Jump to content

ΑΕΚ - Λάρισα: 07/06, 19:00, OTE Sport 3 HD (Play-Off)


George_D
 Share

Recommended Posts

ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΤΕΡΜΑΤΙΣΑΝ ΠΡΩΤΟΙ .......

ΨΟΦΟΣ ΚΑΙ ΓΑΜΩΣΤΑΥΡΙΔΙΑ ΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ ΤΗΣ Α.Ε.Κ..... ΟΚ

ΜΑΛΟΝ ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΟΥΛΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΕΓΩ ΤΑ ΓΑΜΩΣΤΑΥΡΙΔΙΑ

over & out apo emena ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΠΤΨ ΘΑ ΜΕ ΒΛΕΠΕΤΕ

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΤΕΡΜΑΤΙΣΑΝ ΠΡΩΤΟΙ .......

ΨΟΦΟΣ ΚΑΙ ΓΑΜΩΣΤΑΥΡΙΔΙΑ ΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ ΤΗΣ Α.Ε.Κ..... ΟΚ

ΜΑΛΟΝ ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΟΥΛΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΕΓΩ ΤΑ ΓΑΜΩΣΤΑΥΡΙΔΙΑ

over & out apo emena ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΠΤΨ ΘΑ ΜΕ ΒΛΕΠΕΤΕ

 

Κανένα πρωτάθλημα δεν πηραν, αν θέλουν να θεωρούνται "πρωταθλητές", να σηκώσουν την κανονική κούπα του χρόνου.

 

Κατά τα λοιπά, αντε γαμήσου και κόψε τις μαλακίες, μην στείλω πιτμπουλ ζιβάγκο που πάει πουλμανάτος ελληνικό και σε δαγκάσει απο τον σβέρκο, γατάκι

Link to comment
Share on other sites

Τι να έπαιρνες ρε μλκ...

Ένα-ένα τα θυμάμαι, επειδή εκείνα τα χρόνια είχα και το προσωπικό peak γηπεδικής παρουσίας και ενασχόλησης, μιλάμε για της πλάκας καταστάσεις. Η φάση ήταν ξέρω γω τάχα πρωταθλητισμός κι εμείς σηκώναμε πανιά που απειλούσαμε τους παίχτες ότι θα πάρουν το δρόμο του Ισπανού. Δεν είχες καλή ατμόσφαιρα, πιστεύω ότι πρωτάθλημα υπό αυτές τις συνθήκες μόνο ο γαύρος των τελευταίων δεκαετιών μπορεί να πάρει κι αυτό για τους γνωστούς λόγους.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι ο αραβιδης για να είναι στο ροστερ του χρόνου

τώρα για τα τατουάζ μου είναι αδιάφορα

 

Τατουαζ επιτρεπεται μονο αν εισαι Viking. Δηλαδη στον Agger. Johanson εισαι μαιμου Viking. Σοβαρεψου και μελανιασου xD

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ο γαβρος παιχτης παιρνει πρωταθλημα γιατι αντεχει και στην πιεση πλεον. Γιατι ξερει πως αν χασει βαθμο θα ακουσει χριστοπαναγια το λιγοτερο. Δεν ειναι πλεον μονο ο ελεγχος ΕΠΟ. Δεν εχουμε 1996 που ηταν χαβαλεδες. Πλεον εχουν αποκτησει νοοτροπια. Δυσκολα ο ΟΣΦΠ θα εχει ξανα πετρινα χρονια μετα απο αυτη την 20ετια. Γι αυτο εγραφα τις προαλλες πως η ΑΕΚ οφειλει να κανει μια 10ετια δικη της απολυτα που θα παρει 7-8 κουπες ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ ωστε να ειναι σημειο αναφορας αυτο. Και οχι σε 36 χρονια (1979-2015) μονο 4 πρωταθληματα. Για παραδειγμα δεν επιτρεπεται η ΑΕΚ της δεκαετιας 1989-1999 να εχει μονο 4 πρωταθληματα ΠΟΥΣΤΗ βατραχε παλαιμαχε του Ολυμπιακου.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ο γαβρος παιχτης παιρνει πρωταθλημα γιατι αντεχει και στην πιεση πλεον. Γιατι ξερει πως αν χασει βαθμο θα ακουσει χριστοπαναγια το λιγοτερο. Δεν ειναι πλεον μονο ο ελεγχος ΕΠΟ. Δεν εχουμε 1996 που ηταν χαβαλεδες. Πλεον εχουν αποκτησει νοοτροπια. Δυσκολα ο ΟΣΦΠ θα εχει ξανα πετρινα χρονια μετα απο αυτη την 20ετια. Γι αυτο εγραφα τις προαλλες πως η ΑΕΚ οφειλει να κανει μια 10ετια δικη της απολυτα που θα παρει 7-8 κουπες ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ ωστε να ειναι σημειο αναφορας αυτο. Και οχι σε 36 χρονια (1979-2015) μονο 4 πρωταθληματα. Για παραδειγμα δεν επιτρεπεται η ΑΕΚ της δεκαετιας 1989-1999 να εχει μονο 4 πρωταθληματα ΠΟΥΣΤΗ βατραχε παλαιμαχε του Ολυμπιακου.

 

το πρωταθλημα του 1989 ηταν αθλος παντως, ο παναθηναικος ηταν αναμφισβητητα πιο ισχυρος διοικητικα απο την αεκ του γιδοπουλου και ο γαυρος ειχε φερει Ντεταρι. Απο την αλλη αξιζαμε και χασαμε λογω παρασκηνιου τα πρωταθληματα του 1996 και 1997

Link to comment
Share on other sites

το πρωταθλημα του 1989 ηταν αθλος παντως, ο παναθηναικος ηταν αναμφισβητητα πιο ισχυρος διοικητικα απο την αεκ του γιδοπουλου και ο γαυρος ειχε φερει Ντεταρι. Απο την αλλη αξιζαμε και χασαμε λογω παρασκηνιου τα πρωταθληματα του 1996 και 1997

 

ekanes kai 3 2iplares ekeini ti xronia se gauro vazelo kai mpaoug me takaro oko xristodoulou

Link to comment
Share on other sites

Όλο το περασμένο καλοκαίρι είχε γίνει μια τεράστια κουβέντα για την σύνθεση της επιθετικής γραμμής της ΑΕΚ. Η κουβέντα δεν κόπασε, ακόμα και όταν ο Χρήστος Αραβίδης έδωσε με «γκολάρα» την νίκη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Και όταν η κουβέντα άρχισε να φτάνει στις παρυφές της αμφισβήτησης, ο επιθετικός της ΑΕΚ είχε πει μια κουβέντα μόνο.

 

«Ξέρω που αγωνίζομαι και ποιες είναι οι υποχρεώσεις μου». Και τι έκανε τελικά ο πεισματάρης Πόντιος; Την καλύτερη και πιο παραγωγική σεζόν της καριέρας του. Πέτυχε 17 γκολ στο πρωτάθλημα και ακόμα τρια στο κύπελλο. Συνολικά 20 και μάλιστα μ” όλους τους δυνατούς τρόπους. Με το πόδι, με το κεφάλι, με πέναλτι αλλά ακόμα και με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Παράλληλα ήταν η ψυχή της ομάδας. Ο άνθρωπος που προσπαθούσε να «φτιάξει» τους πάντες πριν τα ματς και (κυρίως) μετά τα στραβοπατήματα. Ήταν επίσης ο άνθρωπος που μετά το γκολ που πέτυχε προχθές, έτρεξε να αγκαλιάσει τον Τραϊανό Δέλλα και να του το αφιερώσει. Πρόδηλη η σημειολογία της κίνησης.

 

Η τιμωρία από κάρτες ουσιαστικά «τελείωσε» την φετινή σεζόν για τον Αραβίδη, ήδη από το χθεσινό ματς. Γι αυτό άλλωστε και το ξέσπασμα μετά το γκολ. Ήταν το ξέσπασμα μιας ολόκληρης σεζόν. Βγήκαν από μέσα του, όλα αυτά που κουβαλούσε. Το άγχος να ανταποκριθεί ο ίδιος στις απαιτήσεις. Το άγχος να πετύχει η ομάδα «να ξαναγυρίσει εκεί που ανήκει» όπως έλεγε πάντα. Και τώρα πλέον, το βλέμμα είναι στην επόμενη σεζόν. Εκεί που και πάλι ο Αραβίδης, ξέρει καλά τι πρέπει να κάνει.

 

goofysing.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλα sorry τωρα, ο Αραβιδης χτες εβγαλε την φανελα στο γκολ που ηταν 300m οφσαιντ για να μας δειξει το τατουαζ με τον ποντιακο δικεφαλο; Και μαλιστα ενω ειχε καρτες κιτρινες; Δηλαδη ποσο Ποντιος;

Link to comment
Share on other sites

Ο Αραβίδης έκανε απρόσμενα καλή χρονιά. Ειναι παίχτης με ταβάνι το 6 που δεν θα πέσει κάτω απ'το πεντέμισυ. Από όλο το συρφετο που φέραμε κοψοχρονιά από το διαλυμένο νιόνιο ήταν ο μόνος που κέρδισε με το σπαθί του την παρουσία του και στην ΑΕΚ της σούπερλιγκ. Οπότε το να τον "κράζουμε" γιατί δεν είναι παιχταράς είναι παντελώς άκυρο...

 

Μπορώ να δικαιολογήσω απόλυτα, με ποδοσφαιρικά κριτήρια, την παρουσία του στην ομάδα... δηλαδή αν θα πας του χρόνου σε κανα λασπωμένο πατατοχώραφο τύπου Πανθρακικού να πάρεις αποτέλεσμα, με ποιόν θα κατέβεις...? με τον Μπαρμπόσα (ή κάποιον τύπου Μπαρμπόσα -Βάργκας? ) που με την πρώτη κλωτσιά θα τον ψάχνεις... ή με τον Αραβίδη που θα παλεύει μες στη λάσπη σαν το γουρουνι...?

 

Έγω βασικά δεν καταναώ στο ελάχιστο την παραμονή "για βάθος παγκου" των Πλατέλα και Ανάκογλου... δηλαδή θα έχεις ματς που δε θα μπαίνει η μπάλα και θα βάλεις μέσα τον Πλατέλα να δώσει τη λύση...? ή ξέρω'γω αν ξανατραυματιστεί ο Μάνταλος θα λες ΟΚ θα τη βγάλω ένα δίμηνο με βασικό Ανάκογλου...?

Link to comment
Share on other sites

Ο Αραβιδης 10 γκολ του χρονου τα εχει χαλαρα και φυσικα πρεπει να μεινει. Ανακογλου-Πλατελλας φυσικα και πρεπει να παρουν πουλο γιατι εκτος απο αμπαλοι ειναι πιθανο να κανουν και κλικες..

Link to comment
Share on other sites

ανακογλου εγω καταννοω για εξωγηπεδικους λογους.

και πλατελλα καταννοω γιατι θες εναν παιχτη να κανει τα ρεπα του σοβαρου πλαγιου που θα φερεις xD

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Ο Αραβιδης ειναι μανουλα για παιχνιδια που θες ο επιθετικος σου ή ο πλαινος επιθετικος σου να μαρκαρει, να πιεσει, να κλεψει και να βγαλει τρεξιματα. Τον βαζεις στο πλαι και αμυντικα ησυχαζεις.

Τετοια παιχνιδια θα κληθεις να δωσεις σε Ευρωπη και αντε με γαυρο κ παο(κ).

Για παιχνιδια που θες να ξεκλειδωσεις αμυνες, δεν κανει.

Link to comment
Share on other sites

Έγω βασικά δεν καταναώ στο ελάχιστο την παραμονή "για βάθος παγκου" των Πλατέλα και Ανάκογλου... δηλαδή θα έχεις ματς που δε θα μπαίνει η μπάλα και θα βάλεις μέσα τον Πλατέλα να δώσει τη λύση...? ή ξέρω'γω αν ξανατραυματιστεί ο Μάνταλος θα λες ΟΚ θα τη βγάλω ένα δίμηνο με βασικό Ανάκογλου...?

 

Δεν ειναι ασχημοι Ανακογλου/Πλατελλας για αλλαγες στο 70'.Τους κανεις και την αναλογη προπονηση με κηροζινη αλα γιουσειν μπολτ και ας κλαταρουν στο μισαωρο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×