Jump to content

ΠΑΣ Γιαννινα - ΑΕΚ 17/01/2016 15:00 Novasports 2 HD


Guest amd
 Share

mvp-Κοουτσινγκ-βραβειο Μαλμπασα  

31 members have voted

  1. 1. mvp

    • Ανέστης
      22
    • Γκάλο
      0
    • Σοιλέδης
      0
    • Άρθο
      0
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Σιμόες
      2
    • Γιόχανσον
      3
    • Μάνταλος
      0
    • Μπαρμπόσα
      3
    • Βάργκας
      1
    • Αραβίδης
      0
    • Τζιμπούρ
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Μπουονανότε
      0
  2. 2. Κόοουτσινγκ Πογιέτ

    • Καλό
      23
    • Μέτριο
      1
    • Κακό
      0
    • Απλά φυσιολογικό
      7
  3. 3. Βραβείο Μάλμπασα

    • Ανέστης
      0
    • Γκάλο
      4
    • Σοιλέδης
      3
    • Άρθο
      8
    • Κολοβέτσιος
      1
    • Σιμόες
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Μάνταλος
      2
    • Μπαρμπόσα
      0
    • Βάργκας
      0
    • Αραβίδης
      0
    • Τζιμπούρ
      13
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Μπουονανότε
      0


Recommended Posts

45 λεπτά έπαιξε και σήμερα. 45 παραπάνω απ' όσο θα έπρεπε.

 

Να μας πει ο Καζαμπουμπου γιατι δεν παιζει 90λεπτα το καλυτερο φορ της σουπερ λιγκας.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

45 λεπτά έπαιξε και σήμερα. 45 παραπάνω απ' όσο θα έπρεπε.

Διαφωνω !!!! Επρεπε να τον ειχε βαλει στο 0-2 στο 91' και να ληξει το ματς μερικα δευτερολεπτα μολις μπει.

Link to comment
Share on other sites

Μαλμπασα ο Μανταλος.

μια χαρά εμφάνιση έκανε ο ? έτρος. με λάθες πάσες μεν, αλλά δεν υπάρχει άλλος παίκτης στο ρόστερ που να "κουβαλάει" τόσο καλά την μπάλα προς την επίθεση.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Ανεστης-Αρθο-Φυσιολογικο

 

Με το που βγηκε ο Μανταλος δεν τσουλαγε η μπαλα με τιποτα.Καλα εκανε και τον εβγαλε βεβαια για να τον προστατεψει,πολλες λακουβες.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

μια χαρά εμφάνιση έκανε ο ? έτρος. με λάθες πάσες μεν, αλλά δεν υπάρχει άλλος παίκτης στο ρόστερ που να "κουβαλάει" τόσο καλά την μπάλα προς την επίθεση.

Λαθος εκανα το αλλαξα εβαλα τον Τζιμπουρ! Απο κεκτημενη ταχυτητα εγραψα Μανταλος .

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω πανω κατω με τον Σπυρο.

 

Ανεστης

mvp γιατι ηταν κρισιμη η χρονικη στιγμη του πεναλτυ. Για εξοδους ομως τα εχουμε πει.

 

Γκαλο

Εκανε βλακεια στο πεναλτυ, αμυντικα μπαζει αλλα επιθετικα ειναι πολυ καλος, οπως φανηκε και στην φαση του 2ου γκολ.

 

Σοιλεδης

Τα γνωστα χαλια. Το εσωσε καπως στο 2ο ημιχρονο.

 

Αρθο

Τραγικος στο πρωτο ημιχρονο, ανεβηκε στο δευτερο.

 

Κολοβετσιος

Τα ιδια με Αρθο. ? αντως τον ψηφισα για Μαλμπασα αυτον.

 

Σιμοες

Καλη εμφανιση

 

Γιοχανσον

Εφτιαξε το γκολ και γενικα ηταν καλος στο 1ο ημιχρονο. Μετα επεσε.

 

Μανταλος

Καλες και κακες στιγμες

 

Μπαρμποσα

Γκολαρα και παλι αν και σε μετρια μερα

 

Βαργκας

? αλι σκορερ, παλι μετριοτατος κατα τα λοιπα

 

Αραβιδης

Τα δινει ολα. Εχει ταβανι, αλλα παλευει

 

Τζιμπουρ

? ροκλητικα αργοκινητος. Δεν τον ψηφισα Μαλμπασα μονο και μονο γιατι δεν τροφοδοτηθηκε επαρκως.

 

Λαμπροπουλος

Λιγα πραγματα

 

Μπουονανοτε

Δεν μπορει να κριθει.

 

Κοουτσινγκ καλο, εγω συμφωνω και με τους αμυντικους που βαζει. Με αυτην την αμυνα που εχει καλα κανει και φυλαγεται.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

Αναλυτικά οι δηλώσεις του ? ογιέτ: «Ακριβώς το παιχνίδι που περιμέναμε. Με την έκπληξη που έκανε στο τελευταίο παιχνίδι η ομάδα των Ιωαννίνων να παίξει με 5 στην άμυνα. ? ροσαρμοστήκαμε πολύ καλά, ξεκινήσαμε πολύ καλά και πιστεύω ότι όλοι συμφωνούμε ότι το πέναλτι ήταν το σημείο κλειδί του παιχνιδιού. Ο Ανέστης από τις 21 Δεκεμβρίου που έκανε ένα λάθος, από εκείνη τη στιγμή έχει βοηθήσει πολύ την ομάδα, έχει επέμβει σε καθοριστικά σημεία, έχει κάνει σημαντικές επεμβάσεις και του οφείλουμε πολλά.
 
Συνεχίζουμε να βελτιωνόμαστε, αυτό που μας λείπει είναι να έχουμε τον έλεγχο του παιχνιδιού όταν χάνουμε. Χρειαζόμαστε χρόνο γι’ αυτό, δεν ξέρω πόσο, αλλά όσο νωρίτερα τόσο καλύτερα. Συνοψίζοντας, το σημείο κλειδί ήταν το πέναλτι, δεν ξέρω τι θα είχε συμβεί αν είχαμε ισοφαριστεί».
 
Καλά το πάει ο Ουρουγουανός
Link to comment
Share on other sites

το μεγαλυτερο διπλό της φετινης ΑΕΚ (μεχρι το επομενο ελπιζω)

 

? ολλα συγχαρητηρια στον Ανεστη που δε μασησε και μετα την απιστευτη γκαφα το πηρε αλλιως και δειχνει για ποιο λογο λεω απο το καλοκαιρι οτι ειναι 7000 φορες καλυτερος και πιο εξελιξιμος απο το ορνιο που φερανε για τερμα.

 

Μεγαλος Γκους που "κλειδωνει" τα ματς μπας και παρουν χρονο και μαθουν να μην τρωνε φασεις οπως με τη Λιβαδεια. 

 

Τεραστιο ελλειμμα ποιοτητας πισω, μεγαλο και μπροστα με τον Αλγερινο που προφανως ελλειψει αλλου εχει παρει σπιτι τη φανελα. Για να λεει ο ? ογετ οτι εχει Αραβιδη και περιμενει ακομη εναν, σημαινει οτι τον εχει παρει χαμπαρι και τον ετοιμαζει για σφουγγαρισμα. Καμια φορα οι προπονητες ξερουν καλυτερα απο τους φιλαθλους. Αν βαλει μυαλο ο Ραφικ εχει την ποιοτητα να ειναι Ν1, αλλα μυαλο δεν βαζει επειδη ειναι μαλακας.

 

Σουηδος ο καλυτερος, Σιμοες θα σκασει, Γκαλο τα κλασσικα μπροστα και τα ακομα πιο κλασσικα πισω, Αρθο μονο γελιο, Κολοβετσιος στα γνωστα μετρια επιπεδα, Σοϊλεδης "χειροτερη να ειναι η καθε σου η μερα", ο Αραβιδης το γνωστο φιλοτιμο ταβανι, ο ? ετρος δειχνει να συνερχεται αλλα και παλι δεν μπορει να αποδωσει σαν εσωτερικος και μαλλον δεν πολυσηκωνει το ρολο του ηγετη, Βαργκας εκνευριστικος αλλα οπως λεει και ο Amd χρησιμος γιατι εχει χτυπηματα.

 

Αφησα τελευταιο τον Ελντερ διοτι ειναι εδω και εναμιση μηνα ο κορυφαιος της ομαδας. Εχει ακουσει πολλα, αλλα εσκυψε το κεφαλι, σε καποια φαση φτασαμε στην τραγωδια να μενει εξω για να παιζει ο "αδικημενος" ? λατελλας, αλλα ευτυχως ηρθε ο ? ογετ και καταλαβαμε οτι ο παικτης ειναι εδω.

 

Ο νανος δεν κρινεται γενικως, το μεγαλυτερο λαθος του καλοκαιριου μαζι με τον Αρθο, ο Λαμπροπουλος μπηκε και δεν κινδυνεψες, πιστωνεται στον ? ογετ η κινηση.

 

Οπως λεμε τα σκατα, να λεμε και τα καλα. Η ομαδα περασε απο μια εδρα  που τη φοβομουνα. Σταθηκε τυχερη στο πεναλτι αλλα με σωστο στησιμο και τακτικη στο δευτερο ημιχρονο εβγαλε το δευτερο γκολ και εφυγε με το τριποντο. Λογικο να κινδυνεψει και σε καποια σημεια γιατι ο ? ΑΣ ανεβηκε πιο ψηλα και εψαξε την ισοφαριση.

 

Ο πρωτος στοχος επετευχθη με το πρωτο "καλο" διπλό, παμε στον επομενο που ειναι η νικη (επιτελους) με μια ομαδα απο το πανω μερος του ταμπλω. Εχει κι ενα ματς λιγοτερο ο ? ΑΟΚ, δυνητικα αν σε κερδισει σε καβαλαει. Θα ειναι δυσκολο και το ματς με τον ? ΑΟΚ, αλλα εχεις και τον προπονητη και την ομαδα να το παρεις. ? ολυ σημαντικη η τακτικη στο συγκεκριμενο ματς, ο ? ΑΟΚ με χωρους κανει τρομερες κηδειες, αν κλεισεις χωρους και τον "ακυρωσεις" κερδας ξεκουραστα με ενα καθαρο σκορ οπως εκανε πχ ο Σιλβα στην Τουμπα. 

 

Μπραβο στον προπονητη και στα παιδια που παιξανε σ αυτο το γηπεδο, νικη με ? ΑΟΚ και γυρνανε το κλιμα. Με ισοπαλια αναλογως πως θα εχει παει το ματς, με ηττα για μενα προσωπικα εισαι απο κατω πλεον απο τον ? ΑΟΚ και πρεπει να κοιταξεις πως θα επαναφερεις την ταξη που ιστορικα ισχυει απο το 1926 που ιδρυθηκαν αυτοι.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

o μπακακης ειναι σουπερ αμυντικα και εχει τρομερες αντοχες, ξερει να καλυψει καλυτερα σαν 3ος αμυντικος 

 

αλλα την σεντρα που βγαζει ο γκαλο στο 0-2 δεν την εχει ακομα

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να υπαρχει μια επιλογη ακομα για το κοουτσαρισμα, πιο πανω απο το καλο.

Δευτερο (ευκολο) διπλο σε εδρα που φοβομουνα, μετα απο τον πλατανια, απο δυπ μιντ τειμπλ ομαδες που δεν ειναι ακριβως και στο αρμα σου.

Μπραβο σε ολους.

 

Χαμπε, λαθος παιχνιδι διαλεξες να κραξεις τοσο τον Μανταλο και, γενικοτερα, ΕΛΕΟΣ ρε φιλε, ΕΛΕΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

o μπακακης ειναι σουπερ αμυντικα και εχει τρομερες αντοχες, ξερει να καλυψει καλυτερα σαν 3ος αμυντικος 

 

αλλα την σεντρα που βγαζει ο γκαλο στο 0-2 δεν την εχει ακομα

Ξεκαθαρα δεξιος για 3-5-2 ο Γκαλο, για 4 πισω ο Μπακακης. Στα λεφτα που παιρνει δεν ειναι αποτυχημενη υπογραφη ο Γκαλο, αλλα δεν τον λες και σουπερ. Ο Μπακακης εχει περιθωρια βελτιωσης, για μενα ειναι ο,τι καλυτερο εχεις μαζι με το Μανταλο. Στη δευτερη κλιμακα ειναι ο Ανεστης με τον Κολοβετσιο, αλλα εκει θελεις παρα πολλη δουλεια για να τους φτιαξεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις ο Κολοβετσιος δεν φτιαχνει. ? οσες ευκαιριες να παρει; Απλα ειναι τυχερος με τον ανταγωνισμο που (δεν) εχει.

 

Ο δε Ανεστης δεν ειναι ευκολο να γινει καλος στις εξοδους, ειναι και θεμα ταλεντου οι εξοδοι.

 

Μικρες οι πιθανοτητες και για τους 2 κατ'εμε να γινουν σοβαροι παικτες.

Link to comment
Share on other sites

επιτυχημενη μεταγραφη ειναι ο γκαλο στα λεφτα του οχι απλα δεν βρισκεις τετοιο παιχτη αλλα θα ταλαιπωριοσουν με δεξιου σοιλεδηδες 

 

μια χαρα ασιστ σου εχει βγαλει νταξει ειναι μετριος αμυντικα αλλα σου εχει δωσει λυσεις, μπραβο που τον κλεισανε νωρις και στα λεφτα που τον κλεισανε

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Χαμπε, λαθος παιχνιδι διαλεξες να κραξεις τοσο τον Μανταλο και, γενικοτερα, ΕΛΕΟΣ ρε φιλε, ΕΛΕΟΣ.

Εκτος 2 ποστ που εκραξα τον ΜΑΝΤΑΛΟ οπως θα εκανα και αν ημουν στο γηπεδο γιατι την συγκεκριμενη στιγμη εκανε 2 λαθος πασες για δειξε μου το γενικοτερα που λες οτι εκραξα.....! Λαθος τοπικ διαλεξες να μου την πεις για κραξιμο γιατι τοσο καλα λογια για προπονητη τερματοφυλακα κτλ δεν παιζει να εχω ξαναπει. Αν σε χαλασε το σχολιο μου ασχετως παιχνιδιου για τον ΝΑΝΟ σε παραπεμπω σε κραξιμο σε αρθο τζιμπουρ σοιλεδη και γενικα σε ολη την αμυνα μας....! Ρε συ εχω παρατηρησει εγω ποτε κανεναν τι κανει τι κραζει κτλ? Να αρχισω να την λεω και σε κραξιματα στην αμυνα μας σε ματς που τελειωσε με 0? Θα καθομαι καθε φορα να απολογουμαι για το τι εγραψα ? Δικαιωμα μου ειναι να κραξω στην τελικη τον Μανταλο οταν σχολιαζω βλεποντας το παιχνιδι την συγκεκριμενη στιγμη ! Στο γηπεδο οταν πας οποιος βριζει καποιον για την μαλακια που εκανε καποιος πας στο τελος του ματς και του την λες? Δεν μπορω να καταλαβω.....! Χαλαρωστε λιγο ρε δεν εβρισα και κανεναν σιγα το κραξιμο ....

Link to comment
Share on other sites

Και για μενα ο Γκαλο ειναι απο τις καλυτερες κινησεις σε σχεση αποδοσης/τιμης. Επισης θεωρω οτι δεν ειναι τοσο χαπατο αμυντικα οσο λεμε γενικα. Και τις κοντρες του τις βαζει και αργος δεν ειναι.

Με τη μπαλα στα ποδια ειναι οαση στα περισσοτερα παιχνιδια και ξερεις οτι δε θα σε πουλησει οσο ατσαλα κι αν του τη δωσει ο καθε Αρθο.

Κατι πρεπει να γινει να παιζει κι ο Μπακακης καποια παιχνιδια. Σημερα, ας πουμε, θα μπορουσε να μπει αλλαγη να τους δουμε και λιγο μαζι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

κακο ματς ακομα ο γκαλο δεν εχει κανει μπορει να μην μπορει να καλυψει σαν 3ο στοπερ καλα αλλα στην χειροτερη του μερα ειναι μετριος

 

για καποιον που αποκτηθηκε τσαμπα με 80? 100? συμβολαιο δεν το συζηταμε καν.

 

επιθετικα δεν υπαρχει καλυτερο δεξι μπακ στο πρωταθλημα

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

 

mantalo  gia malbasa

 

Τουλαχιστον δεν ειμαι μονος μου απο αυτους που δεν μου αρεσε ...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μόνο παράπονο μου απέναντι στον ? ογιέτ ντάξει το σκορ ήτανε 1-0 τότε αλλά τέσπα. Να βγαζε βάργκας και να βαζε Μπακάκη. Θέλω να τους δω ένα 90λεπτο. Με Μπαρμπόσα από την άλλη σίγουρα θα έχεις φοβερά crosses. 

Link to comment
Share on other sites

Εκτος 2 ποστ που εκραξα τον ΜΑΝΤΑΛΟ οπως θα εκανα και αν ημουν στο γηπεδο γιατι την συγκεκριμενη στιγμη εκανε 2 λαθος πασες για δειξε μου το γενικοτερα που λες οτι εκραξα.....! Λαθος τοπικ διαλεξες να μου την πεις για κραξιμο γιατι τοσο καλα λογια για προπονητη τερματοφυλακα κτλ δεν παιζει να εχω ξαναπει. Αν σε χαλασε το σχολιο μου ασχετως παιχνιδιου για τον ΝΑΝΟ σε παραπεμπω σε κραξιμο σε αρθο τζιμπουρ σοιλεδη και γενικα σε ολη την αμυνα μας....! Ρε συ εχω παρατηρησει εγω ποτε κανεναν τι κανει τι κραζει κτλ? Να αρχισω να την λεω και σε κραξιματα στην αμυνα μας σε ματς που τελειωσε με 0? Θα καθομαι καθε φορα να απολογουμαι για το τι εγραψα ? Δικαιωμα μου ειναι να κραξω στην τελικη τον Μανταλο οταν σχολιαζω βλεποντας το παιχνιδι την συγκεκριμενη στιγμη ! Στο γηπεδο οταν πας οποιος βριζει καποιον για την μαλακια που εκανε καποιος πας στο τελος του ματς και του την λες? Δεν μπορω να καταλαβω.....! Χαλαρωστε λιγο ρε δεν εβρισα και κανεναν σιγα το κραξιμο ....

 

πιο ελεος πεθαινεις

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×