Jump to content

ΑΕΚ-Καλλονη (Πρωταθλημα 13η αγωνιστικη) 6/12/2015, 17:15, NovaSports 1


Bukowski
 Share

mvp-κοουτσινγκ   

30 members have voted

  1. 1. mvp

    • Μπαρόχα
      0
    • Γκάλο
      1
    • Ντίντακ
      3
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Άρθο
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γιόχανσον
      18
    • Πλατέλλας
      0
    • Μπουονανότε
      0
    • Αραβίδης
      5
    • Τζιμπούρ
      3
    • Βάργκας
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Κορδέρο
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Πογιέτ

    • Καλό
      25
    • Μέτριο
      1
    • Κακό
      0
    • Απλα "φυσιολογικό"
      4


Recommended Posts

δεν ημουνα στο γηπεδο, αλλα μου φανηκε οτι ακομα και στις φασεις που εδιωξαν πανω στη γραμμη οι δικοι μας, το εκαναν χωρις αγχος, σχεδον σαν να ηταν μερος της αμυνας.

γενικα δεν υπηρχε σε καμια στιγμη η εικονα "ωχ, θα φαω ενα γκολ και θα τρεχω μετα"

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που μου αρέσει στην ομάδα είναι ότι δείχνει να είναι πολύ κοντά οι γραμμές όταν αμύνεται και να προσπαθεί να βγει μπροστά με την μία (ο πατέρας μου μου είπε του θύμισε την ΑΕΚ του Τσαικόφσκι σε 1-2 φάσεις). Επίσης είδα καλές παγίδες σε 2-3 περιπτώσεις που δημιούργησαν συνθήκες για γκολ. Γενικά είδα ευχάριστα την ομάδα χτες.

Link to comment
Share on other sites

Σαφως και παιζει ρολο με ποιον αντιπαλο δειχνεις πραγματα. Αυτο δεν ισχυει μονο για την ΑΕΚ, ισχυει και για τους υπολοιπους της 5αδας. Οπως εγραψα και χτες, στα ματς με τους 4 που ειναι πανω (τον ? ανιωνιο τον αφηνω εξω γιατι πιστευω οτι στο 2ο γυρο δεν προκειται να ακολουθησει την ιδια πορεια) εχεις κανει ενα Χ και τιποτα περισσοτερο.

Η ομαδα ειναι βελτιωμενη, παραγει φασεις, δεν ειναι κουραστικη στο μεγαλυτερο διαστημα του αγωνα οπως επι Δελλα. Εχει προσθεσει πραγματα στο παιχνιδι της, ο ? ογετ εχει προσδωσει μαχητικοτητα και πιο ορθολογικες επιλογες. Εχει ελλειμμα ποιοτητας σε καποιες θεσεις κατι που δεν ειναι θεμα ? ογετ, τη βοηθησε παρα πολυ η επιστροφη του Ραφικ και η παγιωση του Βιλα στα αριστερα, τη βοηθησε η παρεμβατικοτητα του ? ογετ στο ματς που με 3 κινησουλες κλειδωνει ή απελευθερωνει τα ματς. 

 

Δεν εχω κανενα προβλημα με την προοδο της ομαδας, αλλα την περιμενω στα δυσκολα οπου δεν μου εχει δειξει το παραμικρο. Επαναλαμβανω οτι οπως "μειωνονται" οι νικες της ΑΕΚ με τους υποδεεστερους, ετσι μειωνονται και οι νικες Οσφπ, ? ΑΟ και ? ΑΟΚ-Αστερα. Η ομαδα θελει παικτες και διαφορετικο σχεδιασμο το καλοκαιρι, θελει πολλα πραγματα για να πεις οτι στεκεται εξω που οπως φαινεται θα παιξει. Την εσωτερικης καταναλωσης βελτιωση τη δεχομαι, υπαρχει και ειναι δεδομενη απο τη στιγμη που αλλαξε το πλανο των Ελληνων με το Δελλα. Απλως λεω οτι η ομαδα αποδιδει χωρις επι της ουσιας να εχει στοχους, χωρις κατι συγκεκριμενο και μακρια απο αγχος. Ειναι σε καλυτερο φεγγαρι απο τον ? αναθηναϊκο, εχει πιο ηρεμο εσωτερικο απο τον ? ΑΟΚ που ακομα ψαχνεται να βρει πατηματα, αλλα ακομα δεν εχει δειξει το παραμικρο στα δυσκολα.

 

Εχει ακομα 5 παιχνιδια που πρεπει να αποδειξει οτι βελτιωνεται: ενα με τον ? ανιωνιο το Σαββατο και μετα με τη σειρα τον ? ΑΟΚ μεσα, τον Ολυμπιακο μεσα, τον ? αναθηναϊκο μεσα και τον Αστερα στην Τριπολη. Σε αυτα τα 5 παιχνιδια η ΑΕΚ πρεπει οπωσδηποτε να κανει διπλο στην πλατεια, να νικησει τον ? ΑΟΚ και να μη χασει στα υπολοιπα 3, ει δυνατον παιρνοντας και ενα τριποντο. Ετσι ρεφαρει το 0-1-3 της πρωτης περιοδου και ετσι δειχνει οτι ανεβαινει επιπεδο. Δεν θα φτασω στο σημειο να κρινω την ΑΕΚ με αλλα μετρα και σταθμα επειδη ετσι γουσταρει ο Δηματος και ο Μπαγεβιτς που μας φλομωσανε στη μαλακια 3 χρονια. Η κριση μου θα ειναι ? ΑΝΤΑ συγκεκριμενη και ? ΑΝΤΑ μεγαλης ομαδας. ? αμε στη θετικη κατευθυνση με τον ? ογετ, χρειαζονται παικτες για να βοηθηθει παρολο που δεν ειναι οτι ονειρευτηκα για τον παγκο. Το "σιγα-σιγα" το δεχομαι μεχρι ενος σημειου. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να πω επίσης 1000 μπράβο στην ΑΕΚ που λόγω ? ογιέτ πιστεύω στο τρίτο γκολ δεν έβγαλε την μπάλα έξω επειδή είχε ξαπλώσει το άλλο το γίδι της Καλλονής κάτω (μετά σηκώθηκε). ? ιστεύω αν είχαμε Δέλλα κόουτς θα χε ρίξει πρόστιμο στους εμπλεκόμενους παίχτες μας. Fair-play πάνω από όλα κι έτσι. Ρε ΟΥΥΥΥΥΣΤ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να πω επίσης 1000 μπράβο στην ΑΕΚ που λόγω ? ογιέτ πιστεύω στο τρίτο γκολ δεν έβγαλε την μπάλα έξω επειδή είχε ξαπλώσει το άλλο το γίδι της Καλλονής κάτω (μετά σηκώθηκε). ? ιστεύω αν είχαμε Δέλλα κόουτς θα χε ρίξει πρόστιμο στους εμπλεκόμενους παίχτες μας. Fair-play πάνω από όλα κι έτσι. Ρε ΟΥΥΥΥΥΣΤ

 

Η σημαντικη προοδος σ αυτο το θεμα, φαινεται και απο το γεγονος οτι ΔΕΝ τον χαιδεψε ο αραβιδης, αν και προφανως τον ετρωγε το χερι του.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Η σημαντικη προοδος σ αυτο το θεμα, φαινεται και απο το γεγονος οτι ΔΕΝ τον χαιδεψε ο αραβιδης, αν και προφανως τον ετρωγε το χερι του.

 

? ραγματικά ξέρναγα με τις καλοσύνες εδώ και πολλά χρόνια. Ψόφος λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Η σημαντικη προοδος σ αυτο το θεμα, φαινεται και απο το γεγονος οτι ΔΕΝ τον χαιδεψε ο αραβιδης, αν και προφανως τον ετρωγε το χερι του.

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να πω επίσης 1000 μπράβο στην ΑΕΚ που λόγω ? ογιέτ πιστεύω στο τρίτο γκολ δεν έβγαλε την μπάλα έξω επειδή είχε ξαπλώσει το άλλο το γίδι της Καλλονής κάτω (μετά σηκώθηκε). ? ιστεύω αν είχαμε Δέλλα κόουτς θα χε ρίξει πρόστιμο στους εμπλεκόμενους παίχτες μας. Fair-play πάνω από όλα κι έτσι. Ρε ΟΥΥΥΥΥΣΤ

δεν διαβαζεις 365 ε?

Link to comment
Share on other sites

τοσο για τον πουτσο ειναι ο αεκτζης που γκρινιαζει επειδη δεν βγηκε η μπαλα εξω

 

για αυτοκτονιες 

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει αυτο που λεει ο Αρης οτι δεν ανησυχησες ουτε οταν εδιωχνες στις γραμμες.

 

Απο την αλλη η Καλλονη ειναι προτελευταια, μην το ξεχναμε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο λεω εγω οτι τους αναγκασες να τα κανουν αυτα, εγω δεν πιστευω σε κακους αντιπαλους, η δικη μας αποδοση κανει εναν  αντιπαλο να φαινεται καλο η κακο.

 

και εμβαθυνω η ομαδα στα μεχρι στιγμης εντος εδρας ματς με αστερα, παναιτωλικο και καλλονη σε ορη αγωνα δεν τρωει φασεις και αυτο ειναι δουλεια και θεληση.

 

ενα πραγμα πρεπει να δουλευτει καλα αμυντικα και αυτο ειναι τα στημενα, επειδη η ομαδα γενικως δεν ειναι τοσ ψηλη οταν θα βρεις τσουρουκια που εχουν υψος ειναι ο μονος τροπος να σε απειλησουν, αλλα δεν ανησυχω γιατι το ειπε ηδη ο πογιετ στην συνεντευξη τυπου

 

Δεν εφαγες φασεις με τον Αστερα?

Link to comment
Share on other sites

? ραγματικά ξέρναγα με τις καλοσύνες εδώ και πολλά χρόνια. Ψόφος λέμε.

Μην τα παραλες , ολοι εχουν το ποσοστο τους ομοαγάπης...ακομη και οι παικτες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εφαγες φασεις με τον Αστερα?

 

ελαχιστες ζητημα να ηταν 2 φασεις και καμια καθαρη

 

http://www.novasports.gr/web-tv/on-demand-player/video/27876/aek-asteras-tripolis-0-1-hl/#.VmYBc7h95dg

 

και για του λογου το αληθες να ειμαι γεναιοδωρος και να πω οτι κανανε μια φαση καθαρη για γκολ αντε να σου βαλω και το ακυρωθεν 

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

ελαχιστες ζητημα να ηταν 2 φασεις και καμια καθαρη

 

http://www.novasports.gr/web-tv/on-demand-player/video/27876/aek-asteras-tripolis-0-1-hl/#.VmYBc7h95dg

 

και για του λογου το αληθες να ειμαι γεναιοδωρος και να πω οτι κανανε μια φαση καθαρη για γκολ αντε να σου βαλω και το ακυρωθεν 

 

Εφαγες 4 κλασσικες ευκαιριες εκ των οποιων οι 2 εγιναν γκολ, ποσες ευκαιριας θα μπορουσε να ειχε κανει η Τριπολη στην εδρα μας αν δεν ημασταν σφιχτοι δλδ?

Link to comment
Share on other sites

ουτε μια καθαρη φαση δεν εφαγες οσο ησουν με 11  μαλλον εχεις δικα σου κριτηρια να καθοριζεις τις καθαρες ευκαιριες

 

στο 1ο ημιχρονο η κεφαλια του παπαδοπουλου ειναι η καλυτερη φαση που ειναι ψιλοευκαιρια

 

στο β που επαιζα με 10 παιχτες ειχανε 2 φασεις το γκολ και το ακυρωμενο που ειναι επιθετικο. 

 

καθαρη ευκαιρια ειναι του αραβιδη που χανει τετατετ τετοια φαση ο αστερας δεν εκανε καμια.

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

ουτε μια καθαρη φαση δεν εφαγες οσο ησουν με 11  μαλλον εχεις δικα σου κριτηρια να καθοριζεις τις καθαρες ευκαιριες

 

στο 1ο ημιχρονο η κεφαλια του παπαδοπουλου ειναι η καλυτερη φαση που ειναι ψιλοευκαιρια

 

στο β που επαιζα με 10 παιχτες ειχανε 2 φασεις το γκολ και το ακυρωμενο που ειναι επιθετικο. 

 

καθαρη ευκαιρια ειναι του αραβιδη που χανει τετατετ τετοια φαση ο αστερας δεν εκανε καμια.

 

Σταματησα στην ψιλοευκαιρια η κεφαλια του μοναχικου ? απαδοπουλου μεσα απ'τη μικρη περιοχη

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×