Jump to content

Poll της εβδομαδας (4) δεξι μπακ


nikos
 Share

Δεξι μπακ  

42 members have voted

  1. 1. Δεξι μπακ

    • Χρηστος Βασιλοπουλος
    • Γιωργος Αγορογιαννης
      0
    • Χαρης Κοπιτσης
    • Βασιλης Μπορμποκης
    • Νικος Γεωργεας
    • Εντσον Ραμος
      0
    • Καρλος Αραουχο
    • Αλλος
      0


Recommended Posts

Ο Μπορμποκης ειναι σχεδον μονοδρομος.

 

Ειναι ο μοναδικος ακραιος μπακ της Α.Ε.Κ που εχω δει να βαζει απευθειας γκολ απο φαουλ. (Ξεχναω καποιον ; )

 

Ο Αραουχο ηταν πολυ καλος -ιδιαιτερα επιθετικα- αλλα η μικρη παραμονη στην Α.Ε.Κ αλλα και ο τροπος που εφυγε και οσα ακολουθησαν δεν μου επιτρεπουν να τον ψηφισω,

 

 

 

Υ.Γ : Νικο , σε καθιστω υπευθυνο και σου κουναω απειλητικα το δαχτυλο για το poll του αριστερου μπακ και την προσθηκη στις επιλογες του μεγαλου Νικολα Μαλμπασα.

 

Απο τωρα σκεφτομουν αν θα τον βαλω με υποσημειωση αφιερωση, ή αν δεν θα τον βαλω με υποσημειωση συγνωμης σε χρηστη Giorgis...

Link to comment
Share on other sites

Σας έγραψα ότι ο Βασιλόπουλος στο αντρίκιο πρωτάθλημα του Τάκαρου πήγε με την ψωλή έξω από τα αποδυτήρια του Ολυμπιακού. Το μαγαζί του που έγινε στέκι του Δύντσικου...

 

Και πάτε και ψηφίζετε Χαρούλη Κοπιτσή;

 

Γιατί;

 

 

Επειδή έφαγε 3 από το Ρομάριο; Και ποιος δεν έχει φάει 3 από το Ρομάριο κύριοι;

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως βασει συναισθηματος θα την εριχνα μια ψηφο στον Χρησταρα. μου θυμιζει την ΑΕΚ που πρωταγαπησα. ηταν και αρχηγος σε ενα πρωταθλημα. ειχε σβησει και αρκετες φορες τον Σαραβακο.

 

και στον Κοπιτση θα εριχνα ανετα ψηφο γιατι ηταν αξιοπρεπης παικτης και εκανε μεγαλα ματς.

 

αλλα τελικα ψηφισα μονοκουκι Μπορμποκα λογω ανωτερης κλασης.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Σωστος. Ηταν τοτε που ο Μπαγεβιτς το ειχε κανει μοδα να τους γυριζει ως μπακ χαφ. Σε καποιους επιασε περισσοτερο, σε καποιους λιγοτερο.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως βασει συναισθηματος θα την εριχνα μια ψηφο στον Χρησταρα. μου θυμιζει την ΑΕΚ που πρωταγαπησα. ηταν και αρχηγος σε ενα πρωταθλημα. ειχε σβησει και αρκετες φορες τον Σαραβακο.

 

και στον Κοπιτση θα εριχνα ανετα ψηφο γιατι ηταν αξιοπρεπης παικτης και εκανε μεγαλα ματς.

 

αλλα τελικα ψηφισα μονοκουκι Μπορμποκα λογω ανωτερης κλασης.

 

Φιλε Νικο, τον Σαραβακο τον εσβηνε ο Βαιος Καραγιαννης που ηταν αριστερο μπακ, καθοτι η Δημητρουλα ηταν δεξι εστρεμ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Νικο, τον Σαραβακο τον εσβηνε ο Βαιος Καραγιαννης που ηταν αριστερο μπακ, καθοτι η Δημητρουλα ηταν δεξι εστρεμ.

 

Σε αρκετα ματς (ισως πριν ερθει ο Βαιος) τον πηγαινε man-to- man ο Βασιλοπουλος. Ετσι θυμαμαι. Μαλιστα στο ματς της περιοδου 88- 89 στο ΟΑΚΑ ειχαν πλακωθει και αποβληθηκαν. => http://www.sportday.gr/KEIMENO/17051/%25CE%259F%25CE%25B9%25CF%2589%25CE%25BD%25CF%258C%25CF%2582-%25CF%2584%25CE%25AF%25CF%2584%25CE%25BB%25CE%25BF%25CF%2585-%25CE%25BC%25CE%25B5-%25C2%25AB%25CE%258C%25CE%25BA%25CE%25BF%25C2%25BB-(video)

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Αντε να τελειωνει το δεξι μπακ γιατι δε μπορω να περιμενω το αμυντικο χαφ γαμω τη μουσουλμανια σου xD

Θέλεις να ψηφίσεις Ενσαλίουα ε;:fuck:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστο ποιον θα ψηφισει ο Zastro. Μουσουλμανία..!

 

Εχουμε και βαρετο poll αριστερου μπακ.

 

Γενικα 4 poll ακομα.

 

Αριστερο μπακ, αμυντικο χαφ, κεντρικοι (και γενικα λοιποι) μεσοι και επιθετικοι.

 

Οποιος εχει καμια παραγγελιά σε παικτη ας την ριξει.

 

Στο τελος βγαινει σουπερ ενδεκαδα ΚΜ (και αναπληρωματικοι επισης).

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Απο τον Κοπιτση δεν θα ξεχασω το 3ο γκολ στο 3-1 με Παναθηναικο το 1993 που ουσιαστικα εκρινε το πρωταθλημα.

 

Ουτε αυτο ομως ξεχνιεται

 

[video=youtube_share;n-nRjWnY5kU]

Link to comment
Share on other sites

Μπορμπόκη κι εγώ.

 

Αφού μπήκε ο ρατίνιο ας έμπαινε και ο τρισμέγιστος Μάρτιν Παουτάσο...:drinks:

Link to comment
Share on other sites

Ανετος νικητης Μπορμποκης με 30 ψηφους και ποσοστο 96,77%

 

borbokis1-290x218.jpg

Edited by Zastro
Link to comment
Share on other sites

  • George_D featured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×