Jump to content

Βέροια - ΑΕΚ Δευτέρα - 28/9 - 19:30


tzav
 Share

mvp  

34 members have voted

  1. 1. mvp

    • Μπαρόχα
      0
    • Γκάλο
      0
    • Ντιντάκ
      7
    • Τζανετόπουλος
      1
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Σιμόες
      0
    • Μάνταλος
      5
    • Βάργκας
      1
    • Μπουονανότε
      1
    • Αραβίδης
      0
    • Πλατέλλας
      0
    • Κρισάντους
      1
    • Μπαρμπόσα
      18
  2. 2. Κοουτσάρισμα Δέλλα

    • Καλό
      3
    • Μέτριο
      15
    • Κακό
      16
  3. 3. Χτυπάμε τίτλο?

    • Ναι
      1
    • Ίσως
      7
    • Αποκλείεται
      26


Recommended Posts

Λοιπόν, κωλόβλαχε... ταγάρι, που πρώτα ασπρίσαν τα μαλλιά σου και μετά είπες να γίνεις σκουλαρικας...

 

Ή παίρνεις το διπλό με ΟΡΘΟΛΟΓΙΚΗ ομάδα ή κάθεσαι μόνιμα στα πάτρια εδάφη σου γιατί μετά η γιούχα και η ροχάλα θα πέφτει χαλάζι... και φταίς δε φταίς εσύ θα την τρως στη μάπα...

 

Και κρατάς μαζί σου στον όμορφο Βορρά και τα πουλέν σου... τις δυο όρθιες κουράδες, τον Άρη και τον Ανάκογλου... να πηγαίνετε όλοι μαζί αγκαζέ στου Σιανίδη... να επιδεικνύουν αυτοί τα τατουάζ τους κι έσυ τα ενώτια σου και να γουστάρετε...

 

Διπλό ή πούλο γαμημένε...

 

που βλέπω τον Ανάκογλου να βγαίνει αλλαγή και να παραδίνει το περιβραχιόνιο του αρχηγού της ΑΕΚ στον ? λατέλα και θέλω να πετάξω τούβλο στην τηλεόραση...

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Με προλαβες ReBo.

Ακριβως αυτο... ΔΙ? ΛΟ Η ? ΟΥΛΟ..

Και για να μην ξεχνιομαστε ΓΗ? ΕΔΟ Η ? ΟΥΛΟ

Ειδικα αυτο με το περιβραχιονιο ουτε στους πιο τρομακτικους εφιαλτες μας...ποσες αμαρτιες θα πληρωσουμε ακομα;

Link to comment
Share on other sites

Με το Χ θα είμαι τρισευτυχισμένος. Δε μπορεί παραπάνω η ομάδα με λογικές passing game 150% κατοχή μόνος μου, -50% όλοι σας. 

Το 2πλο δεν υπάρχει στο πιθανό αποτελεσματολόγιο και μια ισοπαλία θα κρατήσει την ομάδα εντός στόχου πεντάδας. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτονόητο το διπλό και αυτονόητο το διπλό στο καραϊσκάκη με τον κανονική ομάδα.

Δέλλα, motochristos, τριμάλακα που θες να στηρίξεις τα παιδιά που σε ανέβασαν, γελοίε τύπε

Link to comment
Share on other sites

 γιατι το 2 ειναι κλειδωμενο

 

 

Αυτονόητο το διπλό

 

Καλά, παραμυθιάστε εσείς τον κόσμο με αυτά, και μετά θα παίξει ο σκιώδης Αντιπρόεδρος της Τοπικής ΚΙΔΗΣΟ Χανίων "μισό-μηδέν" και θα με υποβάλετε στο ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΡΙΟ να σιάξω "ReBo's DAY" .....

Link to comment
Share on other sites

Ο,τι λιγοτερο απο 0-2 ειναι αποτυχια.-

 

Δελλα (Ντουγιαν) το νου σου μαλακα να ξαναβαλεις μεσα σε ενδεκαδα Σοιλεδη και Ανακογλου!

Link to comment
Share on other sites

ΑΕΚ από τα (όχι πολύ) παλιά λοιπόν. Καλά ήταν όσο είχαμε αγωνία και ταχυπαλμία από το πρωί αλλά τέλος. Ώρα να επανέλθουμε στην ΑΕΚ όπως τη μάθαμε εδώ και περίπου 10 χρόνια.

 

Αδιάφορη αντιμετώπιση του αγώνα μιας και είμαστε εκτός στόχων. 3 τέταρτα από το σπίτι και με κόσμο (λογικά) και δε λέω να πάω. ? ριν λίγα χρόνια βέβαια θα έπρεπε να είχα σπάσει πόδια και χέρια για να αναγκαστώ να μη πάω αλλά τώρα είναι αλλιώς. Τι να πάω να κάνω δηλαδή; Να πάω να φωνάζω αρηπουστημαλακα και το πρωτάθλημα στ' αρχίδια μας; Εμένα το πρωτάθλημα δεν είναι και τόσο στ' αρχίδια μου οπότε δεν έχω λόγο να πάω να ενώσω τη φωνή μου με 1000-2000 ανθρώπους που είναι ΑΕΚ αλλά το πρωτάθλημα στ' αρχίδια τους. Έχω επενδύσει πολλά στην ΑΕΚ όσο ζω. Συναισθηματικά, ψυχολογικά, χρόνο αλλά και λεφτά. Κάπου η σχέση πρέπει να γίνει αμφίδρομη και κάτι να πάρω κι εγώ από όλο αυτό. Άσε που νομίζω ότι η άνευ όρων στήριξη δεν κάνει καλό στην ΑΕΚ. Υπάρχει η γνώμη ότι μετά από ήττες πρέπει να είμαστε περισσότεροι, στις δύσκολες στιγμές και τέτοια. Αλλά αυτό πρέπει να είναι εντός ορίων. Όταν αδιαφορείς για την ήττα (ήττα=απώλεια πρωταθλήματος και όχι το 2-1 με τον ? ΑΟΚ), κάπου ξεκινάς να αντιμετωπίζεις την ΑΕΚ ως κάτι ευτελές. Και στο τέλος καταλήγεις να κάνεις κακό.

 

Θα μπορούσα να ενεργοποιηθώ και να πάω στο γήπεδο αν ο κόσμος της ΑΕΚ ήξερε τι ομάδα είναι και μπορούσε να συμπεριφερθεί αναλόγως. Δηλαδή να αποδοκιμάσει τον προπονητή, τους ποδοσφαιριστές και τον διοικητικό ηγέτη. Αντί αυτού βέβαια ο κόσμος της ΑΕΚ για μια ακόμη φορά θα ασχοληθεί με τον Άρη. Ε κάπου δηλαδή είναι και ασέβεια στον εαυτό σου όλη αυτή η παρακμή.

 

Ο καθένας βέβαια βιώνει και πράττει την αποχή του με τον δικό του τρόπο. Εγώ δεν θα πάω στο γήπεδο, ο άλλος δεν θα δει το ματς, ο άλλος θα το δει αλλά στ' αρχίδια του ξέρω γω. ? άντως επανέρχομαι στο ότι ήρθε η ώρα να βιώσουμε την ΑΕΚ όπως την ξέραμε την τελευταία δεκαετία. Δηλαδή το πρωτάθλημα και όλα στ' αρχίδια μας. Το ακούω και το σιγοτραγουδώ από τώρα: "ΑΕΚάρα Ένωσις οριτζιναλ και το πρωτάθλημα στ' αρχίδια μας ωωωωωω σ' αγαπώ, ΑΕΚάρα σ' αγαπώ.....". ? αρακμή.

 

Βεβαίως υπάρχει και η καταγεγραμμένη και ίσως επικρατούσα τελικά άποψη ότι δεν πάμε για πρωτάθλημα και είναι πολύ νωρίς και στην τελική ποιο ελληνικό πρωτάθλημα. Έχω εκφράσει τις ενστάσεις μου επί αυτού. Είναι σα να μην έχεις γαμήσει ποτέ εδώ και 21 χρόνια και να αποκαλείς μπάζο και να μη καταδέχεσαι να ασχοληθείς με μια γυναίκα πχ σαν την Ευαγγελία Μουμούρη (φλασιά). Δεν τη λες και καλλονή αλλά όλοι ξέρουμε ότι θα τελειώσεις με το που θα δεις τα μπούτια της όταν 21 χρόνια δεν έχεις δει γυμνή ούτε τη γιαγιά σου.

 

Και είναι ακόμα Σεπτέμβρης ρε πούστη και μείναμε ήδη πίσω στο π&ο. Να δω πως θα βγει ο χειμώνας.

Link to comment
Share on other sites

σιμοες εξω

 

ανακογλου βασικος 

 

σοιλεδης βασικος

 

πλατελλας βασικος

 

και μετα θα μιλαμε για ροστερ κτλπ κτλπ

 

ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑ Γ.....Α

Link to comment
Share on other sites

Κρισιμο ματς με τη Βεροια για την 5η θεση.

Ισως χρειαστει να ενεργοποιηθει ο Κρισαντους για ενα τοσο σημαντικο παιχνιδι.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

βδελλα-Βατραχοβδελλα-ΤζοβενοΓΡΙΑ-Σαπιοδοντα ρετρο κουραδα κανονιστε να παμε στο -8 και μετα στο -11 την 5η αγωνιστικη....ΤΖΑΜ? ΑΤΖΗΔΕΣ Α? ΑΤΕΩΝΕΣ τουλαχιστον ? ΑΙΞΤΕ εξυπνα να κρυφτει λιγο η ΦΤΩΧΙΑ της ομαδας σε μεταγραφες.....! ΖΩΑ !

Link to comment
Share on other sites

Μπαροχα

Γκαλο-Τζανετοπουλος-Κολοβετσιος-Ντιντακ

Γιοχανσον-Κορδερο

Βαργκας-Μανταλος-Μπουονανοτε

Αραβιδης

 

Εναλλακτικα Μπαρμποσα αντι Βαργκας (ή Μανταλου αν δεν βγαζει ολοκληρο αγωνα).

 

Δεν μπορω να δω κατι αλλο προσωπικα.

 

Ας το κανεις ομως.

 

Οχι αλλο ? λατελλα, Ανακογλου, Σοιλεδη, Κρισαντους.

ΕΝΑΝ απο αυτους να ξεκινησεις, γαμιεσαι ακομα και να κερδισεις. Βασικα ηδη γαμιεσαι αλλα τεσπα.

Link to comment
Share on other sites

Μπαροχα

Γκαλο-Τζανετοπουλος-Κολοβετσιος-Ντιντακ

Γιοχανσον-Κορδερο

Βαργκας-Μανταλος-Μπουονανοτε

Αραβιδης

 

Εναλλακτικα Μπαρμποσα αντι Βαργκας (ή Μανταλου αν δεν βγαζει ολοκληρο αγωνα).

 

Δεν μπορω να δω κατι αλλο προσωπικα.

 

Ας το κανεις ομως.

 

Οχι αλλο ? λατελλα, Ανακογλου, Σοιλεδη, Κρισαντους.

ΕΝΑΝ απο αυτους να ξεκινησεις, γαμιεσαι ακομα και να κερδισεις. Βασικα ηδη γαμιεσαι αλλα τεσπα.

 

Bαργκας-Μανταλος-Μποουνανοτε=ομαδα που κατεβαινει με 9 παιχτες και δε μπορει να παει τη μπαλα απτην αμυνα στην επιθεση με τπτ. Δε νομιζω οτι χωρανε οι 2 Λατινοισ την ιδια ενδεκαδα

Link to comment
Share on other sites

-------------------------Μπαροχα-------------------------

 

Γκαλο----Λαμπροπουλος--------Κολοβετσιος-----Ντιντακ

 

-----------------Γιοχανσον------Ανταμ---------------------

? λατελλας----------------Ντιεγκο--------------Μπαρμποσα

 

--------------------------Αραβιδης-------------------------

 

 

Αν ειχαμε Μπακακη θα ξεκιναγα Βαργκας δεξια αλλα ο Γκαλο μου εδειξε οτι δεν μπορει χωρις να χει μρποστα του καποιον να κανει αμυνα οποτε αναγκαστικα ? λατελλας εκει.

 

? ιθανες αλλαγες:

Μανταλος αντι Μπαρμποσα

Βαργκας αντι Ντιεγκο

Κρισαντους αντι Αραβιδη

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Σωστοτερη η 11αδα Μπουκο απο Νικου ασχετα αν δεν τους βαλει ποτε ετσι αλλα προτιμησει την 11αδα του Νικου η ΤΣΑΤΣΑ του ΣερβοΤζοβενου ! Νικο Δελλα παραιτησου :P

Link to comment
Share on other sites

Bαργκας-Μανταλος-Μποουνανοτε=ομαδα που κατεβαινει με 9 παιχτες και δε μπορει να παει τη μπαλα απτην αμυνα στην επιθεση με τπτ. Δε νομιζω οτι χωρανε οι 2 Λατινοισ την ιδια ενδεκαδα

Δεν εχουμε αλλους... Γραφω το καλυτερο που μπορω να σκεφτω (εδωσα και εναλλακτικη τον Μπαρμποσα).

Link to comment
Share on other sites

Σωστοτερη η 11αδα Μπουκο απο Νικου ασχετα αν δεν τους βαλει ποτε ετσι αλλα προτιμησει την 11αδα του Νικου η ΤΣΑΤΣΑ του ΣερβοΤζοβενου ! Νικο Δελλα παραιτησου :P

Καλη και του Μπουκο (ισως και καλυτερη πραγματι), αλλα παθατε φοβια με τα χθεσινα. ? λατελλας-Αραβιδης στο πλαι μονο με σοβαρους αντιπαλους για να βοηθανε στην αμυνα (οταν και αν γυρισει ο Τζιμπουρ ο Αραβιδης εκει).

 

Τεσπα το point μου ηταν να μην ξσναπαιξει ουτε ο ? λατελλας, αλλα ειδικα οι αλλοι 3 που εγραψα (Ανακογλου-Σοιλεδης-Κρισαντους).

 

Υγ. Κατσε μηπως τους ξαναβαλει τους Σοιλεδο-Ανακογλου ο αστειος και αναπολεις και την δικια μου ενδεκαδα.

Link to comment
Share on other sites

Επισης αν ο Ντιντακ δεν μπορει (δεν το πιστευω αλλα σε τετοια περιπτωση γαμιουνται ολοι οσοι εκαναν μεταγραφες ακομα παραπανω) ας βαλει αριστερα τον Σβαρνα ή εμενα ή εστω εναν κωνο να παιζει αριστερος μπακ.

Ο Ανακογλου πρεπει να σταματησει να παιζει ποδοσφαιρο, οχι απλα να μην παιζει στην ΑΕΚ. Ο δε Κρισαντους να παει σε μικρομεσαια ομαδα β´ εθνικης.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Νικο ο Ανακογλου ειναι το πουλεν του Φαφουτη...μην ελπιζεις αδικα. Ειναι σαν να λεμε να σταματησει να ασχολητε ο ΣερβοΚοπρος με την ομαδα....! Οσο ειναι στην ΑΕΚ ''Φιλαθλος'' αυτος ο διαφαινομενος καρκινος μην ελπιζεις αδικα φιλε...

Link to comment
Share on other sites

xilies fores petauraki sti thesi tou ari an den mporei o ntikntak pos ton lene

Βασικα ας ανεβασουν ενα αριστερο μπακ ενα αριστερο winger ενα δεξι winger απο την ομαδα νεων και ας αρχισει να παιρνει 10λεπτα και ο Κυριαζης στην επιθεση.. Εφοσον τα σκατωσαν ας κανουν κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×