Jump to content

stavros 9-11
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

29 members have voted

  1. 1. MVP

    • Ανέστης
      2
    • Γκάλο
      2
    • Ντιντάκ
      4
    • Λαμπρόπουλος
      12
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Σιμόες
      1
    • Πατίτο
      2
    • Μάνταλος
      1
    • Μπακασέτας
      0
    • Αλμέιδα
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      5
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Αραβίδης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Μοράις

    • Καλό
      16
    • Μέτριο
      7
    • Απλά Φυσιολογικό
      5
    • Κακό
      1
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Ανέστης
      7
    • Γκάλο
      1
    • Ντιντάκ
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Κολοβέτσιος
      2
    • Γιόχανσον
      1
    • Σιμόες
      0
    • Πατίτο
      4
    • Μάνταλος
      0
    • Μπακασέτας
      12
    • Αλμέιδα
      2
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Αραβίδης
      0


Recommended Posts

Για να καταλαβουμε το μεγεθος ? ΑΟΚ, αν εμεις εχουμε ως στιγμες-θανατος το γκολ της Λοκομοτιφ, το γκολ του Νταρμπισαιρ και το γκολ του Μπορελι αυτοι εχουν το γκολ του Δελλα πριν λιγα χρονια στο Κυπελλο (ουτε καν τελικο) και τελος. Αυτα. Αυτη ειναι η ιστορια τους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κρίνει κανείς την ιστορία τους ούτε είναι δυνατό να λέμε κάθε φορά τα ίδια όποτε παίζουμε μαζί τους για να καλύψουμε τη νευρικότητά μας για το γεγονός ότι η ιστορική τάξη μεταξύ μας δεν συμβαδίζει με το τώρα. Έχουν μεγαλύτερο μπάτζετ και καλύτερη ομάδα από εμάς αυτή τη στιγμή και αυτό το γεγονός από μόνο του είναι αφόρητα ενοχλητικό.

 

Σε αυτό η απάντηση δε μπορεί να είναι "ναι αλλά μέχρι το 2010...".

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν κρίνει κανείς την ιστορία τους ούτε είναι δυνατό να λέμε κάθε φορά τα ίδια όποτε παίζουμε μαζί τους για να καλύψουμε τη νευρικότητά μας για το γεγονός ότι η ιστορική τάξη μεταξύ μας δεν συμβαδίζει με το τώρα. Έχουν μεγαλύτερο μπάτζετ και καλύτερη ομάδα από εμάς αυτή τη στιγμή και αυτό το γεγονός από μόνο του είναι αφόρητα ενοχλητικό.

 

Σε αυτό η απάντηση δε μπορεί να είναι "ναι αλλά μέχρι το 2010...".

Απο που προκυπτει οτι η ιστορικη ταξη μεταξυ μας δεν συμβαδιζει με το τωρα;

? ερσι στην κανονικη διαρκεια τερματισαν πισω μας. Επικρατησαν στα πλευ οφς (βεβαια εμεις παιξαμε και Κυπελλο ενδιαμεσο/σχεδον τρια ματς καθε βδομαδα)

Φετος ανεβαινουμε Τουμπα και παλι ειμαστε μπροστα στην βαθμολογια απο αυτους

Για το μπατζετ τοποθετηθηκα, παιρνει 700k ο Τζαβελλας. ΟΚ να φερουμε Τζαβελλες με 700k να δυναμωσουμε.

? ροφανως και ο ? ΑΟΚ εχει συμμαζευτει τα τελευταια χρονια και φαινεται παντου αυτο, αλλα εμας στο μεταξυ μας να μας κοιταξει, ακομα δεν μπορει. Γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τη χρονιά 2011-2012 τερμάτισες πάνω τους, σόρρυ κιόλας. Από το 2010 σε κάθε άλλη χρονιά τερματίζουν σε καλύτερη θέση από σένα. Αυτό κατάντια ονομάζεται. Επίσης στο πρωτάθλημα δεν έχεις κάνει διπλό από το 2010 εκεί μέσα (με επιφύλαξη αυτό, βαριέμαι να δω τώρα).

Από εκεί ακριβώς προκύπτει αυτό που είπα.

Link to comment
Share on other sites

Αμα δηλαδη μεθαυριο κανουμε διπλο θα επανελθει η κανονικοτητα; Η αμα φετος τερματισουμε 3οι στα πλεη οφς και αυτοι 4οι θα παψουμε να νιωθουμε νευρικοτητα του χρονου;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο γηπεδο τους ιδιους βαθμους εχουμε κερδισει φετος, απλά ο ? ΑΟΚ εχει -3.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω περσι μπηκα στα π.ο. με αφαιρεση βαθμων. Δεν με αφορουν οι εντος η εκτος γηπεδου βαθμοι. Ας κατεβαινε ο ? ΑΟΚ περσι στο Καραισκακη να παιξει (και να χασει) να μην ξεκινουσε με -3 φετος. Εκτος αμα οι μπουγατσες την εχουν δει οτι θα κατεβαινουν οποτε τους καπνισει στο Τηγανι και αμα ποτε παρουν κανενα ηρωικο 2-1 θα λεμε "πωπωπω αλλαξε επιπεδο η μπαουγκαρα".

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία έχει αποδείξει ότι καλά έκανε και δεν κατέβηκε στο τηγάνι.Με γαμημένη ψυχολογία και κανένα καινούργιο χειρουργείο θα έχανε πολλά περισσότερα από -3 βαθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία έχει αποδείξει ότι καλά έκανε και δεν κατέβηκε στο τηγάνι.Με γαμημένη ψυχολογία και κανένα καινούργιο χειρουργείο θα έχανε πολλά περισσότερα από -3 βαθμούς.

Εγω αν και διαφωνω με το να μην κατεβεις σε παιχνιδι (αυτα μονο ο ? ΑΟΚ τα κανει με Ολυμπιακο και ο Ολυμπιακος καποτε με ΑΕΚ) την δεχομαι την λογικη αυτου που λες. Απλα το -3 ειναι και συνεπεια αυτης της επιλογης που εκαναν περσι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω περσι μπηκα στα π.ο. με αφαιρεση βαθμων. Δεν με αφορουν οι εντος η εκτος γηπεδου βαθμοι. Ας κατεβαινε ο ? ΑΟΚ περσι στο Καραισκακη να παιξει (και να χασει) να μην ξεκινουσε με -3 φετος. Εκτος αμα οι μπουγατσες την εχουν δει οτι θα κατεβαινουν οποτε τους καπνισει στο Τηγανι και αμα ποτε παρουν κανενα ηρωικο 2-1 θα λεμε "πωπωπω αλλαξε επιπεδο η μπαουγκαρα".

Απλά θελω να πω οτι  βασει των βαθμων που εχουμε κερδισει μεσα στο γηπεδο, δεν ειμαστε σε καλυτερη κατασταση απο τον ? ΑΟΚ.

Βασει της εικονας που εχουμε παρουσιασει δεν το συζηταω.

Link to comment
Share on other sites

Απλά θελω να πω οτι  βασει των βαθμων που εχουμε κερδισει μεσα στο γηπεδο, δεν ειμαστε σε καλυτερη κατασταση απο τον ? ΑΟΚ.

Βασει της εικονας που εχουμε παρουσιασει δεν το συζηταω.

Την Κυριακη θα χουμε ασφαλη εικονα. Μεχρι τοτε βλεπουν την πλατη μας στον πινακα και τον Μανταλο να σηκωνει κουπα περσι.

Link to comment
Share on other sites

Μονα ζυγα δικα μας. Απο την μια δεν κοιταμε την τελικη βαθμολογια γιατι τα play off δεν μετρανε, απο την αλλη το -3 παλι δεν το υπολογιζουμε γιατι αυτοι ειναι οι κανονες αρα αυτο μετραει. Βεβαια αν ηταν αναποδα τα πραγματα, θα αλλαζε κ το πως θα τα βλεπαμε κ εμεις.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Την Κυριακη θα χουμε ασφαλη εικονα. Μεχρι τοτε βλεπουν την πλατη μας στον πινακα και τον Μανταλο να σηκωνει κουπα περσι.

? αντως την πλατη μας δεν τη βλεπουν επειδη κερδισαν λιγοτερους βαθμους μεσα στο γηπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Μονα ζυγα δικα μας. Απο την μια δεν κοιταμε την τελικη βαθμολογια γιατι τα play off δεν μετρανε, απο την αλλη το -3 παλι δεν το υπολογιζουμε γιατι αυτοι ειναι οι κανονες αρα αυτο μετραει. Βεβαια αν ηταν αναποδα τα πραγματα, θα αλλαζε κ το πως θα τα βλεπαμε κ εμεις.

Επειδη μαλλον για εμενα το λες.

Εχω γραψει πως περσι τερματισαμε τετρτοι και οχι τριτοι η... δευτεροι.

Ενεφερα απλα πως στην κανονικη διαρκεια του πρωταθληματος περσι τερματισα πανω τους. Εφαγα και μια αφαιρεση βαθμων που μετρησε στα πλευ οφς και επαιξα και τελικο κυπελλου εν μεσω πλευ οφς. Αν σε κατι απο αυτα εχω αδικο μου λες ετσι;

Οπως δεν γκρινιαξα περσι λοιπον για τους βαθμους που μου αφαιρεθηκαν στο πρωταθλημα, ετσι να μην σκουζει και ο ? ΑΟΚ φετος για το -3 που ειναι αποτελεσμα της τσαμπα μαγκιας του περσι "εγω δεν κατεβαινω ναουμ" ενω ειχε ηδη αποκλειστει απο την Τουμπα (και χωρις να εχει σφαχτει κιολας οπως προσπαθουν να μας πουνε αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα).

Link to comment
Share on other sites

? αντως την πλατη μας δεν τη βλεπουν επειδη κερδισαν λιγοτερους βαθμους μεσα στο γηπεδο.

Αδιαφορο -3 ειναι. Αλλιως να μην κατεβαινει και η ΑΕΚ καθε χρονο στο Καραισκακη να γλιτωνουμε εσωστρεφιες, ηττες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μαλλον για εμενα το λες.

Εχω γραψει πως περσι τερματισαμε τετρτοι και οχι τριτοι η... δευτεροι.

Ενεφερα απλα πως στην κανονικη διαρκεια του πρωταθληματος περσι τερματισα πανω τους. Εφαγα και μια αφαιρεση βαθμων που μετρησε στα πλευ οφς και επαιξα και τελικο κυπελλου εν μεσω πλευ οφς. Αν σε κατι απο αυτα εχω αδικο μου λες ετσι;

Οπως δεν γκρινιαξα περσι λοιπον για τους βαθμους που μου αφαιρεθηκαν στο πρωταθλημα, ετσι να μην σκουζει και ο ? ΑΟΚ φετος για το -3 που ειναι αποτελεσμα της τσαμπα μαγκιας του περσι "εγω δεν κατεβαινω ναουμ" ενω ειχε ηδη αποκλειστει απο την Τουμπα (και χωρις να εχει σφαχτει κιολας οπως προσπαθουν να μας πουνε αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα).

Καλα ναι, απλα δεν εκανα quote από βιασύνη. Απλα επειδη εγραψες οτι ειμαστε πανω απο αυτους φετος και λεω οτι αυτο δεν οφειλεται σε υπεροχή μέσα στο γήπεδο, ασχετα απο το  ποιος γκρινιαζει ή όχι.

 

Βασει βαθμων κερδισμενων στο γηπεδο δεν ειμαστε σε καλυτερη κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ναι, απλα δεν εκανα quote από βιασύνη. Απλα επειδη εγραψες οτι ειμαστε πανω απο αυτους φετος και λεω οτι αυτο δεν οφειλεται σε υπεροχή μέσα στο γήπεδο, ασχετα απο το  ποιος γκρινιαζει ή όχι.

ΚαΙ εγω σου λεω οτι αν περσι κατεβαιναν Καραισκακη και ετρωγαν 4 η 5 οπως ειχε γινει η κατασταση δεν θα βγαιναν οχι δευτεροι αλλα ουτε θα εμπαιναν πλευ οφ. Αρα τι συζηταμε ακριβως; Επελεξαν να μην κατεβουν να προφυλαχθουν ψυχολογικα και αγωνιστικα και τιμωρηθηκαν φετος με -3. Δεν γινεται απο την μια να αγνοουμε τις περσινες συνθηκες και μεθοδευσεις και να κραταμε οτι βγηκαν δευτεροι (βγηκαν και δικαια) και απο την αλλη φετος να λεμε ναι αλλα στο γηπεδο εχουμε ιδιους βαθμους. Γιατι και εγω σου λεω οτι περσι στο γηπεδο ειχα +3 βαθμους. Οποτε η συζητηση "ναι αλλα στο γηπεδο εχω τοσους βαθμους" δεν νομιζω οτι εχει ιδιαιτερη σημασια.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μαλλον για εμενα το λες.

Εχω γραψει πως περσι τερματισαμε τετρτοι και οχι τριτοι η... δευτεροι.

Ενεφερα απλα πως στην κανονικη διαρκεια του πρωταθληματος περσι τερματισα πανω τους. Εφαγα και μια αφαιρεση βαθμων που μετρησε στα πλευ οφς και επαιξα και τελικο κυπελλου εν μεσω πλευ οφς. Αν σε κατι απο αυτα εχω αδικο μου λες ετσι;

Οπως δεν γκρινιαξα περσι λοιπον για τους βαθμους που μου αφαιρεθηκαν στο πρωταθλημα, ετσι να μην σκουζει και ο ? ΑΟΚ φετος για το -3 που ειναι αποτελεσμα της τσαμπα μαγκιας του περσι "εγω δεν κατεβαινω ναουμ" ενω ειχε ηδη αποκλειστει απο την Τουμπα (και χωρις να εχει σφαχτει κιολας οπως προσπαθουν να μας πουνε αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα).

Δεν υπαρχει κανονικη διαρκεια και play-offs. Να αναφερουμε τοτε και τους πρωταθλητες χειμωνα ή της 5ης αγωνιστικης για να αποδειξουμε οτι ειμαστε ανωτεροι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ΚαΙ εγω σου λεω οτι αν περσι κατεβαιναν Καραισκακη και ετρωγαν 4 η 5 οπως ειχε γινει η κατασταση δεν θα βγαιναν οχι δευτεροι αλλα ουτε θα εμπαιναν πλευ οφ. Αρα τι συζηταμε ακριβως; Επελεξαν να μην κατεβουν να προφυλαχθουν ψυχολογικα και αγωνιστικα και τιμωρηθηκαν φετος με -3. Δεν γινεται απο την μια να αγνοουμε τις περσινες συνθηκες και μεθοδευσεις και να κραταμε οτι βγηκαν δευτεροι (βγηκαν και δικαια) και απο την αλλη φετος να λεμε ναι αλλα στο γηπεδο εχουμε ιδιους βαθμους. Γιατι και εγω σου λεω οτι περσι στο γηπεδο ειχα +3 βαθμους. Οποτε η συζητηση "ναι αλλα στο γηπεδο εχω τοσους βαθμους" δεν νομιζω οτι εχει ιδιαιτερη σημασια.

Και τι σχεση εχει με αυτο που εγραψα;;

Απλα λεω οτι το οτι εχουμε τρεις βαθμους παραπανω φετος δεν σημαινει οτι ειμαστε σε καλυτερη κατασταση, γιατί αυτοί εχουν -3.

Τιποτα αλλο δεν σχολίασα.

Link to comment
Share on other sites

Και τι σχεση εχει με αυτο που εγραψα;;

Απλα λεω οτι το οτι εχουμε τρεις βαθμους παραπανω φετος δεν σημαινει οτι ειμαστε σε καλυτερη κατασταση, γιατί αυτοί εχουν -3.

Τιποτα αλλο δεν σχολίασα.

Ενταξει το καταλαβαμε. Και εγω λεω πως ειναι πισω μας αυτη τη στιγμη που μιλαμε στον πινακα.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×