Jump to content

Ηρακλής - ΑΕΚ: 20/02, 19:30, Novasports 1


George_D
 Share

mvp-Κοουτσινγκ-Βραβειο Μαλμπασα  

27 members have voted

  1. 1. mvp

    • Μπαρόχα
      0
    • Μπακάκης
      1
    • Ντίντακ
      0
    • Άρθο
      1
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Σιμόες
      2
    • Γιόχανσον
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Μπαρμπόσα
      3
    • Βάργκας
      0
    • Πέκχαρτ
      18
    • Τζιμπούρ
      2
    • Λαμπρόπουλος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Πογιέτ

    • Καλό
      7
    • Μέτριο
      12
    • Κακό
      4
    • Απλά φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Μάλμπασα (χειρότερος παίκτης)

    • Μπαρόχα
      14
    • Μπακάκης
      0
    • Ντίντακ
      0
    • Άρθο
      5
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γιόχανσον
      4
    • Μάνταλος
      1
    • Μπαρμπόσα
      0
    • Βάργκας
      0
    • Πέκχαρτ
      0
    • Τζιμπούρ
      0
    • Λαμπρόπουλος
      3


Recommended Posts

Δε νομίζω ο Τζαβ να είχε τέτοιο σκοπό, το αποκλείω βασικά. Εμένα δε μου πήγε καν εκεί το μυαλό πριν διαβάσω το ποστ σου Στυλ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Στυλιανοπουλε τι φαση σημερα; Αστυνομια Κιτρινομαυρου κι ετσι;

Οποιο θεμα εχεις με χρηστη(ες) λυστο με pm. 2/2 διαβασα σημερα, με το ζορι δλδ να γινουμε πουτανα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Ουρουγουανός τεχνικός αναφέρθηκε στο δέσιμο του με την Ένωση, στο παιχνίδι με τον Ηρακλή, αλλά και στη νίκη στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό
 

Να νιώθει... οπαδός της ΑΕΚ έχει αρχίσει ο Γκουστάβο ? ογιέτ και δεν έκρυψε ότι αυτό το δέσιμό του με την ομάδα, θα παίξει ρόλο στην απόφασή του για το μέλλον του. Μιλώντας στη Nova o τεχνικός της Ένωσης τόνισε: «Όταν η ομάδα νικάει, μας βοηθάει όλους και μας φέρνει πιο κοντά με τον κόσμο. Αυτό είναι σίγουρα θετικό και ενδεχομένως να παίξει ρόλο για το μέλλον. Σίγουρα με επηρεάζει θετικά και φυσικά δεν είναι μόνο δικό μου θέμα αλλά όλου του προπονητικού τιμ. Όταν ερχόμαστε και μένουμε σε μια ομάδα, νιώθουμε όλο και περισσότεροι οπαδοί της. Όταν χάνει η ομάδα υποφέρουμε, όταν νικάει το διασκεδάζουμε και εννοείται ότι αυτό μας επηρεάζει για όποια απόφαση πάρουμε στο μέλλον».

Για τις απουσίες των Γκάλο και Αραβίδη στον αγώνα με τον Ηρακλή είπε: «Όχι μόνο στο επόμενο ματς, αλλά τις επόμενες τέσσερις εβδομάδες θα έχουμε ένα δύσκολο έργο, αφού θα λείπουν αρκετοί παίκτες μας λόγω τιμωρίας. Αυτοί οι παίκτες που θα έρθουν από τον πάγκο για να τους αντικαταστήσουν θα πρέπει να βοηθήσουν την ομάδα και να ανταποκριθούν. Θα είναι κάποιες ευκαιρίες που δεν έρχονται συχνά, άρα θα πρέπει να τις εκμεταλλευθούν.

Νομίζω ότι από τους αγώνες που παίξαμε στο κύπελλο με τον Ηρακλή μπορούμε να αντλήσουμε πληροφορίες. Ο Ηρακλής βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση μετά το ντέρμπι κόντρα στον ? ΑΟΚ. Νομίζω ότι είναι ένα περίπλοκο παιχνίδι, ότι θα γίνει ένα κλειστό παιχνίδι, γι” αυτό και πρέπει να είμαστε πολύ συγκεντρωμένοι.».

Για την επόμενη μέρα μετά τη νίκη στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό, ο ? ογέτ είπε:«Είμαι πάντα υπέρ της ισορροπίας και πιστεύω ότι ούτε πρέπει να δραματοποιούμε την μια ήττα, ούτε και να πανηγυρίζουμε υπερβολικά για μια νίκη. Θέλω να βασιστώ περισσότερο στην εικόνα που είχαμε τον τελευταίο ενάμιση μήνα και σε μια βάση αποτελεσμάτων που έχουμε και όχι μόνο στο τελευταίο παιχνίδι.

Δυστυχώς η διαφορά φαίνεται στον βαθμολογικό πίνακα. Εγώ συνεχίζω να πιστεύω ότι εμείς με το παιχνίδι που κάναμε νικήσαμε κι έτσι τη μειώσαμε, αλλά στο τέλος της περιόδου θα δούμε ποια θα είναι η βαθμολογική διαφορά που θα υπάρχει από τον Ολυμπιακό. Συνεχίζω πάντως να πιστεύω ότι έχουν διαφορά από τις υπόλοιπες ομάδες».

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στυλιανοπουλε τι φαση σημερα; Αστυνομια Κιτρινομαυρου κι ετσι;

Οποιο θεμα εχεις με χρηστη(ες) λυστο με pm. 2/2 διαβασα σημερα, με το ζορι δλδ να γινουμε πουτανα.

Έχω γράψει και αλλά σήμερα,ειδες

αυτά που ήθελες προφανώς.

 

Δεν έχω κανένα θέμα με τα παιδια

να ξεκαθαρίσω.

 

Αν και το ύφος σου Ζαστρο είναι παραδοξως

ιδιαιτερα μαγκικο

και στην προκειμενη

εσύ επεμβαινεις σαν αστυνομία του ΚΜ

θα σου εξηγήσω τι συνεβη μιας και εγώ

θα σε σεβαστω.

 

Λοιπον στο ενα μιλούν ειρωνικά

για ανθρώπους

που έχω μεγαλώσει μαζί τους,

προτρεποντας τους μαλιστα να

φορουνε μπλε

να μην τους σβερκωσει καμια γρια.

Ο Τζαβ στο μεταξύ δεν είναι και τέτοιος..

Απορω ακόμα.

 

Στο άλλο δέχθηκα συστάσεις

για το αν και τι πρεπει να συζήτησω

και όλα αυτά επειδή εκανα παρατηρηση

γιατι χανοταν ο ειρμος με τα

διαδοχικά εντιτ του ψηλου.

 

Αφου σου τα εξηγησα τωρα ως οφειλα

σε εναν διαχειριστή.

? ες μου εσύ τι φαση είσαι σήμερα.

 

Δικαστήριο και ποινουλα;

Link to comment
Share on other sites

Στυλ θεωρω ότι για τον Τζαβ είσαι παντελως εκτός θέματος, δεν προκύπτει από πουθενά ειρωνία στους οπαδούς μας.

Link to comment
Share on other sites

? αιζει να είμαι λάθος Σταυρη.

Κανένα θέμα να μου το πει ο Τζαβ

και να γράψω πως εσφαλα .

Link to comment
Share on other sites

Ο ανθρωπος εγραψε αυτο:

 

 

Τις εποχές πάντως που ήμουν Σαλόνικα και για καποιο λόγο δεν παίρναμε εισιτήρια στου Καψή και πηγαίναμε ξέμπαρκοι και διασπαρτοι στο Καυτατζόγλειο... δε χρειαζόταν μπλαντ-χάουντς και έλεγχος σε κινητά για να μας εντοπίσεις... θυμάμαι τη φάση με το Μαλαδένη που ήμουν στα επίσημα... κι ένα άλλο ωραίο ματσάκι που ήμουν απέναντι... όταν είχε σκοράρει η ΑΕΚ σηκωθηκε και πανηγύρισε το 70% της κερκίδας... δηλαδή ανάμεσά μας μπορεί να πετύχαινες και καναν Ηρακλιδέα... και βασικά δε θυμάμαι να μου ζήτησε και κανείς ποτέ το λόγο...
 

 

Βέβαια άλλες εποχές τότε... μίκρυνε η ΑΕΚ... γιγαντώθηκε κι ο ΗΡΑ... φοράτε μπλε φούτερ όσοι πάτε μη σας σβερκώσουν...

 

και αναιτια απαντησες αυτο:

 

 

Ακατανόητα προσβλητικό ποστ για όσους δικούς μας ηταν μέσα στον αγώνα κυπελλου.

Και επειδή τυγχάνει να γνωρίζω τους μισους απο αυτους που ειρωνευεσαι με τόση ευκολια να ξέρεις πως είναι παλικαρια με τεραστια @@.
Σίγουρα θα τους ξέρεις και συ και ας ειναι μεγαλης ηλικιας.. αυτους τους 20 που δε φώναξαν συνθηματα για να μην τους σβερκωσουν οι γριές.
 
Κλείνοντας μπράβο για όσα έκανες εσύ παλιά και μαγκια σου αλλά η ειρωνεία για αυτα τα ατομα ..είναι μαλακία .
 
Απο εσένα Τζαβ περιμενα κάτι καλύτερο . 

 

εχει προηγηθει ηδη "η συσταση" στο ΧΑΜ? Ο να μην κανει edit κλπ κλπ, σε υφος που πολυ καλα ξερεις ποιο ειναι.

Επειτα γραφεις οτι με σεβεσαι και επι της ουσιας δεν με σεβεσαι. Ειρωνειες δεν χρειαζεται να μου γραφεις, δεν χαμπαριαζω. Ο,τι θελεις γραφε για μενα, με χρηστες μην τα βαζεις και μην τους κυνηγας. Ο Τζαβ δεν ειρωνευτηκε κανεναν, εσυ το εξελαβες ως ειρωνεια, αλλα ακομα κι αν ειρωνευοταν, δεν χρειαζεται απολυτως να τον συνετισει συμφορουμιτης. Υπαρχουν μοντς και δεν ειναι ολοι φλωροι σαν εμενα. Υπαρχουν και μαχιμια που μπορουν να ξεχωρισουν πότε θιγονται συνοπαδοι και ουτω καθεξης. Δεν χρειαζεται κανενος ειδους αστυνομια προασπισης ατομων που εχεις μεγαλωσει μαζι τους. Αν θιχτηκες τοσο πολυ, στελνεις pm και παρακαλεις το συμφορουμιτη να αποσυρει τις λεξεις/φρασεις που νομιζεις οτι σε εθιξαν ή νομιζεις οτι εθιξαν τους φιλους σου. Αλλα συστασεις χωρις λογο και αναιτιες επιθεσεις δεν θα κανεις σε κανεναν. Ουτε στο Χαμπο, ουτε στο Τζαβ, ουτε πουθενα. Υπαρχει η πλακα και το καλοδεχουμενο χιουμορ σου, υπαρχουν ομως και καποια ορια παρεμβατικοτητας που προφανως τα εχεις παρεξηγησει και κατ επαναληψη παρεκκλινεις. 

Θεωρω οτι ηταν μια κακη στιγμη σου, πιθανον προϊον νευρων απο δικα σου πραγματα που δεν χρηζουν αναλυσης ή οτιδηποτε.

Ληξαν. ? αμε παρακατω. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Κάτω τα χέρια από το Στυλιανόπουλο...

 

Στυλιανέ, σου έστειλα ένα μακροσκελές πιεμ... αλλά επειδή το επιχείρησα από κινητο και τρέχα γύρευε αν το έλαβες... συνοπτικά, σου έγραφα οτί λάθος με ερμήνευσες και πάμε παρακάτω...

 

επίσης έχεις το ελεύθερο να με ειρωνεύεσαι, να με βρίζεις, να με διασύρεις και να διαπομπέυεις... είμαι χοντρόπετσος σαν το Ντούσκο... με φτύνουν και λέω οτί βρέχει...

μόνο κάντο σε πιεμ για να μη ζαλίζουμε και τον πούτσο των πολυπληθών Ηρακληδέων που κατακλύζουν το τόπικ για να μάθουν τα απόκρυφα σχέδια του ? ογιέτ για την άλωση του κάστρου τους... 

 

ΑΕΚ ΓΕΡΑ ΓΑΜΑ ΤΗ ΓΡΙΑ και ξανα-πάμε παρακάτω...

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Ελα φίλε ,μια χαρα .

Εσφαλα,σε πληγωσα,πληγώθηκα,συγνώμη.

 

Δες και ινμποξ σου .

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Ο Αποστολης ενδιαφέρεται κυρίως για

τη μπασκετική ΑΕΚ.

Αν περιμένεις τωρα εσυ

να σχολιάσει όλο το ποδοσφαιρικό τιμ

θα αγιάσεις.

Γονάτισα. :lol:

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ελα σάχλα θες και φιλί.

Του δωσα να ξες ινμποξ

μπλουζάκι 40εκκλησιες

ψυρισμενο .

Link to comment
Share on other sites

οκ και ΟΛΑ μια χαρα !

ομως θα με πειτε ποιος προβλεπετε να κοπει απο 19άδα ?

εγω ...ξαναλεω...Αρθο.

Link to comment
Share on other sites

Ζουκου ευκολα ο σουηδος ειναι σκασμενος και επειδη την αλλη εβδομαδα εχω

 

βαζελο μεσα (χωρις μανταλο), ατρομητο μεσα κυπελλο και αστερα εξω (χωρις μανταλο) ας ξεκουραστει να παρει καμια ανασα

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Ο Ηρακλής θα μπεί δυνατά και με τσαμπουκά. Θέλει πολύ να νικήσει την ΑΕΚ και λόγω του πρώτου αγώνα πρωταθλήματος και των αγώνων του κυπέλλου όσο και διότι η ΑΕΚ είναι δεύτερη και έσπασε και το αήττητο του Ολυμπιακού.

Είναι δε χαρακτηριστικό πως παρά τη νίκη έναντι του συμπολίτη ? ΑΟΚ, ο πρόεδρος του Ηρακλή λίγη ώρα μετά δήλωνε ότι περισσότερο απο τον ? ΑΟΚ θέλει να κερδίσει την ΑΕΚ.

 

Χρειάζεται ψυχραιμία απο τους ποδοσφαιριστές, καθαρό μυαλό και αποφασιστικότητα. Να μην επιδοθούν σε αψιμαχίες και εντάσεις που θα τους αποσυντονίσουν.

 

Εκτιμώ πως ο κατα πάσα πιθανότητα βασικός Τζιμπούρ θα τα δώσει όλα για όσο αντέχει, τώρα με ισχυρή διοίκηση δείχνει κάπως πιο εγκρατής όπως συνέβαινε και στον Ολυμπιακό, ενώ συντελεί και ο ? ογιέτ με τη συχνή προσωπική επικοινωνία.

Ας τα δώσει όλα, οπότε πιθανώς η ΑΕΚ θα πετύχει και τέρμα και ας γίνει αλλαγή μετα το 60ολεπτό.

Link to comment
Share on other sites

αρα μαλλον Ανταμ θα κοψει ,

μιας ο BillAntoin θα μεινει σαν μπακαπ του Μπακακη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να έρχεται η ΑΕΚ 3' από το σπίτι μας και να μη μπορούμε να πάμε γαμώ το διάολο.

 

Ζάστρε για να σε προλάβω, δεν θα λείπουμε γιατί φοβόμαστε εσάς, απλά γιατί δεν θέλουμε να ξαναπαίξουμε με κόσμο το 2018.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να έρχεται η ΑΕΚ 3' από το σπίτι μας και να μη μπορούμε να πάμε γαμώ το διάολο.

 

 

 

Μούφα εντελώς, άσχημη ξενέρα.

Link to comment
Share on other sites

Μπαροχα, Μπακακης, Αρθο, Κολοβετσιος, Ντιντακ, Σιμοες, Γιοχανσον, Μανταλος, Μπαρμποσα, Βαργκας, ? εκχαρτ

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×