Jump to content

Recommended Posts

Αυτο που ειπε ακριβως ο Μανολο ειναι: Η ΑΕΚ γνωριζει οτι δεν θα μιλήσω με καμιά αλλη ομαδα,  η Σεβίλλη ομως  δεν είναι μια άλλη ομαδα, είναι το σπίτι μου"

και στο τελος της συνεντευξης, " ολα οσα εκανα και κανω ολα αυτα τα χρονια, ειναι για να βελτιωθώ και να μπορεσω μια μερα να επιστρεψω".

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

απορω γιατι συζηταμε 

 

ο χιμενεθ ειπε ξεκαθαρα εχω δωσει τον λογο μου οτι η ΑΕΚ εχει τον πρωτο λογω για ολες τις αλλες ομαδες εκτος Σεβιλλης 

 

το ξερει ο μελισσανιδης αυτο ειναι γνωστο 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να τα λέμε όλα

Και ο Βάτραχος μπορεί να προπονούσε τον Ολυμπιακό

Αλλά στην ΑΕΚ γυρνούσε...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαλάκες, ώρες-ώρες κολλάει το μυαλό σας...

 

Τι βατράχια, τι μοσχάρια και τι κοκόρια κάθεστε και μελετάτε. 

 

Οι μέρες, οι ώρες, τα λεπτά, τα δευτερόλεπτα, τα κλάσματα του δευτερολέπτου είναι ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ. 

 

Η Βασίλισσα ξανακάθισε στο Θρόνο Της, όλα τα άλλα άλλη φορά. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Απολυση του Τακη Λεμονη της Σεβιλλης και επιστροφη Δελλα.Γνωμη μου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μένει στη Σεβίλλη ο Μοντέλα λέει, οπότε ο Μανόλο θα μείνει στην ΑΕΚ να σηκώσει κι άλλες κούπες..

Link to comment
Share on other sites

Ας κατακτησει 3 σερι οπως ο Πριγκηπας και ξανασυζηταμε για τον κυριο Χιμενεθ.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Και για να μην ξεχνιόμαστε...

Σηκώνει ο Μανόλο το φετινό Κύπελλο και ξεπερνάει την Ντουσκάρα που έχει ένα..

Link to comment
Share on other sites

Ας κατακτησει 3 σερι οπως ο Πριγκηπας και ξανασυζηταμε για τον κυριο Χιμενεθ.

 

 

Τι τελετε κυριε??...

Link to comment
Share on other sites

Τον είδα τον Πρίγκιπα στο βίντεο της ΠΑΕ με τους πανηγυρισμούς κάπου δίπλα στον Τίγρη που υποδεχόταν τους Πρωταθλητές, χαρούμενος δεν μου φάνηκε.

Link to comment
Share on other sites

Τον είδα τον Πρίγκιπα στο βίντεο της ΠΑΕ με τους πανηγυρισμούς κάπου δίπλα στον Τίγρη που υποδεχόταν τους Πρωταθλητές, χαρούμενος δεν μου φάνηκε.

Σάμπως καταλάβαινε τι γινόταν. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Γιατι γραφετε γι "αυτον" στο τοπικ του  Μανολο Χιμενεθ? 

 

Ο ενας ειπε οτι αμα παρει Κυπελλο θα μεινει και ο αλλος οτι  αν ερθει η Σεβιλλη θα φυγει

 

Δηλαδη ο πρωτος μας αγαπουσε και θα εμενε ενω ο αλλος θελει να παει σε μια καποια Σεβιλλη που σιγα τη γκομενα

 

Τι συγκρινετε δηλαδη? 

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει / υπηρχε ενα γκαλοπ στην el mundo deportivo στο οποιο οι οπαδοι της Σεβιλλης ειχαν τον Χιμενεθ σαν νουμερο 1 επιλογη 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ να πούμε οτι ο Μανόλο Χιμενεθ εγινε ο 7ος πρωταθληματικος προπονητης μας, μετα τους:

 

Κωστα Νεγρεποντη που εκατσε 14 συνολικα χρονια στον παγκο μας και μας οδηγησε στα προπολεμικά πρωταθληματα του 1938-39 και του 1939-40.

Γενε Τσακναντυ που εκατσε στον παγκο μας το 1962-63 και το 1967-68 και μας οδηγησε στα δυο πρωτα πρωταθληματα μας στην Α Εθνική

Μπρανκο Στανκοβιτς που εκατσε στον παγκο μας από το 1968 εως το 1973 και μας οδηγησε στο πρωταθλημα του 1970-71

Ζλατκο Τσαικοφκσκι που αντικατεστησε τον μεγάλο Φαντροκ στις αρχες της περιοδου 1977-78 και μας οδηγησε στο πρωταθλημα της ιδιας χρονιάς, ενω εκατσε και στον παγκο μας απο τα μεσα της περιοδου 1981-82 εως τα μεσα της επόμενης

Ανδρέα Σταματιάδη που αντικατεστησε τον Πουσκας στη διαρκεια της περιοδου 1978-79

και τελος ντουσαν μπαγεβιτς ως γνωστόν που μας οδηγησε στα  4 πρωτα επαγγελματικά μας πρωταθληματα και μετά μας διελυσε φευγοντας για τον γαυρο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Rayo, κανεις ενα κοπο να βαλεις και τους κυπελλουχους?

Δυσκολάκι. Μονο οι σοφοι της ΑΕΚpedia τους γνωριζουν.

Link to comment
Share on other sites

Ο Εμερι ανακοίνωσε πως αποχωρεί από την PSG. Η Σεβίλλη ψάχνει προπονητή. 

 

Θεωρώ πιθανότατο να ξαναγυρίσει εκεί ο Εμερι και να τελειώνουμε με το θέμα του Μανώλο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω,προβλεπω, οτι ο Μανολο θα καθισει αλλα δυο χρονια στην δευτερη αγαπημενη του ΑΕΚ, θα μας παει σε ομιλους τσου λου, θα παρει αλλα δυο πρωταθληματα και το 2020 τελικα θα επιστρεψει, ωριμος πλεον για το "βημα", στην αγαπημενη του Σεβιγια και το "κορυφαιο πρωταθλημα του κοσμου", οπως το λενε στην ισπανία.

Link to comment
Share on other sites

ετσι το βλέπω και εγώ και ούτε εμένα ενοχλεί η αναφορά στη σεβίλλη . Σεβαστό να θέλει να γυρίσει στην οικογένεια του και σε μια ομάδα που είναι η ζωή του τώρα που είναι στα πάνω του . Σε άλλη ομάδα δεν νομίζω ότι θα πάει γιατί μπορεί να ανεβεί και άλλο η μετοχή του με τσου λου και να μπεί στο νέο γήπεδο αντί να πάει σε καμιά μικρομεσαία ισπανική ομάδα που μπορεί να τον διώξουν σε 6-8 μήνες .

Link to comment
Share on other sites

Κωστα ωραια αυτα που γραφεις.

Απλα αν φυγει ο Μανολο η διοικηση καλοβλεπει Μαρινο.

Link to comment
Share on other sites

Μακρια απο Μαρινους, Κλαρινους κ λοιπους αιληνοβαλκανιους. Η διοικηση να κοψει το λαιμο της να κρατησει Μανολο!

Link to comment
Share on other sites

Θα τον κρατησει, εκτος αν τον θελησει η Σεβιγια.

Αλλα νομιζω οτι ακομα δεν εχει ωριμασει η οποια σκεψη να τον φερουν πισω, οποτε προς το παρον μαλλον θα μεινει σε μας.

Μια μερα, αν συνεχισει η ΑΕΚ να βελτιωνεται μαζι του και αυτος να ανεβαζει την καριερα του μεσω αυτης, μπορει να γυρισει Ανδαλουσια.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Η Α.Ε.Κ εχει και τυπικα πιστοποιησει τη δυναμικη της. Κι ο Μανολο την αξια του. Μονο αν δε θελει ο Μανολο, η Α.Ε.Κ θα κοιταξει για προπονητη.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×