Jump to content

Aπόγονοι του στόλου ​🖕


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

On 11/25/2023 at 5:46 PM, Aussie said:

Καλησπέρα. Κλειδώστε το όσο είναι νωρίς.

Καλύτερα να κάνουμε ένα Poll για το τι θα θέλουν στο να γίνει στο CAS κάθε ένας από τους αλλόθρησκους όταν η αγέλη θα έχει ξεμπουκώσει και θα τσακώνονται για το ποιός θα είναι δευτεροτριτοτέταρτος....

Link to comment
Share on other sites

On 11/22/2023 at 8:38 PM, moukie said:

Η πλάκα ειναι οτι με αυτα που κανει ο Μαρινακης εχει φτάσει και τους γαυρους σε σημειο να μην ασχολουνται αν μιλαει ή κλανει. Η κλαψα κι ο οδυρμος αφορουν μονο τα μεσα του, τους υπαλληλους του και μια μειοψηφία ακόμη κι εντος της ομαδας του. 

2 χρόνια στην Αθήνα, άρχισα να γνωρίζω γαύρους στην κανονική ζωή και μου κάνει εντύπωση ότι όλοι ασχολούνται μόνο με το μπάσκετ. Στην καλύτερη περίπτωση θα βλέπουν το ποδόσφαιρό τους χωρίς να καίγονται, σε πολλές περιπτώσεις τα σκορ τα μαθαίνουν μπορεί και την επόμενη. Μου θύμισε δικιά μας φάση επί Νικολαϊδη που πολλοί δεν βλέπαμε καν τα ματς. Βέβαια εμείς αποκούμπι είχαμε το χάντμπολ. Όχι τίποτε άλλο, δεν μπορώ και να τους μισήσω έτσι όπως τοποθετούνται. Πρέπει να έχουν πολύ χοντρά ζητήματα αυτοί, σε κάθε περίπτωση νπ.

Πάντως και με το μπάσκετ που ασχολούνται, εννοούν μόνο ευρωλίγκα. Αυτοί τον κόσμο που είχες εσύ με τον παοκ δεν παίζει να τον δουν για κανένα λόγο

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ασχολουνται....

Κατσε να παρουν πρωταθλημα θα μας ζαλιζουν τα φρυδια

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, stavros 9-11 said:

2 χρόνια στην Αθήνα, άρχισα να γνωρίζω γαύρους στην κανονική ζωή και μου κάνει εντύπωση ότι όλοι ασχολούνται μόνο με το μπάσκετ. Στην καλύτερη περίπτωση θα βλέπουν το ποδόσφαιρό τους χωρίς να καίγονται, σε πολλές περιπτώσεις τα σκορ τα μαθαίνουν μπορεί και την επόμενη. Μου θύμισε δικιά μας φάση επί Νικολαϊδη που πολλοί δεν βλέπαμε καν τα ματς. Βέβαια εμείς αποκούμπι είχαμε το χάντμπολ. Όχι τίποτε άλλο, δεν μπορώ και να τους μισήσω έτσι όπως τοποθετούνται. Πρέπει να έχουν πολύ χοντρά ζητήματα αυτοί, σε κάθε περίπτωση νπ.

Πάντως και με το μπάσκετ που ασχολούνται, εννοούν μόνο ευρωλίγκα. Αυτοί τον κόσμο που είχες εσύ με τον παοκ δεν παίζει να τον δουν για κανένα λόγο

Ειναι οι μεγαλυτεροι πανηγυρτζηδες οι γαυροι, οπου εχουν επιτυχιες με αυτο θα ασχολουνται

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό. Παλιός συμφοιτητής, άρρωστος γαύρος, με διαρκείας χρόνια στην 7,  που όσα χρόνια ήμασταν μαζί στη σχολή έβλεπε  μόνο ποδόσφαιρο και τίποτα άλλο μου έλεγε πέρσι το Γενάρη, ε τι να ασχοληθώ με τη μπάλα, θα πάω που και που αλλά οκ, φέτος βλέπω κυρίως μπάσκετ. Φέτος, από την πρώτη αγωνιστική μια χαρά ξαναθυμήθηκε το ποδόσφαιρο.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, stavros 9-11 said:

2 χρόνια στην Αθήνα, άρχισα να γνωρίζω γαύρους στην κανονική ζωή και μου κάνει εντύπωση ότι όλοι ασχολούνται μόνο με το μπάσκετ. Στην καλύτερη περίπτωση θα βλέπουν το ποδόσφαιρό τους χωρίς να καίγονται, σε πολλές περιπτώσεις τα σκορ τα μαθαίνουν μπορεί και την επόμενη. Μου θύμισε δικιά μας φάση επί Νικολαϊδη που πολλοί δεν βλέπαμε καν τα ματς. Βέβαια εμείς αποκούμπι είχαμε το χάντμπολ. Όχι τίποτε άλλο, δεν μπορώ και να τους μισήσω έτσι όπως τοποθετούνται. Πρέπει να έχουν πολύ χοντρά ζητήματα αυτοί, σε κάθε περίπτωση νπ.

Πάντως και με το μπάσκετ που ασχολούνται, εννοούν μόνο ευρωλίγκα. Αυτοί τον κόσμο που είχες εσύ με τον παοκ δεν παίζει να τον δουν για κανένα λόγο

Δεν αντέχουν την παράγκα του λαθρέμπορα και το ΕΣΧΩΣ της εθνικής ομάδας ρε

Μόλις γίνει αυτη η Διοικούσα όμως και γυρίσουν πάλι οι Κοιριακαις τους, σαν τα τσαμποπουστοστάφυλλα θα κρέμονται απο το προκατ

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ολυμπιακοί που έχω στον ευρύτερο κύκλο μου πάντως μια χαρά ασχολούνται και με την μπάλα (καλά στο μπάσκετ νομίζουν μόνο αυτοί υπάρχουν γενικά) και μάλιστα πολύ επιδεικτικά αναφέρουν συνέχεια ότι δεν τους πειράζει ο τρόπος αρκεί να είναι πρωταθλητές στο τέλος της σεζόν και ότι το CL (που τόσο πολύ έχουν ντροπιάσει παρά τις άπειρες φορές που έπαιξαν στα χρόνια ανυπαρξίας άλλων) είναι ο χώρος που ανήκουν.

Συνοπτικά τώρα θέλουν άμεσα αλλαγή της κατάστασης στην ΕΠΟ και επιστροφή στα παλαιά γιατί ο Ολυμπιακός μας δεν τα σηκώνει αυτά με τις απανωτές ήττες τα τελευταία χρόνια.

Όλα αυτά βέβαια τους έχει ανοίξει τον εγκέφαλο και τους τα έχει βάλει μέσα αλλά matrix φάση ο Βαγγέλης που δεν ξέρει τι πάει να πει φρένο μέχρι να πετύχει αυτό που θέλει προς όφελος μόνο του Ολυμπιακού.

Link to comment
Share on other sites

Οι γαύροι έχουν ένα μότο από τότε που ιδρύθηκαν : 1η χρονιά χωρίς πρωτάθλημα συγχωρείται. Τη 2η φεύγουν οι μισοί. Την 3η τρώνε ξύλο και φεύγουν όλοι. Ολοι όμως.

Link to comment
Share on other sites

@stavros 9-11το πλέον θανάσιμο αμάρτημα που καμιά θρησκεία δεν πρόκειται ποτέ να στο πει είναι και η φευγαλέα ακόμα σκέψη, πως οι γαύροι ίσως και να είναι ένα δισεκατομμυριοστο λιγότερο μουνόπανα από όσο στην πραγματικότητα είναι.

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Απο ότι διαβάζω πάντως με αφορμή τους μπεταραδες, υπόδειγμα γαύρου βγαίνει ο τζορτζεβιτς 

Link to comment
Share on other sites

Τα πιτσιρικια των 90s, που στην τρυφερη ηλικια των 6,7 ή 8 χρονων γραφτηκαν στην Νεολαια Τζολε ειναι πλεον ανθρωποι που πατανε ή πατησαν τα 35 και οδευουν στα 40.

 

40 χρονων ανθρωποι που οσο και να εχουν ωριμασει ή να το εχουν εκλογικευσει, ΔΕΝ μπορουν να μεταβολισουν οτι υπαρχει κοσμος στον οποιο  ο οσφπ δεν θα ειναι πρωταθλητης με οποιοδηποτε κοστος. 

Οποτε Σταυρο, μην μπερδευεσαι. 

Κανενας γαυρος δεν απεχθανεται την Νινιαδεια, Τζολεια και Αλεξανδρεια μεθοδο. Αυτο που απεχθανεται ειναι οτι τωρα δεν λειτουργεί. 

  • Δικεφαλάκι 12
Link to comment
Share on other sites

Η εξαίρεση στον κανόνα των γαυρων που γνωρίζω είναι ο μπατζανακης μου ο οποίος σταμάτησε να παρακολουθεί τον ποδοσφαιρικό γαυρο μετά το χέρι που δεν δόθηκε πέναλτι στον τελικό κυπέλλου με τον αστέρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, agelos said:

Η εξαίρεση στον κανόνα των γαυρων που γνωρίζω είναι ο μπατζανακης μου ο οποίος σταμάτησε να παρακολουθεί τον ποδοσφαιρικό γαυρο μετά το χέρι που δεν δόθηκε πέναλτι στον τελικό κυπέλλου με τον αστέρα.

Θα μπορούσε να είχε σταματήσει να παρακολουθεί πολύ νωριτερα

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Man Of Faith said:

Θα μπορούσε να είχε σταματήσει να παρακολουθεί πολύ νωριτερα

 

 

Καλυτερα νωριτερα παρα μια ωρα αρχυτερα

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×