Jump to content

Aπόγονοι του στόλου ​🖕


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

1 hour ago, Evolve said:

Το ότι σε μία κοινωνία που μετράει νεκρούς από οπαδική βία και που τα πεσίματα και τα καρτέρια έχουνε γίνει ρουτίνα, βγαίνει επίσημα ΠΑΕ μετά τα σπασίματα και λέει "Σας είχαμε πει ότι ο κόσμος μας είναι καζάνι που βράζει! Έκανε πολλή υπομονή" είναι εγκληματικό. Δεν θα έπρεπε σήμερα κανένα σοβαρό μέσο να ασχοληθεί με οτιδήποτε άλλο από αυτή τη δήλωση.

Τι περίμενες;Να καταδικάσει τα επεισόδια που έδωσε εντολή ο ίδιος να γίνουν ή τα ελεγχόμενα μέσα να κράξουν τις δηλώσεις;Στο Ελλαδισταν είσαι και αυτοί είναι οι γαύροι 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η προπαγάνδα έχει κοντά ποδάρια και δεν κρατάει πάνω από μια-δυο μέρες, όταν αύριο-μεθαύριο συνειδητοποιήσουν και οι πιο στόκοι από αυτούς τι έγινε χθες, ο Πρωθυπουργός και ο βαστάζος του θα έχουν δύσκολο έργο να κατευνάσουν τα πλήθη. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Evolve said:

Το ότι σε μία κοινωνία που μετράει νεκρούς από οπαδική βία και που τα πεσίματα και τα καρτέρια έχουνε γίνει ρουτίνα, βγαίνει επίσημα ΠΑΕ μετά τα σπασίματα και λέει "Σας είχαμε πει ότι ο κόσμος μας είναι καζάνι που βράζει! Έκανε πολλή υπομονή" είναι εγκληματικό. Δεν θα έπρεπε σήμερα κανένα σοβαρό μέσο να ασχοληθεί με οτιδήποτε άλλο από αυτή τη δήλωση.

Το πρόβλημα είναι ότι στην Ελλάδα τα σοβαρά μέσα ενημέρωσης  σπανίζουν. Βεβαια και έξω, τα σοβαρά είναι λιγότερα, απλά στην Ελλάδα είναι υπό εξαφάνιση. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι μια κρίσιμη περίοδος για την εκπλήρωση της δεύτερης... προφητείας που έιχα δώσει το μακρινό 2006 σε έναν καλό φίλο, δυστυχώς βαζέλα, αλλά ΠΑΣΟΚτζη με αρκετή επιρροή στα κοινά της πόλης που τότε ζούσα. Η πρώτη που αφορούσε την πτώχευση της χώρας εκπληρώθηκες αρκετά γρήγορα κ ήταν εύκολη προφητεία κ οι υπολογισμοί κατά 99% αλάνθαστοι.

Η δεύτερη αφορούσε τον γαύρο κ την οικειοποίηση που είχε κάνει σε κάτι που ιστορικά δεν του ανήκει. Ποτέ δεν του άνηκε με τον τρόπου που συνέβαινε τότε κ συνέχισε να συμβαίνει για μερικά χρόνια ακόμη. Άλλωστε η ιστορία απ το 59 κ μετά ήταν αδιάψευστος μάρτυρας του τι συνέβαινε, το παράδοξο, απ το 96 κ μετά. Οι γαύροι άρχιζαν να εθίζονται σε κάτι που θα είχε τέλος. Στις νίκες είτε ήταν καλή ομάδα, είτε όχι. Είχαν εθιστεί να αδικούν τους άλλους με κάθε πιθανό κ απίθανο τρόπο. Είχαν εθιστεί στην βρωμιά κ στην αδικία υπέρ τους. Όταν αυτό τελειώσει, είχα πει στον φίλο μου, αυτοί θα εξαφανιστούν για πολύ καιρό κ θα τρώνε τις ίδιες τους τις σάρκες για χρόνια. Γιατί ο εθισμός σε κάτι που πια δεν ελέγχεις γίνεται αρρώστια. Και ο εθισμός τους αντι να μειώνεται, έγινε ανεξέλεγκτος στα χρόνια του στιχουργού. Και ο εθισμένος αναγκαστικά έχεισυμπεριφορές όπως η χθεσινή κ όχι μόνο φυσικά. Δεν περίμενα να περάσουν 17 χρόνια από τότε για να φτάσουμε κοντά στην εκπλήρωση της δεύτερης προφητείας, αλλά τώρα, αυτή δείχνει έτοιμη να εκπληρωθεί. Θα μπορούσε να ήταν το 18 η εκπλήρωσή της, αλλά την έφαγαν τα τσιμέντα.

Τα 22 χρόνια κυριαρχίας του γαύρου στο παρασκήνιο κ τα άλλα 2 με τον Κλάντεμπεργκ σύνολο 24 χρόνια απ το 96 κ δώθε, θα αρκούσαν σε μια οποιαδήποτε ομάδα για να αφήσει τις υπόλοιπες πίσω για πολλά χρόνια ακόμη. Ειδικά με τα εκατοντάδες μύρια που εισέπρατε ο γαύρος απ το τσου λου + τα οικονομικά προβλήματα που ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ απέκτησαν όλοι οι ανταγωνιστές του λόγου της χούντας που είχε επιβληθει στο ποδόσφαιρο. Όμως δεν το έπραξε. Δεν μπορούσε να το πράξει. Γιατί αυτός είναι, ήταν κ θα έιναι ο γαύρος, μικρός σύλλογος όταν μένει χωρίς εξωαγωνιστικές στηρίξεις, ακόμη μικρότερος σε όραμα κ φιλοδοξίες όταν τα έχει όλα. Τα σημάδια ήταν εκεί για να το... προφητέψεις. Και οι υπολογισμοί ήταν κ πάλι αλάθανστοι. Ευτυχώς ο στιχουργός όχι μόνο δεν άλλαξε το... έργο αλλά το ενίσχυσε κιόλας. Εδώ δεν το άλλαξε το κρατικό γήπεδο βέβαια που συνέπαισε μαζί με όλα αυτά. 

Τώρα απλά αρκεί το καλοκαίρι να παρθούν οι σωστές αποφάσεις. Τα υπόλοιπα θα τα κάνουν... μόνοι τους.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

επιτελους βρεθηκε η θεραπεια για τον καρκινο (εστω του ποδοσφαιρου)

FmI13zBWIAkngPC?format=jpg&name=large

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Επαφές με τον Ρώσο ιδιοκτήτη της Πάφου έχει ανοίξει ο στιχουργός. Υπάρχει αν δεν κάνω λάθος 1 δανεικός του γαύρου στην κυπριακή ομάδα, αλλά φημολογείται... ευρύτερη συνεργασία κ ίσως όχι μόνο σε παίκτες.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, billy21 said:

αλλά φημολογείται... ευρύτερη συνεργασία κ ίσως όχι μόνο σε παίκτες.

Σε μεταφορά αλευρόσκονης;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MITSAKLAS said:

Σε μεταφορά αλευρόσκονης;

Ακμάζουσα επιχειρηματικότητα. Κάτσε μη τον δούμε κ πρόεδρο στον γαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, billy21 said:

Ακμάζουσα επιχειρηματικότητα. Κάτσε μη τον δούμε κ πρόεδρο στον γαύρο.

Γαύρος, η ομάδα του οικουμενικού ελληνισμού. 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Γαύρος, η ομάδα του οικουμενικού ελληνισμού. 

Ποντοπόρα ομάδα. Πάντως το σύνθημα είναι καλό, βλέπω να το κάνουν μότο κάπποια στιγμή.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, billy21 said:

Είναι μια κρίσιμη περίοδος για την εκπλήρωση της δεύτερης... προφητείας που έιχα δώσει το μακρινό 2006 σε έναν καλό φίλο, δυστυχώς βαζέλα, αλλά ΠΑΣΟΚτζη με αρκετή επιρροή στα κοινά της πόλης που τότε ζούσα. Η πρώτη που αφορούσε την πτώχευση της χώρας εκπληρώθηκες αρκετά γρήγορα κ ήταν εύκολη προφητεία κ οι υπολογισμοί κατά 99% αλάνθαστοι.

Η δεύτερη αφορούσε τον γαύρο κ την οικειοποίηση που είχε κάνει σε κάτι που ιστορικά δεν του ανήκει. Ποτέ δεν του άνηκε με τον τρόπου που συνέβαινε τότε κ συνέχισε να συμβαίνει για μερικά χρόνια ακόμη. Άλλωστε η ιστορία απ το 59 κ μετά ήταν αδιάψευστος μάρτυρας του τι συνέβαινε, το παράδοξο, απ το 96 κ μετά. Οι γαύροι άρχιζαν να εθίζονται σε κάτι που θα είχε τέλος. Στις νίκες είτε ήταν καλή ομάδα, είτε όχι. Είχαν εθιστεί να αδικούν τους άλλους με κάθε πιθανό κ απίθανο τρόπο. Είχαν εθιστεί στην βρωμιά κ στην αδικία υπέρ τους. Όταν αυτό τελειώσει, είχα πει στον φίλο μου, αυτοί θα εξαφανιστούν για πολύ καιρό κ θα τρώνε τις ίδιες τους τις σάρκες για χρόνια. Γιατί ο εθισμός σε κάτι που πια δεν ελέγχεις γίνεται αρρώστια. Και ο εθισμός τους αντι να μειώνεται, έγινε ανεξέλεγκτος στα χρόνια του στιχουργού. Και ο εθισμένος αναγκαστικά έχεισυμπεριφορές όπως η χθεσινή κ όχι μόνο φυσικά. Δεν περίμενα να περάσουν 17 χρόνια από τότε για να φτάσουμε κοντά στην εκπλήρωση της δεύτερης προφητείας, αλλά τώρα, αυτή δείχνει έτοιμη να εκπληρωθεί. Θα μπορούσε να ήταν το 18 η εκπλήρωσή της, αλλά την έφαγαν τα τσιμέντα.

Τα 22 χρόνια κυριαρχίας του γαύρου στο παρασκήνιο κ τα άλλα 2 με τον Κλάντεμπεργκ σύνολο 24 χρόνια απ το 96 κ δώθε, θα αρκούσαν σε μια οποιαδήποτε ομάδα για να αφήσει τις υπόλοιπες πίσω για πολλά χρόνια ακόμη. Ειδικά με τα εκατοντάδες μύρια που εισέπρατε ο γαύρος απ το τσου λου + τα οικονομικά προβλήματα που ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ απέκτησαν όλοι οι ανταγωνιστές του λόγου της χούντας που είχε επιβληθει στο ποδόσφαιρο. Όμως δεν το έπραξε. Δεν μπορούσε να το πράξει. Γιατί αυτός είναι, ήταν κ θα έιναι ο γαύρος, μικρός σύλλογος όταν μένει χωρίς εξωαγωνιστικές στηρίξεις, ακόμη μικρότερος σε όραμα κ φιλοδοξίες όταν τα έχει όλα. Τα σημάδια ήταν εκεί για να το... προφητέψεις. Και οι υπολογισμοί ήταν κ πάλι αλάθανστοι. Ευτυχώς ο στιχουργός όχι μόνο δεν άλλαξε το... έργο αλλά το ενίσχυσε κιόλας. Εδώ δεν το άλλαξε το κρατικό γήπεδο βέβαια που συνέπαισε μαζί με όλα αυτά. 

Τώρα απλά αρκεί το καλοκαίρι να παρθούν οι σωστές αποφάσεις. Τα υπόλοιπα θα τα κάνουν... μόνοι τους.

To έχω ξαναπεί παλιότερα: Αν ήμουν γαύρος θα είχα ξενερώσει πιο πολύ κι από τα 24 χρόνια χωρίς πρωτάθλημα, με το να μην κάνω κάτι στην Ευρώπη που θα μπορεί να μνημονεύεται ως κατόρθωμα. Είχαν όλες τις προοπτικές, αλλά όχι, οι διοικήσεις τους λέγανε καλύτερα πρώτος στο χωριό με κάθε τρόπο να είναι και οι χωρικοί ήσυχοι.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SpiRos said:

To έχω ξαναπεί παλιότερα: Αν ήμουν γαύρος θα είχα ξενερώσει πιο πολύ κι από τα 24 χρόνια χωρίς πρωτάθλημα, με το να μην κάνω κάτι στην Ευρώπη που θα μπορεί να μνημονεύεται ως κατόρθωμα. Είχαν όλες τις προοπτικές, αλλά όχι, οι διοικήσεις τους λέγανε καλύτερα πρώτος στο χωριό με κάθε τρόπο να είναι και οι χωρικοί ήσυχοι.

Δεν έχω ριαξια. Ε΄τσι ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Αφιερωμένη στον Πατούλη κ στην κυρία που δεν υπέγραφε την άδεια της Αγιάς Σοφιάς. Σπασμένα πλέξιγκλας κ σκάλες για να κατεβαίνουν οι οπαδοί χωρίς πρόβλημα. 

karaiskakis.jpg

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, SpiRos said:

To έχω ξαναπεί παλιότερα: Αν ήμουν γαύρος θα είχα ξενερώσει πιο πολύ κι από τα 24 χρόνια χωρίς πρωτάθλημα, με το να μην κάνω κάτι στην Ευρώπη που θα μπορεί να μνημονεύεται ως κατόρθωμα. Είχαν όλες τις προοπτικές, αλλά όχι, οι διοικήσεις τους λέγανε καλύτερα πρώτος στο χωριό με κάθε τρόπο να είναι και οι χωρικοί ήσυχοι.

γιαυτο δεν εισαι γαβρος.

 

οταν ημουν 1η δημοτικου ( μπορει και νηπιο ) ημουν γαβρος λογω πατερα. και θυμαμαι ειχε παιξει ο γαβρος με καποια ελβετικη και εφαγε πουτσα (ως ειθιστε). Την αλλη μερα τσαντιστηκα τοσο πολυ που αλλαξα ομαδα και εγινα ΑΕΚ. Μιλαμε σε ηλικια 5 6 χρονων. 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Sad 1
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω θα κάνει σαρωτικό ανασχηματισμό ο κ. Πρωθυπουργός στου Ρέντη. 

Μα γιατί; Σύμφωνα με το αφήγημα τους η ΕΠΟ και η διαιτησία φταίνε για το φετινό. 

Γιατί να πειράξει την ομάδα; 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Zara said:

Με τη Λοκομοτιβ λογικά θα έγινες Φινιξ Σανς! 

🤣

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, chris manousopoulos said:

γιαυτο δεν εισαι γαβρος.

 

οταν ημουν 1η δημοτικου ( μπορει και νηπιο ) ημουν γαβρος λογω πατερα. και θυμαμαι ειχε παιξει ο γαβρος με καποια ελβετικη και εφαγε πουτσα (ως ειθιστε). Την αλλη μερα τσαντιστηκα τοσο πολυ που αλλαξα ομαδα και εγινα ΑΕΚ. Μιλαμε σε ηλικια 5 6 χρονων. 

Τι μου θύμισες ρε μεγάλε. Και εγώ κάπου στα 4 5 ήμουν βαζελος λόγο πατέρα, ως που στο χριστουγεννιάτικο τραπέζι μετά από το φαγητό ήθελα για επιδόρπιο ένα πράσινο γλειφιτζούρι αλλά δεν έφτανα το μπολ που ήταν ψηλά ψηλά. Έτσι ρώτησα τον ξάδερφο μου που ήταν μεγαλύτερος αν μπορούσε να μου δώσει ένα. Από εκείνη την στιγμή έγινα ΑΕΚ διότι μου είπε "Αν γίνεις ΑΕΚ θα σου δώσω" άμεσος είπα και απαντά ο Ξάδερφος "Μπράβο Ξάδερφε τώρα πάρε ένα κίτρινο, τα πράσινα δεν τα χρειάζεσαι άλλο" 

 

LOLLI Lemon.png

  • Δικεφαλάκι 6
  • Μπομπίτσα 4
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε και τη νέα γενιά χρυστών σε 5-10 χρόνια να γράφει για τη μυστηριώδη κίτρινη αερόμπαλα με το δικέφαλο που ένα πρωί βρέθηκε στην αυλή τους. 

-Κι εσύ; 

-Τί, κι εσύ; 

-(φωνή από τον υπερπέραν) Όλα για το ΚΜ...

  • Hahaha 16
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι τα παιχνίδια του elite Ιταλού ρεφ, που οι γαύροι τον θεωρούν στημένο. Το όνειρο σας είναι να έχουμε ξανά Έλληνες ρεφ ελεγχόμενους από εσάς γαυριέλες μου. Αλλά προσοχή μην γίνει εφιάλτης. Να τον ακούτε τον προφήτη.

massa ref.jpg

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Ο Μαρινάκης ζήτησε κορυφαίους διαιτητές από τα 5-6 μεγάλα πρωταθλήματα. Ε, τέτοιος ήταν ο Ιταλός που διαιτήτευσε και το Παρτιζάν-Ολυμπιακός το 2017 με παραπάπονα για την διαιτησία των γηπεδούχων. Με τις δε ενέργειες και την φασαρία που έγινε, οι Ιταλοί δεν ξαναστέλνουν διαιτητή, άρα μειώνονται οι επιλογές κορυφαίων διαιτητών από τα πρωταθλήματα που ήθελε ο πρόεδρος του Ολυμπιακού.

Επίσης διαρκώς δεν έλεγαν αρκετοί ότι η ΑΕΚ δεν κερδίζει με ξένους διαιτητές και προτιμά έλληνες; Και τώρα που κερδίζει με ξένους διαιτητές ακόμα και προδιαγραφών που εκείνοι θέλουν, τι ζητάνε;

Ρητορικό το ερώτημα.

 

Κατά τα άλλα, από τα ονόματα των προπονητών που έχουν γραφτεί, ο Ρεμπρόφ είναι πολύ καλή περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω σας αρέσουν τα στατιστικά, να πω ότι ο Μαρινάκης με άλλη μια συμμετοχή σε αγώνα, θα ξεπεράσει αυτές του Μαρσέλο για φέτος.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Bluesman said:

 

 

Κατά τα άλλα, από τα ονόματα των προπονητών που έχουν γραφτεί, ο Ρεμπρόφ είναι πολύ καλή περίπτωση.

Είναι πολύ καλός προπονητής αλλα το αποκλείω να κολλήσει με τη νοοτροπία του οργανισμού γαύρος.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×