Jump to content

Aπόγονοι του στόλου ​🖕


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

2 hours ago, Geologos said:

Ο Σισέ, ο Μπα, και ο Σβαρνας, 3 καλοι αμυντικοι εκτός απο 2 3 στιγμιαια λάθη που καταλήγουν σε γκολ. Λολ.

Βέβαια ο γαύρος με Σισέ και μπα καθάρισε την Άρσεναλ....πήρε πρωταθλήματα .ενώ με σβαρνα εμείς βγαίναμε 6

 

.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, goku21 said:

Βέβαια ο γαύρος με Σισέ και μπα καθάρισε την Άρσεναλ....πήρε πρωταθλήματα .ενώ με σβαρνα εμείς βγαίναμε 6

 

.

Και μετα σκαει ενας δράκος πίσω απο τη χιονισμένη βουνοκορφή του ιερού βουνου.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Νταξ, και ο Μπακακης πηρε πρωταθλημα και περασε και Champions League.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Geologos said:

Ο Σισέ, ο Μπα, και ο Σβαρνας, 3 καλοι αμυντικοι εκτός απο 2 3 στιγμιαια λάθη που καταλήγουν σε γκολ. Λολ.

 Ο Μπα αλλά και ο Σισε ήταν βασικός σε πολλά παιχνίδια του Ολυμπιακού και βασικότατος με Αρσεναλ, Γουλβς, Αιντχοβεν κλπ που ο Ολυμπιακός πέτυχε σημαντικά αποτελεσματα.

Αφού δεν ξέρετε, δείτε και μάθετε πριν τοποθετηθειτε για κάτι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bluesman said:

 Ο Μπα αλλά και ο Σισε ήταν βασικός σε πολλά παιχνίδια του Ολυμπιακού και βασικότατος με Αρσεναλ, Γουλβς, Αιντχοβεν κλπ που ο Ολυμπιακός πέτυχε σημαντικά αποτελεσματα.

Αφού δεν ξέρετε, δείτε και μάθετε πριν τοποθετηθειτε για κάτι.

Καταρχάς, σου επιτρέπω τον ενικο. Βλέπεις οτι και εγώ αυτόν χρησιμοποιώ, παρα το γεγονός ότι απευθύνομαι σε χίλιους καρδιναλιους.

Δευτερον, ξέρω γιατί μιλάω, γιατι εγώ τους έχω δει. Δεν βασιζω την γνώμη μου στο τι γράφει ο καθε ρεπορτερ τους ή στο τι γράφουν τα όργια στα σχόλια απο κατω

Τρίτον, ξερω επισης ότι γενικα, ο χειροτερος παικτης μπορει να κανει αρκετες καλες εμφανισεις, και ο καλυτερος αρκετες κακες. Το οτι εβγαλες τρια τεσσερα ματς υψηλων απαιτησεων και είπες οτι παιξανε καλα εκει για επιχείρημα, δεν σημαινει οτι έχεις και δίκιο.

Τέταρτον, ξέρω ότι οι ομαδες παίρνουν αποτελέσματα, όχι οι παίκτες μόνοι τους.

Οι παίκτες Σισέ και Μπα ήταν μέτριοι, με καλα φυσικά προσόντα που έχουν κανει κάποια καλά παιχνίδια αλλα κυρίως μέτρια. Δεν είχε κανεις απο τους δυο την εξελιξη με βάση τις προσδοκίες που υπήρχαν όταν ήταν νεότεροι, ενώ απέδωσαν μόνο όταν ο γαβρος είχε πολύ οργανωμένη ομάδα. 

Επίσης και οι δύο έδειξαν ότι δεν είχαν και πολύ όρεξη για δουλειά και έμειναν στασιμότατοι, χωρίς να τους βοηθάει απαραίτητα το περιβάλλον.

Σισε>Μπα.

Και σε μας ο Χνίντ και ο Νεντε και ο Σβαρνας σήμερα δεν θα ήταν τα ανεκδοτα που είχαμε δει. Αυτό δε σημαινει οτι είναι "καλοί παικτες"

Αφού δεν ξέρεις (τι έχουμε δει), καλο είναι να μάθεις(αν και τι εχουμε δει) πριν τοποθετηθείς για κάτι(σχετικά με το τι εχουμε δει).

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Επος το οτι γραφουμε εστω κ καποια θετικα γιαυτους τους2.

Ακομα και οι αμπαλοι οι γαυροι τουςεκραζαν.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, theo said:

Επος το οτι γραφουμε εστω κ καποια θετικα γιαυτους τους2.

Ακομα και οι αμπαλοι οι γαυροι τουςεκραζαν.

Ναι μετά την Αρσεναλ, την Αιντχοβεν και την Γουλβς τους έκραζαν η όταν κέρδιζαν και με αυτούς ντέρμπι.

Να μου πεις μερικοί έκραζαν τον Μασουρα, τον σταθερά παραγωγικό μεσοεπιθετικο του Ολυμπιακού, επειδή δεν κάνει μαγικά με την μπάλα στα πόδια.

Η έκραζαν τον Ρεαμπτσιουκ και είδαν τον Αμραμπατ να παίρνει αιχμάλωτο τον Ορτέγκα.

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Bluesman said:

Ναι μετά την Αρσεναλ, την Αιντχοβεν και την Γουλβς τους έκραζαν η όταν κέρδιζαν και με αυτούς ντέρμπι.

Να μου πεις μερικοί έκραζαν τον Μασουρα, τον σταθερά παραγωγικό μεσοεπιθετικο του Ολυμπιακού, επειδή δεν κάνει μαγικά με την μπάλα στα πόδια.

Η έκραζαν τον Ρεαμπτσιουκ και είδαν τον Αμραμπατ να παίρνει αιχμάλωτο τον Ορτέγκα.

 

Αν φερναμε μπα και σισε στην ΑΕΚ τωρα θα ειχαμε αυτοκτονιες αλλα ναι επαιξαν με αρσεναλ και γαμησαν. 

Μεγαλες εμφανισεις στην ευρωπη ειχαμε κανει και με μανωλη παπαδοπουλο και αγορογιαννη

Link to comment
Share on other sites

Το απόλυτο αντιπαράδειγμα του Ολυμπιακού

Το βράδυ της Πέμπτης, την ώρα που στήναμε τον Δικέφαλο και μέχρι να διορθωθούν οι σελίδες, ώστε η Σαββατιάτικη έκδοση να είναι πλούσια από θέματα για να διαβάσει ο κόσμος της ΑΕΚ, έκανα μία ανάλυση στο Facebook, των… πολλών μεταγραφών που ζηλεύουν ορισμένοι.

Την αφορμή μου την έδωσε ο Ολυμπιακός, στον οποίο προ ημερών έλεγαν ότι «μεταγραφές τέλος» γιατί είναι υπεράριθμο το ρόστερ και στις 23:59 της 31ης Ιανουαρίου ανακοίνωσαν άλλες… δύο! Μιλάμε για την ομάδα που τον Δεκέμβριο άλλαξε προπονητή, έκανε έξι μεταγραφές, είπε «τέλος» και στη συνέχεια έφτασε τις… 8!

Αυτή τη στιγμή, ο Ολυμπιακός έχει ένα ρόστερ σχεδόν 30 ποδοσφαιριστών, εκ των οποίων συμβόλαιο για την επόμενη χρονιά έχουν μόλις εφτά!!! Δέκα συμβόλαια παικτών τους λήγουν το καλοκαίρι και είναι άγνωστο ποιος θα μείνει και ποιος θα φύγει, ενώ υπάρχουν και άλλοι εννιά που είναι δανεικοί και τα συμβόλαιά τους επίσης ολοκληρώνονται το καλοκαίρι! Επίσης για έναν δύο το τοπίο είναι «θολό».

Θα πρέπει λοιπόν να… ζηλέψουμε αυτούς που έχουν καταντήσει πλυντήριο και super market ποδοσφαιριστών, ή να χαιρόμαστε που δεν κάνουμε τα λάθη των προηγούμενων ετών; Πέρσι ζηλεύαν κάποιοι τον Μαρσέλο, τον Χάμες, τον Βρσάλικο, τον Μπιτίκι, τον Αμπουμπακάρ Καμαρά, τον Ζιγκερνάγκελ, τον Πίπα, τον Σαμασέκου, τον Μπόουλερ και τον Ντε Λα Φουέντε και φέτος ζήλευαν τη νέα «καραβιά» που έφτασε στο λιμάνι, το καλοκαίρι από την οποία αποχώρησαν ήδη εφτά! Οι δύο στόπερ που ήρθαν για βασικοί Φρέιρε και Πορόζο, ο Βραζιλιάνος… μάγος Σκάρπα, ο… τρομερός φοβερός και ανεπανάληπτος Σολμπάκεν, αλλά και οι Μπιέλ για τον οποίο λένε ότι έδωσαν έξι εκατ. ευρώ, Ανδρούτσος και Βρουσάι.

Sorry, αλλά η ΑΕΚ είναι πλέον τόσο ώριμη που δεν χρειάζεται ούτε «κράχτες», ούτε θα παραδώσει τα ηνία της ομάδας σε μανατζαρέους για να κάνουν «χοντρές» μπίζνες! Οι ομάδες χτίζονται το καλοκαίρι και τον Γενάρη κάνουν χειρουργικές επεμβάσεις ποιοτικής αναβάθμισης εφόσον βρεθούν οι κατάλληλοι. Οι πολλές μεταγραφές δείχνουν μόνο ένα πράγμα. Την καλοκαιρινή αποτυχία!

https://www.enwsi.gr/1467195/aek/aek-podosfairo/o-ti-zitisei-o-almeida-tha-to-kano.html

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, theo said:

Επος το οτι γραφουμε εστω κ καποια θετικα γιαυτους τους2.

Ακομα και οι αμπαλοι οι γαυροι τουςεκραζαν.

Όσοι γαύροι ξέρω οι οποίοι ξέρουν ποδόσφαιρο και παρακολουθούν τα ματς .σισσε,μπα και Καμαρά μαντι και αγκιμπου τους αποθεώνουν .

Είναι πάρα πολλοί καλοί παίχτες .

Από όταν έφεραν Σωκράτη,μανολα και κάτι άλλους περίεργους στην άμυνα .όλο και πιο κάτω πάνε .

Link to comment
Share on other sites

Όταν χάνουμε βαθμούς, λέμε ότι μπάλα δεν είναι μόνο το αποτέλεσμα αλλιως δεν θα βλέπαμε το ματς αλλα τα αποτελεσματα μονο, και κανουμε στατιστικη αναλυση του ματς.

Τώρα που θέλουμε να βγάλουμε τον Σισε και τον Μπα ως Νεστα-Καναβάρο, έχουμε πιάσει 3 παιχνίδια ως προς το αποτέλεσμα μόνο και συνεχίζουμε το τροπάριον.

Που είναι τα heat maps. Που είναι τα τα επιτυχημενα τακλιν? Που είναι οι αναχαιτησεις αντιπαλων επιθεσεων? Που ειναι το πόσες σεντρες καθαρισαν στην περιοχή? Που είναι οι πασες τους? Που είναι οι εναεριες διεκδικήσεις τους? Που είναι τα υπολοιπα στατιστικα τους?

Ναι αλλα η γουλβς, η αρσεναλ και δεν συμμαζευεται. Ωραια να τους φέρουμε, έχουμε και τον γιώργαρο που εκανε την βραδια στο Μπερναμπέου, σηκώνουμε τσουλου.

Κύριοι, εδώ μιλαμε για ποδοσφαιρο όχι για μπάλα, αλλα ενίοτε αν συμφέρει μιλάμε για τα αποτελεσματα τριών ματς 

  • Δικεφαλάκι 3
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Η ματιά μας πάντως επηρεάζεται από Βίντα-Μουκουντί και τη γενικότερη λειτουργία της ομάδας επί Ματίας, οι απαιτήσεις μας είναι πλέον κανονικών ποδοσφαιριστών, το περιβάλλον παίζει τρομερό ρόλο, ο Βίντα στον τωρινό γάβρο θα φαινόταν κλόουν, πιθανολογώ ότι οι Σισέ, Μπα στα χέρια του Ματίας (εαν βέβαια είχαν τα χαρακτηριστικά) θα ήταν μία χαρά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Nea makri neo afm said:

Η ματιά μας πάντως επηρεάζεται από Βίντα-Μουκουντί και τη γενικότερη λειτουργία της ομάδας επί Ματίας, οι απαιτήσεις μας είναι πλέον κανονικών ποδοσφαιριστών, το περιβάλλον παίζει τρομερό ρόλο, ο Βίντα στον τωρινό γάβρο θα φαινόταν κλόουν, πιθανολογώ ότι οι Σισέ, Μπα στα χέρια του Ματίας (εαν βέβαια είχαν τα χαρακτηριστικά) θα ήταν μία χαρά.

Σε αλο γαβρο επαιξαν τα παιδια. Η ματια μας επηρεαζεται συνολικα απο το ποδοσφαιρο που έχουνε παρακολουθησει, οχι απο την ομαδα που εχουμε τα τελευταία 2 χρόνια.

Το ερωτημα επισης δεν ειναι αν θα ήταν "μια χαρα", αλλα "καλοί παικτες"

Link to comment
Share on other sites

Τελος ο γαυρος απο σημερα, το μυαλο μονο στην ευρωπη θα το εχει να σωσει οτι σωζεται.

Link to comment
Share on other sites

Είναι απόλαυση να βλέπεις τη κατάντια αυτού του σιχάματος..

Ένας περιπλανώμενος θίασος, παρατημένος από το αφεντικό..Μιλάμε για κωμικοτραγικε; καταστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Νάνοι της παράγκας. Αυτοί ήσασταν κ αυτοί θα είστε από εδώ κ πέρα.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, agelos said:

Αχ Μαρινακι

Όλοι οι Μεγαρείς τον παίζετε για πάρτη της; 😄 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zara said:

Όλοι οι Μεγαρείς τον παίζετε για πάρτη της; 😄 

Γνωρίζεις τουλάχιστον έναν ακόμη? Ρε μλκ, ισχύει ότι παντρεύτηκε? Δεν μου είπε τπτ το νιμου.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, agelos said:

Γνωρίζεις τουλάχιστον έναν ακόμη? Ρε μλκ, ισχύει ότι παντρεύτηκε? Δεν μου είπε τπτ το νιμου.

Ωωω από εσένα το μαθαίνω, μακάρι ρε! Ούτε εγώ του είπα για τον δεύτερο ή το παιδί, έχουμε ξεκόψει λόγο λαιφστάιλ πια.. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ λάθος την τριπλή αλλαγή και το να βγει ο Αλεξανδρόπουλος στο ημίχρονο. Από εκεί και πέρα στο γενικότερο, ο Ολυμπιακός έχει κάποιες ποιοτικές μονάδες, π.χ. ο Ροντινέι έκανε πολύ καλό παιχνίδι, ο Φορτούνης είχε τις στιγμές του ως αλλαγή, ενώ ο Μασούρας ήταν εξαιρετικός, όμως με τη λογική "φυγε 'συ, έλα 'συ" δουλειά δεν γίνεται.

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×