.9m

Κέρδος: 12.1m

(Ξοδεψε το 42.1% των πωλησεων)

 

AEK 2020/2021

Arrivals: 6.67m

Departures: 6.7m

Κέρδος: 0.03m

(Ξοδεψε το 99.5% των πωλησεων)

 

Για το "εριξε" βαζω τα παραπανω στοιχεια. Γιατι με την ιδια λογικη και ο Μελισσανιδης δεν εβαλε τα εσοδα της ομαδας για το γηπεδο, αλλα "εριξε" κανα 40αρι για το γηπεδο μεσα στα χρονια και εριξε και 6.5εκ φετος για μεταγραφες. Διαλεξε δηλαδη, ειτε ο Μελισσανιδης εχει βαλει 40εκ για το γηπεδο, ειτε ο Μαρινακης παντελονιαζει περιπου 10εκ καθε χρονο απο τις μεταγραφες του Ολυμπιακου. 

Προφανως ουτε 40εκ εχει βαλει ο Μελισσανιδης για το γηπεδο, νομιζω 1.2εκ εχει βαλει απο την τσεπη του σε 8 χρονια, και προφανως δεν ριχνει λεφτα ο Μαρινακης στον Ολυμπιακο αντιθετα, βγαζει και πολλα μαλιστα. Η Demy δεν εχει την πνευματικη ικανοτητα να γινει Γαβαθιωτης, απετυχε και στην αποπειρα του να γινει προπαγανδιστης, οπως απετυχε σε οτιδηποτε εχει να κανει με το μυαλο του.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Ο ραφινια  αρχικά ήταν αρνητικός στην αποχώρηση αλλά τελικά, χαιρετάει. Ήρθε η τεράστια  προσωπικότητα του Σωκράτη και είναι λίγο στριμωκολα  στου Ρέντη .

 

Link to comment
Share on other sites

Καθε χρονο τα ιδια ακριβως κανει ο Βαγγελης. "Φορτωνει" το καλοκαιρι εν οψει Ομιλων και "ξεφορτωνει" το χειμωνα που ξερει οτι δεν παει παραπερα.

Μην τσιμπατε. Ειναι κλασσικη θρυλομεθοδος.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, The Magician said:

Καθε χρονο τα ιδια ακριβως κανει ο Βαγγελης. "Φορτωνει" το καλοκαιρι εν οψει Ομιλων και "ξεφορτωνει" το χειμωνα που ξερει οτι δεν παει παραπερα.

Μην τσιμπατε. Ειναι κλασσικη θρυλομεθοδος.

Αμιγώς ποδοσφαιρικα εγώ τον βλέπω κερδισμένο με τα 2 μπακ που πήρε παντως. Και ο ενας και ο αλλος έχουν προδιαγραφές να βγουν πολυτιμοτεροι απο αυτούς που είχαν ως τώρα, και πονούσαν αρκετα στο πλαι.

Για Σωκράτη δεν ξέρω, χάρηκα που δεν τον πήραμε και δεν με πειραξε που τον πήρε ο γαβρος. Αν τους βγει και αυτος θα μιλάμε για πολύ δυνατό γενάρη ελληνικής ομαδας και πληρότητα παντοτ εκτός απο τους πλαινους επιθετικούς.

Καθρέφτης το γήπεδο βέβαια, μπορει να βγουν και ολοι σαπακια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • amd locked this topic
  • amd unlocked this topic
  • amd locked and unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×