Jump to content

Διεθνές Ποδόσφαιρο 🌍 ⚽


Guest MANOS
 Share

Recommended Posts

Δίνω κάτω από 5% να δούμε κάτι τέτοιο, αλλά οκ τι να πω. Ξεκάθαρα τον πιστεύεις πολύ περισσότερο απ'ότι εγώ. Πάντως παρότι μπάχαλο και ασύνδετη η Αργεντινή σαν ομάδα, ταλέντο μεσοεπιθετικά έχει άφθονο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω οτι θα κανει καριέρα ως διεθνης και παντα μεσα στις κλήσεις, αλλα θα έχει κάποιες κλήσεις στο ενεργητικό του και θα μπει στο national pool με πρωτη κλήση τοτε που εγραψα.

Εκτός και αν παει καπου που δεν παιζει καθολου, οποτε και για αυτον είναι καλο να κατσει και να τα βρούμε στο 1 μύριο τον χρόνο για 4ετες πώληση στα 2 χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Δίνω ελάχιστες πιθανότητες να κληθεί σαν παίκτης της ΑΕΚ ακόμα και αν του χρόνου βάλει 30 γκολ. Ο συνομήλικος ανταγωνισμός του είναι από πολύ πιο σοβαρά πρωταθλήματα (π.χ. Lautaro Martinez, Simeone) ενώ φαντάζομαι ότι σε λίγο που θα σταματήσει ο κοντός από την Αργεντινή (μόνιμα), θα επιστρέψει και ο Icardi. Βάλε και παίκτες που παίζουν στην αργεντινή (π.χ. ο Benedetto βγάζει μάτια στην Boca) και δυσκολεύει αρκετά.

Θα φανεί, προσωπικά πιστεύω ότι για να κερδίσει τόσο άμεσα κλήση πρέπει να πάει σε μεγάλο πρωτάθλημα (ιταλία, ισπανία, αγγλία, γερμανία) και σκοράρει όπως με εμάς. Και προσωπικά δεν τον έχω έτοιμο/ικανό για κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Ο γαύρος έφερνε Protasov, Litovchenko, Ssavichev (και πάλι πούτσα), εμείς φέρναμε Σάμπα, βασικό σε πρωταθλητή Ευρώπης, τι ωραίες εποχές. Και τώρα βλέπουμε αυτό το θέατρο παραλόγου και αγωνιστικά και εξωαγωνιστικά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχεση η εποχή προ και μετά Bosman. Ούτε μπορείς να ξαναφέρεις Οκόνσκι και Σάμπα, ούτε μπορείς να ξανακρατήσεις π.χ. (θείο) Μανωλά οσο τον κράτησες.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stylianopoulos said:

Παίζει να τους είχα όλους διπλούς .Ωραία χρόνια .

 

FB_IMG_1554493044019.jpg

H "πυρηνοκίνητη" Σοβιετικη Ένωση της δεκαετιας του '80. Αυτη η ομαδα παντως σφαχτηκε στο γονατο απο τη διαιτησια πολλες φορες. Χαρακτηριστικη περιπτωση ο προημιτελικος με το Βελγιο στο μουντιαλ του 1986 οπου το Βελγιο ισοφαρισε στη κανονικη διαρκεια του αγωνα σε 2-2 με γκολ οφσαιντ 15 μετρα!!!! Και κερδισε στη παραταση 4-3 με κι αλλο γκολ οφσαιντ επισης..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και φτάσαν στον τελικο του 88 για να χασουν απο ενα γκολ ποιημα του Φαν Μπαστεν. 2 στα 2 ηττες απο τις λεγόμενες Κατω Χωρες.

Επρεπε να μην σταματήσουν στο Βερολίνο το 45 αλλα να πανε μεχρι γραμμη Μαζινο, τωρα θα χανε 1 μουντιαλ και 1 γιουρο περισσοτερα

Link to comment
Share on other sites

@Stylianopoulosδεν μας έχεις πει ποια ομάδα υποστήριζε ο τίγρης στα μουντιάλ? Τη σοβιετική ένωση αποκλείεται γιατί είναι δεξιός παλαιάς κοπης

Link to comment
Share on other sites

Ιωνικό και Μποταφόγκο αγαπάει . Τρίτη ομάδα του η ΑΕΚ  .

Από εθνικές που ρωτάς..είναι μεγάλος Σκωτσέζος . 

ΥΓ.Θα επανέλθω στο θέμα αργότερα. Σόρυ αλλά τώρα διαβάζω άρθρο-παρέμβαση του Νάσου Λάμα . 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Stylianopoulos said:

Ιωνικό και Μποταφόγκο αγαπάει . Τρίτη ομάδα του η ΑΕΚ  .

Από εθνικές που ρωτάς..είναι μεγάλος Σκωτσέζος . 

ΥΓ.Θα επανέλθω στο θέμα αργότερα. Σόρυ αλλά τώρα διαβάζω άρθρο-παρέμβαση του Νάσου Λάμα . 

info@aekfc 

Υπ' όψιν Κου Μελισσανίδη Δημητρίου του Ζώρα και της Βέρας το γένος Ευσταθιάδου.

:ph34r:?

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, firebird said:

Δεν έχει σχεση η εποχή προ και μετά Bosman. Ούτε μπορείς να ξαναφέρεις Οκόνσκι και Σάμπα, ούτε μπορείς να ξανακρατήσεις π.χ. (θείο) Μανωλά οσο τον κράτησες.

Η μετά μποσμαν εποχη+ ότι έχουν ανέβει οικονομικά κάποιες χώρες και κατ επέκταση κάποια πρωταθλήματα που ήταν πίσω από μας +ότι έχει πέσει οικονομικά η Ελλάδα και το πρωτάθλημα της. 

Για αυτο τωρα πια δεν ερχονται και παικτες σαν τον ριβαλντο εστω και στα γεραματα ή σαν το Γκαμαρα,τον Σισε, τον Σκοκο κτλ. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, George_D said:

@Stylianopoulosδεν μας έχεις πει ποια ομάδα υποστήριζε ο τίγρης στα μουντιάλ? Τη σοβιετική ένωση αποκλείεται γιατί είναι δεξιός παλαιάς κοπης

Περισσοτερο συντηρητικός πάρα φιλελεύθερος δεξιός με κοινωνικές ευαισθησίες οπως "να βοηθάμε και τους φτωχούς και ανήμπορους, και το ΚΚΕ τίμιο είναι, ο Φιντέλ ήταν τουλαχιστον πατριωτης κουβανος και υπέρ του θεσμού της οικογένειας" κτλ. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Περισσοτερο συντηρητικός πάρα φιλελεύθερος δεξιός με κοινωνικές ευαισθησίες οπως "να βοηθάμε και τους φτωχούς και ανήμπορους, και το ΚΚΕ τίμιο είναι, ο Φιντέλ ήταν τουλαχιστον πατριωτης κουβανος και υπέρ του θεσμού της οικογένειας" κτλ. 

Νομίζω είναι ιδεολογίας Αβέρωφ-Σαμαράς, λαϊκή δεξιά δηλ :)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, George_D said:

Νομίζω είναι ιδεολογίας Αβέρωφ-Σαμαράς, λαϊκή δεξιά δηλ :)

Λαικη δεξια αλλα και με κοινωνικο προσωπο, εχω ακουσει απο καποιους δεξιους καλα λογια για τον Φιντελ, ως πατριωτη "που εδιωξε τους αμερικανους, και σεβoταν τον θεσμο της οικογενειας" κτλ για αυτο το ανεφερα σαν παραδειγμα.

Οσο για το ΚΚΕ, επειδη εχει κανει δωρεες και στο Κομμα, λογω του πατερα του.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kι εγω ειμαι υποστηρικτης των νοτιων ευρωπαικων χωρων και της λατινικης αμερικης για διοργανωση μουντιαλ

Link to comment
Share on other sites

2030 στον έναν αιώνα από τοτε που ξεκίνησε, καλα θα είναι να το δώσουν στην Ουρουγουάη

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Geologos said:

2030 στον έναν αιώνα από τοτε που ξεκίνησε, καλα θα είναι να το δώσουν στην Ουρουγουάη

Όπως στην Αθήνα τους ΟΑ του 1996; :P

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Geologos said:

2030 στον έναν αιώνα από τοτε που ξεκίνησε, καλα θα είναι να το δώσουν στην Ουρουγουάη

οπως ειδαμε υπαρχει σκεψη για 3πλη συνδιοργανωση απο Αργεντινη-Ουρουγουαη και Παραγουαη, δεν εχει ομως ανακοινωθει επισημα υποψηφιοτητα διεκδικησης. Και η γνωμη μου ειναι ακομα κι αν υπαρχει το επετειακο χαρακτηριστικο σαν αβανταζ(?), πολυ δυσκολα θα διοργανωθει απο αυτες τις χωρες ειδικα απο τη στιγμη που η Αργεντινη εχει οικονομικα προβληματα

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×