Jump to content

Παναιτωλικός - ΑΕΚ: 20/03/2016, 15:00, Novasports 2 HD


Guest amd
 Share

MVP - Coaching - Βραβείο Μάλμπασα  

25 members have voted

  1. 1. MVP Αγώνα

    • Μπαρόχα
    • Γκάλο
    • Ντιντάκ
    • Άρθο
    • Λαμπρόπουλος
    • Σιμόες
    • Γιόχανσον
      0
    • Μάνταλος
    • Βάργκας
      0
    • Αραβίδης
      0
    • Τζεμπούρ
      0
    • Κορδέρο
    • Πέκχαρτ
      0
    • Μπουονανότε
  2. 2. Coaching Γκους Πογέτ

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
    • Φυσιολογικό
      0
  3. 3. Χειρότερος παίκτης (βραβείο Μάλμπασα)

    • Μπαρόχα
      0
    • Γκάλο
      0
    • Ντιντάκ
    • Άρθο
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Μάνταλος
    • Βάργκας
    • Αραβίδης
      0
    • Τζεμπούρ
    • Κορδέρο
      0
    • Πέκχαρτ
    • Μπουονανότε
      0


Recommended Posts

Εγώ θα επιμείνω. Σε περίπτωσης παραμονής ? ογιέ αν δεν θα παίξει 4-4-2, ή 4-2-3-1, τον Γιόχανσον ανανέωση άμεσα, αν πάιξει Γιούρο τον τυλίγουμε κορδέλα και τον δίνουμε. 

Link to comment
Share on other sites

buko και docgeo δεν αντιληφθήκατε ότι η υπερβαση που αναφερομουν οτι περιμένω απο τον φίλαθλο είναι 6 εκατομύρια ευρώ πανω το μπατζετ, ήτοι ένας Ιντεγιε χρηματικα. αυτό για να μην υπάρχει η οποιαδήποτε συγχυση. και μια που μιλαμε για συγχύσεις, Κατούνα δεν έβαλα σε καμια εξίσωση τον Κοντο Μικροκαμωμένο με τον Ψηλό Ευθυτενίτς, το μόνο που λέω είναι ότι χρειαζόμαστε άλλα πρόσωπα/ονόματα να έχουμε σαν σημείο αναφοράς σαν οπαδοί, 30 χρόνια τέτοιο κόλλημα ούτε οι μεγάλες γριές με τον Βάσια δεν έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Στις πρώτες δοκιμές ενδεκάδας της Εθνικής ο Μάνταλος παίζει βασικός εσωτερικός μέσος.

Ο Σκίμπε του δείχνει το δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

το μόνο που λέω είναι ότι χρειαζόμαστε άλλα πρόσωπα/ονόματα να έχουμε σαν σημείο αναφοράς σαν οπαδοί, 30 χρόνια τέτοιο κόλλημα ούτε οι μεγάλες γριές με τον Βάσια δεν έχουν.

 

ποιό κόλλημα βρε γεωλόγε μου, σοβαρολογείς τώρα ? δε μπορούμε δηλαδή να κάνουμε και λίγο πλακίτσα, εδώ κάποιοι τσίμπησαν και πιάστηκαν σοβαρά.

Κι αν θες τη γνώμη μου, το πρόβλημα στην ΑΕΚ το δημιουργούσαν πάντοτε και θα το δημιουργούν οι ΑΝΤΙ, και όχι οι "νοσταλγοί".

Αντι -Μπαγεβιτς, Αντι- Μελ, Αντι-Ντέμης, Αντι- Ορίτζιναλ κ.ο.κ.

Και αυτοί που μισούν τώρα περισσότερο είναι οι ίδιοι ακριβώς που αγάπησαν πρόσωπα και Θεοποίησαν περισσότερο στο παρελθόν, κι αυτό είναι το χειρότερο γιατί δείχνουν ότι δε μαθαίνουν από τα λάθη τους.

ΑΕΚ Υ? ΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ εννοείται

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σαν 3-6-1 δοκίμασε, λένε.

Αμυντικό χαφ Σάμαρης, εσωτερικοί Μάνταλος-? έτσος και πιο μπροστά ο Φορτούνης.

Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

άμα τον βάλει κι εκεί να τρεχει μπρος- πίσω τετέλεσται, είναι που είναι μειωμένες οι αντοχές του για πολλούς λόγους

 

φοβάμαι για σοβαρό τραυματισμό πάλι

Link to comment
Share on other sites

Κι αν θες τη γνώμη μου, το πρόβλημα στην ΑΕΚ το δημιουργούσαν πάντοτε και θα το δημιουργούν οι ΑΝΤΙ, και όχι οι "νοσταλγοί".

Αντι -Μπαγεβιτς, Αντι- Μελ, Αντι-Ντέμης, Αντι- Ορίτζιναλ κ.ο.κ.

Εχεις σκεφτει το ενδεχομενο οι "Αντι" να γινονται "Αντι" επειδη ας πουμε αυτο που αγαπησαν και στο δικο τους κεφαλι αντιπροσωπευει καποια συγκεκριμενα πραγματα;

-Δηλαδη οταν ο Μπαγεβιτς ξανα και ξανα παει Ολυμπιακο, η ΑΕΚ τον μαζευει πισω σαν κακομοιρα, οι νοσταλγοι αρχιζουν να του παιρνουν τσιμπουκια και να τον φωναζουν Ντουσαν Ντουσαν (χανουμια σε γαμουσαν), ενω ΞΕΡΟΥΝ πως αυτη η δραση θα φερει αντιδραση και διχασμο, φταινε οι Αντι. Να υποθεσω οποτε πως αν αυριο ερθει ο Αλεξανδρης προπονητης στην ΑΕΚ, η κανουμε τεχνικο διευθυντη τον Ψωλε, sorry Τζολε ηθελα να πω, θα φταινε οσοι αντιδρασουν σε αυτο γιατι αυτοι θα δημιουργησουν προβλημα. Ε να λεμε ολοι ναι ρε παιδι μου και οχι μονο στο ποδοσφαιρο άλλα στα παντα να μην εχουμε προβλημα.

-Οσον αφορα τον Μελισσανιδη καποιοι μπορει να ειναι αντι (εγω πχ δεν ειμαι) επειδη οταν ο Ντεμης σε ειχε με Σκοκο-Μπλανκο και λοιπους ? ΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ ο Μελισσανιδης ελεγε για ανγκη γερων επενδυσεων. Οι ΝΟΣΤΑΛΓΟΙ ΤΟΥ ΝΤΟΥΣΑΝ τοτε απαξιωναν την ομαδα και δεν ειχαν προβλημα να την δουν στην Γ αρκει να ερθει πισω ο Γκομενος τους. Μαλιστα βρισκουν την ομαδα ισως και πιο καυλιαρα με Μπαροχα, Αρθο, Μανταλο και Κρισαντους σε σχεση με την εποχη που ειχε Σαχα, Μαιστοροβιτς, Σκοκο και Μπλανκο.. αλλα ειπαμε πανω απ ολα ο Ντουσαν. Ντουσαν δωστου του ΑΕΚτζη και παρτου την γυναικα. Α και φυσικα προβλημα ειναι οι Αντι παλι..

-Οσον αφορα την Οριτζιναλ... Ενα τυχαιο πραγμα με τους Αντι σε αυτη την περιπτωση ειναι πως μιλαμε για τυπους που κατα βαση λατρευουν Ντουσαν, και ταυτιστηκαν με τον επισης ΑΕΚαρα, Φιλοντουσαν και Αντιοριτζιναλ Μακαρο Ψωμιαδη. Ετσι για να εχουμε μετρο συγκρισης ξερω γω.. Οι αντι που δημιουργουν προβληματα και οι Νοσταλγοι με τους Ντουσκους, τους Ψωμιαδηδες και τους αλλους ΑΕΚαρχες που φερνουν προοδο..

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

άμα τον βάλει κι εκεί να τρεχει μπρος- πίσω τετέλεσται, είναι που είναι μειωμένες οι αντοχές του για πολλούς λόγους

 

φοβάμαι για σοβαρό τραυματισμό πάλι

Αρα δεν ξερουν ο ? ογιετ και ο Σκιμπε και ξερει ο Δελλας και ο μεσος οπαδος

Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

Αρα δεν ξερουν ο ? ογιετ και ο Σκιμπε και ξερει ο Δελλας και ο μεσος οπαδος

 

Ξέρει αυτός που θα τον βοηθήσει να αποδόσει αυτό που Μ? ΟΡΕΙ. Και ως τώρα στη συγκεκριμένη θέση ΔΕΝ...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει αυτός που θα τον βοηθήσει να αποδόσει αυτό που Μ? ΟΡΕΙ. Και ως τώρα στη συγκεκριμένη θέση ΔΕΝ...

Ας παει στον Ατρομητο να παιζει οπου γουσταρει και να ναι ηγετης. Στην ΑΕΚ και στην Εθνικη θα παιζει οπου γουσταρει ο προπονητης του. ? ου θα κατσουμε τωρα να στησουμε ολοκληρη ομαδα πανω στον ? ετρακη λες και μιλαμε για καναν Ζινταν, Ριβαλντο, Τσιαρτα ή Μεσι. Θελει να δουλεψει και να βελτιωθει οπως και οσο του λενε προπονητες με εμπειρια και παραστασεις που λογικα δεν θα δει ποτε στην ζωη του ο ιδιος; Εχει καλως. Δεν θελει; Ας γινει Χουτος Νο2.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

Εχεις σκεφτει το ενδεχομενο οι "Αντι" να γινονται "Αντι" επειδη ας πουμε αυτο που αγαπησαν και στο δικο τους κεφαλι αντιπροσωπευει καποια συγκεκριμενα πραγματα;

 

 

Όσοι αγάπησαν σε τέτοιο βαθμό πρόσωπο, ΚΑΚΩΣ ΚΑΚΙΣΤΑ το αγάπησαν (δηλαδή το Θεοποίησαν), τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις Buko? Αυτά πληρώνουμε τόσα χρόνια, πάνω από όλα είναι το καλό της ΟΜΑΔΑΣ και ΤΕΛΟΣ.

Αν και πολύ αμφιβάλλω ότι υπήρχαν π.χ. ΑΕΚτζήδες που δε θα είχαν πρόβλημα να δουν την ΑΕΚ με παικτάκια ή να πέφτει στη Γ αρκεί να γυρνούσε ο γκόμενός τους ο Ντούσαν όπως λες, μιλώντας για "νοσταλγούς" δεν εννοούσα ανώμαλους.

Κι εγώ στο νέο ξεκίνημα της ΑΕΚ δε θα γούσταρα να συμμετέχει πουθενά κανένας Ντούσαν αλλά και κανένας ? Α? ? ΑΣ ας πούμε, που τον θεωρώ μεγαλύτερο καταστροφέα από τον Ντούσαν. Επίσης, κανέναν Αλεξανδρή και ούτε να επιστρέψει ποτέ κανένας ανηψιός. Η διαφορά όμως είναι, ότι ακόμα και στην αντίθετη περίπτωση δε θα έφτανα να κάνω ΚΑΚΟ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ για τα μούτρα τους, όσο κι αν μου ήταν δυσάρεστη ή με χαλούσε η παρουσία τους.

Οι Αντι λοιπόν (και πρώην ¨αγαπητικοί") είναι αυτοί που ΕΚΑΝΑΝ ΤΟ ΚΑΚΟ, και που κατάστρεψαν την ομάδα τόσα χρόνια. Ένα μεγάλο κομμάτι -ΑΝΤΙ των οργανωμένων κυρίως που έβαλε τότε, στην πρώτη επιστροφή του Σέρβου, τον εαυτό του πάνω από την ομάδα ή μια θράκα από Αντι -Ντέμηδες π.χ. που έκαναν προσχεδιασμένα επεισόδια, κρέμαγαν εμετικά πανό και βοήθησαν τελικά τους αμέτοχους να φύγουν τον Ντέμη, με αποτέλεσμα να αρχίσει το αμέσως επόμενο δευτερόλεπτο η αντίστροφη μέτρηση για τον υποβιβασμό και την καταστροφή της ΑΕΚ. Είναι οι ΙΔΙΟΙ ακριβώς που "διακτινίζονταν" στις εξέδρες του ΟΑΚΑ κατά καιρούς, για να κοπανήσουν αδέρφια τους Ενωσίτες επειδή είχαν διαφορετική άποψη. Μη στέκεσαι όμως στα πρόσωπα που έγραψα τυχαία πιο πάνω.... εδώ για να καταλάβεις, έχουμε φτάσει στο σημείο να υπάρχουν αντι-Μανωλάδες, αντι-Τσάρτες ή και αντι-Δέλλες (..σου θυμίζει τίποτα?) που παρακαλάνε να χάνει ο ...Ατρόμητος μήπως και πάθει ζημιά ο Δέλλας, οπότε τι ακριβώς συζητάμε?  Εδώ ακόμα τον βρίζουν, λες και ο Δέλλας έκανε κανένα κακό στην ΑΕΚ...

Δεν είναι κακό να γουστάρεις κάποιον αρκει να μην τον αγαπήσεις τόσο ώστε να τον μισήσεις μετά, αυτό έπρεπε να μας έχει διδάξει η υπόθεση Μπάγεβιτς (και όχι μόνο).

Οι Αντί ήταν λοιπόν αυτοί που δρούσαν εκδικητικά και με μίσος, αυτοί κρατούσαν πάντα τα κλειδιά της κερκόπορτας.

 

Υ.Γ. Άιντε λοιπόν, αφού δεν άλλαξε τίποτε και θεωρούμε ότι ο Σέρβος κάνει τόσο κακό στην ΑΕΚ (και συνεχίζει να αντιπροσωπεύει κάποια πράγματα στο ...κεφάλι μας), να μαζευτούμε μερικές χιλιάδες στο επόμενο ματς να τον βρίσουμε ή να τον κυνηγήσουμε. Γιατί να μην το κάνουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Θα προτεινω να γινεις Super Moderator αμεσα. Επιτελους βρηκα το αλλο μου μισο στον κιτρινομαυρο μικροκοσμο του διαδικτυου. Αδερφε εχουμε μεγαλη λατρεια στο Ντουσκο ορισμενοι εδω, μην κοιτας που οι ταλιμπαν δεν μας αφηνουν να εκφραστουμε. Εγω με τη σειρα μου επιτρεψε μου να ποσταρω αυτην:

 

dusanE4JOM.jpg

 

Για να καταλάβεις, στη συνωμοτική μας "γλώσσα" όταν γράφουμε "ΚΜ" εννοούμε "Κρυφοσχολειό Μόσταρ".

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

καλά σοβαρολογείτε τώρα? ΗΜΑΡΤΟΝ λέμεεε, τα πήρα κρανίο τώρα

το ότι διατηρώ και ποστάρω κασκόλ Ντούσαν, δε σημαίνει ότι γουστάρω και Ντούσαν, τα είπαμε και πιο πάνω.... έπρεπε να σεβαστείτε τουλάχιστον την παλαιότητά του. Να το δείτε σαν "κειμήλιο"που συμβολίζει τις παλιές καλές εποχές.... χαααχαχ

ορίστε λοιπόν για να στανιάρετε και το μάχιμο ΓΝΗΣΙΟ της ORIGINAL, που ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ από εσάς έχουν ....ακόμα πιο παλιό, και σφυρηλατημένο σε εκδρομές και μάχες, όταν κάποιοι από εσάς ίσως δεν είχατε γεννηθεί καν.

 

WP_20160322_20_21_07_Pro_1.jpg?noCache=1

egw exw ena sullektiko pou stin pisw opsi exei ti gefyra tou mostar anatinagmeni kai ton terastio stratigo pou patise to koumpi  portreto^^

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×