Jump to content

Λεβαδειακός - ΑΕΚ: 17/04/16, 19:00, NovaSports 3


George_D
 Share

Βραβειο Μαλμπασα - κοουτσινγκ  

19 members have voted

  1. 1. Χειρότερος παίκτης (βραβείο Μάλμπασα)

    • Μπαρόχα
      2
    • Μπακάκης
      2
    • Ντίντακ
      10
    • Λαμπρόπουλος
      1
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Τζανετόπουλος
      2
    • Γιόχανσον
      0
    • Μπουονανότε
      0
    • Μάνταλος
      2
    • Μπαρμπόσα
      0
    • Πέκχαρτ
      0
    • Τζιμπούρ
      0
    • Βάργκας
      0
    • Αραβίδης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Πογιέτ

    • Καλό
      1
    • Μέτριο
      5
    • Κακό
      8
    • Απλά φυσιολογικό
      5


Recommended Posts

Δυστυχως εχουμε 3 αρθους ή αν προτιμαμε 3 λαμπροπουλους.

Ο Κολοβέ ειχε ερθει στη γ σαν σταση Κολοβετσιος αλλα...δεννν....μακαρι να με διαψευσει.

Το παλικαρακι τον Σβαρνα δεν τον εχω πολυδει , αρα δεν τον κρινω.

 

Λάθος. Έχουμε δύο παίχτες που είναι μέτριοι αλλά όσο έπαιξαν κάπως έδεσαν (Κολοβέτσιος-Άρθο) μια μαούνα (Άνταμ) και έναν που κάνει για διαφήμιση σαμπουάν να μαρκάρει τις πυκνές μαύρες τρίχες του κεφαλιού του με τα χέρια (Λαμπρόπουλος). Αλλά έχουμε σκαλώσει με τον Άρθο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι θα γινει με τις αναφορές σε ένα και δυο και τρια και τεσσερα παιδια του ? ειραια?

 

στην τελική αν θες να αναφερεις απο αλλες ομαδες ανεφερε αυτους που καθε χρόνο τρώνε μια μπουγατσα με προπονητη ;)

 

4-3-3 λεγε μου τέτοια ΑΜΔ και Ροδόλφος και Αργεντίνος και Μποκα και μια χαρα. Μη σου πω καλύτερα να φύγει ο ? ογέ και να ρθει στα καπάκια προπονητής ΑντιΣερβος να μπας και πάρει το fusball που μεινε μονος του να το κοιταζει και να σηκωθει να παει στο γουαδαλκιβιρ

Link to comment
Share on other sites

η σταση Κολοβετσιος ήρθε στη Β Μητσο, έκανε ενα καλο πρώτο γύρο και μετα τραυματιστηκε και απο όταν γύρισε μετριο τον βλέπω. Ο λαμπρόπουλος είναι ο χειρότερος σε ποιοτητα αλλα προτιμαται αρκετες φορες πιστευω γιατί είναι ο πιο ταχυδυναμικός, αλλα νταξει είπαμε είναι αμπαλο κριαρι το παιδί. ο Αρθος είναι χαλια και ο Τζανετ χαλια είναι τώρα, αλλα απλά εχεις μια ελπίδα ότι αν παιξει και παρει εμπειρίες μπορεί να γίνει ενα καλο ball playing center back που δίπλα σε εναν γρήγορο θα δεσει μια χαρα. αυτούς έχουμε. Το θέμα είναι ότι γενικότερα αν δει κανεις, τα τελευταία χρόνια όλοι εχουν πρόβλημα να φέρουν καλούς αμυντικούς στην Ελλάδα, ακόμα και ο γαβρος που χει τα περισσότερα φράγκα. Οπότε όσο σκατένιοι και να μας φαίνονται όλοι οι δικοί μας, ακόμα και με έναν μόνο καλό γίνεται η δουλεια μας. Μια σεντερμπακαρα αν παρουμε και οι υπόλοιποι στην 5αδα πίσω τα ίδια ακριβώς ποκεμον να μείνουν, ανεβήκαμε πολύ επίπεδο.

 

Μπροστά είναι η γυμνια, και το οικονομικό το μεγάλο το έγκλημα. γιατι μπροστά φέρνεις ευκολα παικτες.

Link to comment
Share on other sites

ροδολφος δεν εχει δουλεψει σαν προπονητης εκτος λατινων, βεβαια εκανε δουλιτσα εκει

 

και στην τιγκρε την εβγαλε 11η 11η 7η και 2η (και επαιξε Libertadores) απο τοτε η καλυτερη θεση που εχει παρει ειναι 10η

 

και μετα στην μποκα

Link to comment
Share on other sites

αν μιλαμε για σοβαρη ΑΕΚ θες δυο βασικους αρκετα ποιοτικους στοπερ.

 

αν μιλαμε ΑΕΚ οπως την εχουν καταντησει πλεον, θες τουλαχιστον 1.

 

Να ψαχνουμε να βρουμε αν ειναι καλυτερος ο Αρθο απο τον Λαμπροπουλο, ή αν ειναι υποφερτος ο Τζανετοπουλος, ή να συζηταμε ακομα σοβαρα για Κολοβετσιο, ειναι και λιγο κριμα πλεον.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι μονο η ΑΕΚ καταντημένη, είναι και το πρωτάθλημα. για όλες τις θέσεις θα βρούμε παίκτη να πούμε γιατι δεν έχουμε πχ. θα πούμε "βαλε ρε φραγκα να παρουμε εναν Μπεργκ"

 

μονο για κεντρικο αμυντικό δεν θα το πούμε με τιποτα αυτο. παντού παιζουν σαπάκια, εξ ου και το ένας καλός είναι θεωρητικά αρκετός.

Link to comment
Share on other sites

O Arruabarrena ειναι τεραστια κινηση εαν γινει. Ειναι απειρως ανωτερος του ? ογετ και ειναι και πιο φθηνος. Απλως εκει δεν εχεις μανατζεριλικια και τηλεφωνα για δανεικους τυπου Ζουκουλινι. Οπως παντα κατι  κερδιζεις κατι χανεις. Ολο το μελε ειναι αυτο που γραφει ο Βασιλης, να αλλαξει το ροστερ και να γινει ο Μελισσανιδης, Μελισσανιδης.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

ναι, καπως ετσι. επειδη εχουμε συνειδητοποιησει οτι για Γκαμαρες δεν εισαι πλεον, ψαξτην για μια αναβαθμιση (τυπου Ταβαρες αν πραγματι εισαι καλος).

 

Εγω γενικα πιστευω οτι η μονη περιπτωση να δουμε σοβαρη αναβαθμιση του χρονου ειναι να αυξηθει το μπατζετ τουλαχιστον 3 μυρια και να εισαι ευστοχος.

 

6*500.000 = 3 μυρια.

 

6 καλους παικτες δεν ειναι απιθανο να βρεις. ας πετυχεις και τους 4-5.

 

υγ. εννοειται οτι τα ιδια μπορουν να πουν και οι βαζελομπαογκ κι οτι ο γαυρος θα ειναι μαλλον πολυ δυσκολο να χτυπηθει παλι, αλλα τελος παντων αυτο θα ειναι κατι. οτιδηποτε λιγοτερο προσωπικα θα το θεωρησω καταθλιψη.

Link to comment
Share on other sites

εγω οσο ειχα δει τιγκρε και μποκα το δεουελευε καλα το πραγμα

 

εχει μεγαλο ονομα στην λατινικη αμερικη αλλα θελει να κανει το βημα στην ευρωπη

 

ο ταβαρες δεν ειναι γκαμαρα να το ξεκαθαρισουμε για να μην εχουμε παρεξηγησεις 

 

ο ταβαρες ειναι σαφως ανωτερος απο καθε βελιγκεκα που κυκλοφορει στην Ελλαδα (μονο ισως ο σαντσεζ εμπενε στο ιδιο σκιλ αλλα αυτος ειχε πολλους τραυματισμους)

Link to comment
Share on other sites

Ο ταβαρες απο ταχυδυναμική τι φαση είναι αμδ? ειναι ο γρήγορος δυνατός που θα βγαλει την πρώτη κεφαλια στην αμυνα και θα μαντουμανιασει το σεντερφορ ή είναι ο αργός του χώρου που ξερει που να παει οπότε καλύπτει την μαουνιαση του?

Link to comment
Share on other sites

σε φαση ταχυτητας για το ελληνικο πρωταθλημα θεωρειτε γρηγορος στην ευρωπη θα τον ελεγες νορμαλ.

Link to comment
Share on other sites

ναι, καπως ετσι. επειδη εχουμε συνειδητοποιησει οτι για Γκαμαρες δεν εισαι πλεον, ψαξτην για μια αναβαθμιση (τυπου Ταβαρες αν πραγματι εισαι καλος).

 

Εγω γενικα πιστευω οτι η μονη περιπτωση να δουμε σοβαρη αναβαθμιση του χρονου ειναι να αυξηθει το μπατζετ τουλαχιστον 3 μυρια και να εισαι ευστοχος.

 

6*500.000 = 3 μυρια.

 

6 καλους παικτες δεν ειναι απιθανο να βρεις. ας πετυχεις και τους 4-5.

 

υγ. εννοειται οτι τα ιδια μπορουν να πουν και οι βαζελομπαογκ κι οτι ο γαυρος θα ειναι μαλλον πολυ δυσκολο να χτυπηθει παλι, αλλα τελος παντων αυτο θα ειναι κατι. οτιδηποτε λιγοτερο προσωπικα θα το θεωρησω καταθλιψη.

Εγω νομιζω οτι πανε να κανουν χοντρη μαλακια με ξεσκαρταρισμα αλλα την ιδια στιγμη με "αναβαθμιση" σε σπασμενα συμβολαια με 200αρια πχ και οχι με 500αρες που (θα) επρεπε οπως λες κι εσυ. 

Καπου τελη Αυγουστου και αν βγουν τα εγγυημενα απο την Ευρωπη, θα κανει και δυο "καλες" μεταγραφες με οτι υπαρχει διαθεσιμο. Λεφτα σε ομαδα δεν βλεπω να δινει, εκτος αν θεωρουμε λεφτα τα 150αρια και τα 200αρια σε ? ανιωνιους και Ξανθες. Γενικα βλεπω οτι το πραγμα παει με λαθος λογικες παλι και μπορει να εχουμε αυξηση μπατζετ αλλα το θεμα ειναι και η διαχειριση του πλεονασματος ή των διαθεσιμων. Σιγουρα παντως αποκλειω η ομαδα να ειναι χειροτερη ή το ιδιο με φετος. Θα ειναι εστω και 5% καλυτερη. Αν οι επιλογες ειναι λογικες και ευστοχες και ερθει ο Αρρουαμπαρρενα πχ σαν προπονητης, τοτε μιλαμε και για περιθωρια βελτιωσης ανω του 50%. 

Ετσι το βλεπω εγω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μαρτιν Αρουαμπαρενα εγκρινω παντως. ? αιζει ιδιο στυλ ποδοσφαιρου με ? ογετ και θα εχει ακρες και στην λατιν αγορα αν ερθει να φερει καμια ψαγμενη επιλογη.

 

Καλός είναι ο Ροδόλφος

Link to comment
Share on other sites

de kserw ti kanei o Rodolfos.. Pantws o Poyet emena me fovizei genika. Apla ton protimw apo ton ka8e Tsiwlh. Alla einai anisorropos kai se ena mats exei myalo Mourinho kai sto epomeno exei myalo Tenne.

Genika einai bully proponhths, eimai sigouros oti ta Ellhnakia 8a ta xei kanei ton vio aviwto, stoixhmatizw ta panta, oti tous koroideuei parea me ton Rafik kserw gw. Einai tetoios typos o Ourougouanos, den ton noiazei KAN an ta apoduthria ton goustaroun h oxi. Einai ikanos na afhsei pisw tou trelous kaugades.

 

Εμένα έχω ξαναπεί στον ? ογιέτ με χαλάνε δύο πράγματα:

1. Δεν δείχνει διάθεση να κάτσει να δουλέψει 2-3 χρόνια απερίσπαστος (όλο θα κοιτάζει να φύγει)

2. Η πορεία του δείχνει προπονητή που από την αποθέωση οδηγείται πανεύκολα στο κράξιμο (και σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παύει να είναι σύμπτωση)

Αν είχε διάθεση να μείνει 2-3 χρόνια εγώ τον θέλω και προφανώς από Ουζουνίδηδες είναι πολύ καλύτερος

Link to comment
Share on other sites

Μιτσελ πως σας φαινεται ;;

 

Ο Μίτσελ εμένα θα μου άρεσε για διάφορους λόγους όπως ότι είναι σοβαρός και με άκρες αν και νομίζω προπονητικά δεν είναι κάτι τρομερό. ? άντως έχει αύρα από Real που στην ΑΕΚ της λουζερίασης και της βατραχοσύνης είναι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

toso kalos einai o arruabarenaS re?

 

Για αρχή είναι πρωταθληματικός και αυτό μετράει. Έχει προπονήσει μεγάλη ομάδα κτλ

Link to comment
Share on other sites

με κεντρικο αμυντικο ταβαρες αναβαθμιζεσε αρκετα παντως

 

Ταβάρες και Άγκερ :D

Link to comment
Share on other sites

Μαρτιν Αρουαμπαρενα εγκρινω παντως. ? αιζει ιδιο στυλ ποδοσφαιρου με ? ογετ και θα εχει ακρες και στην λατιν αγορα αν ερθει να φερει καμια ψαγμενη επιλογη.

 

Δεν νομίζω ότι παίζει ίδιο στυλ με ? ογιέτ

Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

Μήτσο απλά να αναφέρω ότι πρώτος ο Ντοκ.Τζεό είχε κάνει αναφορά ειρωνική στο ποιοι κάνουν σε ποιους like εξ' ου και η αναφορά που εγώ (αφότου πρώτα με έχει χαρακτηρίσει επί προσωπικού απ' όταν έχει μπει 3-4 φορές) του έκανα στο πάθος του με το να είναι αποδεκτή η άποψη του από... χρήστες στο διαδίκτυο..

 

Ο Στυλιανόπουλος πριν λίγες μέρες του έγραψε κάτι για συστολή. Όχι επειδή είναι νέος απλά επειδή το συγκεκριμένο φόρουμ έχει ένα ύφος (ξεκαθαρίζω ΥΦΟΣ όχι ΜΙΑ Α? ΟΨΗ).

 

Και μιας και ο Ντοκ.Τζεο ψάχνει παλιά τοπικς για να χει ράμματα για την γούνα όλων μας και να τα αναφέρει κατά καιρούς σε άκυρες συζητήσεις για να δώσει βάρος στις κατά τα άλλα απίθανες (το τονίζω κατ' εμέ) κατά βάση θέσεις του, να του πω πως δεν είναι ο μόνος που τα ακούει ως νέος. Εγώ πέρσι στο 1-1 με τον γαύρο πχ έγραψα κάτι για Λαμπρόπουλο και βρέθηκα στο όριο για ban. Τα ίδια και ο Χάμος (νομίζω έφαγε κιόλας). Ακόμα και εσύ είχες παράπονα στην αρχή.

 

Εν συντομία δεν γίνεται να καθόμαστε να ασχολούμαστε με τα παράπονα του Ντοκ.Τζεο, που λέει λέει λέει και όταν τον ρωτάς συγκεκριμένα (όπως χτες ο ReBo) πετάει χαρταετό. Στο κάτω κάτω της γραφής άμα δεν σου αρέσει εδώ δεν γράφεις, δεν είναι υποχρεωτικό να συμπαθούμε όλοι όλους.

 

Όσον αφορά τις αναφορές στον Κλεφτάκη με το ονοματεπώνυμο του που έγραψες τις προάλλες πως γίνονται εδώ μέσα, αφού ως Kleftakis συστήθηκε στο αεκτζήδικο κοινό, ως τέτοιος θα σχολιάζεται για τις απόψεις που ΔΗΜΟΣΙΑ εκφράζει. Δηλαδή να τον λέμε άμα είναι ? ουερτορικανός21 για να μην παρεξηγείται;

 

Αυτά γιατί είδα έγινε θέμα για τα likes..

 

sorry για το εκτός τόπικ, αλλά μόλις είδα ότι υπάρχει ανάλογο εκτός τόπικ σχόλιο που αφορά εμένα προσωπικά, και θα ήθελα να απαντήσω.

Για το φίλο που ασχολείται μαζί μου χωρίς κανένα λόγο πάλι και με κατεβατό μάλιστα.... κάνοντας το άσπρο-μαύρο ως συνήθως, από την πρώτη αναπνοή ως την τελευταία τελεία.

 

Ας δούμε λίγο αναλυτικά τα απίθανα που έγραψε πάλι.... αξίζει τον κόπο.

 

 

"............εν συντομία δε γίνεται να καθόμαστε να ασχολούμαστε με τα παράπονα του Ντοκ.Τζεο....."

 

πού ακριβώς είδες μωρέ να κάνω εγώ παράπονα? δείξε μου εδώ τα παράπονα, πότε και σε ποιόν. ? εράσαμε δηλαδή και στο επίπεδο του ψευτάκου τώρα? ακόμα κι αν έκανα παράπονα όμως, ο τελευταίος που θα ήθελα να ασχοληθεί είσαι εσύ.

 

"............που λέει λέει και όταν τον ρωτάς συγκεκριμένα (όπως χτες ο Rebo) πετάει χαρταετό.........."

 

λόγω νεανικής ηλικίας ίσως, (25-26? κάπου εκεί σε υπολογίζω... έπεσα μέσα?) κατανοώ την αδυναμία σου να επεξεργαστείς νοητικά συγκεκριμένα πράγματα που διαβάζεις. 

Δε συνηθίζω να πετάω χαρταετούς, άλλωστε οι απόκριες πέρασαν και ακόμα περιμένω από το φίλο που με ρώτησε (και προφανώς έκανε πλάκα) να μου αναλύσει τα λάθη ομάδας- προπονητή στα 2 περσινά ματς που πολύ συγκεκριμένα απάντησα.

 

"...........ο Στυλιανόπουλος πριν λίγες μέρες του έγραψε κάτι για συστολή. Όχι γιατί είναι νέος απλά επειδή..."

"...........

όταν μιλάω για "αδυναμία αντίληψης", προφανώς εννοώ και αυτό εδώ. Kάτι που επίσης δε σε αφορά καν και γράφτηκε στο τόπικ των οικογενειών και του χαβαλέ, το φέρνεις εδώ για κουβέντα.  :lol:  :lol:

 

 

"..... εξ' ου και η αναφορά που εγώ (αφότου πρώτα με έχει χαρακτηρίσει επί προσωπικού απ όταν έχει μπει 3-4 φορές) του έκανα στο πάθος του με το να είναι αποδεκτή η άποψή του από τους ...χρήστες στο διαδίκτυο......"

 

ποιοί ήταν οι 3-4 χαρακτηρισμοί ? περιμένω.......και από πού προκύπτει το " πάθος του με το να είναι αποδεκτή η άποψη του από... χρήστες στο διαδίκτυο..........." και λοιπές σαχλαμάρες? Εγώ αυτό που είπα ήταν ότι έκανα μια βόλτα στο διαδίκτυο και είδα να γίνεται τρόλινγκ και slo-gun το θέμα του Άρθο που δεν έπαιξε και φάγαμε 3 γκολ. Αυτό ακριβώς δηλαδή που εσύ έγραφες σοβαρά εσύ την ώρα του αγώνα  :lol:  :lol: . Αυτό δείχνει "πάθος αποδοχής της άποψης" δηλαδή??

 

 

"........να του πω πως δεν είναι ο μόνος που τ ακούει ως νέος.Εγώ πέρσι στο ματς με το γαύρο π.χ. έγραψα κάτι για Λαμπρόπουλο και βρέθηκα στο όριο για ban. To ίδιο και ο Χάμπος (νομίζω έφαγε κιόλας). 

 

κανείς δεν τα ακούει "ως νέος ή ως γέρος" ή τρώει ban, αλλά ανάλογα με αυτό που γράφει. Δηλαδή τόσο δύσκολο σου είναι να το καταλάβεις κι αυτό?

 

 

Και πάμε στο αποκορύφωμα, για το οποίο κάθησα κι έγραψα όλα αυτά: 

 

"..........Και μιας και ο ντοκ.Τζεο ψάχνει παλιά τόπικς για να χει ράμματα για τη γούνα όλων μας και να τα αναφέρει κατά καιρούς σε άκυρες συζητήσεις για να δώσει βάση στις κατά τα άλλα απίθανες (το τονίζω κατ εμέ) κατά βάση θέσεις του..........."

 

το θέμα μας εδώ, ήταν το περσινό ματς ΑΕΚ-Ατρόμητος και αν έπαιξε καλά ή όχι η ομάδα....

για το οποίο εγώ έγραψα κατά λέξη τα εξής:

"..........πιάσε και δες όλες τις "τεχνικές" και "ποδοσφαιρικές αναλύσεις" του αγώνα σε όλα τα σάιτ, μμε κλπ μέχρι κι εδώ στο ΚΜ, και θα δεις ότι συμφωνούν μαζί μου...."

και επίσης:

"......καταλήγω ότι έχω δίκιο επειδή οι πάντες τα έγραφαν και μέχρι κι εσύ ο ίδιος τα έγραφες..... μπες στο ΚΜ απλά την ημέρα του αγώνα και δες τα σχόλιά σου....."

 

Και από ΑΥΤΑ ο αγαπητός μπουκο κατάλαβε και κατέληξε στο ότι "ψάχνω παλιά τόπικς για να χω ράμματα για τη γούνα όλων μας" !!!!! :lol:  :lol:  :lol:

μα δε χρειάστηκε αδερφέ να ψάξω τίποτα, ήμουνα σίγουρος -αφού όλοι είδαμε ότι η ομάδα έπαιξε καλά- ότι κάτι ανάλογο θα γράφατε κι εδώ εκείνη την ημέρα, και το ίδιο κι εσύ.... ήταν ανάγκη να ψάξω δηλαδή ? έφτασες ειλικρινά στο σημείο να πιστέψεις κάτι τέτοιο, ότι θα κάτσω να ψάξω παλιά τόπικς και σχόλιά σου για να αποδείξω τα αυτονόητα? και δηλαδή κάποιος που Ο ΙΔΙΟΣ χαρακτηρίζει τον εαυτό του ως¨αγαθομούνη", τι παραπάνω από ΑΥΤΟ θα μπορούσε να γράψει για να αποδείξει τον χαρακτηρισμό που ο ίδιος έκανε στον εαυτό του ?? :lol:  :lol:

Edited by doc.geo21
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×