Jump to content

Recommended Posts

νίκη με πάοκ , νίκη με γαύρο , νίκη με βάζελο - ισοπαλία στη λεωφόρο..το λάθος ήταν που δεν διώξαμε το ψυχοπαίδι του ντούσκο πρίν το καραισκάκι 

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

2 χρονάκια στον Χανιμπαλ τα κλειδια του Σπατου με αυτα που ΘΑ ζητησει κι εδω ειμεθα να σταυρωσουμε και να βαλουμε και καλαποδια σε κωλους.

Link to comment
Share on other sites

 

Τραγέλαφος. Ακριβώς αυτό βασιλεύει αυτήν την στιγμή στην ΑΕΚ. Και φυσικά αναφέρομαι στον σχεδιασμό της επόμενης χρονιάς, κι όχι στην λοιπή διοικητική λειτουργία. Είναι τουλάχιστον αστείο, να μην έχεις αποφασίσει για προπονητή, και να κάνεις ταξιδάκια,  δήθεν για να κοιτάξεις παίκτες. Κι ειδικά όταν στο ταξίδι μπλέκεται ο Ραν Ταν ? λαν.

 
Κι είμαι απόλυτα ξεκάθαρος όταν μιλάω για σχεδιασμό. Ο σχεδιασμός ξεκινάει από το αφεντικό και τι μοντέλο θέλει να ακολουθήσει ως αναφορά την παραγωγή θεάματος. Αφού αποφασίσει μέσα του αυτό, τότε πάει και κλείνει προπονητή. Άντε και σε συνεργασία με τον τύπο που θεωρητικά το παίζει υπεύθυνος εκτελεστικός διευθυντής έχοντας και την επιμέλεια της τεχνικής διεύθυνσης.
 
Εδώ τι έχουμε; Έχουμε τον απολυμένο Μιλοβάνοβιτς να σαλιαρίζει με τον Μπαρτόλο, και τον Μπάγιεβιτς να έχει δηλώσει οτι θέλει να ασχοληθεί με τις ακαδημίες. Έχουμε δηλαδή τον Μελισσανίδη, να μην παίρνει αποφάσεις για την στελέχωση του ποδοσφαιρικού τμήματος και να τα κρατάει όλα στον αέρα. Ή το γνωστό ρητό, σάλτα μωρέ τον φράχτη κι ό,τι βρούμε πίσω από αυτόν.
 
Κι αν θέλουμε να μπούμε στα πρακτικά, απλά να καταγράψω – με απόλυτη περιφρόνηση στα επερχόμενα μπαράζ – το πρόσφατο ταξιδάκι του βλάκα και του manager, που τον έχουν βαφτίσει αρχισκάουτερ. Τι είδαν οι δυό απίθανοι; ? αίκτες και γκόμενες. Από γκόμενες δεν ξέρω πώς πήγαν αλλά από παίκτες, πήγαν και βρήκαν τον Μπονατίνι και τον Ταβάρες. Σώπα ρε, που σας άρεσε. Ο ένας κάνει τέσσερα μύρια κι ο άλλος τρία. Και δεν είναι μόνο η τιμή, που θεωρητικά δηλώνει την αξία τους, αλλά είναι κι οτι είναι σε άλλα γραφεία, που σίγουρα ανεβάζει το κασέ. ? άλι καλά που δεν βρήκαν και τον Μέσι σχετικά καλό.
 
Οπότε τι έφερε το ταξιδάκι; Τίποτα αγαπητοί. Διότι για να φέρει κάτι μια αποστολή, θα πρέπει να υπάρχει καθορισμένο budget. Όπως θα πρέπει να έχει υποδειχθεί και κάποιο προφίλ τεχνικών χαρακτηριστικών, από τον άνθρωπο που θα τους χρησιμοποιήσει. Όχι αέρα μπανά, πάμε και σίγουρα θα βρούμε κάποιον καλύτερο από τον Άρθο. Εντάξει τον βρήκατε. Τον πήρατε; Όχι βέβαια. Το μόνο που κάνατε ήταν να καραφλιάσετε κι άλλο τον Μπάγιεβιτς, που βρήκε την ευκαιρία, κι αντί για στόπερ βούτηξε ένα Σέρβο σέντερ φορ, μικρής ηλικίας. Μιλάμε για οργάνωση έτσι;
 
Την ίδια μάλιστα στιγμή, που βράζουν τα αποδυτήρια μας. Διότι ο ? ογιέτ δεν είναι δίκαιος. Ναι αμέ, τα έχουμε κι αυτά. ? οιοί είναι επικεφαλής της ανταρσίας; ? ροσέξτε και μην γελάτε : Λαμπρόπουλος, ? λατέλλας, Ανέστης, Ανάκογλου ( δεν έχει σημασία που είναι δανεικός ). Κύρια Έλληνες παίκτες, που θεωρούν οτι αν έπαιζαν, θα σκίζανε. Και που μπορεί να έχουν τα δίκια τους όταν βλέπουν τον Μπουανανότε μέσα, αλλά παραβλέπουν οτι ούτε στην ίδια θέση παίζουν, αλλά κι αν η ΑΕΚ ήταν η κανονική, όλοι αυτοί απλά θα μεταφέρανε τους κώνους για να προπονηθούν οι κανονικοί παίκτες.
 
Κι αυτό βέβαια το αλαλούμ, δεν είναι τυχαίο. Το προκαλεί ο παραδόπιστος, που πάτησε επάνω στα κακά αποτελέσματα τελευταία κι άρχισε να μιλάει πάλι. Μπορεί Έλληνας να μην είναι, αλλά τη νοοτροπία του νεοέλληνα πολύ την αγαπάει. Τη νοοτροπία δηλαδή του ξερόλα ενώ είναι κλασσικός άσχετος, αλλά και του καρεκλοκένταυρου που δεν παραδέχεται οτι είναι για ρόμπα και τήλιο στο σπίτι του. Το οτι δεν την πέφτει στις γκόμενες που δουλεύουν στην εταιρεία, δεν νομίζω να είναι κάποιο συν στο γενικότερο βιογραφικό του. Και δεν χρειάζεται να πω κι  άλλα.
 
Αυτό όμως που πρέπει να πω, είναι οτι ο ? ογιέτ είναι ακάλυπτος διοικητικά. Το οποίο είναι τεράστιο λάθος, αν θέλεις να το παίζεις μοντέρνα εταιρεία. Ή τον διώχνεις ή τον φωνάζεις με τις εκθέσεις του και κάνετε τον αραβώνα γάμο. Και ξαναλέω οτι τα μπαράζ, δεν παίζουν κανένα ρόλο. Μπορεί να έρθεις πρώτος, μπορεί και τελευταίος. Εσύ σαν διοίκηση είσαι υποχρεωμένη πλέον να έχεις κρίνει τις ηγετικές και τεχνικές ικανότητες του, και να μην περιμένεις αποτελέσματα μόνο, τα οποία μπορεί και να είναι θετικότατα αλλά τυχαία. Όπως και το ανάποδο. Είναι πάρα πολύ αστείο να θεωρείς οτι αν βάλεις τον Bill Gates σε έναν υπόνομο, οτι θα βγει καθαρός. Κι είναι πάρα πολύ αστείο να θεωρείς οτι επιτρέποντας μια εσωτερική συνωμοσία, η ομάδα θα πάει τρένο. Ή οτι με νέα γραφεία και με δήθεν οικοδομική άδεια, υπάρχουν τα εκατό μύρια που απαιτούνται για το γήπεδο.
 
? ειρσσότερο λάδι, δεν χρειάζεται να ρίξω στην φωτιά. Κι όπως έγραψα τα καλά νέα πριν λίγο καιρό, είμαι υποχρεωμένος να σας κρατάω ενήμερους για το βρώμικο σερβικό λόμπυ που αποτελεί και την ύψιστη αυλή του μεγιστάνα. ? ου είναι συνέχεια μπερδεμένος, υποθέτω επίτηδες. Χωρίς δηλαδή στόχους για τα μπαράζ, χωρίς μπετόν προπονητή, χωρίς budget μεταγραφών, και χωρίς σχεδιασμό για τη νέα χρονιά. ? εριττό να αναφέρω οτι ούτε διάθεση δεν υπάρχει να ελέγξει τα ζώα που πάνε με μαχαίρια στα γήπεδα ή να βάλει δυό τεχνοκράτες ακόμα, μπας και γινόμασταν ? ανιώνιος. Κανονικός τραγέλαφος κι ελπίζω να τον βλέπετε.
 
Υγ. Η Ζάκυνθος δεν ήταν εύκολη, αλλά η οργάνωση βοήθησε αρκετά. Γι’ αυτό και δεν παίρνονται μέτρα. Το πρόβλημα είναι αλλού : Οτι η υπόθεση έχει πάει στην εισαγγελία κι ο Κοντονής δεν θα μπορεί να βοηθήσει, αφού θα είναι σπίτι του.

 

 

Στηβεν.

Link to comment
Share on other sites

στο ζουμι εχει δικιο ο ραν ταν πλαν αβραμιδης αλλα δεν γραφει τιποτα καινουργιο, αρθογραφια της πουτσας οτι γραφεται εδω μεσα αν κανεις μια σουμα αυτα θα βγαλεις

 

ακομα και για το υγ

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω και ξαναδιαβάζω τα -γνωστά εδω- ονόματα της 'ανταρσίας' και με πιάνει νευρικό γέλιο..έχει απαιτήσεις ο πλατέλλας ρε μλκ .... ο πλατέλλας απο την ΑΕΚ , δε γίνεται να τα ζούμε αυτά

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

η ΑΕΚ είναι το ίδιο πονόματος απο την αρχή της χρονιάς είτε στα εντός είτε στα εκτός..Οτι τάχα μου χάλασε το σούπερ θέαμα της μπάρτσα του πεπ με την αλλαγή προπονητή είναι αστείο και στη τελική  σε πολλά ματς ο πογιέτ παράγει περισσότερες τελικές είτε απο στημένες είτε απο μπιλιάρδα είτε απο τύχη. .Όποιον και να φέρεις αν δεν είναι μάγος , η εικόνα του μη θεάματος δε πρόκειται να αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

 

Διαχρονικά μια ομάδα μνημονεύεται για τη ποιότητα της. Υπάρχει στο dna μας. ? ως ρέει στο αίμα των γαύρων η πουστιά ; 

 

not anymore

 

? οιότητα στο ποδόσφαιρο της ΑΕΚ είδαμε τελευταία φορά με τον αείμνηστο Μάκη Ψωμιάδη. Έτσι θυμάμαι εγώ τουλάχιστον. Από κει και πέρα, κάθε σεζόν λίγο-πολύ πονόματος ήταν. Και πάνε 15 χρόνια από τότε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

βασικα εβλεπες εκλαμψεις ποιοτητας και οχι σταθερα κατι ωραιο και καλο και αυτο συνεβαινε γιατι μεχρι το 2011 ειχες καποιους παιχτες με ατομικη ποιοτητα που μπορουσαν να κανουν παπαδες

Link to comment
Share on other sites

Ναι είχες στιγμές. Αλλά εδώ και 15 χρόνια η ΑΕΚ ποτέ δεν έπαιξε "το καλύτερο ποδόσφαιρο στην Ελλάδα".

Link to comment
Share on other sites

βασικα εδω και πολλα χρονια στην ελλαδα βλεπουμε εναν απεραντο πονοματο απο παντου και η ΑΕΚ δεν ξεφυγε απο αυτο

Link to comment
Share on other sites

Ίσως. Έχω δηλώσει εξάλλου ότι πλην της ΑΕΚ δεν παρακολουθώ απολύτως τίποτα και για κανένα λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Στο λήμμα μπαλάρα στην Ελλάδα υπάρχει από κάτω ο δικέφαλος . Μια αύρα που δεν προκύπτει από τη τελευταία 20ετία

 

Μωρέ ναι αλλά σε 92 χρόνια ιστορίας, τα 20 δεν είναι και τόσο μικρή υπόθεση. Κάποια στιγμή θα σταματήσει να υπάρχει αυτό. Ήδη δηλ για τις νέες γενιές η ΑΕΚ δεν είναι κάτι.

Link to comment
Share on other sites

και στο κουπάτο εξάμηνο του χιμένεθ ανα διαστήματα είχαμε δει ωραία πραγματα απο την ομάδα..εντάξει την ομάδα του ψωμιάδη με τους 11 σουπερσταρ που έβαζε 3 στη ρεαλ δε πρόκειτε να τη ξαναδούμε 

Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

Την ίδια μάλιστα στιγμή, που βράζουν τα αποδυτήρια μας. Διότι ο ? ογιέτ δεν είναι δίκαιος. Ναι αμέ, τα έχουμε κι αυτά. ? οιοί είναι επικεφαλής της ανταρσίας; ? ροσέξτε και μην γελάτε : :lol: :lol:  Λαμπρόπουλος, ? λατέλλας, Ανέστης, Ανάκογλου ( δεν έχει σημασία που είναι δανεικός ). 

 

Στηβεν.

 

Tελικά ο Ανέστης είναι ή δεν είναι στην κλίκα ? ο Ανα? γιατί απ ότι θυμάμαι ο Zastro (που τον εμπιστεύομαι περισσότερο) μας είπε ότι δεν είναι αυτοί οι δύο...

επίσης.... αφαιρούμε Μπακάκη-Σοϊλέδη σύμφωνα με το Στήβεν?  το Μάνταλο? κάτι δεν πάει καλά....

 

ο Ανα πώς ακριβώς συμμετέχει από τη Βέροια στην ανταρσία? κάνουν τηλεδιάσκεψη ή κατεβαίνει επί τούτοις ? :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

και στο κουπάτο εξάμηνο του χιμένεθ ανα διαστήματα είχαμε δει ωραία πραγματα απο την ομάδα..εντάξει την ομάδα του ψωμιάδη με τους 11 σουπερσταρ που έβαζε 3 στη ρεαλ δε πρόκειτε να τη ξαναδούμε 

 

Ναι αλλά έφαγες 4 γκολ στην έδρα σου από τον Βόλο και 6 από τον γαύρο. 

Link to comment
Share on other sites

Απο την ΑΕΚ ακομα και εγω που δεν εχω προλαβει τα γκοπντεν γιαρς ομορφο ποδοσφαιρο εχω δει. Ισως λιγο αργο, αλλα ομορφο εχω δει. Και επι Μακη και επι Ντεμη αλλα και πιο πριν. Απο εκει και περα ανεβασα πριν φωτος με τις φανελες #4, #10 και #11 για να δουμε που ημασταν και που ειμαστε. Η ομαδα σημερα δεν εχει ποιοτητα. Ωστοσο η αποψη μου ειναι πως επι ? ογιετ η ΑΕΚ εχει παιξει σε καποια παιχνιδια αρκετα καλα για καποια διαστηματα, ωστοσο μενει η τελευταια εντυπωση στο ματι συμφωνα με την οποια ο ? ογιετ κλεινεται στο τελος μην χασει βαθμους επειδη ξερει οτι η ομαδα δεν εχει ποιοτητα, εμπειρια και φυσικη κατασταση να τρεξει οσο θελει ωστε να καθαρισει το ματς. Οταν ειναι 1-0 λοιπον θα κοιταξει να μεινει 1-0. Εγω λεω καλα κανει.

 

? αντως κατα βαση πληρωνει την προσωπολατρεια του ΑΕΚτζη και το οτι ο οργανισμος ΑΕΚ ειναι μεσηλικας. Δηλαδη οι ΑΡΔ της απευθυνονται κατα βαση σε ενα στανταρ κοινο ηλικιας 50-65 ετων. Ολοι αυτοι εχουν κατα βαση απωθημενο να δημιουργηθει ενας νεος Ντουσαν, μια ελληνικη ομαδα και διαφορα αλλα. Εχουν μεινει σε εποχες προ Μποσμαν. Εφοσον λοιπον οι ΑΡΔ αλληλεπιδρουν με αυτη την ηλικιακη ταξη, ειναι λογικο να σπρωχνουν και τους αλλους προς τα εκει.

 

Για εμενα παλι η ΑΕΚ θα πρεπει να δημιουργησει κατι νεο, εντελως ασχετο με το παρελθον. Η γενια μου εχει αναγκη απο εναν νεο τυπο που να σημαδεψει την ομαδα και να δωσει χαρακτηριστικα που να εχω να λεω στα παιδια μου. Η ΑΕΚ του Φαντροκ και του Τσαικοφσκι ηταν αριστοκρατικη, η ΑΕΚ του Μπαγεβιτς ηταν ψιλοτσογλανικη και μπαλαδορικη. Δεν με χαλαει καθολου αν εχουμε να λεμε σε 10-15 χρονια πως η ΑΕΚ του Χ, Ψ ? ογιετ ηταν απο ατσαλι. Να λεμε πως "το ποδοσφαιρο ειναι ενα αθλημα που παιζεται με 11 εναντιον 11 και στο τελος κερδιζουν οι ΑΕΚτζηδες". ? ολλες φορες αυτο το 1-0 που θα ερθει βρεξει χιονισει και που το ξερει και ο ΑΕΚτζης και ο αντιπαλος ειναι εξαιρετικα ηδονικο και σκοτωνει ψυχολογικα τον αλλον. Μην κολλαμε στο να δημιουργησουμε κατι αναλογο με το παρελθον. Ακομα και αν συμβει, ωραιο θα ειναι μεν, αλλα αντιγραφο, αρα καμια σχεση με το παρελθον. Μπορει ο ? ογιετ να δημιουργησει ομαδα ατσαλινη; Για μενα αν του δωσεις επιτελειο επιπεδου να τον στελεχωσει και παιχτες σε θεσεις κλειδια αξιας και χαρακτηριστικων που θελει αυτος μπορει να το κανει στο απολυτο. Αν δημιουργησει τετοια ομαδα κυνικη αλλα και με ποιοτητα τοτε θα μιλαμε για σφραγιδα. Μετα αν θες κατι αλλο παμε σε διαφορετικο στυλ προπονητη.

 

? αντως να πω οτι στο συγχρονο ποδοσφαιρο, αν θες να προχωρησεις σε Ευρωπη πχ και δεν εχεις το μπατζετ της Μπαγερν η της Ρεαλ, η μονη επιλογη που εχεις ειναι να δημιουργησεις μια ομαδα σκληρη. Ειδικα για την ΑΕΚ που ξεκιναει απο το μηδεν ευρωπαικα, θες μια ομαδα που το καλοκαιρι στα προκριματικα θα περασει με ενα 0-0 στην εδρα της και ενα 1-1 εκτος. ? ου στους ομιλους θα κανει 1-2 νικες και θα φερει σε τρια ματς 0-0 συνολο 8-9 βαθμους και θα παει παρακατω. Ε για αυτο ο ? ογιετ ειναι ιδανικος. Κανονικα λοιπον τον κρατας για μια 5ετια να σου ξαναφτιαξει ευρωπαικη βαθμολογια 5ετιας καπως ετσι, να παρει 1 πρωταθλημα να ξεμπουκωσουμε και 2 κυπελλα και μετα φερε εναν προπονητη να σε παει παρακατω. Ετσι βλεπω εγω τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

steven ποιος ειναι ?

ο φεγγαροτετοιος ?

ναι, ναι αυτός που είχατε δώσει "ραντεβουδάκι" τότε..

του έχω κάνει τρελές πλάκες κατά καιρούς με σχόλια

να φανταστείς, είχε αποκλειστική πληροφόρηση από μέσα ότι ο Φίλαθλος είχε συμφωνήσει με ? ογιέ για ένα μύριο, ζεστό στις μεταγραφές του Γενάρη

ακόμα το περιμένουμε :lol:

Link to comment
Share on other sites

ναι, ναι αυτός που είχατε δώσει "ραντεβουδάκι" τότε..

του έχω κάνει τρελές πλάκες κατά καιρούς με σχόλια

να φανταστείς, είχε αποκλειστική πληροφόρηση από μέσα ότι ο Φίλαθλος είχε συμφωνήσει με ? ογιέ για ένα μύριο, ζεστό στις μεταγραφές του Γενάρη

ακόμα το περιμένουμε :lol:

Ραντεβου ειχαν δωσει με τον Αγγελιδη νομιζω. Ως προς τα χουνερια που λες να υποθεσω εισαι ο netrino;

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

Ραντεβου ειχαν δωσει με τον Αγγελιδη νομιζω. Ως προς τα χουνερια που λες να υποθεσω εισαι ο netrino;

 

:D

ήμαρτον, με προσβάλλεις....ποιός netrino ? o netrino είναι ο Atzamidis21 που έχει μετακομίσει εκεί από το 365..... και τον σκυλοβρίζει μέρα νύχτα ο Snitch :D

στα δικά μου σχόλια τσιμουδιά και οι 2

ο αθεόφοβος ο Κετσε πάντως έχει κόψει κόσμο και κοσμάκη από το 365, αν είναι δυνατόν.... ακόμα και τον Αtzamidi που ούτε έβριζε ούτε προκαλούσε ποτέ. Εγώ πλέον ψιλοβαριέμαι και γράφω σπανίως εκεί

Link to comment
Share on other sites

Εγω μονο εδω γραφω στα αλλα απλα διαβαζω κανα σχολιο να παιρνω κλιμα. Γενικα το ΚΜ οπως θα εχεις διαπιστωσει ηδη ειναι κατι ξεχωριστο. Ο Τολης καποτε ειπε πως το ΚΜ σε διδασκει. Εγω προσθεσα πως σε κανει καλυτερο ανθρωπο. Και καποιος αλλος ειπε πως το ΚΜ τον βοηθησε να βρει γκομενα. Καταλαβαινεις πως μιλαμε για κατι που ομοιο του δεν υπαρχει. ? οιο 365 τωρα;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο ? ογετ προπονητικα ειναι μηδεν. Κουτσινγκ εχει και μεταλλο σου δινει λογω Ουραγουαης. Σαν προπονητης ομως ειναι ανυπαρκτος. Ενας φυλαξοκωλης λαοπλανος ειναι. Απλως εδω και χρονια (απο Σερρα) εχεις να δεις προπονητη κανονικο. Και φανηκανε ο Χιμενεθ με τον ? ογετ που ειναι οι μοναδικοι 2 κανονικοι. Λαοπλανοι και οι δυο, αλλα κανονικοι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο ? ογετ δεν εχει δωσει νομιζω δειγματα λαοπλανου.

Οι σφιγμενες γροθιες προς τον κοσμο μετα απο νικες δεν ειναι κατι κακο και στις δηλωσεις του ειναι παντα κυριος, μετρημενος και χωρις προκλησεις.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ξερω τι λεω Μουκ. Υπαρχουνε ραμματα και για τη δικια του τη γουνα, ασχετα αν κανουμε μοκο επειδη αμα φυγει θα σου κουβαλησουνε το νεο Κωστε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×