Jump to content

Πρόγνωση σεζόν 2017-18


stavros 9-11
 Share

ΑΕΚ 2017-18  

36 members have voted

  1. 1. Που θα τερματίσει η ΑΕΚ;

    • ΠΡΩ ΤΑ ΘΛΗ ΜΑ
    • Πρωταθλητισμός
    • Τάρταρα
  2. 2. Ποιος θα πάρει το πρωτάθλημα;

    • Βαγγέλης
    • Τίγρης
    • Αλαφούζος (λολ)
      0
    • Ιβάν (δείξε έλεος)


Recommended Posts

για τον παοκ δεν ξερω για τους αλλους 2 γραφει μαλακιες ο τσωχος 

 

ο γαυρος εχει συγκεκριμμενη λογικη κοιταει παιχτες που εχει προπονησει ο χασι (μποκανι, οφοε, ντεφουρ, ζιλε) ειναι ξεκαθαρο οτι ο αλβανος θελει σητν ομαδα τουλαχιστον 2 παιχτες που ειχε και στο παρελθον. Δεν ειναι θεμα σκαουτινγκ εχει δωσει συγκεκριμμενη λιστα.

 

εμεις κοιταμε οτι οδηγιες εχει δωσει ο χιμενεθ οτι εχεις ενα καλο διαυλο με λας παλμας δεν λεει κατι ο χιμενεθ εχει ζητησει συγκεκριμμενη πραγματα και αυτα πας να υλοποιησεις ειδικα στους ακραιους εχουν δει παρα πολλους παιχτες 

 

ο βαζελος δεν μπορει να κανει τιποτα αν δεν φυγει ο  μπεργκ και αρχισουν οι πληρωμες και μπορεσουν να δωσουν εστω 100,000 σε ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Ε, αυτο σου λεει το σκαουτινγκ και τους τεχνικους διευθυντες τι τους θελουν τοτε?

Link to comment
Share on other sites

1ον δεν στεκουν αυτα που λεει γιατι δεν ειναι θεμα τυχης οι 2 προπονητες θελουν συγκεκριμμενα πραγματα 

2ον ο ρολος του τεχνικου διευθυνητ δεν ειναι μονο να βρει παιχτες αλλα να πεισει και τον παιχτη για το πλανο για την ομαδα για χιλια δυο πραγματα 

 

ενιγουει δεν εχω σε καμια εκτιμηση την συγκεικριμμενη πουτανα μπορει να ειμαι προκατειλημμενος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η ΑΕΚ εχει τις περισσοτερες πιθανοτητς για το πρωταθλημα λογω γνωσης του αντικειμενου και προσβασων του τιγρη στην ΕΠΟ, αρκει να βαλει καποια λεφτα και να μην τον πιασει η τσιγγουνια του, Γεωργιου

 



ΑΕΚ ΓΕΡΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΞΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

το σκαουτινγκ έτσι όπως το εννοούσαμε παλιά έχει πεθάνει για παίκτες απο χώρες που υπάρχει πρόσβαση στο διαδίκτυο. δεν είναι μαλακες οι ποδοσφαιρανθρωποι, να βλέπουν εναν παικτη 100 ανθρωποι. Σκαουτερ χρειαζεσαι για παικτες είτε πολύ μικρούς είτε απο πρωταθλήματα που δεν τα παρακολουθεί κανένας, για να ανακαλύψει καποιος παίκτες. Το πιο σημαντικό είναι να δικτυώνεσαι, με ομάδες και με μανατζερ. υπάρχουν αλλα εργαλεία στο σήμερα, υπάρχουν βάσεις δεδομένων, βίντεο, οργανωμένα σκαουτινγκ ρεπορτ διαθέσιμα σε ομάδες κλπ κλπ. Είναι πιο σημαντικό να σου πει καποιος της Τσέλσι ότι ένας παίκτης είναι καλος και έχει τα ταδε στοιχεια, παρα να στο πεί ο Χαρης Κοπιτσής ή ο Κασάπης. Ο Τσώχος γράφει μια μαλακία και μισή στο σήμερα, 20 χρόνια πριν θα είχε πιο πολύ νοημα.

Link to comment
Share on other sites

Τάρταρα

Ιβάν με διαφορά ρώγας από τον Βαγγέλη.

 

Καβλωμενης με παγο. Να τα λεμε και αυτα...

Edited by panther-21-
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Καβλωμενης με παγο. Να τα λεμε και αυτα...

Δεν ήθελα να πικράνω...
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Μποοοοοο ωχου μωρε μωρε. Θα το παρει ο Βαγγελης με 15 βαθμους κι εμεις θα πεσουμε στη β'. Ο Ιβαν ο παντοφλης θα μας ξεκωλιασει μεσα εξω κι ο Αλαφουζος θα βγει δευτερος.

Θελω ακομα 8 βασικους και 15 χαρτια μπατζετ. Τι να κλασω ? 8ος θα βγω και θα φανε ξυλο ολοι μαζι τελευταια αγωνιστικη. Ο Μανωλης τη βγαζει μεχρι 15 Σεπτεμβρη κι ο Μελισσανιδης θα πηγαινει στο Λουτρακι για μπανιο με τα ΚΑΠΗ.

ΟΚ ?

Edited by ALati
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πήγα το μεσημέρι στο μπαρμπερικο για ξύρισμα και κούρεμα και ήταν άλλοι 2-3 που περίμεναν και φυσικά λέγανε για μπάλα. Παοκτζηδες όλοι και βαζελα ο κουρέας.

 

Οι παοκτζηδες διαφωνούσαν για το αν ο προπονητης τους φύγει Σεπτέμβρη ή Αύγουστο, ο βαζελας ένιωθε ότι καλά τα πάνε για τα δύσκολα δεδομένα τους και ότι παραμένουν αξιοπρεπείς, για εμάς έλεγαν όλοι οτι ασχολούμαστε με το γήπεδο και η ομάδα πάει στον αυτόματο και ότι δε φτουραει με τίποτα και πάντως όλοι συμφώνησαν ότι το πρωτάθλημα είναι του γαύρου από Οκτώβρη.

Link to comment
Share on other sites

Προφανέστατα η όμοια ΑΕΚ με την ΑΕΚ του περσινού Α γύρου θα είναι αυτό ακριβώς...  Πιο κοντά στο να κινδυνέψει παρά στο πρωτάθλημα...

Link to comment
Share on other sites

Πρωτάθλημα το 2018-19 και φιέστα τίτλου στη ΝΦ μαζί με τα εγκαινια της αγιασοφιάς.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ η ομάδα έδειξε να κάνει σοβαρές κινήσεις πριν ένα μήνα, για κάποιο λόγο ο τότε ενθουσιασμός σήμερα έχει μετατραπεί σε γκρίνια (άλλοι το λένε ρεαλισμό). Τείνω προς την άποψη ότι η ομάδα κινήθηκε ικανοποιητικά και σοβαρά, όμως αυτοί οι παίχτες που ήρθαν και με αυτούς που είχε ήδη από πέρυσι δε μπορεί να κάνει τη διαφορά. Πέρυσι πχ η ΠΑΕ έφερνε στα κρυφά τον Κώστα Μανωλά, φέτος τέτοια καραγκιοζιλίκια δεν έγιναν (ακόμα). Επίσης άλλο Χιμένεθ, άλλο Κετσπάγια. Τέλος, θα πρέπει να ληφθεί υπ' όψη και η δραστηριότητα των άλλων ομάδων. Ο παοκ πχ έφερε εκείνον τον μυστήριο προπονητή, πλην όμως μετά έφερε και Μακ και θα φέρει και Βιερίνια (λένε) οπότε δεν είναι ότι τους γράφουμε και τελείως, δεν έχεις καλύτερους παίχτες από αυτούς, ούτε καλύτερο τέρμα, ούτε καλύτερο σέντερ φορ, ούτε καν Μπίσεσβαρ δεν έχεις. Νομίζω ότι αν είχε κανονικό προπονητή θα ήταν σε καλύτερο επίπεδο από εμάς, για την ώρα μας σώζει αυτός που έχουν. Οι προπονητές όμως αλλάζουν καθ' όλη τη σεζόν και αυτό είναι κακό για μας.

 

Ο γαύρος έφερε επίσης αστείο προπονητή, όμως μιλάμε για μια έτσι κι αλλιώς καλύτερη ομάδα από εμάς η οποία υπάρχουν βάσιμοι φόβοι ότι θα μπει ομίλους ΤσΛ και κάτι τέτοιο προφανώς σημαίνει ότι θα ενισχυθούν κι άλλο. Δεν είναι εύκολο να εκτοπίσεις τον γαύρο, δεν το έχεις καταφέρει ποτέ από το 1997 μέχρι και σήμερα και μάλλον η σημερινή ΑΕΚ δεν είναι η ομάδα που θα το καταφέρει. Προβλέπω εύκολο πρωτάθλημα για τον γαύρο, μία ίσως λίγο δυσκολότερη επανάληψη του περσινού.

 

Ο βαζέλας τέλος δεν ξέρω τι κάνει. Έχουν θέματα, όλοι τους έχουν για τελειωμένους, δεν θα πόνταρα και όλα μου τα λεφτά στο ότι θα τα πάμε καλύτερα, αλλά σε κάθε περίπτωση αν δε μπορείς να περάσεις τον βάζελο του Αλαφούζου ε είσαι άξιος της μοίρας σου.

 

Ο πανιώνιος λογικά θα έχει καλή ομάδα όπως πάντα τα τελευταία χρόνια εξάλλου, σίγουρα θα είναι καλύτερα και ορθότερα στημένο το ρόστερ τους σε σύγκριση με εμάς δεν θα μου κάνει εντύπωση αν τον έχουμε απο πάνω μας στο μεγαλύτερο μέρος του πρωταθλήματος.

 

Προβλέπω ότι η ομάδα θα τερματίσει τρίτη και θα τεθεί εκτός πρωταθλήματος νωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

βλέπω πάντως ένα πρωτοφανές ρεύμα αισοδοξίας στο ΚΜ .. πού να οφείλεται άραγε

 

24 άτομα στα 32 (ως τώρα) πιστεύουν σε πρωταθλητισμό και πρω τα θλη μα !! 

 

ΧΑΜΠΕ ΛΕΙΠΕΙΣ  :)

Link to comment
Share on other sites

βλέπω πάντως ένα πρωτοφανές ρεύμα αισοδοξίας στο ΚΜ .. πού να οφείλεται άραγε

 

24 άτομα στα 32 (ως τώρα) πιστεύουν σε πρωταθλητισμό και πρω τα θλη μα !!

 

ΧΑΜΠΕ ΛΕΙΠΕΙΣ :)

Γιατί δεν είμαστε 365 εδώ. Γι' αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

Γιατί δεν είμαστε 365 εδώ. Γι' αυτό.

 

δλδ στο 365 τι λένε ? τάρταρα ?

Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

Κατάκτηση Γιουρόπα Λίγκ.

 

με τίποτα. Ούτε στο 365 ούτε πουθενά.

Το αποκλείω :D

Link to comment
Share on other sites

Εγω επειδη ειμαι και λιγο μαλακας οταν ειμασταν στη γ φαντασιωνομουνα μεχρι και κατακτηση γιουροπα.

Που να ηξερα οτι με περιμενε ο κρισαντους..

Link to comment
Share on other sites

Εγω επειδη ειμαι και λιγο μαλακας οταν ειμασταν στη γ φαντασιωνομουνα μεχρι και κατακτηση γιουροπα.

Που να ηξερα οτι με περιμενε ο κρισαντους..

Και εγω κατακτηση γιουρόπα φαντασιώνομαι. Αλλά στα μεσα της επόμενης δεκαετίας τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×