Jump to content

Recommended Posts

Ωραία ατμόσφαιρα άλλα Ας δούμε και τι έχει μπροστά για το 2018-2019 στη κούρσα για τη 3η θέση και κύπελλο . 

8κυπ 7/2 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ-ΑΕΚ 6:30 Πρώτο ματς μανόλο είμαι αισιόδοξος λόγο αλλαγής ψυχολογίας για θετικό αποτέλεσμα ( ισοπαλία ? )  0-1 ΝΙΚΗ σπάσαμε σερί ατρόμητο με χωρίς νίκη σε έδρα που γονατίζουμε συνήθως . Στα θετικά μπουρδελοποίηση ομάδας Σπανού . 

20η 10/2  ΑΕΚ-ΟΦΗ 15:00 Ωραίος μεσημεριανός αγώνας και πολλή κόσμο με παιδιά και καλή διάθεση λόγο επιστροφής μανόλο  . ; 1-0 ΝΙΚΗ Αθλια εμφάνιση με νίκη χωρίς ευκαιρία του αντυπάλου . Κέρδος ο Αλμπάνης απώλια με χουλτ που δεν πατούσε καλά όπως σχεδόν και όλη η ομάδα . 

21η Κυριακή 17/2 ΓΑΥΡΟΣ-ΑΕΚ 19:30 Χαμηλές προσδοκίες άλλα ελπίζω να δώ πάθος και ένα χαμηλό σκόρ με καλή εμφάνιση . 4-1 ΗΤΤΑ Καλή εμφάνιση στο πρώτο όσο αντέχαμε και ήταν προβλημάτικος ο γαύρος , κατάρρευση στο Β απο ομάδα και χωρίς βοήθεια απο πάγκο . 

22η Σάββατο 23/2 ΑΕΚ-ΑΠΟΛΛΩΝ 19:30 Ευκαιρία να κάνει ροτέισον λόγο και κυπέλλου μετά ώστε να αρχίζει να κρίνει κάποιους ( Αλμπάνη , Γιαννιώτη) 2-1 NIKH Μερικό ροτέισον στο χάφ και το μάρκο, προβληματική εικόνα μια σκασμένης ομάδας με πολλά λάθη σε όλες τις γραμμές απέναντι σε ένα αδύναμο αντίπαλο . Άμυνα τρικυμία για δεύτερο σερί ματς . 

8κυπ Τρίτη 26/2 ΑΕΚ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Ματς που θα πάρουμε εύκολα η δύσκολα για τους 8 

23η Σάββατο 2/3 ΑΡΗΣ-ΑΕΚ 19:00 Αγαπημένη έδρα μανόλο νομίζω ότι είναι ένα παιχνίδι που θα το στοχεύσει για ένα δυνατο διπλό (ή μια καλή εμφάνιση ισοπαλία)

24η Σάββατο 9/3 ΑΕΚ-Βαζελος 19:30 Η ομάδα που τον/μας δυσκολεύει πάντα ,δύσκολο παιχνίδι άλλα νομίζω ότι θα είναι άσσος

25η Κυριακή 17/3 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ-ΑΕΚ 14:00 Δύσκολη έδρα άλλα θέλω να πιστεύω ότι είναι πιο πολλή διπλό που θα κυνηγήσει λόγο ότι δεν τους κέρδισε πέρσι και φέτος χάσαμε 4 ματς χωρίς νίκη είναι πολλά με ατρόμητο

26η Κυριακή 31/3 ΑΕΚ - Παναιτωλικος 17:15 Ωραίος ανοικτός αγώνας με νίκη με ομάδα που θα κατεβεί για να παίξει ποδόσφαιρο και να χάσει με αξιοπρέπεια

4κυ 2-4/4 Αν περάσουμε φυσικά θα έχει κάνει μερικό ροτέισον με παναιτωλικό .Πρόβλεψη ξανά γαύρο και μπάοκ-αστέρας στη κλήρωση

27η Κυριακή 7/4 ΞΑΝΘΗ - ΑΕΚ 16:00 Απέναντι στη κολομάδα του αντιποδόσφαιρου εύκολα η δύσκολα θα έρθει η νίκη γνώμη μου αν και είναι νωρίς για προβλέψεις

28η Κυριακή 14/4 ΛΑΜΙΑ - ΑΕΚ 17:00 Παίζει να ειναι αδιάφορη η λαμία τότε όλα θα κριθούν ποιος θα το θέλει περισσότερο

29η Κυριακή 21/4 ΑΕΚ-κούγιας 19:00 Σόου κούγια θα επισκιάσει το αγωνιστικό αδιάφορο μάτς με νίκη μας 

4 κυ 24-25/4 Αν και Αν αδιάφορος στο πρωτάθλημα θα είναι και ο γαύρος πιθανών και θα θέλει πολλή το κύπελλο λογικά δεν θα δούμε τελικό.

30η Κυριακή 5/5 λειβαδιά-ΑΕΚ Νίκη αγγαρεία με πολλές αλλαγές με πιθανότερο τότε η λειβαδιά να έχει βαρέσει διάλυση λόγο υποβιβασμού

τε κυ Σάββατο 18/5 Τελικός Το πιθανότερο να έχουμε ξεκινήσει το σχεδιασμό της νέας χρονιάς άλλα σε περίπτωση που φτάσουμε θα το σηκώσουμε .3 σερί δεν πρόκειται να χάσει .  

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Saxon21 said:

Βλεπουμε εναν σαλτιμπαγκο να εχει αποτυχει να αντιστρεψει την κατασταση,μετραει ματς,κρινεται αγωνα με αγωνα.

Πάντως έχει πάρει σχεδόν το απόλυτα μέχρι τώρα εκτός ένα ημίχρονο στο καραιτάβλι . 

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρει το κύπελλο θα μιλάμε για τον μεγαλύτερο προπονητή που πέρασε ποτέ από την ΑΕΚ ξεκάθαρα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Hades said:

Αν πάρει το κύπελλο θα μιλάμε για τον μεγαλύτερο προπονητή που πέρασε ποτέ από την ΑΕΚ ξεκάθαρα. 

πολύ δύσκολο + χρειάζεσαι τρομερή τύχη..

ούτε κανονικός μάγος δεν το ανασταίνει αυτό το πράμα φέτος

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
8 minutes ago, Hades said:

Αν πάρει το κύπελλο θα μιλάμε για τον μεγαλύτερο προπονητή που πέρασε ποτέ από την ΑΕΚ ξεκάθαρα. 

Μόνο αν σου κάτσει και πέσουν οι γαύροι μεταξύ τους στους 4 και τα παίξεις όλα σε μονό ματς. Διπλό ματς με γαύρους αυτή η ΑΕΚ δεν περνάει φέτος.

Link to comment
Share on other sites

Ας περάσουμε πρώτα τον ατρόμητο γιατί με τη σημερινή εικόνα μόνο σίγουρο δεν είναι . 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Μόνο αν σου κάτσει και πέσουν οι γαύροι μεταξύ τους στους 4 και τα παίξεις όλα σε μονό ματς. Διπλό ματς με γαύρους αυτή η ΑΕΚ δεν περνάει φέτος.

Έτσι αν και η τρίπολη είναι έδρα που δεν περνάμε εύκολα . Πάντως κάτι μου λέει ότι πάλι το γαύρο για 5 σερί φορά θα τον βρούμε μπροστά μας στο κύπελλο . Δεν πιστεύω κιόλας ότι οι κληρώσεις γενικά είναι στη τύχη . 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Αρχιζω και πιστευω οτι με 1 στραβο αποτελεσμα ακομα και εναν αποκλεισμο κυπελλου ο Χιμενεθ θα φυγει πριν τελειωσει η χρονια και το φαντασμα του Κωστενογλου που πεταει πανω απο τα κεφαλια μας θα ξαναγυρισει για υπηρεσιακος και εκει αρχιζει ο εφιαλτης του ''μηπως αξιζει μια ευκαιρια να κανει προετοιμασια και να προπονησει την ομαδα''.....''τι καλυτερο εχουν οι αλλοι?''.....κτλ κτλ....

Δυστηχως αν και ειναι πολυ νωρις δεν εχω καλο προαισθημα για την επιστροφη Χιμενεθ παρα τον αρχικο ενθουσιασμο μου που ηταν τοσο εντονος διοτι ξεφορτωθηκαμε την σκατινα....

Μακαρι να με διαψευσει να γυρισει το κλιμα και την εικονα και να κατσει και του χρονου αλλα δεν το βλεπω....

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Εντάξει αν τον διώξουν τον Μανόλο α) τελειώνει σαν προπονητής, άντε να πάει σε καμιά Εθνικής Ελλάδος ξέρω γω (μπορεί κι αυτό να είναι το πλάνο), β) θα τελειώσει σιγά σιγά κι ο τιγράκος. Προσπαθούν με τα 1000 να μας κάνουν γαύρους αλλά ακόμα κρατάμε.

Link to comment
Share on other sites

Θα σας μαλώσω που λέει και ο μιχαλάντζελος με το χαρακτηριστικό του γέλιο . Ξεχνάτε λόγο πρωταθλήματος τα κουτσαρίσματα του πέρσι  ( αστέρας και σε άλλα ματς) που είχε φτάσει ένα κλίκ να φάει πόδι . Αυτός είναι κάνει τα τρελά του σε 11άδες και σε ροή ( πάγκο λαζαρο , μάρκο 11άδες αλοπρόσαλες κτλ) άλλα πολλά είναι απλά προπονητικές αποφάσεις ενός κανονικού προπονητή που είτε βγαίνουν είτε όχι . Σε σχέση με τις απόφασεις του μαρίνου που ήταν μπλοκαρισμένες στο στοίχημα και απλά τις έκανα για να τα κάνει είναι μια αναβάθμιση . 

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω ότι αυτή η καθίζηση της ομάδας να έχει σχέση με την αλλαγή του προγράμματος προπονήσεων που έχει κάνει τους παίκτες πιο βαριους και αφού βγεί όπως βγεί ο δύσκολος μάρτης να ανέβει η ομάδα τον απρίλιο που θα παικτεί και το κύπελλο. Μιλάω για ελπίδα . 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Παντως να γραφοντε αυτοι οι χαρακτηρισμοι για εναν προπονητη που πηρε μολις περσυ πρωταθλημα μετα απο 25 χρονια με το αστειο μπατζετ του ξυπολητου ζαστροφανελακια ειναι μια μορφη αντιστροφου Χαμπισμου....

Η ομαδα τελικα οσο εχει τον ξυπολητο πρεπει να εχει προπονητες σαν τον Κωστα Καραπατη του Εβρου και σαν τον ΚΑΜΑΡΟΤΟ θαλαμηπολο του Μουρινιο. Φερτε πισω τον μπουφετζη του Μουρινιο.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Παντως να γραφοντε αυτοι οι χαρακτηρισμοι για εναν προπονητη που πηρε μολις περσυ πρωταθλημα μετα απο 25 χρονια με το αστειο μπατζετ του ξυπολητου ζαστροφανελακια ειναι μια μορφη αντιστροφου Χαμπισμου....

Η ομαδα τελικα οσο εχει τον ξυπολητο πρεπει να εχει προπονητες σαν τον Κωστα Καραπατη του Εβρου και σαν τον ΚΑΜΑΡΟΤΟ θαλαμηπολο του Μουρινιο. Φερτε πισω τον μπουφετζη του Μουρινιο.

Χαμπε αμα κανει αρχιδιες θα τρωει γαμιολικια.

Μου θυμισαν τα σημερινα σκοτεινες εποχες Liverpool που εβαζε ο αλλος Μακμαναμαν κορυφη, Ουουεν πισω, εβγαζε Φαουλερ και επαιζε 4-4-1-1 (ρομβο).

Αν δεν κανω λαθος στα προσωπα, αναλογου επιπεδου ανωμαλιες εκανε και ο Χιμενεθ αποψε.

Ειναι κωλος που δεν το εφαγε απλα.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, Ban Viveur said:

Μπόνους 21 χαρακτηρισμοί για παρτι σου (σε 10 λεπτά, έτσι;)

 

...........................................................................

Κατσαπλιά  της Ανδαλουσίας
Πιπίτσα του  Γουαδαλκιβίρ 
Απόφοιτε της Σουβλακοτυλιχτικής της Μάλαγα
Μπαρμπέρη των εριφίων της Σεβίλλης
Δον Παπάρα του Μολίνα
Γκουγλάριε της προπονητικής
Εραστή του πονόματου
Μόγλη  των Μεσογείων
Γατούλα του Γατούλη
Ροφέ του Ατλαντικού
Ντούσαν της Ισπανίας
Τσέλιγκα της Ουέλβα
Ακάλυπτε του Οργανισμού
Κατσιφάρα του ελληνικού ποδοσφαίρου
Vamos Bien των Εμμανουέλων
Ανδρέα Χατζηγιώργη των πάγκων
Γούτε των συστημάτων
Προφέσορα του Γκιουλ
Ιστορία των συνεντεύξεων 
Ζυγούρι του Κιτρινόμαυρου 
Μπιλ Σερέτη της Πριμέρα

................................................................................................

 Ο Χαμπισμός είναι ιος αρχηγέ

Ο αντι-χαμπισμός  ιδεολογία

15.000 +1 ποστ μιλάς για σαπιοδοντάδες και Κλαρίνους. Φάε τώρα τον Πιερότο της Ωκεανίδας. Σε πείραξαν και οι χαρακτηρισμοί 
 

Κλαιω χαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχα?

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
2 minutes ago, Bukowski said:

Χαμπε αμα κανει αρχιδιες θα τρωει γαμιολικια.

Μου θυμισαν τα σημερινα σκοτεινες εποχες Liverpool που εβαζε ο αλλος Μακμαναμαν κορυφη, Ουουεν πισω, εβγαζε Φαουλερ και επαιζε 4-4-1-1 (ρομβο).

Αν δεν κανω λαθος στα προσωπα, αναλογου επιπεδου ανωμαλιες εκανε και ο Χιμενεθ αποψε.

Ειναι κωλος που δεν το εφαγε απλα.

Δεν ειδες τι εγραψα στο τοπικ του ματς? Ντροπη σας ρεζιληδες και εγω οταν κραζω την ομαδα φυσικα και κραζω και τον προπονητη μαζι. Μεχρι στιγμης το απολυτο 0 για αυτο εγραψα οτι δεν νομιζω να αντεξει εως το τελος.

Απλα οι χαρακτηρισμοι αρχισαν με την επιστροφη του για να μην πω με την προσληψη Μαρινου.

Βασικα στα @@ μου και ο Χιμενεθ και ολοι αν η ομαδα δεν παει καλα να παει να γαμηθει και ο πατερας μου να ηταν προπονητη θα τον εβριζα απλα ο Ντακ τον περναει γενεες 14 απο την πρωτη μερα χαχαχαχαχαχα

Με τους χαρακτηρισμους δακρυσα για αρκετα λεπτα απο τα γελια ?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Bukowski said:

Χαμπε αμα κανει αρχιδιες θα τρωει γαμιολικια.

Μου θυμισαν τα σημερινα σκοτεινες εποχες Liverpool που εβαζε ο αλλος Μακμαναμαν κορυφη, Ουουεν πισω, εβγαζε Φαουλερ και επαιζε 4-4-1-1 (ρομβο).

Αν δεν κανω λαθος στα προσωπα, αναλογου επιπεδου ανωμαλιες εκανε και ο Χιμενεθ αποψε.

Ειναι κωλος που δεν το εφαγε απλα.

Κάτσε ρε συ μπούκο γιατί ήταν λάθος που έβγαλε το πόνσε ?

Έχουμε μείνει μόνο με δύο επιθετικούς και έχει ήδη αποφασίσει προ αγώνα να μοιράσει το χρόνο ώστε να μην φορτωθούν 90λεπτο γιατί έχει τρίτη ατρόμητο που πιθανών να παίζουν μέχρι το τέλος και κυριακή α.ρ.η. .Ήθελε αρχή πόνσε για να μπούν τα γκόλ και θα έμπαιναν αν σε 1-2 φάσεις τελείωνε καλύτερα και στο τέλος το μάρκο που μπήκε σαν αγγαρία για να κρατήσει μπάλα και να συνεργαστεί με αλμπάνη . Διαχείρηση προσπαθεί να κάνει . 

Βάζει άλεφ στο τέλος σαν 3ος χαφ + μάνταλο αριστερά για να κρατήσει το κέντρο μετά το 60 που φαίνεται ότι δεν τη παλεύουμε και να δώσει ανάσες στους μέσουν και ειδικά στο σέρβο που έβγαζε το πρώτο 90λεπτο ενώ έχει πει ότι είναι πίσω σε φυσική κατάσταση (και φαίνεται) .

Η 11άδα ήταν ορθολογική γιατί ενώ επιβάλεται να ξεκουράσει γκάλο φαίνεται δεν εμπιστεύεται κανέναν . Στο μόνο ίσως θα έπρεπε να ξεκίναγε αλμπάνη άλλα εμπιστεύεται το μπάκα που πήγε πέρσι σούπερ και τον έχει το μικρό για αλλαγή . φάνηκε και ο αλμπάνης αν και ήταν μέσα σε 2 φάσεις τουλάχιστον ότι δεν είχε την ενέργεια που είχε στο προηγούμενο εντός . 

Θα μπορούσε ίσως με κάποιες άλλες επιλογές να πήγαινε καλύτερα άλλα δεν νομίζω ότι έκανε κανένα τραγικό λάθος όπως έκανε στο καραιτάβλι με τη διαχείρηση του β ημιχρόνου . Οκ δεν του βγήκε όπως ακριβώς το φανταζόταν άλλα σαν σχέδιο δεν ήταν κακό . Αρχή με πόνσε μπογιέ και τέλος με λιβάγια αλμπάνη ώστε να υπάρχει επιθετικότητα και ένταση σε όλο το μάτς .

Link to comment
Share on other sites

Ο Μανολο πρεπει να καταλαβει πως οταν παιζει με φορ τον Πονσε (η τον Αραουχο) σε μεγαλα παιχνιδια (με Ολυμπιακο η ΠΑΟΚ δηλαδη) ο Livaja πρεπει να μενει παγκο. Γιατι δημιουργει προβλημα ανασταλτικα και αυτο οι σοβαρες ομαδες το αντιλαμβανονται στο γηπεδο. Επαθε (περσι στον τελικο Κυπελλου) και δεν εμαθε (οπως ειδαμε στο Καραισκακης). Οταν παιζεις με σοβαρες ομαδες, ξεκινας με Livaja μοναδικο επιθετικο. Δηλαδη μονο στα ματς με Ολυμπιακο και ΠΑΟΚ. Στα υπολοιπα ματς της λιγκας ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να παιξεις εστω και 10' με Livaja μοναδικο επιθετικο. Δεν θα μας τρελανει ο Μανολο στα γεραματα να παιζει με Πονσε και Λιβαγια στο λιμανι και με Λιβαγια στο ΟΑΚΑ με Απολλωνα.

Και αυτα τα κουραστηκε ο Πονσε δεν υπαρχουν πουθενα. Μαλακια στον εγκεφαλο ειχε ο Μανολο. Οι λογικες αλλαγες θα ηταν οι:

Αλεφ αντι Μανταλου, προωθηση Κρστσιτς στη Θεση Μανταλου και ταυτοχρονα εισοδος Λιβαγια στην θεση Γκαλο

Συστημα 3-5-2 με Λιβαγια να τραβαει παιχτες αντιπαλους δεξια η αριστερα με πλατη στο τερμα και ταυτοχρονα Πονσε να κινειται ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ αριστερα η δεξια (αναποδα) με φατσα στο τερμα. Μολις παρουν θεση, ο Λιβαγια πασαρει στον Κρστσιτς και αυτος με την μια ανοιγει σε Πονσε στον κενο χωρο.

Ταυτοχρονα εχεις πιο πυκνο κεντρο λογω εισοδου Αλεφ που ειναι περισσοτερο αμυντικο χαφ απο τον Κρστσιτς.

Εαν εκανες αυτο το εξης απλο που μολις περιεγραψα, οπως τα εβλεπα στο γηπεδο να κινουνται οι ομαδες, θα εγραφε πολλα αποψε. Κανε το εικονα.

Τωρα αν θελει σωνει και καλα να ξεκουρασει τον Πονσε (λολ) ας εβαζε Αλμπανη φουνταριστο (να κανει το παραπανω τρικ) η Μπογιε.

 

Αντι για τα παραπανω, που ξαναλεω τα εβλεπα εγω χωρις να μαι κοουτς, εξηγησε μου αν θες την λογικη αυτου που εκανε. Ποιο ηταν το πλανο ρε παιδι μου του Λιβαγια μοναδικου φουνταριστου και του Αλεφ στη θεση Κρστσιτς.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
1 hour ago, Ban Viveur said:

Δεν το έπιασα.

Αν πουλέψουν τον  Ανδρέα Χατζηγιώργη των πάγκων θα σε  κάνουν γαύρο

ενώ αν τον κρατήσουν θα παραμείνεις ΑΕΚτζης ?

Δεν είμαι φαν του Μανόλο, αυτό είναι γνωστό. Δεν γίνεται όμως να αλλάζεις κατά μέσο όρο 2 προπονητές κάθε χρόνο και να σου φταίει συνέχεια ο προπονητής, γαύρος φάση. Κι αν κάνεις κριτική στον ημίθεο προσπαθούν οι αρδ να σε βγάλουν και τρελό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι κουράστηκε άλλα δεν θέλει να βγάλει 90λεπτο και να παλεύει με το μισό απόλλων . σου εξήγησα τη λογική και ο άλεφ δεν μπήκε στη θέση του σέρβου άλλα του μπογιέ στο 83

ξεκίνησε με αυτό

                      Τσιντώτας

Γκάλο  Οικονόμου τσοσιτς Μπακάκης

                Σέρβος Γαλανόπουλος

Μπακασέτας   Μάνταλος Μπογιέ

                          Πόνσε

Που αν δεν έκανε τη μαλακία ο οικονόμου και ο πόνσε ήταν πιο εύστοχος άνετα θα ήταν 2-0 . Κάνει και πολλά λάθη η ομάδα εύκολα .

το έκανε στο 46 αυτό με την αναγκαστική αλλαγή μπάκα που απλά συνεχίζει το ίδιο σχέδιο άλλα πιο επιθετικό και μπαίνει μετά απο ένα λεπτό το γκόλ άλλα ο μάρκο δείχνει να κάνει μαλακίες λές και δεν ήθελε να παίξει .

                      Τσιντώτας

Γκάλο  Οικονόμου τσοσιτς Μπακάκης

                Σέρβος Γαλανόπουλος

           Μπογιέ  Λιβάγια  Μάνταλος

                          Πόνσε

Στο 69 βγάζει πόνσε και βάζει αλμπάνη για να πάρει ένα 20λεπτο και αυτός και το κάνει έτσι που περιμένει απο τη συνεργασία των τριών μπροστά να βγεί φάση με πάσες μάρκο ( τις έψαξε ) και ξεκούραστο αλμπάνη και ορεξάτο μπογιέ

                      Τσιντώτας

Γκάλο  Οικονόμου τσοσιτς Μπακάκης

                Σέρβος Γαλανόπουλος

           Μπογιέ  Λιβάγια  Αλμπάνης

 

και στο 83 βγάζει μπογιέ λογικά αφού δεν έχει ρυθμό για 90 λεπτά και βάζει άλεφ και το κάνει αυτό για να δώσει ανάσες στο σέρβο και στήριγμα στο γαλανό ώστε να αντέξει και να μην φάμε κόντρα και βάζει και μάνταλο αριστερά για βοηθάει στο κρατημα μπάλας και ότι κάνει μετά η τριάδα μπροστά αλμπάνη λιβάγια μάνταλο

                      Τσιντώτας

Γκάλο  Οικονόμου τσοσιτς Μπακάκης

                 Γαλανόπουλος

             Άλεφ                 Σέρβος

   Αλμπάνης   Λιβάγια   Μάνταλος

 

Που είναι το λάθος ?   Εντάξει στο καραιτάβλι έγιναν μαλακίες και κακό κοουτσάρισμα στο β άλλα σήμερα δεν βρίσκω λάθος και αυτό ο πόνσε δεν πρέπει να βγεί με το απόλλων ενώ έχουμε σε 3 24ώρα ματς πρόκρισης και σε μια εβδομάδα χαριλάου δεν το δέχομαι . Μπορεί να έκανε αλλαγές αναγκαστηκες και με βάση το πλάνο για ατρόμητο χαριλάου .Εγώ ψήφισα πάντως κοουτσάρισμα φυσιολογικό ούτε καλό ούτε κακό .

Link to comment
Share on other sites

Το να κανεις λαθη σε Τουμπα και Καραισκακης χωνευεται (αρκει να μην τρως 4 η 6 ξερω γω) γιατι στο προγραμματισμο της σεζον δεν περιμενεις λογικα βαθμο εκει, παρα μονο αν πρεπει να ρεφαρεις αλλου.

Οταν ομως παιζεις με Απολλωνες τα λαθη μετρανε επι 10'.

Οι μαλακιες των αθλητων, ειναι μεσα στο προγραμμα. Δεν εγινε το 2-0 λογω μαλακιας μας και εγινε το 1-1 λογω μαλακιας μας. Οντως. Απο την αλλη και το 1-0 λογω μαλακιας του τερματοφυλακα τους εγινε. Θελω να πω το 90% των γκολ μπαινουν απο μαλακια της ομαδας που τα δεχεται. Δουλεια του κοουτς ειναι να αλλαξει την ροη του αγωνα.

Εισαι με τον Απολλωνα στην εδρα σου στο 2-1 και επιλεγεις να βγαλεις Πονσε και να παιξεις με Λιβαγια φουναριστο με Μανταλο και Αλμπανη στα φτερα. Στο τραγικο σεναριο που τρως γκολ και γινεται 2-2 θα ηθελα να μου περιγραψεις, πως ακριβως θα το γυρναγες.. Ποιο ηταν το πλανο δηλαδη; 

 

Εγω λεω πως επρεπε η ομαδα απο το 60 και μετα να ειναι 3-5-2 που ουσιαστικα θα ηταν 3 (Οικονομου/Τσοσιτς/Μπακακης)-2 (Γαλανοπουλος-Αλεφ)-3 (Μπογιε/Κρστσιτς/Αλμπανης)-1 (Λιβαγια)-(Πονσε) και με τον τροπο που σου περιεγραψα θα εκανες αργα η γρηγορα το 3-1 η το 4-1 με το τριγωνο: Κρστσιτς-Λιβαγια-Πονσε. Σταντε θα ταν οι διαδρομες της μπαλας: Μπογιε σε Λιβαγια, αυτος με πλατη στο τερμα τραβαει δυο αμυντικους και μολις παει και ο χαφ πανω του, δινει μπαλα στον Κρτσιτς και αυτος με την μια την δινει σε Πονσε-Αλμπανη που βρισκονται απεναντι με την αμυνα ανοιχτη ή Αλμπανης σε Λιβαγια, αυτος με πλατη στο τερμα τραβαει δυο αμυντικους και μολις παει και ο χαφ πανω του, δινει μπαλα στον Κρστσιτς και αυτος με την μια δινει σε Μπογιε-Πονσε που βρισκονται απεναντι με την αμυνα ανοιχτη. Μια-Δυο-Τρεις, θα εγραφε και θα τελειωνε το πανηγυρι. ΑΚΟΜΑ και αν το ετρωγες ΠΑΛΙ θα εγραφε κατα πασα πιθανοτητα η τελος παντων θα χε περισσοτερες πιθανοτητες να γραψει απο το Μανταλος-Λιβαγια-Αλμπανης. Ειναι τοσο απλο. Τον Τεννε εχεις απεναντι, προηγεισαι 2-1 βγαλε Μανταλο και φερε Κρστσιτς στη θεση του θα μασησει και θα ανεβασει λιγο τα χαφ του

Link to comment
Share on other sites

με πλαινά χάφ τους μπογιέ και αλμπάνη σε θέση που πιθανών δεν έχουν παίξει ποτέ και χωρίς φυσική κατάσταση και πιο πιθανών στο τέλος να ήταν 3-3-1-3 ( το 1 ο λιβάγια ) και ευάλωτη σε αντεπιθέσεις και μετά μάζεψε το. Δεν νομίζω . Συνήθως οι προπονητές όταν προηγούνται κοιτάνε πρώτα το κόλο τους και μετά να ρίξουν 4 . Αυτή η ομάδα με το υπάρχον ρόστερ όπως είναι τώρα είναι καταδικασμένη να παίζει 4-2-3-1 ή άντε 4-3-3 off και δύσκολα 4-3-3 def και αυτό με προβλήματα λόγο μπακάκη αριστερά χωρίς πλαινούς επιθετικούς κτλ 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που περιγράφεις Buko imho δεν έχει ισορροπία. Επιθετικά με Livaja-Ponce είσαι οκ. Πίσω τους θα έχεις ένα τρίγωνο με Γαλανόπουλο-Αλεφ στο 6 -δεν βλέπω πως ο Αλεφ δεν θα δημιουργούσε θέμα σε αυτό αλλά οκ, πες ότι ο (καλός σήμερα) Γαλανόπουλος το έσωζε- με τον Σέρβο μπροστά τους, ο οποίος όσο έχει δείξει δεν είναι και το φόρτε του να ζητάει μπάλα συνέχεια και να οργανώνει. Ας πούμε όμως με κάποιο τρόπο το κέντρο θα δούλευε (διατηρώ αμφιβολίες αλλά το δίνω).
Δεν βλέπω πως δεν θα υπήρχε μεγάλο θέμα αμυντικά. Έχεις βάλει 2 εξτρέμ/εσωτερικούς επιθετικούς να πρέπει να πάρουν όλη την πλευρά, το οποίο στο δικό μου μυαλό οδηγεί με την 1 σε κενά στα άκρα της άμυνας. Καλός ο Αλμπάνης και προσωπικά μου αρέσει, αλλά δεν νομίζω ότι έχει την τακτική συνέπεια που απαιτείται από ένα μπακ-χαφ. O Boye πάλι είναι με τις μέρες του. Άλλες φορές είναι καλός στο να δίνει βοήθειες πίσω, άλλες όχι. Αν όμως υποθέσουμε ότι όντως θα άφηναν κενά, θα αναγκαζόταν Cosic-Μπακάκης να καλύψουν (εδώ παίζει ρόλο και αυτό που λέω παραπάνω για τον Alef και το που θα κινούνταν).
Με άλλα λόγια, imho σε κάθε πλαγιοκόπηση θα κατέληγες να έχεις ένα στοπερ ανοιχτά και 2 στόπερ + Γαλανό + (ίσως) Alef να πρέπει να ακολουθήσουν όσους έμπαιναν περιοχή. Προσωπικά με την (σοκαριστικά κακή) εικόνα των Cosic-Οικονόμου σήμερα, δεν βλέπω πως δεν θα έτρωγες φάσεις/εκτελέσεις.
Μπορεί να έχεις δίκιο και να έβγαζες και φάσεις, αλλά αμυντικά χωλαίνει και όπως σωστά είπε ο αποπάνως όταν κερδίζεις δεν θες να το κάνεις το ματς ροντέο. Άσε που έτσι, αριστερά συχνά-πυκνά δεν θα υπήρχε άνθρωπος μιας και Boye/Αλμπάνης λόγω ανάποδου ποδιού πρέπει να συγκλίνουν όταν επιτίθενται.

Γενικά το έχω ξαναγράψει, 3-5-2 δύσκολα θα ρισκάρει να βάλει ο Ισπανός μέχρι να επιστρέψει κάποιος από Hult/Lopes και κατά την γνώμη μου καλά θα κάνει. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D featured this topic
  • George_D unfeatured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×