Jump to content

ΑΕΚ - Αρκαδικός 23/11 17:00 6η Αγωνιστική.


George_D
 Share

Recommended Posts

Η αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον Αρκαδικό για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 μπάσκετ θα διεξαχθεί εν τέλει στο κλειστό της Νήαρ Ηστ στην Καισαριανή.

 

Όπως είχε γίνει και στον κεκλεισμένων των θυρών εντός έδρας αγώνα κόντρα στο Παγκράτι, για την 2η αγωνιστική.

 

Η αναμέτρηση του Σαββάτου (23/11) θα έχει ώρα έναρξης στις 19.30.

 

Παραθέτουμε την σχετική ανακοίνωση:

 

«Λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας μεταξύ των Σωματείων ΑΕΚ – ΣΕΦΑ Αρκαδικός της 23/11/2013 για την έκτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας ανδρών αντί ώρας 17.00 και του 3ου κλειστού γυμναστηρίου Άνω Λιοσίων, θα διεξαχθεί ώρα 19.30 στο κλειστό γυμναστήριο Νήαρ Ηστ (Καισαριανή)».

 

Παίκτες και ιθύνοντες του συλλόγου αναμένουν και σε αυτό τον αγώνα την στήριξη του κόσμου της ομάδας.

Link to comment
Share on other sites

Παίκτες και ιθύνοντες του συλλόγου αναμένουν και σε αυτό τον αγώνα την στήριξη του κόσμου της ομάδας.

 

Έχοντας την ίδια ώρα ευρωπαϊκό ματς στο χάντμπολ... :bye:

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ απολογήθηκε χθες στον αθλητικό δικαστή για τα όσα είχαν γραφεί στο φύλλο αγώνος της 5ης αγωνιστικής με τον Ερμή Λαγκαδά και τελικά τιμωρήθηκε με την ελάχιστη ποινή της μίας αγωνιστικής κεκλεισμένων των θυρών, την οποία και θα εκτίσει στο ματς με το Λαύριο που θα διεξαχθεί σε δύο εβδομάδες (7/12). Αναλυτικά η σημερινή απόφαση του αθλητικού δικαστή αναφέρει: «Το Πρωτοβάθμιο Μονομελές Δικαιοδοτικό όργανο της ΕΟΚ επέβαλλε την ποινή διεξαγωγής μίας (1) αγωνιστικής ημέρας κεκλεισμένων των θυρών στο σωματείο ΑΕΚ».

Link to comment
Share on other sites

Για αλλοίωση του πρωταθλήματος μίλησε ο Βαγγέλης Ζιάγκος μετά το τέλος της αναμέτρησης με τον Αρκαδικό. Ο προπονητής της ΑΕΚ, δήλωσε πως το θέμα με τη μη αδειοδότηση του κλειστού των Άνω Λιοσίων συνιστά αλλοίωση πρωταθλήματος, ενώ τόνισε πως η μάχη της ανόδου δεν παίζεται επί ίσοις όροις.

 

Πιο αναλυτικά:

 

«Το θέμα με τις μη αδειοδοτήσεις συνιστά αλλοίωση του πρωταθλήματος. Η μάχη της ανόδου δεν παίζεται επί ίσοις όροις», ενώ για τη αγώνα με τον Αρκαδικό είπε: «Είναι γλυκόπικρη η γεύση. Τα τελευταία λεπτά κακώς χαλαρώσαμε. Θέλω να συγχαρώ τον προπονητή και τους παίκτες του Αρκαδικού για την μαχητικότητά τους επί 40 λεπτά».

Link to comment
Share on other sites

Καλο νεο το οτι το ΑγγελοπουλοΨυχικο ενω ηταν πολυ μπροστα στο σκορ

εχασε στην Καβαλα

και μαλιστα το τελευταιο δεκαλεπτο τελειωσε με ανατροπη και σκορ 27-11 .

 

Η Αμαλιαδα λενε οι μπασκετικοι δεν ειναι με τιποτα καλυτερη απο μας.

Για να δουμε.

 

Για την αλλοιωση του πρωταθληματος που λεει ο Ζιαγκος δεν τον καταλαβαινω.

Και τι που δεν παιξαμε στα Λιοσια εχθες..η νηαρ ηστ ηταν γεματη !

Τα Λιοσια μεχρι τωρα δεν εχουν γεμισει ουτε μια φορα.

Μακαρι να καναμε μονιμη εδρα την Καισαριανη .

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν εχω σχεση με κατω, μου χει διαμορφωθει η εικονα οτι η Καισαριανη εχει πολλη ΑΕΚ. Ειναι (?) κι ο Βυρωνας εκει διπλα, οποτε μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Πως στοιχειοθετειται οτι η Καισαριανη ειναι βαζελοπεριοχη?

Εχει και πολλους βαζελους αλλα δεν ειμαστε λιγοτεροι.

Βυρωνα,Καισαριανη ανεκαθεν ειχαμε εκτος απο μαζα και club με δυνατα στοιχεια οπαδικα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Εγω σαν βαζελοπεριοχη την ξερω χωρις να ειμαι και κανενας ειδημων.

 

Εχω την εντυπωση κιολας οτι πολλα σκηνικα με εμας και τα βαζελια εχουν γινει εκει κοντα γι αυτον ακριβως τον λογο.

Link to comment
Share on other sites

και η περιοχη γυρω απο το γηπεδο του παναθηναικου σαν βαζελοπεριοχη ειναι γνωστη. και το κλαμπ στου ζωγραφου..

 

μην ψαχνεις τα σκηνικα, γιατι εχουν γινει σε καθε τετραγωνο της αθηνας απο δυο φορες και πανω...

 

τελοσπαντων, δεν εχω καμμια διαθεση να ασχοληθω παραπανω με τις βαζελες.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν εχω σχεση με κατω, μου χει διαμορφωθει η εικονα οτι η Καισαριανη εχει πολλη ΑΕΚ. Ειναι (?) κι ο Βυρωνας εκει διπλα, οποτε μια χαρα.

 

Δεκαετία '90 είχε κάργα. Για τώρα δεν ξέρω και πολύ. Ναι, είναι δίπλα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×