Jump to content

ΑΕΚ - Πανιώνιος: 10/04/2016, 19:00, Novasports 2


George_D
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο μαλμπασα  

26 members have voted

  1. 1. mvp

    • Μπαρόχα
      0
    • Γκάλο
      0
    • Ντίντακ
      0
    • Άρθο
      0
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Κορδέρο
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Μπουονανότε
      1
    • Βάργκας
      0
    • Αραβίδης
      0
    • Πέκχαρτ
      20
    • Μπαρμπόσα
      5
    • Λαμπρόπουλος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Πογιέτ

    • Καλό
      17
    • Μέτριο
      2
    • Κακό
      0
    • Απλά φυσιολογικό
      7
  3. 3. Βραβείο Μάλμπασα (χειρότερος παίκτης)

    • Μπαρόχα
      0
    • Γκάλο
      0
    • Ντίντακ
      0
    • Άρθο
      6
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Κορδέρο
      1
    • Γιόχανσον
      0
    • Μάνταλος
      5
    • Μπουονανότε
      8
    • Βάργκας
      2
    • Αραβίδης
      3
    • Πέκχαρτ
      1
    • Μπαρμπόσα
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0


Recommended Posts

? ολύ σωστός. Είχε αυτόν τον άχαρο ρόλο, στον οποίο τα πήγε πολύ καλά. Με την μπάλα στα πόδια ακόμα φαίνεται ότι δεν έχει παίξει πολύ τα τελευταία 2 χρόνια.

 

παντως εκανε ολα αυτα τα φαουλ που επρεπε να κανει και τα χουμε ψιλοξεχασει γιατι σε εμας πεφτει τσεκουρι,ενω στο γαβρο ας πουμε ειναι επαγγελματικα, εξυπνα φαουλ των εγκεφαλικων παιχταραδων του.

Edited by aris2168
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά παίξαμε εχθές, το πρόβλημα βρίσκεται στο γκολ, γιατί δεν έχουμε τους παίχτες, αυτό έχω δει όλη τη σεζόν.

Είδαμε και εχθές συνεργασίες, τρίγωνα, τετράγωνα, ρόμβους και παραλληλεπίπεδα, στα όρια που είναι η ικανότητα των παιχτών μας, ενώ παράλληλα δεν κινδύνεψες ούτε στιγμή, πράγμα το οποίο είναι το πιο σημαντικό και σου πρσδίδει κύρος, κατά την άποψή μου.

Κάθοντας να δεις το ματς με προδιάθεση ότι είναι όλοι άσχετοι και δεν κάνουμε τίποτα όμορφο, δεν οφελεί σε τίποτα. Αναπολώ κι εγώ παιχταράδες όπως Οκόνσκι, Τσίαρτας, νικολαΐδης, Ζαγοράκης κτλ., αλλά δεν υπάρχουν αυτή τη στιγμή, όχι σε εμάς, σε όλο το πρωτάθλημα. Όσο πιο γρήγορα αποδεχτούμε όλοι την πραγματικότητα, τόσο πιο γρήγορα θα μπορέσουμε να προχωρήσουμε προς τα πάνω. ? οιά είναι η πραγματικότητα για μένα; Το ρόστερ σου είναι χειρότερο (προφανές) και το πρωτάθλημα σου είναι υποβαθμισμένο σε σχέση με 10-20 χρόνια πριν. ? λέον στο ποδόσφαιρο τον μεγαλύτερο ρόλο παίζει η φυσική κατάσταση. Επειδή η φ. κατάσταση δεν είναι θέμα ταλέντου, αλλά μπορεί ο καθένας να την αναπτύξει, οι διαφορές μεταξύ μεγάλων, μικρότερων και μικρών ομάδων έχουν κλείσει. Δεν υπάρχουν οι εδεσσαϊκοί, οι καβάλες και οι προοδευτικές των 90s.

Είσαι λοιπόν σε ένα κακής ποιότητας πρωτάθλημα, με περίπου ισοδύναμες ομάδες, όπου πρέπει να μοχθήσεις για κάθε γκολ. Άμα η ομάδα νικάει σε μεγάλο ποσοστό, είναι το μοναδικό ζητούμενο για μένα αυτή τη στιγμή. Μετά από αυτό μπορούμε να ασχοληθούμε και με το κάθε μισό βήμα παραπάνω. Συναισθηματισμοί τύπου έχουμε να πάρουμε 100 χρόνια πρωτάθλημα, εδώ και τώρα 10 παιχταράδες το καλοκαίρι, να δούμε μπαλάρα και να κοντράρουμε χωριά όπως η Σεβίλλη, η Βόλφσμπουργκ κτλ, δεν χωράνε.

Όλα αυτά σε έναν ιδεατό κόσμο, όπου δεν υπάρχει ο κομμουνισμός του γαύρου.

 

υγ. Δευτέρα πρωί σεντόνι, εγώ. Σε καλό να μας βγει, καλήμέρες, καλή εβδομάδα.

Δεν συμφωνω στο οτι εχει αλλαξει τοσο το ποδοσφαιρο.

 

Τα οικονομικα των ομαδων εχουν αλλαξει. Γι ´ αυτο δεν εχεις παιχτες.

 

Τωρα εχει ολο το χρημα η ομαδα της παραγκας και οι υπολοιποι εχουν μπατζετ οπως ηταν παλια κατι ΟΦΗδες. Οποτε παιζουν και αναλογη μπαλα.

 

Για να το γραψω πιο απλα. ? αλια δεν ειχες το 1/7 του μπατζετ του ΟΣΦ? . Ειχες στην χειροτερη το 1/2.

 

Δεν εχει αλλαξει τοσο πολυ το ποδοσφαιρο λοιπον ως προς τους καλους παικτες ή το θεαμα (εχει αλλαξει, αλλα οχι τραγικα). Το ελ. ποδοσφαιρο εχει αλλαξει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

τον βρηκα Εγγλεζε, ο Alec...αλλα μουφυγε ο τακος

 

τι βρήκες μωρε? με τον κουτό μοιάζει ο Alec.....ορίστε

 

 

b0dd732d9c79c7a62d811e00b59e04b2.jpg2346279_b2.jpg

Link to comment
Share on other sites

τι βρήκες μωρε? με τον κουτό μοιάζει ο Alec.....ορίστε

 

 

b0dd732d9c79c7a62d811e00b59e04b2.jpg2346279_b2.jpg

ναι ρε συ, 

πιο πολυ μοιαζει με το παιχτουρι μου !

Φαντασου του χρονου θα κανουν ουρα οι γκομενες ,

αρθο + κασετας πακετο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

ναι ρε συ, 

πιο πολυ μοιαζει με το παιχτουρι μου !

Φαντασου του χρονου θα κανουν ουρα οι γκομενες ,

αρθο + κασετας πακετο

Αρθο του χρόνου?? :angry:  αστα αυτά που ξέρεις μη γίνουμε μπίλιες..

εκτός αν κουβαλάει τις πετσέτες :P

 

μιας και η κουβέντα για Κορδέρο, μεγάλο κρίμα γι αυτόν τον παίκτη.... θυμάσαι τι χαμός γινόταν και αλλού γι αυτόν, ήταν η συμπάθειά μου.

 

ο παίκτης σήμερα δεν έχει καμιά σχέση με τον παλιό..μέχρι τον πρώτο σοβαρό τραυματισμό του.. δεν έχει επανέλθει ούτε στο 50%. Και δυστυχώς πολύ φοβάμαι ότι ΔΕΝ..

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Ο κορδερο ειναι τελειωμενος,το λεμε εδω και 2 χρονια,δεν μπορει να προσφερει το παλικαρι,μονο για λεζαντα με μουσι/χαιτη ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Ο κορδερο ειναι τελειωμενος,το λεμε εδω και 2 χρονια,δεν μπορει να προσφερει το παλικαρι,μονο για λεζαντα με μουσι/χαιτη ειναι.

Λεζαντα μουσι/χαιτη....χαχαχααα! Ελα μου ομως που το μαλλι του αραιωσε...αρα παει για καραφλοχαιτουλας.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×