Jump to content

AEK - Παναθηναϊκός (Play-off): 26/05/2016, 20.30, NovaSports 1


George_D
 Share

Mvp-κοουτσινγκ-βραβειο μαλμπασα  

30 members have voted

  1. 1. mvp

    • Ανέστης
      0
    • Γκάλο
      1
    • Ντίντακ
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Σιμόες
      2
    • Γιόχανσον
      2
    • Μάνταλος
      3
    • Αραβίδης
      0
    • Μπαρμπόσα
      19
    • Τζεμπούρ
      1
    • Μπακάκης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ

    • Καλό
      6
    • Μέτριο
      7
    • Κακό
      6
    • Φυσιολογικό
      8
  3. 3. Βραβείο Μάλμπασα (χειρότερος παίκτης)

    • Ανέστης
      1
    • Γκάλο
      0
    • Ντίντακ
      1
    • Λαμπρόπουλος
      7
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Μάνταλος
      2
    • Αραβίδης
      12
    • Μπαρμπόσα
      0
    • Τζεμπούρ
      2
    • Μπακάκης
      3


Recommended Posts

E ekei exoume Zuculini kai fovountai na ton valoun mh ginei kamia malakia kai paiksei kala.

 Σεναριο επιστημονικης φαντασιας.

Link to comment
Share on other sites

Για τον Ανταμ τα χουμε πει. Αν δεν μπει στιβο να δουλεψει (ολοι οι Ελληνες παιχτες το σιχαινονται εκτος του Κωστακη) η επομενη ομαδα του θα ναι τα Γιαννενα.

Εγώ λέω να μπει στον στίβο και να μείνει εκεί μόνιμα.

Είναι νροπή αυτό το άτομο να βγάζει λεφτά από το ποδόσφαιρο.

Link to comment
Share on other sites

vasika an fugeis k exeis parking vale mia moketa k egines.mia gonitsa theloume j ena magazi na paizei stoner ektos ap ta alla

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να μπει στον στίβο και να μείνει εκεί μόνιμα.

Είναι νροπή αυτό το άτομο να βγάζει λεφτά από το ποδόσφαιρο.

Εγω λεω να δουλεψει ταχυτητα και εκρηκτικοτητα γιατι εχει τα (ελαχιστα πλεον) χρονικα περιθωρια να το κανει. Αν του χρονου παντως δεν παιξει 10-15 παιχνιδια ο παιχτης δεν κανει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να δουλεψει ταχυτητα και εκρηκτικοτητα γιατι εχει τα (ελαχιστα πλεον) χρονικα περιθωρια να το κανει. Αν του χρονου παντως δεν παιξει 10-15 παιχνιδια ο παιχτης δεν κανει.

Για άλτης του ύψους και πολύ του είναι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θεωρω οτι ο Μπακακης πρεπει να παρει ευκαιριες (ως αναπληρωματικος) εκει που επαιξε σημερα.

 

Ο Ανταμ θεωρω οτι εχει τελειωσει, κακως τον κρατησαν, κακως παιζει ως αλλαγη. Ας βαλει τον Ζουκουλινι ενα δεκαλεπτο για αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια λεγαμε και με τον Κωστακη.

Και ο Φορτουνης περσι λεγαμε δεν παιζει, θα παει δανεικος κτλ, αλλα δουλευε ο παιχτης και φανηκε φετος.

Link to comment
Share on other sites

Ο Κωστακης ηταν καλουτσικος.

 

Ο Ανταμ δεν βρισκω τι θετικο εχει. Τεσπα.

Link to comment
Share on other sites

Ε, οχι ρε συ, οκ.

 

Ο Κωστακης στην ΑΕΚ ηταν καλουτσικος. Δεν ηταν ? απασταθοπουλος δεν ηταν και Λαμπροπουλος.

 

? αντως με την λογικη αυτη Μπουκο να κρατησουμε και Λαμπρο.

Link to comment
Share on other sites

Ο Κωστακης ειχε εκρηξη και ταχυτητα αλλα κατα τα αλλα ηταν τρεις τον μπουτσο κλαιγανε και δυο μοιρολογουσαν. Ο παιχτης πανω σε αυτα εχτισε ολη του την καριερα, τα δουλεψε στο επακρο και τα υπολοιπα ηρθαν με την εμπειρια που αποκτησε σιγα σιγα. Βεβαια παραμενει στοκαδι αλλα ειναι εκρηκτικο, δυνατο και γρηγορο στοκαδι οποτε ειναι χρησιμος για καθε ομαδα. Γι αυτο και μετα τα 31 του που θα αρχισει να χανει αυτα του τα στοιχεια θα καταντησει περιγελος. Οτι κανει μεχρι τα 30.

 

Ο Ανταμ τωρα εχει καλη πασα και σχετικα καλη τεχνικη για αμυντικο παιχτη και μαλιστα Ελληνα. Λογικα εχει και παραπανω μυαλο απο τον Κωστακη. Ωστοσο ειναι τρομαχτικα αργος και επιταχυνει πιο αργα και απο γαιδουρι. Την ταχυτητα και την εκρηξη η την εχεις η δεν την εχεις. Ωστοσο με δουλεια στον στιβο μπορεις να βελτιωθεις αρκετα ωστε μια μερα να γινεις επιπεδο Σιοβα τουλαχιστον χωρις να εισαι εξισου νουμερο. Ετσι το βλεπω εγω.

 

Οσον αφορα τον Λαμπροπουλο, ενταξει μην τα ξαναλεμε. Θεωρω πως για την τετραδα των σεντερ μπακ του χρονου, εχει θεση ο Αρθο αλλα για κανενα λογο ο Λαμπροπουλος. Οποιος εχει δευτερες σκεψεις, ας δει το πεναλτι που εκανε με Ατρομητο στο Κυπελλο και καταλαβαινει. Μογκολο εντελως.

Link to comment
Share on other sites

Ο Κωστακης ειχε εκρηξη και ταχυτητα αλλα κατα τα αλλα ηταν τρεις τον μπουτσο κλαιγανε και δυο μοιρολογουσαν. Ο παιχτης πανω σε αυτα εχτισε ολη του την καριερα, τα δουλεψε στο επακρο και τα υπολοιπα ηρθαν με την εμπειρια που αποκτησε σιγα σιγα. Βεβαια παραμενει στοκαδι αλλα ειναι εκρηκτικο, δυνατο και γρηγορο στοκαδι οποτε ειναι χρησιμος για καθε ομαδα. Γι αυτο και μετα τα 31 του που θα αρχισει να χανει αυτα του τα στοιχεια θα καταντησει περιγελος. Οτι κανει μεχρι τα 30.

 

Ο Ανταμ τωρα εχει καλη πασα και σχετικα καλη τεχνικη για αμυντικο παιχτη και μαλιστα Ελληνα. Λογικα εχει και παραπανω μυαλο απο τον Κωστακη. Ωστοσο ειναι τρομαχτικα αργος και επιταχυνει πιο αργα και απο γαιδουρι. Την ταχυτητα και την εκρηξη η την εχεις η δεν την εχεις. Ωστοσο με δουλεια στον στιβο μπορεις να βελτιωθεις αρκετα ωστε μια μερα να γινεις επιπεδο Σιοβα τουλαχιστον χωρις να εισαι εξισου νουμερο. Ετσι το βλεπω εγω.

 

Οσον αφορα τον Λαμπροπουλο, ενταξει μην τα ξαναλεμε. Θεωρω πως για την τετραδα των σεντερ μπακ του χρονου, εχει θεση ο Αρθο αλλα για κανενα λογο ο Λαμπροπουλος. Οποιος εχει δευτερες σκεψεις, ας δει το πεναλτι που εκανε με Ατρομητο στο Κυπελλο και καταλαβαινει. Μογκολο εντελως.

Και ο κωστακης σε εμας επαιζε στα 18,

στη καμπουρα μας δηλαδη.

 

Ο Ανταμ οντως εχει προοπτικη, να τον στειλουμε δανεικο στον Αχαρναικο του χρονου,

Κερκυρα στη σουπερλιγκ του παραχρονου,

και σε 2 χρονακια να ερθει για 4ος.

 

Ο Λαμπροπουλος ειναι παικτης Β' εθνικης, αντικειμενικα.

Λογω καλης σχεσης με Δελλα εμεινε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τον Ανταμ θα τον εστελνα δανεικο καμια Β Ιταλια η Β Αγγλια η καμια Δανια να δουλεψει σε αυτα που δεν δουπευει κανεις στην Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως δεν σχολιαζω τα παιχνιδια, αλλα το κανω μονο και μονο για τον Ντιντακ. Απο τα πιο σταθερα αριστερα μπακ που εχουν περασει απο την ΑΕΚ της τελευταιας 20ετιας και σιγουρα βασικος σε ΑΕΚ πρωταθλητισμου.

 

Σταθερος αμυντικα, υψος να μην χανει κεφαλιες, δεν τον λες και αργο. Εχει τακτικη παιδεια. Μπροστα γαμαει. Το κοντρολ του Ντιντακ δεν το εχει κανεις αυτη την στιγμη στην ΑΕΚ και σε στοπαρισμα αλλα και σε κατεβασμα και ανοιγμα μπροστα. Το παιδι ξερει μπαλα. Τελευταια εχει βελτιωσει και τις σεντρες του. Η χαμηλη παραλληλη ηταν απο την αρχη καλη. ? λεον δειχνει παιχνιδι με το παιχνιδι πως εχει και την ψηλη, το δευτερο δοκαρι. Το σημαντικοτερο ολων ειναι δυναμεις του ή καλυτερη η σωστη διαχειριση που κανει. Εκει που νομιζεις οτι κλαταρε οταν εχει εκεινο το ραθυμο στυλακι, τσουπ ανεβαζει στροφες και λες ρε μαλακα καλα αυτος δεν πεθανε πριν 10 λεπτα?

 

Για το ματς ενα πραγμα εχω παραπονο. Γιατι ποτε αυτη η ομαδα, ειτε απο μαλακια, ειτε απο τυχη δεν σκοτωνει στην μερα της τον αντιπαλο ειδικα αυτος αν ειναι γαυροβαζελος. Βαλτους ρε πουστη μου μια 5αρα να το θυμομαστε.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο Ντιντακ με επεισε στην φαση του τελικου που πεταει ο Τσορι νομιζω την μπαλα στον ? αρντο που μολις ειχε μπει και εβγαινε μονος του τοτε και θα το τρωγαμε και απλωνει το χερι ο Ντιντακ και μπλοκαρει την μπαλα παιρνοντας κιτρινη. Και μυαλο λοιπον και αισθηση του χωρου. Δεν εφτασε τυχαια αλλωστε στην Μιλαν. Ας δει κανεις τα αριστερα μπακ που ειχε η Μιλαν και θα καταλαβουμε τι παστα παιχτη ειναι. Βεβαια ειχε τραυματισμους αν και να πουμε εδω πως πριν ερθει στην ΑΕΚ ειχε κανει ενα 6μηνο γεματο παιχνιδια. Νομιζω πως με προετοιμασια το καλοκαιρι θα γινει αναποσπαστο κομματι μιας δυνατης ΑΕΚ αν και σε πρωταθληματικη ΑΕΚ θα ηθελα ενα ακαιο μπακ με λιγο καλυτερη σεντρα.

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξυ ο Μπαρμποσα φετος εχει 32 συμμετοχες, 9 γκολ και 5 ασσιστς, παιζοντας την μιση σεζον εχοντας μπροστα του τον Κρισαντους και τον Αραβιδη. Και μιλαμε για γκολ βαθμους. ? αρε ρε Μελισσανιδη ενα φορ και εναν αντιστοιχο παιχτη απο την αλλη πλευρα.

Link to comment
Share on other sites

? αντως 3 εχουμε να τους ριξουμε απο το 2005. Not bad. Ειδικα απο την στιγμη που οφειλες να παρεις ρεβανς για την 3αρα που εσυ εφαγες.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στην ομαδα. Δεν περιμενα τετοια αντιδραση μετα την 3αρα της δευτερας.

? ολυ δυσκολο να βρω mvp, εβαλα το σιμοες που μου φανηκε οτι υπερεβαλε εαυτον.

Ο Γιοχανσον αυτον τον βαζελο τον εχει οχι κουρασμενος, και με πι να παιζει.

Ο ντιντακ και ο γκαλο εντυπωσιακοι.

Και ο Τζιμπουρ βοηθησε πολυ, επρεπε να ειχε βγει νωριτερα, ο πεκχαρτ θα γραφε ευκολα κανα δυο απ αυτο που παρουσαστηκαν στον τρομοκρατη.

Ρε μπακακη, ποση απογοητευση...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα τον αγώνα άρα κριτική δεν μπορώ να κάνω.

Μόνο να επισημάνω το ότι η ομάδα ίσως για πρώτη φορά δείχνει πολύ καλή νοοτροπία στα πλέι-ωχ.
 

Link to comment
Share on other sites

to 8ema einai oti AEK den uparxei dixws barbosa-vargas epi8etika, kai meta to 60 den uparxei kai ston aksona. E ekei exoume Zuculini kai fovountai na ton valoun mh ginei kamia malakia kai paiksei kala.

Μου ειπε οτι ειναι ΟΚ για να παιξει αλλα βασικα παντα οι παικτες βιαζονται να επιστρεψουν. 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα στιγμιότυπα.

Για 6-0 ήταν το ματς, και κάτι Αραβιδηδες μου χάλασαν ακόμα μια επική ? κΟ πρόβλεψη.

 

? άρτε την πρώτη θέση να πληρωθούμε με Σαχταρ να ξενερώσει ο Ολλανδός.

Link to comment
Share on other sites

Barbosa γαμιολη, πέρσι τα έχανες όλα, φέτος τα βάζεις.

Και για δώρο γενεθλίων δεν έβαλες ένα, αλλά δύο γκολ, για να σε θυμάμαι.

Γαμημένη καρπουζα, φέρε μου 1.600 € που μου χρωστάς.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ο ? εκχαρτ είναι πολύ ωραίο φορ. Κοντρόλ, πασα, πιέζει, ύψος, δύναμη. Ταμάμ είναι για αναπληρωματικός του παικτη-αστερι που ελπίζουμε να φερουμε. τον κρατάμε σίγουρα. αυτός με εντυπωσίασε.

 

Υπάρχει ματς που να μην ήταν στους καλύτερούς μας ο Σιμόες? που να ταν τρύπα, που να ταν πιο χαλιας απο τους αλλους? ακόμα και κακός να είναι, παντα υπάρχουν πολύ (και πολλοί) χειρότεροι. και δείχνει ότι το χει μπροστά αν βρεθεί, την πασα που κανει στον μπαρμπόσα έχω δει αντιστοιχες φασεις τοσους παικτες να κανουν μαλακιες εκει. Μεταγραφή της χρονιάς στην Ελλάδα και δεν θυμάμαι να έχουμε φέρει ελευθερο φτηνό τόσο καλο ποδοσφαιριστή, απιστευτος.

 

Κρίμα που δεν του γραψαμε ενα ταληράκι του πουστοβάζελου. Να ξεμπερδεψουμε μια με τον πουστόγαβρο και μετα να τους πιασουμε και αυτούς στα γαμήσια. γενικά σε όποιο γήπεδο-μπουρδέλο ακούστηκε "εκει εκει" την κοντοεχρονια, θέλω να τους ξεσκίσουμε, να τους παταμε κατω μεχρι να λιώσουν. όλους.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 νίκες, 2 ήττες, 1 Χ στα ντερμπι λοιπόν. μεγάλο επίτευγμα, το οποίο οφείλεται Α? ΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ στον ? ογετ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×