Jump to content

Aπόγονοι του στόλου ​🖕


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Μαλακα Ευαγγελε, κύριε Πρωθυπουργε, μην ξεχάσεις να μας τα κάνεις αερόστατα και τη σήμερον ημέρα.

 

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά τι πρηξοπουτσι είναι αυτο τόσο καιρο?

Τον τσούζει μάλλον παρά πολύ που επί πρωθυπουργίας του εγκαινιάζεται το γήπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ιατρικές εξετάσεις υποβάλλεται, από το πρωί, ο Αλέξανδρος Πασχαλάκης, προκειμένου να υπογράψει συμβόλαιο στον Ολυμπιακό, όπως μετέδωσε ο bwinΣΠΟΡ FM 94.6.

Ο 33χρονος πρώην τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ θα κληθεί να αντικαταστήσει τον Τόμας Βατσλίκ, ο οποίος τραυματίστηκε στον ώμο, θα χειρουργηθεί και θα μείνει εκτός μάχης για 2-3 μήνες.

Όσο για τον Πασχαλάκη, στο τέλος της περασμένης σεζόν έμεινε ελεύθερος από τον ΠΑΟΚ και ετοιμάζεται να συνεχίσει την καριέρα του στον Ολυμπιακό.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Bukowski said:

Το χουμε αποθηκευσει;

Παπάρια. Μαλάκες είμαστε !

Θα χαθεί κι αυτό στο χρόνο όπως το ΦΕΤΙΧ-ΒΙΝΔΕΟ με τον Άγγελο στη συνέντευξη τύπου να βαράει το κεφάλι του στο τραπέζι μουγκρίζοντας "Θάνατος ! Θάνατοοοος !".

Link to comment
Share on other sites

Θλασούλα έπαθε ο νεανίας εκ Βραζιλίας. Η πληροφορία κρατείτο σαν επτασφράγιστο μυστικό. Αγώνας δρόμου να είναι έτοιμος κάπου στα τέλη Οκτώβρη.

Link to comment
Share on other sites

Το Σώμα Ελέγχου, Δεοντολογίας και Πειθαρχικής της UEFA (CEDB) ανακοίνωσε τις ακόλουθες αποφάσεις που θα επηρεάσουν την προσέλευση οπαδών στους αγώνες της UEFA:

- Να επιβάλει πρόστιμο 50.000 ευρώ στην ΠΑΕ Ολυμπιακός και να διατάξει το μερικό κλείσιμο του γηπέδου της ΠΑΕ Ολυμπιακός (δηλαδή ολόκληρης της Βόρειας κερκίδας) κατά τη διάρκεια του επόμενου (1) αγώνα της UEFA στον οποίο η ΠΑΕ Ολυμπιακός θα παίξει ως οικοδεσπότης, για άναμμα πυροτεχνημάτων, ρίψη αντικειμένων και χρήση δεικτών λέιζερ.

- Πρόστιμο 8.000 ευρώ στην ΠΑΕ Ολυμπιακός για απόφραξη δημόσιων διαδρόμων.

 

Δυστυχώς αλλά θα πρέπει η Λίγκα να επέμβει άμεσα για τα προβλήματα ασφαλείας που παρουσιάζει το Καραϊσκάκης. Ελλειπής έλεγχος, κίνδυνος σωματικής ακεραιότητας των ποδοσφαιριστών κ κυρίως όταν οι δημόσιοι διάδρομοι δεν είναι ελεύθεροι, κίνδυνος για να χαθούν κ ζωές σε έκτακτη ανάγκη.

Πατούλη, πάρε θέση μαζί με την άλλη που έχει θέμα με την Αγιά Σοφιά κ ξεκίνα ελέγχους γιατί σας βλέπω στο σκαμνί, αν στραβώσει κανένα ματσάκι κ ξεκινήσουν οι αιπιστιμωνες τα δικά τους.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Αγαπητέ Δημήτρη,

Έλαβα την πρόσκληση σου για τα εγκαίνια του ΟΠΑΠ Αrena αλλά είναι πρακτικώς αδύνατο να παραστώ, όπως φαντάζομαι και άλλοι ιδιοκτήτες των μεγάλων ομάδων.

Αν πραγματικά ήθελες να επισκεφθούμε το νέο γήπεδο και να μας ξεναγήσεις τόσο εμένα όσο και τους υπόλοιπους Προέδρους των ομάδων θα μπορούσες να μας καλέσεις σε ημέρα που δεν έχει κόσμο το γήπεδο ώστε να γίνει η επίσκεψη απρόσκοπτα και με ηρεμία.

 
 

Καταλαβαίνεις ότι ειδικά η δική μου παρουσία, η παρουσία του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ, προκαλεί αναμνήσεις πολλών ηττών στον κόσμο της ΑΕΚ που το μόνο που θέλει εκείνη την ημέρα είναι να απολαύσει την επιστροφή στο γήπεδο που γνώρισε την ομάδα του.

 

Δε θέλω λοιπόν να σε φέρω σε δύσκολη θέση ούτε εσένα ούτε τους φιλάθλους της ομάδας σου.

Θέλω με αφορμή αυτή την πρόσκληση να δηλώσω την ευχαρίστηση μου για τα εγκαίνια του γηπέδου της ΑΕΚ και να τονίσω ότι τόσο ο κόσμος του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ όσο και εγώ προσωπικά θέλουμε να κατασκευάζονται νέα γήπεδα, γιατί το καλό ποδόσφαιρο παίζεται σε σύγχρονα γήπεδα.

Θέλουμε να γίνει το νέο γήπεδο του ΠΑΟ, του ΠΑΟΚ, του Άρη, του ΟΦΗ, του Ηρακλή, του Παναιτωλικού, όλων των ομάδων που έχουν κόσμο και ιστορία. Και μάλιστα θα ήθελα να χρηματοδοτούνται από την Περιφέρεια και την Πολιτεία. Άλλωστε η Πολιτεία ξοδεύει εκατομμύρια για πολλά έργα, καλό θα ήταν λοιπόν να επενδύσει σε ασφαλή, μοντέρνα γήπεδα για να πάει το ποδόσφαιρο μπροστά.

Κάθε υγιής φίλαθλος συμφωνεί με αυτές τις αρχές. Ειδικά αν τα γήπεδα ως περιουσιακό στοιχείο ανήκουν στην Πολιτεία που τα χρηματοδοτεί και όχι σε ανώνυμες εταιρείες, διότι τότε είναι κρατικό χρήμα χαρισμένο σε Ανώνυμη Εταιρεία και αυτό είναι σκάνδαλο, και όταν πρόκειται για 35 εκατομμύρια χαρισμένα σε μια ΑΕ, τότε είναι τεράστιο σκάνδαλο.

 

Αντίθετα, αν τα γήπεδα ανήκουν στην Πολιτεία, οι ΠΑΕ μπορούν να τα μισθώνουν με ένα λογικό αντίτιμο για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα σε βάθος δεκαετιών και φυσικά να αναλαμβάνουν την συντήρηση τους. Έτσι θα είναι όλοι κερδισμένοι και πάνω από όλα το ποδόσφαιρο.

Επίσης σαν Πρόεδρος της Super League αλλά και του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ θεωρώ ότι τα νέα γήπεδα πρέπει να είναι πρωτίστως ασφαλή για τις χιλιάδες κόσμου που τα επισκέπτονται.

Ελπίζω ειλικρινά να επενδύσεις χωρίς φειδώ στα μέτρα ασφαλείας γιατί αυτό χρειάζεται ένα γήπεδο και όχι απειλές σε δημοσίους λειτουργούς που κάνουν τη δουλειά τους και μετά σου κάνουν μηνύσεις για απειλές, κάτι που προφανώς είναι δυσφήμιση για το ελληνικό ποδόσφαιρο.

Τα νέα γήπεδα φέρνουν μια νέα εποχή στο ποδόσφαιρο. Εύχομαι με ασφάλεια εσύ και οι χιλιάδες φίλαθλοι της ΑΕΚ να απολαύσετε την επιστροφή στη Νέα Φιλαδέλφεια, την ιστορική έδρα της ομάδας σας.

Χαιρετισμούς,

Βαγγέλης Μαρινάκης

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι η Ελλάδα ένα απέραντο ξεκατίνιασμα, οποτε και το ποδόσφαιρο δεν μπορούσε να ξεφύγει. 

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελάκη Βαγγελάκη ΑΕΚτζηδες σου γαμάνε το μουνάκι...

Βαγγελάκη Βαγγελάκη χώσε μες στον κώλο σου, το τραγουδάκι.... 

 

(πάει κατά το όλοι μεγκα...σας γαμάει η Maccabi και ο Έγκα)

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται και από εμας μια <<τεκτηριωμένη απάντηση>> για το ιδιοκτησιακό του Καραισκάκη , την χρηματοδότηση , ποιος πλήρωσε τα έργα τριγύρο απο το γήπεδο , την ασφάλεια του .

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, MITSAKLAS said:

Γράψε ένα τραγούδι Βαγγελάκη. 

Quote

Αγαπητέ Δημήτρη,

Υπάρχει ήδη :

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει κ η ώρα της ξενάγησης. Για όλα υπάρχει η σωστή στιγμή. Μην έχετε καμιά αμφιβολία.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αφού όλοι τους καμαρότους τους στέλνουν για εκπροσώπηση... Εγώ αν ήμουν Βαγγέλης θα έστελνα αντ'εμού τον Κούλη και τον Αυγενάκη...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, tzav said:

Αφού όλοι τους καμαρότους τους στέλνουν για εκπροσώπηση... Εγώ αν ήμουν Βαγγέλης θα έστελνα αντ'εμού τον Κούλη και τον Αυγενάκη...

Αν ο Βαγγέλης δεν ηταν τυφλωμενος απο το κομπλεξ και το πάχος, θα σκεφτόταν καθαρα και θα έλεγε απλα πως ευχαριστεί για την πρόσκληση και πως θα εκπροσωπήσει τον Ολυμπιακο ο Ντούσαν Μπαγεβιτς.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Χρειάζεται και από εμας μια <<τεκτηριωμένη απάντηση>> για το ιδιοκτησιακό του Καραισκάκη , την χρηματοδότηση , ποιος πλήρωσε τα έργα τριγύρο απο το γήπεδο , την ασφάλεια του .

Σιγα μην ανοίξει διαλογο με τον καθε Βαγγελη η επίσημη ΑΕΚ. Αν θελει ας απαντήσει ο Μελισσανιδης, αν και καλυτερα να μην υπάρξει απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bukowski said:

Αν ο Βαγγέλης δεν ηταν τυφλωμενος απο το κομπλεξ και το πάχος, θα σκεφτόταν καθαρα και θα έλεγε απλα πως ευχαριστεί για την πρόσκληση και πως θα εκπροσωπήσει τον Ολυμπιακο ο Ντούσαν Μπαγεβιτς.

Ε, ρε μακελειό.... κ πετσόκομα. Ευτυχώς τα κόμπλεξ υπερνίκησαν το όποιο.... μυαλό. Συσπείρωσαν κ τον κόσμο γύρω απ τον Εθνάρχη. Αν κ νομίζω το μόνο τους άγχος, ήταν να περάσουν πιο... ήρεμα την μεταγραφή του.... Σούπερμαν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εννοειταί δεν πρεπει να απαντησει η ΑΕΚ.
Προκειται για μέρα χαράς και δεν υπάρχει κανενας λόγος να μπει σε μια διαδικασία ανταλλαγής "μηνυμάτων".

Η ΑΕΚ ορθώς κάλεσε και αυτόν. Ο μαρινάκης θα μπορούσε να αρνηθει. Αντί αυτού έγραψε το κομμάτι του. Η μιρλα και η πικρία κατατέθηκαν.
Ο μαρινάκης επιλέγει να θέσει την ΑΕΚ ως νο1 εχθρό και να μικράνει ακόμα περισσότερο τον ήδη μειωμένο χαρακτήρα της ομάδας του ολυμπιακού. Μιλάμε για μικρότητα επιπέδου μεσημαριανου σε τοπικο κανάλι.

Δεν ασχολούμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Το να σε προσκαλούν σε εγκαίνια για να εκπροσωπήσεις οργανισμό και να μην πας για οποιονδήποτε άλλο λόγω εκτός από την υγεία, είναι ξεφτίλα.

Και μπορεί οι περισσότεροι γαύροι να είναι ορκς αλλά δεν τους αξίζει αυτός.

 

Link to comment
Share on other sites

  • amd locked this topic
  • amd unlocked this topic
  • amd locked and unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×