Jump to content

Διεθνές Ποδόσφαιρο 🌍 ⚽


Guest MANOS
 Share

Recommended Posts

Δεν παρακολουθώ διεθνής ποδόσφαιρο να μπω στη κουβέντα σας αλλά σαν ονόματα η εθνική Αργεντινής ζαλίζει και για αυτό θα κάθομαι να τους βλέπω. Εγω αυτό που είδα στο προηγούμενο μουντιάλ είναι οτι οι γερμανοί έχουν σωματότυπους και δύναμη με αποτέλεσμα οι παλικαράδες Αργεντίνοι να φαίνονται παιδάκια .

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω να προσθέσω τίποτα στα παραπάνω που έγραψα. Φαντάζομαι στα χαφ Κρόος, Σβαϊνστάιγκερ, Λαμ, Ντράξλερ επίσης δε σου λένε τίποτα. :D

Edited by SpiRos
Link to comment
Share on other sites

ε τωρα μη μου πεις οτι εχει ενδιαφερον ενα πρωταθλημα που εχεις διαφορες ομαδες να δινουν ανασες στα σερι του Μοναχου? Αυτο το πραγμα που αντεγραψε η Ελλαδα ειτε απο Δυτικη, ειτε απο Ανατολικη, ειτε απο Ενωμενη???

ΒΑ ΡΕ ΤΟ.

Η μπαλα που παιζουν ΣΠΑΝΙΑ ειναι ομορφη. Για αυτο δεν εγινε ΠΟΤΕ νο1 λιγκα στον κοσμο. ΠΟΤΕ. Ειτε θα ηταν το Καμπιονατο νο1, ειτε η Λα Λιγκα γιατι τουλαχιστον εκει υπαρχουν 2 ανταγωνιστες κ 2 πασπαρτου, ειτε την Πρεμιερσιπ που δεν την ανταγωνιζεται κανενας πλεον σε ΚΑΒΛΑ κ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ.

Τωρα για τους γαμους κ τα βαφτισια, ειναι να χαμε να λεγαμε. Μεχρι το 2000 αυτα ηταν παραξενες λεξεις για την Βησιγοτθια. Μολις παρουσιαστηκε προβλημα στην Εθνικη , αγαπαμε αλληλους κ παρτε κοσμε. Καλα κανουνε, κ οι Γαλλοι το ιδιο κανανε. Αλλοιως Ζινταν δε βλεπανε. Και να σου πω κ το αλλο. Μαλακες ειναι οι Αγγλοι, πρεπει να βρουνε παππου του Σαλαχ κ σια που ηταν στο Καιρο αξιωματικος κ τα συναφη. Και να δεις πως μετα ολα ειναι ομορφα φτιαγμενα.

 

Ε ναι, δεν σου είπα για ενδιαφέρον, σου είπα για θέαμα και ατμόσφαιρα στο γήπεδο.

Ε να χαμε να λέγαμε, μπορείς να μειώσεις την αξία, αλλά δεν είναι το ίδιο να βρεις παππού του Σαλά με το να έχεις γονιό από την συγκεκριμένη χώρα, σόρρυ κιόλΑ.

Link to comment
Share on other sites

Και να σου πω κ το αλλο. Μαλακες ειναι οι Αγγλοι, πρεπει να βρουνε παππου του Σαλαχ κ σια που ηταν στο Καιρο αξιωματικος κ τα συναφη. Και να δεις πως μετα ολα ειναι ομορφα φτιαγμενα.

 

Αν αφήσουν τον Γκουαρντιόλα να δουλέψει 5 χρόνια ακόμα στην Μαντσεστερ και συνεχίζουν να σαρώνουν τα Αγγλάκια, θα δείς για ποτε θα φτιάξουν Εθνική. Και χωρίς ενέσεις εθνικότητας

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι κ ο Τιαγκο, κ ο Λουιζ, κ ο Μιραντα, κ ο Μαρσελο κ ο Ντανι ΑΛβες κλπ

Μπροστα εχω Νευμαρ, ποσοι να πουνε οτι εχουν Νευμαρ? Στραικερ θα βγει, τα χαφ πρεπει να διορθωθουν. Στο 6 υποφερει η Εθνικη εδω και 10 χρονια. Ακομη ψαχνω τον νεο Σιλβα. Αλλα εκει υποφερουν ΟΛΟΙ ουσιαστικα. ΟΛΟΙ ομως. Μονο η Γαλλια εχει βγαλει με Καντε κ Ματουιντι.

 

Τελειώνουν αυτοί Κώστα. Απο πίσω έχεις το μηδέν. Στράικερ μέχρι να βγεί φέξε μου και γλίστρησα. Το 6 τι να το κάνεις αν δεν έχεις τα άλλα; Συμφωνοι, κομβική θέση και λείπει στο ποδόσφαιρο. Αλλά δεν θα σου φέρει Μουντιάλ

Link to comment
Share on other sites

καμια σχεση, μια χαρα δυναμη εχουν οι Αργεντινοι.

Απλα οι Αργεντινοι, εχουν τοσα χρονια να δουνε το χρωμα του φλυτζανιου σαν συνολο, που οταν ερχεται η ωρα λιποθυμανε. Ντε κ καλα ο Μεσσι να γινει αρχηγος. Δεν ειναι το παιδι, για αυτο κ εγω δεν τον συγκρινω με ΚΡο. Δεν εχει τον χαρακτηρα να στηριχθουνε οι αλλοι πανω του. Μιλαει ο Μασερανο ομως κ κατουριουνται ολοι πανω τους.

 

Αν δεν βάλουν τον Σιμεόνε στην Εθνική δεν θα δουν προκοπη ποτέ. Ο μόνος που μπορεί να φτιάξει σύνολο με το τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ εγω θεαμα δε βλεπω. Εχω να δω σοβαρο θεαμα εκει περα, απο εποχΑΣ Ρουμενιγκε.

ε ναι γιατι ο Ποντολσκι κ ο Μποατενγκ κ ο Οζιλ οι γονεις γεννθηκαν στην χωρα της Γερμανιας.

Λεπον, Ποντολσκι ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ στην Πολωνια. Και οι 2 γονεις ΠΟΛΩΝΟΙ. ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΟΓΡΑΦΗΣΑΝ ΓΕΡΜΑΝΟ??????

Σορρυ κιολΑ, αλλα πρεπει να γρΑΦΘΕΙ.

Απο εκει αρχισε ο Β Παγκοσμιος το 1939 ουσιαστικα, αφου θεωρηθηκε το πρωτο ντου των Ναζι στη Πολωνια. Ε ΑΦΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 1939 ηταν κομματι της Γερμανιας, και ο παππους του Ποντολσκι ηταν ΚΑΙ Γερμανος (στα χαρτια ετσι? γιατι πολωνος ητω ο ανθρωπΑΣ), ΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑ αχαχα χαχαχααχχααχχααχαχαχαχαχα

ΡΕ ΔΕ ΝΤΡΑΠΗΚΑΝΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Πως δε χωθηκαν και οι Ρωσσοι, αφου το Gliwice ειχε Ρωσικη κατοχη το 1945, να πουνε ρε παιδια η γιαγια ειχε διαβατηριο Μπαμπουσκας , να ρθει να παιξει για τα Μινγκ.

χαχαχαχααχχα

 

Μου λες για τον Ποντόλσκι, οκ. (παίχτης ροτέισον, τεσπά). Τον Οζίλ τον παραδέχτηκα πρώγτος εγώ. Ο Μπόατενγκ έχει γερμανίδα μητέρα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Κωστας απλα αντιπαθει τους Γερμανους και δεν μπορει να παραδεχτει οτι ΚΑΙ καλυτερους παιχτες ΚΑΙ καλυτερους προπονητες ΚΑΙ καλυτερες ακαδημιες ΚΑΙ καλυτερη Εθνικη εχουν απο τους Εγγλεζους

 

:D

 

Καλυτερη λιγκα δεν εχουν σιγουρα αφου το αγγλικο πρωταθλημα ειναι το καλυτερο στον κοσμο, αυτο ομως δεν σημαινει πως ειναι και βαρετη.

Link to comment
Share on other sites

Ο Κωστας απλα αντιπαθει τους Γερμανους και δεν μπορει να παραδεχτει οτι ΚΑΙ καλυτερους παιχτες ΚΑΙ καλυτερους προπονητες ΚΑΙ καλυτερες ακαδημιες ΚΑΙ καλυτερη Εθνικη εχουν απο τους Εγγλεζους

 

:D

 

Καλυτερη λιγκα δεν εχουν σιγουρα αφου το αγγλικο πρωταθλημα ειναι το καλυτερο στον κοσμο, αυτο ομως δεν σημαινει πως ειναι και βαρετη.

 

15 χρόνια κάνουμε αυτή τη κουβέντα με τον Κώστα. Μάπετ σόου.  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω να προσθέσω τίποτα στα παραπάνω που έγραψα. Φαντάζομαι στα χαφ Κρόος, Σβαϊνστάιγκερ, Λαμ, Ντράξλερ επίσης δε σου λένε τίποτα. :D

Ειναι και Ροις που δεν επαιζε..

Link to comment
Share on other sites

Μια ζωή ομαδούλα τα αργεντινά. Αν δεν υπήρχε η χούντα και το χέρι ακόμα μηδέν θα μετράγανε.

auta pathainoun an dn exoun magic scocco sthn ethniki

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ο Κωστας απλα αντιπαθει τους Γερμανους και δεν μπορει να παραδεχτει οτι ΚΑΙ καλυτερους παιχτες ΚΑΙ καλυτερους προπονητες ΚΑΙ καλυτερες ακαδημιες ΚΑΙ καλυτερη Εθνικη εχουν απο τους Εγγλεζους

 

:D

 

Καλυτερη λιγκα δεν εχουν σιγουρα αφου το αγγλικο πρωταθλημα ειναι το καλυτερο στον κοσμο, αυτο ομως δεν σημαινει πως ειναι και βαρετη.

 

 

Ποια Εθνική Αγγλίας τώρα? Ενα παγκοσμιο και αυτο απο μουφα γκολ....τους βλεπει η Εθνικη Γερμανιας και γελαει... 

Link to comment
Share on other sites

Ποια Εθνική Αγγλίας τώρα? Ενα παγκοσμιο και αυτο απο μουφα γκολ....τους βλεπει η Εθνικη Γερμανιας και γελαει... 

η μονη εθνικη Αγγλιας που μου αρεσε οταν ημουν πολυ μικρος ηταν του 90. Με Γκασκοιν, Λινεκερ, Γουοντλ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάντα σαν τρίτη επιλογή την Αγγλία. Μετά από Γερμανία και Ολλανδία.

Link to comment
Share on other sites

την Μαρτινα Μποατενγκ. Με Γκανεζικο επιθετο. θα ειναι πολλοι οι Μποατενγκ στην Γερμανια.

 

Ναι ρε μλκ, φαντάζομαι πήρε το επίθετο του συζύγου της. Για να σ'το θέσω έτσι, η γυναίκα είναι κατάλευκη και ξανθιά.

Edited by SpiRos
Link to comment
Share on other sites

κανονικο γκολ. 4 μπηκαν εκεινη τη μερα.

K το 96 ομαδαρα ειχαν. Για 5 γκολ ηταν η Γερμανια τοτε, αλλα οκ μιλαμε χασανε τα αχαστα με κορυφαια τη φαση του Γκαζα που θυμιζει λοκομοτιβ δικη μας.

και το 86 ομαδαρα, την ειχαν ξεκανει την Αργεντινη αλλα οκ με χερι αποκλειστηκαν.

 

Νταξει... κανονικο γκολ...ακομα αμφιλεγομενο ειναι...

 

Επισης ...Και αν και αν και αν....το 96 τα Γερμανα το σηκωσαν μπροστα στην βασιλισσα και το 2000 στο τελευταίο ματς στο παλιό Wembley κατέβηκαν και τους νίκησαν 0-1 έτσι για να τους θυμούνται...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάντα σαν τρίτη επιλογή την Αγγλία. Μετά από Γερμανία και Ολλανδία.

 

 

Ακριβώς το ίδιο και εγώ. Την Εθνική Αγγλίας την πάω, διότι την θεωρώ πατρίδα του ποδοσφαίρου και διότι ο κόσμος στην Αγγλία έχει ψύχωση με το ποδόσφαιρο.

 

Απλά η απόσταση Εθνικής- επαναλαμβάνω- Εθνικής Γερμανίας με Εθνικής Αγγλίας είναι δυσθεώρητη.

Link to comment
Share on other sites

Απλα να πω οτι η Αγγλια, θα μπορουσε ΚΑΛΛΙΣΤΑ να χει στις ταξεις της παικτες που η Γερμανια ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΤΗΣ.

Μπεστ, Ρας, Κεννυ, Λω τι να λεμε τωρα, ανετα μπορουσε να τους εχει στο δικο της εθνοσημο.

Μιλαμε μονο για τον Μπεστ, τον μοναδικο παικτη απο την εδω μερια του Ατλαντικου που επαιζε σαν Λατινος παικταρας. Δεν εχει βγει τετοια παικτουρα ειτε απο Αγγλια ειτε απο Γερμανια.

 

 

Ουτε και η Αγγλια είχε ποτέ Gerd Mueller, Beckenbauer, Neuer κ.α. πολλούς....

Link to comment
Share on other sites

Απλα να πω οτι η Αγγλια, θα μπορουσε ΚΑΛΛΙΣΤΑ να χει στις ταξεις της παικτες που η Γερμανια ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΤΗΣ.

Μπεστ, Ρας, Κεννυ, Λω τι να λεμε τωρα, ανετα μπορουσε να τους εχει στο δικο της εθνοσημο.

Μιλαμε μονο για τον Μπεστ, τον μοναδικο παικτη απο την εδω μερια του Ατλαντικου που επαιζε σαν Λατινος παικταρας. Δεν εχει βγει τετοια παικτουρα ειτε απο Αγγλια ειτε απο Γερμανια.

Δηλαδη κατι μαυρουληδες που χει η Εθνικη Αγγλιας ας πουμε κρατανε απο το Μπακιγχαμ..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ε καλα και του μπαογκ αμφιλεγομενο θα ειναι με την ιδια λογικη.

Το 4ο που αρπαξανε ειναι κ εκεινο αμφιλεγομενο ή τους φταιει το αμφιλεγομενο κ για το 4ο ?

Το 96 το σηκωσαν με μια σουφρα ΝΑ, να μη βαλω φασεις δλδ. Δεν ηταν η αμυνα που τους εσωσε, κυριολεκτικα ειναι κωλοφαρδια.

Ε και στα προκριματικα του 2001 πηγε κ η αγγλια και τους πεταξε τα ματια αποξω μεσα στο Μοναχο που ειχαν να χασουν απο το 1973. Ετσι για να το θυμουνται επισης.

 

Μια χαρά το έκαναν οι ¨Αγγλοι και μάλιστα με παίκτες της μισητής σου Λιβερπουλ να σκοράρουν.... :-)

 

Έγραψε και μπράβο τους, όπως έγραψε και ο πανηγυρισμός του Κλινσμαν με την κούπα μπροστά στην γριά Ελίζαμπεθ. Μην μου μιλάς όμως για κωλοφαρδία...ημαρτον δηλαδή τι να πούμε, είναι σαν να κλέβουμε Εκκλησία συγκρίνοντας την Γερμανία των 4 παγκοσμίων και των 3 πανευρωπαϊκών με την Αγγλία του ενός αμφιλεγόμενου παγκοσμίου.

Link to comment
Share on other sites

Οχι Γκερντ δεν ειχε. Σπανια παστα παικτη. Ο Shearer κ ο Λινεκερ ομως εκαναν κ αυτοι μεγαλα πραγματα.

Ειχε ομως Τσαρλτον, Μουρ μιλαμε για τιτανια ονοματα. Για γκολκηπερ, ειχε Σιλτον, ειχε Μπανκς εφαμιλλη κλαση.

 

Θεωρείς τον Σίλτον εφάμιλλο του Neuer? 

Link to comment
Share on other sites

xaxa

xxaxaxxaxaxxaxa eleos

 

Εεε μα, αφού έπιασες τις προ Χριστού εποχές. Τσίμπα εξάμπαλο στο Γουέμπλεϋ και εφταρού στην Βουδαπέστη και άσε μας κύριε. :P 

Link to comment
Share on other sites

Κ η Ελλαδα τους Αγγελους της. Να τα λεμε ολα.

 

Στο 7ο ουρανο ολοι αδελφια

Ερχεται το πειρατικο

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×