Jump to content

ΑΕΚ Χάντμπολ 2017-18


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Αλλη μια νικη εμεινε για το πρωταθλημα. Την Τεταρτη το απογευμα στις 17:00 στο κλειστο του Ρεντη. Τελικα οι τελικοι με την Τουρντα εκαναν καλο στην ομαδα 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

20-13 τα τελευταία 5 λεπτά με πολλές αλλαγές . 2-0 ε του πουστη ενα θα πάρουμε στα επόμενα τρία και πιο πιθανό στο επόμενο .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικα οι τελικοι με την Τουρντα εκαναν καλο στην ομαδα 

 

H Ευρώπη είναι σαν τον Πάντερ. Πάντα και παντού κάνει καλό. Συνηθίζεις τον ανταγωνισμό σε υψηλό επίπεδο, εμπειρίες κτλ. Προσοχή τώρα, αν μπορο΄πυμε να τελειώσουμε τη σειρά στου Ρέντη, μην περιμένουμε το εντός και καλά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

H Ευρώπη είναι σαν τον Πάντερ. Πάντα και παντού κάνει καλό. Συνηθίζεις τον ανταγωνισμό σε υψηλό επίπεδο, εμπειρίες κτλ. Προσοχή τώρα, αν μπορο΄πυμε να τελειώσουμε τη σειρά στου Ρέντη, μην περιμένουμε το εντός και καλά.

Μια νικη στα δυο επόμενα παιχνιδια,ιδανικά στο πρώτο.

Για να ολοκληρωσουμε αυτο που αρχισαμε.

Link to comment
Share on other sites

Guest mich21

Εξαιρετική εμφάνιση, δεν μπορούσαν να μας βάλουν γκολ με τίποτα.Ο Ραντούλοβιτς ακόμα βγάζει!! Άντε πάμε στο ρέντη να το τελειώνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 2-2, 5-3, 6-3, 10-4, 12-5 (ημχ.), 14-7, 16-8, 17-9, 18-9, 20-11, 20-12

 

ΑΕΚ (Νίκος Γραμματικός): Νικολαϊδης Χρ., Τσικογιαννόπουλος, Πέρρος, Γεωργιάδης, Χόγκας 4, Ζαμπούνης 4, Ραντούλοβιτς, Συγγάρης, Χατσίκας, Λόκεν 1, Δομπρής 1, Βαμβακάς, Αργυρού 3, Μαντζόπουλος,  Βραζάλιτσα 3, Μυλωνάς 4.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιώργος Ζαραβίνας): Τσακνής, Κωστακίδης 1, Κρητικός 2, Πετρίσεβιτς 2, Τζηράς 2, Καραμπουρνιώτης, Μισαηλίδης 1, Σκρόμπιτς 1, Στούμπης 2, Κανδύλας 1, Σανίκης, Αλβανός, Παπαδιονυσίου 1, Λιάπης, Τσιλιμπάρης, Χάλαρης

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

ακομα και να μην το σηκωσουμε εκτος,η διαφορα κλασης ,η ψυχολογια είναι τετοια που δεν αφηνει περιθωρια αμφιβολιών.

 

επικη χρονια το 2018.

Link to comment
Share on other sites

Ας το σηκωσουμε και μετα πανηγυριζουμε.

Το 2013 χρειαζομασταν μια νικη και ο ολυμπιακος 3 στον τελικου του γυναικειου βολευ και απο την πολυ σιγουρια το χασαν οι δικές μας.

Και ειχαν και τα δυο παιχνιδια μεσα στη ΝΦ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντα υπάρχει μια ιδιαίτερη αγάπη για αυτό το τμήμα. 

Με σοβαρότητα και προσοχή για τη μια νίκη που θέλουμε ακόμα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στο τμημα, οπου τους εχεις βρει φετος τους ξεπετσιαζεις λεμε  :lol:  :lol:  :lol:

 

*Τη φαση με τα ΙΕΚ Ξυνη δεν την πολυκαταλαβαινω και ειναι και λαθος. Κι εσυ την Ηλιουπολη απορροφησες και εκανες το τμημα. Ο Κουρεπης για να αποδιδουμε τα του καισαρος τω καισαρι.

Με αγαπη το γραφω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά ποτέ δεν γράφτηκε ΑΕΚ / Ηλιούπολη όπως γράφουν τώρα ΟΣΦΠ / ΙΕΚ ΞΥΝΗ . Εγινε το τμήμα παίξαμε 2-3 χρόνια ηλιούπολη και τέλος . 

 

Υ.γ. το έχω ξαναγράψει ότι αυτό το τμήμα κάτα τη δημιουργία του άκουσε όσα λουκέτα έχουν ακούσει όλα τα άλλα μαζί . 

Link to comment
Share on other sites

Περα απο το οτι η Ηλιουπολη επαιζε στην ερασιτεχνικη Α2 και ειχε βλεψεις για πιο κατω

 μιας και οικονομικα εμπαζαν απο παντου και θα διαλυονταν ..

 δηλαδη απορροφησες τμημα ερασιτεχνικο και οχι απο εθνικη κατηγορια

που στο χαντμπολ ειναι μονο η Α1 .. και οχι βεβαια τους ηδη πρωταθλητες Ελλαδος ΙΕΚ Ξυνη..

  εκανες την προσπαθεια σου απο το μηδεν

 και σου βγηκε μιας καποιοι πραγματικα

  ασχοληθηκαν με το τμημα και το παλεψαν 

 μεχρι που αυτο εφθασε στην κορυφη της Α1.

 Αυτα για το ηθικο κομματι που ετεθη εδω

  και τα οποια ακριβως ομοια

 ειχα απαντησει και σενα γαυρο

    εκπροσωπο τυπου της ΟΧΕ 

 που εκανε και το κονε Κουντουρη- Ξυνη .

  

  Την πορεια του τμηματος την γνωριζετε ολοι 

   πλεον με τα σκαμπανεβασματα της

   μιας και απορροφησε και το dna της ΑΕΚ ..

  και εννοειται δεν υπαρχει κανενας λογος για ντροπες

   και δευτερες σκεψεις σε οσους μας την λενε

   για την ερασιτεχνικη Ηλιουπολη .

 

  Επισης να γραψω οτι και στο βολλευ γυναικων για οσους δε γνωριζουν

  εχουμε απορροφησει την Αλσουπολη γυρω στο 1995 .

  Παλι απο μικροτερες κατηγοριες και την ανεβασαμε μεχρι το πρωταθλημα της Α1.

  Οταν βγει παλι πρωταθλητρια και σε αυτο το τμημα της ΑΕΚ 

   μη ξεχαστειτε να μοιραστειτε τις σκεψεις σας .

  • Δικεφαλάκι 13
Link to comment
Share on other sites

Ας μοιραζονται ελευθερα οι σκεψεις για να ακουγονται και οι απαντησεις.

Καθαρος ουρανος δεν φοβαται, που λενε.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ πλέον να τρέχω στα χάντμπολ αλλά με χαρά το παρακολουθώ στις τηλεοράσεις και στα ίντερνετ όποτε το δείχνει.

Μεγάλη αγάπη για το τμήμα αυτό. Προσωπικά, αν και έκανα την πρώτη μου εκδρομή με πούλμαν για την ΑΕΚ για το τμήμα Βόλλεϋ (Εθνικός Αλεξ/πόλης-ΑΕΚ 3-0, πούλμαν από Θεσσαλονίκη είχα κουβαλήσει μια νταμιτζάνα τσίπουρο και δεν το έπινε κανένας και στο τέλος χύθηκε πάνω στο πανό το κλασικό Original 21 Θεσσαλονίκης με το Λευκό Πύργο και ακόμα και σήμερα παίζει να μυρίζει τσίπουρο αυτό το πανό- όποιος το έχει ας επιβεβαιώσει) και αν και πρέπει να έχω πάει περισσότερες φορές στο βόλλεϋ απ' ότι στο χάντμπολ, νιώθω πολύ μεγαλύτερο δέσιμο με αυτό το τμήμα.

 

Mike βοήθησε με ρε μαν αν μπορείς. Παίζαμε κάποτε στη Βέροια και είχες έρθει κι εσύ. Εγώ φαντάρος ήμουν εξοδούχος από Καβάλα και είχα έρθει πατημένος στον αγώνα. Χάσαμε φυσικά αλλά δεν θυμάμαι πού ήταν το ματς. Μέσα στη Βέροια ή στο Μακρυχώρι; Ήταν η τελευταία φορά που είδα το τμήμα αυτό από κοντά αν τα θυμάμαι σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ πλέον να τρέχω στα χάντμπολ αλλά με χαρά το παρακολουθώ στις τηλεοράσεις και στα ίντερνετ όποτε το δείχνει.

Μεγάλη αγάπη για το τμήμα αυτό. Προσωπικά, αν και έκανα την πρώτη μου εκδρομή με πούλμαν για την ΑΕΚ για το τμήμα Βόλλεϋ (Εθνικός Αλεξ/πόλης-ΑΕΚ 3-0, πούλμαν από Θεσσαλονίκη είχα κουβαλήσει μια νταμιτζάνα τσίπουρο και δεν το έπινε κανένας και στο τέλος χύθηκε πάνω στο πανό το κλασικό Original 21 Θεσσαλονίκης με το Λευκό Πύργο και ακόμα και σήμερα παίζει να μυρίζει τσίπουρο αυτό το πανό- όποιος το έχει ας επιβεβαιώσει) και αν και πρέπει να έχω πάει περισσότερες φορές στο βόλλεϋ απ' ότι στο χάντμπολ, νιώθω πολύ μεγαλύτερο δέσιμο με αυτό το τμήμα.

 

Mike βοήθησε με ρε μαν αν μπορείς. Παίζαμε κάποτε στη Βέροια και είχες έρθει κι εσύ. Εγώ φαντάρος ήμουν εξοδούχος από Καβάλα και είχα έρθει πατημένος στον αγώνα. Χάσαμε φυσικά αλλά δεν θυμάμαι πού ήταν το ματς. Μέσα στη Βέροια ή στο Μακρυχώρι; Ήταν η τελευταία φορά που είδα το τμήμα αυτό από κοντά αν τα θυμάμαι σωστά.

 

Respect

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×