Jump to content

Poll της εβδομαδας (3) Μεσοεπιθετικος


nikos
 Share

Μεσοεπιθετικος  

93 members have voted

  1. 1. Μεσοεπιθετικος

    • Γιωργος Σαββιδης
    • Μιροσλαβ Οκονσκι
    • Βασιλης Τσιαρτας
    • Τιμουρ Κετσμπαγια
    • Βασιλης Λακης
    • Ντραγκαν Τσιριτς
      0
    • Ζουλιο Σεζαρ
    • Βιτορ Μπορμπα Φερειρα Ριβαλντο
    • Νατσο Σκοκκο
    • Αλλος
      0


Recommended Posts

Guest porosi21

εγω ψηφισα 4αδα. 1. Οκονσκι 2. Τσιαρτας 3. Κετσμπαγια και *Ριβαλντο.

 

*Τον Ριβαλντο τον ψηφισα γιατι σε τετοιο πολλ και με τετοια ιστορια δε μπορει να μεινει εξω...

 

post-116-14425775251277_thumb.jpg

 

Τον Σκοκο δε τον ψηφιζω επειδη δε τον θεωρω μεσοεπιθετικο ασχετα αν εκει επαιζε σε εμας.

Link to comment
Share on other sites

411px-Football_positions.svg.png

 

 

το λεπον, μιας και το θυμηθηκα. Αλεφαντος speaking.

 

οι θεσεις ποδοσφαιρου ειναι αυτες :prankster:. η μονη μικροδιαφωνεια που εχω με την εικονα ειναι οτι σε μερικα συστηματα ο SS μπορει να ειναι και μεσα στην περιοχη, διπλα στον CF (ειδικα παλιοτερα σχεδον παντα επαιζαν με 2 μεσα στην περιοχη).

 

 

 

τα poll επρεπε να μοιραστουν λοιπον, γιατι αν μετρησετε μιλαμε συνολικα για 18 θεσεις.

 

τα χωριζω λοιπον στις εξης ομαδες θεσεων

1) GK

2) RB, RWB

3) LB, LWB

4) SW, CB, CB

5) DM και καποιοι αμυντικογενεις CM

6) υπολοιποι CM, RM, LM

7) RW, LW, AM και καποιοι SS που κινουνταν περισσοτερο κοντα στην περιοχη παρα μεσα σε αυτην

8) CF και οι υπολοιποι SS που κινουνταν κυριως εντος περιοχης

 

εως τωρα εχουν γινει τα poll των θεσεων 1) και 4) και τωρα γινεται poll της θεσης 7).

 

σιγουρα οποιοσδηποτε τα εφτιαχνε μπορει να τα χωριζε αλλιως, γνωμες ειναι αυτες.

 

απλα ηθελα να γινω αναλυτικος για το πώς τα εκαΜνα.

 

ευχαριστω. :D

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω θα πρεπει να υπαρξει διαφορετικο Poll για 10αρια, διαφορετικο για εξτρεμ-πλαγιους μεσοεπιθετικους. Ποιον να ξεχωρισεις απολους? Ο Οκονσκι ηταν σπουδαιος παιχτης, ο Τσαρτας ειχε μεγαλη τεχνικη αν και δεν μαρεσε το στυλ του προσωπικα. Ψηφισα Κετσπαγια, μπουκαδορος, ταχυτατος, δυνατο σουτ. Ξεχασαμε τον Κωστη ομως μαγκες

Link to comment
Share on other sites

Τον Κωστη θα τον βαλω στους επιθετικους περιοχης. Poll θεσης 8. (Θα μπορουσε πραγματι να μπει και στο poll θεσης 7).

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσες να παρεις και τις θεσεις ετοιμες απο εκει :drinks:

 

Εννοεις να εκανα 18 poll? σαν πολλα δεν θα ηταν? ασε που δεν θα ειχαν κανενα ενδιαφερον.

 

Εντιτ, τωρα καταλαβα τι λες, για το fm. Εχει και παλιους πσικτες κι ετσι; Εγω τα ξερω καλυτερα απο αυτους ρε

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Κυριε Κωτσο.

 

 

Σαββιδης επαιξε RW, AM, SS

 

Τιμουρ επαιξε winger,SS,AM

 

Σαβεβσκι επαιξε LM, CM, AM

 

Σεζαρ επαιξε LW, SS (και λιγο RW)

 

παρα πολλοι παικτες επαιξαν ειτε DM, ειτε CM αναλογως το συστημα

 

Tσιαρτας επαιξε AM την δε χρονια που βγηκε πρωτος σκορερ επαιξε RW με αναποδο ποδι

 

Λυμπε εχει παιξει περισσοτερο CF στην ΑΕΚ και λιγοτερο SS (που ηταν η θεση του για μενα).

 

Σκοκκο επαιξε LW με αναποδο ποδι, RW και SS σε ελαχιστα παιχνιδια (παροτι αυτη ητο η φυσικη θεσις του).

 

τα παραπανω παραδειγματα τυχαια.

 

 

με βαση τα παραπανω + αλλα παρα πολλα παραδειγματα που σκεφτηκα, επεξεργαστηκα στο νου μου κλπ, αποφασισα να ακολουθησω τις ομαδοποιησεις που ανεφερα παραπανω σε ολους τους φιλους του ΚΜ συνδεσμου.

 

σημειωστε λοιπον οτι οιοσδηποτε εκανε τις επιλογες θα ειχε παρομοιες αντιδρασεις, διοτι ο,τι και να κανεις θα υπηρχαν θεματα.

 

επισης αν εκανα λιγοτερες ομαδοποιησεις και 15 διαφορετικα poll θεσεων (εκτος του οτι θα ηταν ακομα πιο διφορουμενο ποιον θα βαλεις πού) η αγωνια θα ητο μηδαμινη στα περισσοτερα (ηδη ακομα κι ετσι οπως τα κανω, σε 2-3 poll ξερω ηδη τον νικητη πριν τα κανω καν).

 

σημειωστε επισης οτι ενας απο τους λογους του multiple poll ειναι να μπορουμε να ψηφιζουμε αρκετους παικτες, χωρις να χανει κανεις (που γουσταρουμε) την ψηφο μας.

 

με βαση τα ανωτερω, σας πΕρικαλω ολους να ψηφισετε χωρις πολλες κριτικες :P. Κι εσενα κυριε Αγγλε.

 

Ευχαριστω.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Αφού αμφιταλαντεύομαι κανα μισάωρο ανάμεσα σε Τσίριτς και Σέζαρ... τελικά με κριτήρια όχι αμιγώς "αντικειμενικά", αλλά πρωτίστως "συγκινησιακά"... και με δεδομένο οτί θέλω πάντα να ρίχνω μονοκούκι, ψηφίζω τη μεγάλη αδυναμία της νιότης μου Γιώργο Σαβίδη!

 

Συγγνώμη Όκο... μια ολόκληρη χρονιά έπαιρνα το κτελ και ανέβαινα από το χωριό στην Κόρινθο αποκλειστικά για πάρτη σου...

Link to comment
Share on other sites

oko scocco vathilis k timour.

oko 1 paiktis protathlima

scocco oti kalutero exo dei stin AEK

vathilis el mago

timour pio olokliromenos mesoepithetikos

Link to comment
Share on other sites

o σκοκο ηταν πιο πολυ δευτερος επιθετικος, να ειναι σε ελευθερο ρολο πισω απο τον σεντερ φορ. Οποτε επαιζε πλαγια δεν απεδιδε. Εφευγε μαλιστα συνεχεια απο τη γραμμη και πηγαινε στον αξονα

Link to comment
Share on other sites

Βασίλης Τσιάρτας

Ignacio Martin Scocco

 

Όλοι οι άλλοι είναι μία τρίχα από τα αρχίδια τους.

Όποιοι συμφωνείτε μπράβο σας.

Όποιοι διαφωνείτε, άντε γαμηθείτε.

Link to comment
Share on other sites

Μονο του εκλεισε, το ξανανοιξα μεχρι μερα και ωρα που λεει πανω. Ψηφισε Rebo, κι οποιος αλλος θελει.

Link to comment
Share on other sites

Οκονσκι αγαπημενος μου και μετα κουμπαρος.

Για τις μνημες μου τις ομορφες. Για τα νιατα μου που τα φαγα στα θρανια.

 

Στο μεταξυ νομιζα τοσο καιρο πως ειχα ψηφισει , αλλα οχι.

 

Με τον Τσιαρτα ειχα τσακωθει .Οποιος θελει γραφικη περιγραφη

του λογου ας ρωτησει στο ΠΤΨ .

 

Οποιος νεοπας βαλει Παλατελλα θα φαει μπαν και θα γινει και μηνυτηρια αναφορα.

Link to comment
Share on other sites

τοσο απλα οπως καποιος απλος θνητος βαζει ενα ποτηρι νερο..

 

xD μονο ενας μο-τσαρτας θα μπορουσε να εκστομισει αυτη τη φραση

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×