Jump to content

AEK - Κομποτιακός (14η αγ): 10/12, 19.30, Novasports 2


Νονός
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

20 members have voted

  1. 1. mvp

    • Μπάρκας
      0
    • Γκάλο
      0
    • Ντίντακ
      0
    • Κολοβέτσιος
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Σιμόες
      4
    • Γιόχανσον
      0
    • Γαλανόπουλος
      3
    • Πατίτο
      6
    • Αραβίδης
      0
    • Πέκχαρτ
      7
    • Αλμέιδα
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Τσέλιος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Μοράις

    • Καλό
      16
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Γκάλο
      1
    • Ντίντακ
      3
    • Κολοβέτσιος
      3
    • Λαμπρόπουλος
      1
    • Σιμόες
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Πατίτο
      0
    • Αραβίδης
      10
    • Πέκχαρτ
      0
    • Αλμέιδα
      2
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Τσέλιος
      0


Recommended Posts

Mvp πεκχαρντ ή γαλανοπουλος αλλα θα το ριξω στο φορ.

Σοιλεδης το πεταλο για τον αραβιδη (αλλα επειδη δεν ειναι στους υποψηφιους θα το ριξω στον ιδιο τον αραβιδη)

Κοουτσαρισμα καλο

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Χορταστικη ΑΕΚ. Και ο Ηρακλης δεν περασε το κεντρο αλλα κουλουρια εφερες χωρις σουτ. Αποψε ετρεξαν, συνδυαστηκαν, πιεσαν μαρκαραν. Σαφως βοηθησε η αποβολη, αλλα εκτιμω οτι σημαντικοτερος παραγοντας στο ματς ηταν η τριαδα στα χαφ. Ο Σιμοες θυμισε τον περσινο, ο μικρος ηταν παντου και ο Μπο σιγουρεψε το πραγμα σαν 6αρι. ? εριορισμενων δυνατοτητων αλλα κανονικος φορ ο Τσεχος, χιλιες φορες προτιμοτερος απο τον Αλμειδα. ? ατιτο πολυ καλος σαν ελευθερος στη θεση του Μανταλου, χωρις να κουραζει τη μπαλα και χωρις να περναει μονιμως απ τα ποδια του. Να σταθουμε και στις επεμβασεις του Μπαρκα στο τελος που απεδειξε οτι κανει για 3 Ανεστηδες. Ηταν 87 λεπτα εκτος ματς και εβγαλε δυομισι φασεις. Η μεγαλη ομαδα τετοια τερματα θελει, τις δυο "κρυες" φασεις να στις βγαλουν και να μην προβληματιστεις. Αμυντικα υπηρχαν θεματα, αλλα το αψογο κεντρο δεν αφησε περιθωρια να φανουν. Μπραβο στον αναλυτη που διατηρησε το ρομβο ενω το αφεντικο θελει 4-2-4 και ροντεο ντραιβ. Για 3468654η φορ αποδεικνυεται ποσο δικιο ειχε ο ? ογετ που ελεγε οτι θεμε δημιουργικο χαφ και οτι ο Μανταλος πρεπει να παιζει εσωτερικος και να σκιζεται στο τρεξιμο. ? ουτανας γιος ομως και στα ισπανικα και στα ελληνικα. Δεν πειραζει. Ειμαι πολυ αισιοδοξος μετα τη σημερινη εμφανιση, ειδα σφυγμο, ειδα διαθεση, ειδα το Σιμοες για πρωτη φορα στο γηπεδο, ειδα μια ΑΕΚ οπως την ονειρευομαστε ολοι εμεις οι αεκτζηδες που ελεγε κι ο Μακης.

Μανταλε, μεγαλε αρχηγε, καλυτερε παικτη της ομαδος μας, μηπως να το παρουμε λιγο αλλιως;

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Γαλανόπουλε με τις 2 τελευταίες σου εμφανίσεις ανέβηκες πολύ στην εκτίμηση μου...

 

Άμα έκανες κι από ένα κωλοδάκτυλο στον Αραβίδη και στον Λαμπρόπουλο που ήρθαν με "πατρικό υφάκι" και σου ζάλισαν τ'αρχίδια όταν σκόραρες θα ανέβαινες ακόμη περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στον αναλυτη που διατηρησε το ρομβο ενω το αφεντικο θελει 4-2-4 και ροντεο ντραιβ.

Δε σεβάστηκαν ούτε τη μέρα. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

? ούστη Μανταλε, με τον Βουγιουκα τι γίνεται;

Το τυπακι που υπερασπιζεσαι μονιμως, ηταν ο ? ΡΩΤΟΣ παλι που "εδωσε" τη φαση με τα χαρτακια και "γελαει" με το Μοραις σε δημοσιογραφους. Διοτι την εχει δει ο νεος Τσαρτας (ο επι Μακη Τσαρτας) των αποδυτηριων και ο "μονος που ξερει μπαλα". Δεν πειραζει ομως, ερχονται κατι τετοια γαμημενα ματσακια και φαινεται αν ισχυουν τα οκταστηλα "ΧΩΡΙΣ ΜΑΝΤΑΛΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΕΚ" και "ΜΟΝΟ Ο ΜΑΝΤΑΛΟΣ ΘΥΜΙΖΕ ΑΕΚ". Να παει να γαμηθει κι ο Μανταλος κι ο Γιοχανσον και ο Σιμοε. Οποιος βοηθαει τη χημεια της ομαδας και οποιος δεν διασπειρει καρκινο στα αποδυτηρια να παιζει. 

Μου χει μαθει ο Μανταλος να διωχνει προπονητες απο την ΑΕΚ. Ελα ρε μαλακα τωρα με τα μουνοπανα. Μεχρι και αναρτησεις σε fb και instagram κανουνε τα μουνια και μου χουν καλομαθει στα "δεν εχω να αποδειξω τιποτα". Ο ? ΛΑΤΕΛΑΣ να σου λεει "δεν εχω να αποδειξω τιποτα". ΘΑ ΝΑ ΤΟΣ. Ρε ΘΑΝΑΤΟΣ λεμε. Μπορουνε να πανε να γαμηθουν ολοι μαζι και να παιζω με 10 ? εκχαρτ αλλα να τα δινουνε ολα; Να πανε στο διαολο ολοι εχουμε βγαλει την πιστη μας φετος με τα αρχιδια που θελουνε να κανουνε κουμαντο στην ομαδα. ? ΟΥ ΛΟ. 

Ηθελα να ξεσπασω σε νικη για να μη λεμε οτι χαιρομαι στις ηττες και μιρλιαζω. ΣΚΟΥ? Α και ΘΑΝΑΤΟΣ. Και να σφουγγαριστουν ΧΤΕΣ Δημητριαδηδες και χρυσα κεφαλαια να τελειωνουμε με τα αποστηματα. Να πανε να γαμηθουνε. Ακομα και ο αναλυτης με το παρελθον στον παγκοσμιο παγκο της Υεμενης καταλαβε τα αυτονοητα και αφησε τα 4-2-4 και μου παιζει ρομβο να καλυψει τον κωλο του με 3 χαφ. 

 

Ο? ΟΙΟΣ ΣΑΣ ΓΑΜΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 14
Link to comment
Share on other sites

Εκλαψα.

Και περιμένεις να πάει μπροστά μια ομάδα που δεν τιμάει την ιστορία της. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το τυπακι που υπερασπιζεσαι μονιμως, ηταν ο ? ΡΩΤΟΣ παλι που "εδωσε" τη φαση με τα χαρτακια και "γελαει" με το Μοραις σε δημοσιογραφους. Διοτι την εχει δει ο νεος Τσαρτας (ο επι Μακη Τσαρτας) των αποδυτηριων και ο "μονος που ξερει μπαλα". Δεν πειραζει ομως, ερχονται κατι τετοια γαμημενα ματσακια και φαινεται αν ισχυουν τα οκταστηλα "ΧΩΡΙΣ ΜΑΝΤΑΛΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΕΚ" και "ΜΟΝΟ Ο ΜΑΝΤΑΛΟΣ ΘΥΜΙΖΕ ΑΕΚ". Να παει να γαμηθει κι ο Μανταλος κι ο Γιοχανσον και ο Σιμοε. Οποιος βοηθαει τη χημεια της ομαδας και οποιος δεν διασπειρει καρκινο στα αποδυτηρια να παιζει. 

Μου χει μαθει ο Μανταλος να διωχνει προπονητες απο την ΑΕΚ. Ελα ρε μαλακα τωρα με τα μουνοπανα. Μεχρι και αναρτησεις σε fb και instagram κανουνε τα μουνια και μου χουν καλομαθει στα "δεν εχω να αποδειξω τιποτα". Ο ? ΛΑΤΕΛΑΣ να σου λεει "δεν εχω να αποδειξω τιποτα". ΘΑ ΝΑ ΤΟΣ. Ρε ΘΑΝΑΤΟΣ λεμε. Μπορουνε να πανε να γαμηθουν ολοι μαζι και να παιζω με 10 ? εκχαρτ αλλα να τα δινουνε ολα; Να πανε στο διαολο ολοι εχουμε βγαλει την πιστη μας φετος με τα αρχιδια που θελουνε να κανουνε κουμαντο στην ομαδα. ? ΟΥ ΛΟ. 

Ηθελα να ξεσπασω σε νικη για να μη λεμε οτι χαιρομαι στις ηττες και μιρλιαζω. ΣΚΟΥ? Α και ΘΑΝΑΤΟΣ. Και να σφουγγαριστουν ΧΤΕΣ Δημητριαδηδες και χρυσα κεφαλαια να τελειωνουμε με τα αποστηματα. Να πανε να γαμηθουνε. Ακομα και ο αναλυτης με το παρελθον στον παγκοσμιο παγκο της Υεμενης καταλαβε τα αυτονοητα και αφησε τα 4-2-4 και μου παιζει ρομβο να καλυψει τον κωλο του με 3 χαφ. 

 

Ο? ΟΙΟΣ ΣΑΣ ΓΑΜΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΕΚ.

mlk ti hpies shmera?

Link to comment
Share on other sites

Το τυπακι που υπερασπιζεσαι μονιμως, ηταν ο ? ΡΩΤΟΣ παλι που "εδωσε" τη φαση με τα χαρτακια και "γελαει" με το Μοραις σε δημοσιογραφους. Διοτι την εχει δει ο νεος Τσαρτας (ο επι Μακη Τσαρτας) των αποδυτηριων και ο "μονος που ξερει μπαλα". Δεν πειραζει ομως, ερχονται κατι τετοια γαμημενα ματσακια και φαινεται αν ισχυουν τα οκταστηλα "ΧΩΡΙΣ ΜΑΝΤΑΛΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΕΚ" και "ΜΟΝΟ Ο ΜΑΝΤΑΛΟΣ ΘΥΜΙΖΕ ΑΕΚ". Να παει να γαμηθει κι ο Μανταλος κι ο Γιοχανσον και ο Σιμοε. Οποιος βοηθαει τη χημεια της ομαδας και οποιος δεν διασπειρει καρκινο στα αποδυτηρια να παιζει.

Μου χει μαθει ο Μανταλος να διωχνει προπονητες απο την ΑΕΚ. Ελα ρε μαλακα τωρα με τα μουνοπανα. Μεχρι και αναρτησεις σε fb και instagram κανουνε τα μουνια και μου χουν καλομαθει στα "δεν εχω να αποδειξω τιποτα". Ο ? ΛΑΤΕΛΑΣ να σου λεει "δεν εχω να αποδειξω τιποτα". ΘΑ ΝΑ ΤΟΣ. Ρε ΘΑΝΑΤΟΣ λεμε. Μπορουνε να πανε να γαμηθουν ολοι μαζι και να παιζω με 10 ? εκχαρτ αλλα να τα δινουνε ολα; Να πανε στο διαολο ολοι εχουμε βγαλει την πιστη μας φετος με τα αρχιδια που θελουνε να κανουνε κουμαντο στην ομαδα. ? ΟΥ ΛΟ.

Ηθελα να ξεσπασω σε νικη για να μη λεμε οτι χαιρομαι στις ηττες και μιρλιαζω. ΣΚΟΥ? Α και ΘΑΝΑΤΟΣ. Και να σφουγγαριστουν ΧΤΕΣ Δημητριαδηδες και χρυσα κεφαλαια να τελειωνουμε με τα αποστηματα. Να πανε να γαμηθουνε. Ακομα και ο αναλυτης με το παρελθον στον παγκοσμιο παγκο της Υεμενης καταλαβε τα αυτονοητα και αφησε τα 4-2-4 και μου παιζει ρομβο να καλυψει τον κωλο του με 3 χαφ.

 

Ο? ΟΙΟΣ ΣΑΣ ΓΑΜΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΕΚ.

? ροσκυνω...!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω ψηφισα Σιμοε-φυσιολογικο-Αραβιδη

Ειναι αδικια για τον Τσεχο να ψηφιστει και ο Σιμοες και ο Γαλανο αποψε. Ο Σιμοες απλως επαιξε σαν Σιμοες για πρωτη φορα και ο Γαλανο εκανε τα αυτονοητα. Ο Τομας παροτι αυτος που ειναι, εκανε τελειο ματς. ? ρωτον και κυριον ? ΙΕΖΕ τα στοπερ, κατι που το μουσι με τον κροκοδειλο δεν μπορει να κανει ουτε αν του κρεμασεις λουκανικο σε πυροσβεστικο. Δευτερον κερδισε την αποβολη, τριτον ανοιξε χωρο και για το κριαρι τον Αραβιδη και για τον ? ατιτο και τεταρτον το παιδι σκοραρε και μαλιστα με φορισιο γκολ, απο τα ωραια. Και εκανε και εκεινο το γυριστο το σκαστο που εφυγε αουτ. MVP λοιπον ειναι ο ? εκχαρτ κατ εμε.

 

Το κοουτσαρισμα του αναλυτη ηταν αψογο. Μονο και μονο οτι διατηρησε το ρομβο μετα τις μουρμουρες στην Κερκυρα και με δεδομενο οτι η γνωστη παρεουλα γελαγε στα Σπατα και μοιραζε ονοματα στους αρδ, ο Μοραις ηταν καλος. Και τολμησε να μη βαλει τον Αλμειδα που ειναι και συμπατριωτης του και Ε? ΙΤΕΛΟΥΣ εβαλε τον ? ατο στη θεση του γιατι ελειπε ο πολυχρονεμενος. Του ελειπε και ο Τσιγκρι, δεν ειχε παρα μονο το Τζανετοπουλο και για αλλαγη στα χαφ και για στοπερ. Και δεν κολωσε. Και δικαιωθηκε.

 

Στο Σοιλεδη ημουνα κι εγω μεταξυ Αραβιδη και Κολοβετσιου, αλλα δεδομενων των συνθηκων, ο Κολοβετσιος ηταν πιο αρνητικος. Δεν σε αδικω που ψηφισες τη Χρησταρα ομως, καπου βγαζει μια σιχασια πλεον αυτη η νοοτροπια και η ΑΕΚ του Αραβιδη. Κατανοητο και παμε παρακατω.

Link to comment
Share on other sites

? έκχαρτ mvp-καλό- για Σοιλέδη θα έπρεπε να υπάρχει και η επιλογή Όλοι/Κανένας.τέλος πάντων χωρίς να είναι κακός έβαλα τον Αραβίδη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπερασπίζομαι τον Μανταλο κυρ Ματζισαν μου, αλλά δεν ριχνω όλο το ανάθεμα σε αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

@ Ματζισιαν

Εμενα ο Σιμοε μου αρεσε γενικοτερα (και εβαλε και γκολαρα), ενω ο ? εκχαρτ απλα επαιξε σε μια ομαδα που για πρωτη φορα εβγαζε πασες στον σεντερ φορ. Θεωρω οτι και ο Αλμευδα να επαιζε τα ιδια και περισσοτερα θα εκανε. Μαγκια του Τσεχου η αποβολη, αλλα οκ ηταν μεγιστη γκαφα των παιχταραδων του Κομποτη, απλα ταχυτητα χρειαζοταν η φαση (που ο Τσεχος σχετικα την εχει). Και τελος παντως δυσκολευομαι να ψηφισω mvp εναν αμπαλο.

 

Ο ? ατιτο ηταν mvp στο πρωτο μερος και στο 2ο εβαλε γκολ, ηταν νο2 επιλογη μου αλλα δεν τον διαλεξα. Ο Γαλανο καλος, αλλα οχι mvp για μενα.

 

Σοιλεδη κι εγω μεταξυ Αραβιδη-Κολοβετσιου ημουν και διαλεξα τον πρωτο.

 

Το κοουτσινγκ μου φανηκε απλα νορμαλ. Ειχε μετρημενες επιλογες και το παιχνιδι του πηγε καλα απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×