Jump to content

Recommended Posts

 

ξαναπέσει στο …τραπέζι.υλών ο παικταράς

 
 
Η συμφωνία της ΑΕΚ με τον Ορλάντο Σα είναι δεδομένη εδώ και λίγα 24ωρα. Ειδικά από τη στιγμή που ολοκληρώθηκε η συνάντηση των Μελισσανίδη, Μπάγεβιτς και ? ογιέτ, η απόφαση που πάρθηκε είναι να γίνουν όλες οι απαραίτητες κινήσεις για να ντυθεί στα κιτρινόμαυρα ο ? ορτογάλος επιθετικός. Η Ένωση έδωσε τα χέρια με τον Σα και σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες του enwsi.gr βρίσκεται κοντά σε συμφωνία και με τη Ρέντιγκ για να αποκτήσει τον 28χρονο στράικερ με κανονική μεταγραφή.
 
Οι αρχικές οικονομικές απαιτήσεις της αγγλικής ομάδας χαρακτηρίστηκαν ως «απαγορευτικές», αλλά μετά την τελευταία επικοινωνία των υπευθυνων του Δικεφάλου με τους ομολόγους τους στον αγγλικό σύλλογο, φαίνεται ότι βρίσκεται η χρυσή τομή για να ντυθεί ο Σα στα κιτρινόμαυρα. Το ποσό που ζήτησαν οι Άγγλοι στην πρώτη τους επικοινωνία με την Ένωση δεν υπάρχει πια στο «τραπέζι» των συζητήσεων και το πιο πιθανό είναι εκτός από τα χρήματα που θα δώσει η ΑΕΚ, να διατηρήσει η Ρέντιγκ ένα ποσοστό επί των δικαιωμάτων του παίκτη. Οι διαπραγματεύσεις συνεχίζονται αλλά πλέον οι δύο πλευρές είναι πιο κοντά από ποτέ.
 
Αξίζει να σημειωθεί ότι πρόθεση των ανθρώπων της ΑΕΚ είναι να ολοκληρωθεί η συμφωνία νωρίτερα από το Κυριακάτικο ντέρμπι της ομάδας με τον ? ΑΟΚ, προκειμένου να αποτελέσει μια κίνηση που θα «φτιάξει» ψυχολογικ

 

Αν παρουμε τον Λι που τον εχω δει δυο τρεις φορές νομίζω είναι πολύ καλή κίνηση. 

Για Σα έχω λίγο άποψη από Κύπρο. ΟΚ ωραίος παίχτης αλλά είναι και αυτός πυρηνική βόμβα όπως Τζεμπούρ. Για να δούμε. 

Link to comment
Share on other sites

? ροχθεσινός Στήβεν Αβραμίδης

 

"

Όμως ας ξεκινήσουμε οπαδικά, μιάς και κάποιοι περιμένουν κύρια αγωνιστικά νέα. Ο Μελισσανίδης λοιπόν, μαζί με τον Δημητριάδη, θεωρούν οτι ο ? ογιέτ είναι κανονικός προπονητής, που πρέπει να στηριχτεί. ? ώς θα στηριχτεί; Με την απόκτηση δυό παικτών – τα ονόματα μου είναι γνωστά αλλά δεν μπορώ να τα γράψω – οι οποίοι έχουν τον ίδιο manager με τον ? ογιέτ, για όποιον είναι μυημένος. Ο ένας θα είναι προσωρινός κάποιας ηλικίας κι ο άλλος θα μείνει σε μας. Το budget το οποίο έχει εκχωρηθεί, είναι ύψους ενός εκατομμυρίου.

Αυτό έχει την σημασία του, αφού προσπαθούν να γλυκάνουν τον Ουρουγουανό και τον μεσάζοντα του, με τον πρώτο να είναι πολύ χαρούμενος στην Ελλάδα αλλά και με τα λεφτά τα οποία παίρνει κατ’ ευθείαν στην Αγγλία. Κι αυτό πρέπει να το ταιριάξετε με την έκτιση της ποινής του Σιμόες στο παιχνίδι με τον Ατρόμητο, που εν πρώτοις φάνηκε σαν μαλακία – μπορεί και να είναι – αλλά δείχνει οτι ο παίκτης που θα έρθει είναι ετοιμοπόλεμος και θα παίξει κατ’ ευθείαν."

 

http://dailytripes.gr/blog/2016/01/20/%CF%85%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%BE%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%AE-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%AC%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B1/#comments

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

? ροχθεσινός Στήβεν Αβραμίδης

 

"

Όμως ας ξεκινήσουμε οπαδικά, μιάς και κάποιοι περιμένουν κύρια αγωνιστικά νέα. Ο Μελισσανίδης λοιπόν, μαζί με τον Δημητριάδη, θεωρούν οτι ο ? ογιέτ είναι κανονικός προπονητής, που πρέπει να στηριχτεί. ? ώς θα στηριχτεί; Με την απόκτηση δυό παικτών – τα ονόματα μου είναι γνωστά αλλά δεν μπορώ να τα γράψω – οι οποίοι έχουν τον ίδιο manager με τον ? ογιέτ, για όποιον είναι μυημένος. Ο ένας θα είναι προσωρινός κάποιας ηλικίας κι ο άλλος θα μείνει σε μας. Το budget το οποίο έχει εκχωρηθεί, είναι ύψους ενός εκατομμυρίου.

Αυτό έχει την σημασία του, αφού προσπαθούν να γλυκάνουν τον Ουρουγουανό και τον μεσάζοντα του, με τον πρώτο να είναι πολύ χαρούμενος στην Ελλάδα αλλά και με τα λεφτά τα οποία παίρνει κατ’ ευθείαν στην Αγγλία. Κι αυτό πρέπει να το ταιριάξετε με την έκτιση της ποινής του Σιμόες στο παιχνίδι με τον Ατρόμητο, που εν πρώτοις φάνηκε σαν μαλακία – μπορεί και να είναι – αλλά δείχνει οτι ο παίκτης που θα έρθει είναι ετοιμοπόλεμος και θα παίξει κατ’ ευθείαν."

 

http://dailytripes.gr/blog/2016/01/20/%CF%85%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%BE%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%AE-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%AC%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B1/#comments

? ροφανώς ξέχασαν να τον ενημερώσουν οτι μιλάνε για δραχμές.

Link to comment
Share on other sites

Αμα έχει δώσει 1 χαρτί για μεταγραφές και δεν έχουμε ήδη βγει όλοι γυμνοί στο χιόνι, τότε είμαστε πολύ αχάριστοι.

Link to comment
Share on other sites

Αμα έχει δώσει 1 χαρτί για μεταγραφές και δεν έχουμε ήδη βγει όλοι γυμνοί στο χιόνι, τότε είμαστε πολύ αχάριστοι.

 

Ναι...σε λίγο θα του ζητήσουμε και την κόρη του για να την γαμήσουμε...

:ανθρωπάκιπουκρύβεταιβγάζονταςγλώσσα::ανθρωπάκιπουκρύβεταιβγάζονταςγλώσσα::ανθρωπάκιπουκρύβεταιβγάζονταςγλώσσα:

Link to comment
Share on other sites

Εγκρινω για Κορεατικό εργαλείο.

Τσονγκ Λι δεν είχα ποτε.

 

Για να παίζει τοσα χρόνια πρέμιερ λιγκ

θα είναι σοβαρή μονάδα.

 

Κορεάτη παίκτη δεν έχω διαβάσει στην ΑΕΚ.

Θα είναι και εξαιρετική εμπορικά για την ομάδα

-αν 'πιασει' - η προσθήκη του.

 

Τσονγκ Λι έλα στην ΑΕΚαρα και από

Στυλιανόπουλο θα εχεις δωρο

κάθε Κυριακη

εξοδο σε κυριλε Κορεατικό στο Χαλάνδρι.

Θα τρως, θα πινεις ο,τι γουσταρει η ψυχή σου

θα καρδαμωνεις ασυστολα

και τα 25ευρω του μπουφέ + τιπ δικά μου.

(Αν εχεις παιδιά ,μέχρι δυο τα πληρώνω και αυτά)

 

Τίγρη 2φανελες Τσονγκ Λι απο αεκσοπ δικές μου.

Αν τον αγορασεις ,αντί για δανεισμό

καντις τεσσερις τις φανέλες.

Edited by Stylianopoulos
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

? ρέπει να τον έχουμε σκλαβώσει τον Σα με το ενδιαφέρον μας. Τόση επιμονή για μένα, θα αναρωτιέται. ? ιστεύω πως θα ρίξει τις απαιτήσεις του και θα το κάνει το ψυχικό.

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ο κορεατης 

 

http://www.transfermarkt.com/chung-yong-lee/profil/spieler/81801

 

αν δεν ειχε τους τραυματισμους θα εκανε μεγαλυτερη καριερα στην παλας, 2 φορες εχει σπασει το ποδι του. 

 

Στην παλας ειναι μονιμα αλλαγη για μαικρα διαστηματα και φαινεται οτι πλεον δεν ειναι στο επιπεδο για πρεμιερ λιγκ αλλα αλλο πρεμιερ λιγκ αλλο σουφρολιγκ

 

27 ειναι ακομα. δυσκολο να πουληθει τωρα, αλλα δανεικος με οψιον ειναι πολυ πιο πιθανο.

 

bJJbuzO.jpg

 

Μιλαμε με διαφορα τα καλυτερα στατιστικα απο οποιονδηποτε παιζει στην Ελλαδα

 

uoZTnE9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η φαση με Ορλαντους Σα -Ραμίρους Κοστα κλπ

είναι ξεκάθαρα μια τιτανομαχία

Τακης Καρατζολίδης Vs Μάνθος Κατσούλης

και οι δημοσιογράφοι της ΑΕΚ..

μας την έχουν παρουσιασει

ως Καρλ Μαλόουν Vs Χακίμ Ολάζουον .

 

Βρε πάρτε εκεί εναν να μη βλέπουμε αλλο

τον ξενυχτησμενο πρόεδρο

των Αλγερινών φυσιολατρών περιπατητών Ελλάδας

και εμείς δε θα

βγάλουμε κιχ .

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ασχοληθεί τόσο πολύ με τον Σα που ακόμα και η κλασική μου ερώτηση "Τι είναι Σα;" είναι γραφικότητα πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Αμα έχει δώσει 1 χαρτί για μεταγραφές και δεν έχουμε ήδη βγει όλοι γυμνοί στο χιόνι, τότε είμαστε πολύ αχάριστοι.

 

1)Βαζει 1 χαρτι απο τα λεφτα της ομαδας.

2)Υμνοι απο καζαμπουμποκεφτεδες.

3)Ερχονται 4 ντερμπι εντος.

4)Βγαζει 2 χαρτια απο τα τικετια.

5)Βαζει 1 χαρτι στην τσεπη.

 

MELISSANIDIS_ARISTERA.jpg

Link to comment
Share on other sites

αυτο το ενα χαρτι

ειναι τοσο αληθινο,

οσο αληθινο ηταν το 1.5 χαρτι που εκανε βολτες

το καλοκαιρι μεταξυ ετζιαν και σπατων

 

Μην το βλεπεις ετσι.2 δοσεις των 350 στη Ρεντιγκ,ενα συμβολαιο στο Σα και κατι ψιλα για Ουκρα που ερχεται ελευθερος=1 χαρτι.

Link to comment
Share on other sites

Ο Γιάννης Ανέστης ηταν ο μεγάλος τυχερός της κλήρωσης που ακολούθησε την κοπή της πίτας και κέρδισε το πρώτο βραβείο με τα 1.000 ευρώ! Τα τρία φλουριά της ομάδας πήγαν σε Μπαρμπόσα (ταξίδι στη Ρώμη για δύο άτομα) και Μπουονανότε - Ντίντακ (από ένα τάμπλετ). Τα δυο φλουριά του ποδοσφαιρικού τμήματος έπεσαν σε ? ογιέτ (ταξίδι στην ? άρο για δυο άτομα) και στον φυσιοθεραπευτή Γιάννη Στάθα (τάμπλετ)

 

αχαχαχχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχα

περιμεντε εσεις μεταγραφες ......... αχαχαχαχαχαχχαχααχχαχαχαχαχα

δωρα των χορηγων ..... αχαχαχχαχαχχαχαχαχαχχαχχαχαχα

το χιλιαρικο του Ανεστη δε ξερω πως το εδωσαν .......

μαλλον .... 1000 ευρω προστιμο απο τη μαλακια με τον λεβαδιακο + 1000 ευρω που κερδισες ... πατσισαμε ....

ευχαριστω προεδρε

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Το 1 χαρτι ειναι τοσο αληθινο οσο και τα 44χιλιαρικα κερδος. Τωρα αν το κερδος ηταν 1 χαρτι το οποιο κρατησε για να το βαλει και μετα να το παρει πισω πεντακαθαρο αλλο καπελο....! 1 μηνας σηριαλ για μεταγραφη του 500αρικου που δεν ειναι ακομα σιγουρο οτι ΘΑ γινει και ολας.....! ? οσο χαληλος πηχης.....ποσο μιζερια.....ποσο διαφορα εχει η θεωρια απο την πραξη....

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ενα εκατομμυριο λεει ο Μελισσανιδης. Διοτι συμφωνα με τον ιδιο, εχεις μπατζετ 15 εκατομμυρια. Αρα ενα ακομα και πας 16.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Μπουονανότε - Ντίντακ (από ένα τάμπλετ)και στον φυσιοθεραπευτή Γιάννη Στάθα (τάμπλετ)

Banner_TabletBitmore_MeiomenesTimes_630x

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι φιλοι μου για ενα συντομο ποστ.

 

Φιλος μόνιμος κάτοικος Αγγλίας

μου είπε..

 

? ως μπορείς και είσαι ενθουσιασμένος

που θα παρουμε Τσουνγκ Λι;

Μιλάμε για τον Μανούσο

του Εδεσσαϊκού της Αγγλίας

που δεν επαιζε και ποτέ κιόλας.

 

Λοιπον προχωρω σε Λογκ άουτ

ξενερωμενος γιατί ομολογω

αρχικα ήθελα πολύ τον Κορεάτη.

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικά το μήνυμα του Δημήτρη Μελισσανίδη: "Θέλω να ευχηθώ σε όλους καλή χρονιά, με υγεία. Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους για όσα έχετε προσφέρει έως τώρα στην ομάδα. Την Κυριακή παίζουμε ένα σημαντικό παιχνίδι και πρέπει να δώσουμε χαρά στον κόσμο μας. Οι στόχοι μας είναι μεγάλοι και κάθε χρόνο να ανεβάζουμε τον πήχη. Στόχος μας είναι η κορυφή. Βεβαίως έτσι όπως είναι αυτή την στιγμή οι συνθήκες του ελληνικού ποδοσφαίρου, για φέτος ο στόχος μας είναι να βγούμε πρώτοι στα πλέι οφ και να πάρουμε το κύπελλο. Το πιο σημαντικό που θέλω από εσάς είναι να είστε μια οικογένεια. Δεμένοι. Είμαι 40 χρόνια στο ποδόσφαιρο και ξέρω καλά ότι δεν γίνεται να παίζουν 25 παίκτες, αλλά για εμένα ο καλύτερος επαγγελματίας είναι αυτός που δεν παίζει, αλλά συνεχίζει να προσπαθεί όλο και περισσότερο".

Τον λόγο πήρε και ο πρόεδρος της ? ΑΕ, Βαγγέλης Ασλανίδης, ο οποίος ευχήθηκε στους ποδοσφαιριστές: "Καλή χρονιά σε όλους και εύχομαι να επιβεβαιώσουμε τους υψηλούς στόχους που έχει πάντα η ΑΕΚ".

Link to comment
Share on other sites

σιγα μην τα ειπε ετσι ο μελισσανιδης, γραμμενη να την ειχε την ομιλια ετσι δεν θα τα ελεγε, οι πραγματικες εκφρασεις θα ηταν σιγουρα διαφορετικες

Link to comment
Share on other sites

Αμα εχεις ? λατελλα και σου βρωμαει ο Κορεατης, τοτε εχεις θεμα. ? ροσωπικα αποκλειω να τον παρουν γιατι οσο και να ριξει τις απαιτησεις του ειναι πολυ πιο πανω απο το οικονομικο ταβανι της ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Το στοίχημα είναι να κρατήσει τον ? ογιέτ σε βάθος χρόνου και να του δώσει τα κλειδιά του μαγαζιού...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×