Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. V


Bukowski
 Share

Recommended Posts

Ερμωνασσα ΑΕ πρεπει να ειναι (λσθος του 365) και εχει το ονομα αρχαιας πολης του Ποντου.

 

Τον εχω ικανο τον Μελισσανιδη να τους επελεξε λογω ονοματος.

Στανταράκι το δεύτερο που λες.

Link to comment
Share on other sites

θα παιχτει απο το υπογειο

 

χωματουργικα και αντιστηριξεις θελουν κανα 4 μηνο λογικα

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς έργα αρχίζουν αύριο; Δηλαδή οκ χωματουργικά, κάνα μπετό ποτέ προβλέπεται να πέσει;

Χωματουργικα. Θελουν καποιο χρονο, αν και βλεπω οτι εχουν πολλα μηχανηματα. Μονο μην γινει η γνωστη γκαντεμια κι εμφανιστει καμια πηλινη σταμνα που θα την ονομασουν σουπερ αρχαιο.

Link to comment
Share on other sites

Το υπογειο πριν απο δεκεμβρη  δυσκολο, ενω πρεπει να εγκριθει και το κοστος απο περιφερεια, οποτε απο γεναρη μαλλον.

Προφανως κανω υποθεσεις.

Link to comment
Share on other sites

 

Στα εγκανια του γηπεδου ο ανθρωπος θα κανει οικουμενικη συνοδο και παραλληλα μουσικο προγραμμα με ντουετο μπραιαν ανταμς και πετρουλουκα χαλκια.

 

Δεν υπαρχει ταβανι .

Μαλάκα με γονάτισες στο πάτωμα. :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Renovation of lobby and office areas:

- Training center of Olympiacos-FC

Construction of a new dressing room wing.

Construction of a new gymnasium

 

- “G. Karaiskakis” stadium

Full refurbishing of “Dixon’s” gymnasium

Construction of “Vammos” restaurant at the VIP area.

 

 

ο βανζελ τους προτεινε?

Link to comment
Share on other sites

Ε, φαινεται λιγο το ονομα, λιγο το know how, κατεληξε ο τιγρης.

 

Βεβαια ακομα δεν εχω καταλαβει τα μηχανηματα που ειδαμε σημερα γιατι λενε αλλα ονοματα κι οχι αυτο της εταιρειας.

Ιδωμεν (μπορει μερικα μηχανηματα να ηταν για τα σημερινα μερεμετια).

Link to comment
Share on other sites

θα παιχτει απο το υπογειο

 

χωματουργικα και αντιστηριξεις θελουν κανα 4 μηνο λογικα

5 μηνες

Link to comment
Share on other sites

Χωματουργικα. Θελουν καποιο χρονο, αν και βλεπω οτι εχουν πολλα μηχανηματα. Μονο μην γινει η γνωστη γκαντεμια κι εμφανιστει καμια πηλινη σταμνα που θα την ονομασουν σουπερ αρχαιο.

Άμα έχει αρχαία τα βγάζεις τη νύχτα τα πουλας σε συλλέκτες και φέρνεις αραουχο. Δε μπα να βρουν και τον τάφο του Αλέξανδρου

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δε μπα να βρουν και τον τάφο του Αλέξανδρου

 

ΑλέξανδRos κι έτσι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Κώστας Λαλιώτης, πάντως, είχε άποψη για τον… Κατίδη. Για τον οποίο, τόνισε, ότι «είναι μεγάλο ταλέντο, αλλά έπρεπε να είχε ληφθεί υπόψη το γεγονός ότι δημιουργούσε προβλήματα και όταν ήταν στον Αρη»!
Κατά τα άλλα, ήταν μαζί με τον γνωστό εφοπλιστή, πρώην υπουργό των κυβερνήσεων του ΠΑΣΟΚ και φίλο της ομάδας Βασίλη Σαραντίτη και άκουγε με ενδιαφέρον τις απόψεις για Βιντιάδη, Χάρις, γήπεδο ΑΕΚ, χωρίς να δείχνει μεγάλη διάθεση για τοποθετήσεις.
Να θυμίσουμε ότι ο Λαλιώτης μέχρι το 1996 πήγαινε συχνά-πυκνά στη Νέα Φιλαδέλφεια, στα «μάρμαρα» της Θύρας 18. Αυτό βέβαια, μέχρι το καλοκαίρι της χρονιάς που ο φίλος του, ο Ντούσαν Μπάγεβιτς, πήρε τον δρόμο για του Ρέντη…
Από τότε μάλλον αποφάσισε ότι ήταν καλύτερα για τον ίδιο να μην πολυ-συνδέεται με την ΑΕΚ κι άρχισε να επισκέπτεται το «Καραϊσκάκη» ή το ΟΑΚΑ, ανάλογα με το ποιο γήπεδο χρησιμοποιούσε σαν έδρα ο Ολυμπιακός, όταν ο Σωκράτης Κοκκάλης άρχισε να χτίζει την αυτοκρατορία στο ελληνικό ποδόσφαιρο…
Επικαλείτο πλέον την ιδιότητά του ως βουλευτή της Β” Πειραιά κι όταν τον ρωτούσαν τι ομάδα είναι, απαντούσε ότι ήταν… «Μπάγεβιτς». Δεκάξι χρόνια μετά κι εκτός κεντρικού πολιτικού σκηνικού πλέον, φαίνεται ότι νιώθει πιο… απελευθερωμένος να εκφράζει τα οπαδικά του αισθήματα, δίνοντας το «παρών» σε κοινωνικές εκδηλώσεις ανταλλαγής απόψεων για τα προβλήματα της ΑΕΚ…
Σε τέτοια τελικά εξελίχθηκε, παρά τις προθέσεις του Γιώργου Δαλακούρα, και η χθεσινή συγκέντρωση στη Ναυτιλιακή Λέσχη του Πειραιά.

 

http://exomatiakaivlepo.blogspot.gr/2012/12/blog-post_7512.html

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς έργα αρχίζουν αύριο; Δηλαδή οκ χωματουργικά, κάνα μπετό ποτέ προβλέπεται να πέσει;

ginan polla shmera.

aurio xekourash k mpania....

Link to comment
Share on other sites

Εχεις το Νο1 οπαδικό σάιτ σε επισκεψιμότητα με διαφορά απο το δεύτερο.

Εχεις 235χιλ λάικς στον επίσημο λογαριασμό της παε στο fb σε μόλις 3 χρόνια λειτουργίας,χωρίς ευρώπη και με μόνο αγωνιστικό μπουμ το περσινό κύπελλο όπου σε 4 ώρες κατέγραψες ρεκόρ όλων των ελληνικών ομάδων με 8χιλ λάικς.

Εχεις σχεδόν 62χιλ φόλοουερς στο ινσταγκραμ σε κάτι περισσότερο από 1 χρόνο λειτουργίας.

Μια χαρά τα δίνει τα κλικ του ο αεκτζής και άμα λάχει κάνει και ρεκόρ που οι άλλοι ούτε στα πιο τρελά όνειρα τους δεν βλέπουν.

Αστο Τολη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να σας περιγραψω πως ενιωσα σημερα. Με πηραν τα ζουμια. Ηταν σαν ψεμα. Με τσιμπουσα να δω μηπως ονειρευομαι. Βλεποντας τις χιλιαδες κοσμου που περασαν σημερα απο εκει, το βλεμμα στα ματια τους... Την στεναχωρια εκεινης της αποφραδας ημερας που επεσε ο ναος να γινεται σημερα χαρα. Την νοσταλγια καθε φορας που αντικρυζες το χωραφι να γινεται διψα. Το παθος, την αγαπη, το χαμογελο. Η δικη μας ΑΕΚ γυρναει σπιτι της και ας λειπουν μερικα αδερφια απο κοντα μας. Μας κοιτανε απο ψηλα και χαμογελανε με δακρυα στα ματια. Οπως το υποσχεθηκε πριν απο 4 χρονια και λιγοι το πιστεψαμε και ακομα λιγοτεροι, ισως μονο ο ιδιος οσο περνουσε ο καιρος. Τα προβληματα δεν σταματανε, ομως η σημερινη μερα ηταν η μεγαλυτερη μερα της ΑΕΚ στην τελευταια 20ετια. Μεχρι την επομενη... 

 

ΑΕΚ ΖΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΝΑΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΕ ΞΑΝΑΔΟΥΜΕ.

 

μεσ' του Βοσπόρου τα στενά ξεκίνησε το ονειρό μου...

το φέραν οι παππούδες μας στης Φιλαδέλφειας τα μέρη...

 

Edited by panther-21-
  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

Ειδα όλο το βιντεάκι. Τα δάκρυα που τρεχαν σήμερα δεν ξερω με τι να τα συγκρίνω από όλες τις χαρμολύπες που έχω ζήσει με ΑΕΚ. Ας τα κάνει και σκατα στα αλλά, στα @@ μου εμένα. Ένα τεράστιο ευχαριστώ στον μουργο τον Τιγραρο.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

 

Ούτε ο χθεσινός αγιασμός, ούτε η λαοθάλασσα περίπου 10.000 φίλων της ΑΕΚ, ούτε και ο… νόμος δεν πτοούν τον Άρη Βασιλόπουλο.

 

Ο δήμαρχος Νέας Φιλαδέλφειας, που παρότι προσκλήθηκε στη χθεσινή γιορτή δεν εμφανίστηκε αλλά τα… άκουσε πολλές φορές εν χορώ από τον συγκεντρωμένο κόσμο, δεν καταθέτει τα όπλα. σύμφωνα με τη Live Sport, που επικαλείται πληροφορίες από το ευρύτερο περιβάλλον του Δήμου, τις επόμενες μέρες θα κατατεθεί, αν δεν έχει ήδη γίνει, αίτηση αναστολής της οικοδομικής άδειας και προσωρινή διακοπή των εργασιών.

 

Η πλευρά της ΑΕΚ δεν έχει λάβει γνώση για κάτι τέτοιο μέχρι τώρα, ωστόσο δεν ανησυχεί, καθώς έχει ακολουθήσει όλες τις νόμιμες διαδικασίες κι έχει «θωρακίσει» το έργο από όλες τις πλευρές.

 

Ούτως ή άλλως η Παρασκευή σηματοδοτεί την έναρξη των εργασιών στο οικόπεδο της Νέας Φιλαδέλφειας. Το πρώτο στάδιο περιλαμβάνει τη μετατροπή του οικοπέδου σε εργοτάξιο, ενώ άμεσα θα αρχίσουν και τα έργα αντιστήριξης. Ήδη από χθες είναι σε… παράταξη στο χώρο εκσκαφείς, μπουλντόζες, κοντέινερς κι όλα τα απαραίτητα «εργαλεία» για να αρχίσει να παίρνει σάρκα και οστά το όραμα των φίλων της ομάδας.

 

εδω κρινονται ολα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν ήταν να βάλω στοίχημα, δεν θα έπαιζα και τα ρέστα μου στο ότι η ΑΕΚ την επόμενη 10ετια θα αγωνίζεται όντως στη ΝΦ.

 

Γενικά είμαι πολύ επιφυλακτικός και συγκρατημένος. Όχι γιατί ξέρω κάτι ή γιατί μπορώ να εκτιμήσω αλλά γιατί έτσι έχω μάθει με την ΑΕΚ.

 

Παρ'ολα αυτά επειδή σήμερα δεν είμαστε στο μηδέν, αντιθέτως έχουν γίνει άλματα στην υπόθεση γήπεδο, θα ήθελα να θυμηθούμε λίγο ότι η πλειοψηφία του κόσμου μας σε κάποιον αγώνα χαρακτήρισε όσους ζητούσαν γήπεδο στη ΝΦ "πουτανας γιους ολυμπιακούς". Εντάξει δεν έχει νόημα να σκαλίζουμε τα παλιά, δεν θα κερδίσει η ΑΕΚ τίποτε από αυτό, καλό είναι ομως να μη ξεχνάμε τίποτα γιατί η ζωή είναι ένα πράγμα που κάνει συνέχεια κύκλους.

Link to comment
Share on other sites

Σταύρο το πουτάνας γιοι ολυμπιακοί ακούστηκε στο φιλικό με την μπόλτον όταν καμιά 50ρια άτομα στο πέταλο έπιασαν στο στόμα τους την μελίνα.

Link to comment
Share on other sites

Αστο Τολη.

Για κλικ δεν μιλάγαμε?

Δεν ξέρω πόσο τιμητικό είναι να έχεις στο Νο1 έναν σεσημασμένο γλύφτη των εκάστοτε διοικήσεων της ΑΕΚ,το σάιτ του να μην έχει κάνει ποτέ ούτε ένα ρεπορτάζ,να είναι ο χώρος η χαρά των κλεφτάκηδων και των τ-ρεξ και να λες ότι δύσκολα δίνεις τα κλικ σου.

Αν αυτό δεν είναι παράνοια πες μου εσύ τι είναι.

Edited by Gorgar21
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν ήταν να βάλω στοίχημα, δεν θα έπαιζα και τα ρέστα μου στο ότι η ΑΕΚ την επόμενη 10ετια θα αγωνίζεται όντως στη ΝΦ.

 

Γενικά είμαι πολύ επιφυλακτικός και συγκρατημένος. Όχι γιατί ξέρω κάτι ή γιατί μπορώ να εκτιμήσω αλλά γιατί έτσι έχω μάθει με την ΑΕΚ.

 

Παρ'ολα αυτά επειδή σήμερα δεν είμαστε στο μηδέν, αντιθέτως έχουν γίνει άλματα στην υπόθεση γήπεδο, θα ήθελα να θυμηθούμε λίγο ότι η πλειοψηφία του κόσμου μας σε κάποιον αγώνα χαρακτήρισε όσους ζητούσαν γήπεδο στη ΝΦ "πουτανας γιους ολυμπιακούς". Εντάξει δεν έχει νόημα να σκαλίζουμε τα παλιά, δεν θα κερδίσει η ΑΕΚ τίποτε από αυτό, καλό είναι ομως να μη ξεχνάμε τίποτα γιατί η ζωή είναι ένα πράγμα που κάνει συνέχεια κύκλους.

 

Εγώ κρατάω όλη μου τη συγκίνηση για το όταν μπούμε. Εκεί φαντάζομαι μπορεί να μου κοπούν και τα πόδια ξέρω 'γω, να πάθω αμόκ. Το χθεσινό για κάποιον λόγο δεν μπόρεσε να με αγγίξει ιδιαίτερα.

Πότε προβλέπετε και προβλέπεται να τελειώσει το γήπεδο;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×