Jump to content

Club Brugge - A.E.K. | 17/08/2017 | 21:45 | Cosmote Sport 3HD


The Magician
 Share

Recommended Posts

Πολλά κιλά αρχιδια από μια περιορισμένων δυνατοτήτων ομάδα όπως η ΑΕΚ. Κι όταν η ΑΕΚ κατεβαίνει με αρχιδια σε δύσκολα ματς, μας καψουρευει χειρότερα. Η ΑΕΚ σήμερα είχε αρχιδια και μπράβο της. Σε κανένα σημείο του αγώνα δεν έδωσε την εικόνα της ομάδας που κατέβηκε να παίξει ηρωικά για να μη χασει.

 

Παρ' όλα αυτά δυστυχώς δε βλέπω να περνάμε. Για να περάσεις πρέπει να σκοράρεις και δυστυχώς μπροστά το επίπεδο είναι εξαιρετικά χαμηλό για τέτοιου είδους διοργανώσεις και αντιπάλους. Η Μπριζ είναι το φαβορί ακόμα και τώρα. Η επίθεση της ΑΕΚ δεν είναι για να σου δώσει πρόκριση σε ομίλους. Οι οποιες ελπίδες σου βασίζονται στην τακτική και την τύχη.

 

Μου άρεσε πολύ η ομάδα γιατί περίμενα χειρότερα πράγματα. Στο τέλος όμως η επιθετική δυστοκία μου αφήνει έναν προβληματισμό.

 

Συγχαρητήρια σε όσους πήγαν, εξαιρετική κερκίδα. Παίζαμε στη Φιλαδέλφεια

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω να γραφει κανεις για την δικαιωση του Μιτσακλα.Μια φορα εμεινε στον παγκο ο αδιαφορος ανεμικος Σουηδος και το κεντρο ηταν απατσι

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μεγαλη προσπαθεια ειδα το ματς απο το 20' και μετα.

 

Το λεπον, εχω να πω τα εξης:

 

Πώς τα εχουμε καταφερει εδω και 2 χρονια να φερνουμε σταυρο εκτος σε δυσκολα ματς και να νιωθουμε και αουτσαιντερ (τουλαχιστον εγω ετσι νιωθω), μονο εμεις ξερουμε. Λογικο ειναι αφου μπορεις οταν θες να εισαι καλος ανασταλτικα, αλλα εχεις θεμα σε παραγωγη/τελειωματα φασεων.

 

Απο την αρχη συμφωνουσα με το συστημα του Χιμενεθ και προσωπικα του βαζω σε ολα αριστα αποψε.

 

Ατομικα

Ο Βρανιες αν δεν ηταν τρελος δεν θα επαιζε Ελλαδα. Πολυ καλοι και οι υπολοιποι της αμυνας και κυριως ο Ουκρανος στο πρωτο ημιχρονο.

Και οι χαφ την παλεψανε.

Μπροστα ο Κλωναριδης αφαντος (αν δεν βοηθαει σε αυτα τα ματς πού θα βοηθησει) και ο Λιβαγια αποβληθηκε. Ο Λαζαρος βοηθησε γιατι επαιξε οσο διαστημα πρεπει να παιζει.

 

Γενικα εχουμε σοβαρο θεμα μπροστα και δεν ξερω με τους παικτες που εχεις πώς θα λυθει (και στην ρεβανς και ολη την σεζον).

 

Παντως αξιζουν ενα μπραβο για την προσπαθεια τους αποψε.

Link to comment
Share on other sites

χιμενεθ τρομερο κοουτσαρισμα...

Τσιγκρι,βερανιες ο ενας καλυτερος απο τον αλλο .

Λιβαγια,μανταλος βρισκονταν πολυ καλα μεχρι την κοκκινη που εδωσε το αρχιδι.

Μπακακης ψυχαρα.ο λοπες φαινηκε να θελει τρεις ντιντακ.Αν δεν παιρναμε κοκκινη με το που μπηκε ο λαζος θα τους νικαγαμε.

Στο,συγκεκριμενο ματς μεχρι το 58 φαινομασταν και ειμασταν καλυτεροι κατι που δεν ειχε γινει ουτε με την τσσκα ουτε με την σεντ ετιεν.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρα τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα

 

Πας μόνο για νίκη, χωρίς φορ και ξέρεις ότι αν το φας τελείωσες

 

Παρόλα αυτά, παίκτες, Χιμένεθ και κόσμος ήταν ΚΑΥΛΑ απόψε.

 

Ας το χαρούμε και από αύριο συζητάμε για τη ρεβάνς (ποιος Παναιτωλικός; )

Βασικά το ματς με τον Παναιτωλικό έχει ένα νόημα. Να ματωσουμε τα δίχτυα να πάρουμε τα πάνω μας.

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ ηταν καλη. Δυστυχως δεν καθαρισε την προκριση γιατι δεν εχει εναν κανονικο φορ. Απο τη στιγμη που εφεραν το Λιβαγια γραφαμε οτι ΜΑΖΙ με τον Τσινο σε κανουν πολυ δυνατο μπροστα. Δυστυχως ο Τσινο δεν ηρθε ποτέ. Ελπιζω και ευχομαι να παρουν ενα παιδι μπροστα για να μην καει και το παιδι ο Κροατης. Με λιγοτερα χρηματα απο τον Τσινο. Ενα μαμουνι γρηγορο να παστελωνει και να ανοιγει χωρους, εναν λατινο αληταρα. Με εναν τετοιο φορ και ενα παιδι ακομα στα χαφ η ομαδα θα φυσαει. Ειναι κριμα μια ζωη να μας λειπει αυτο το κατι γιατι αδικουνται και ολα τα υπολοιπα παιδια. Η υποθεση προκριση ειναι δυσκολη, οχι πλεον ακατορθωτη. Μπορει το μισο μηδεν αυτη η ΑΕΚ για να μην παρει ο πρωημ μπαμπας μονος του το pool. Προσοχη στη ρεβανς.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Βασικά και η ρεβάνς ξεκινάει από το μηδέν στην άμυνα. Θέλει πολλή υπομονή από τον κόσμο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ ηταν καλη. Δυστυχως δεν καθαρισε την προκριση γιατι δεν εχει εναν κανονικο φορ.

xilia like

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ ηταν καλη. Δυστυχως δεν καθαρισε την προκριση γιατι δεν εχει εναν κανονικο φορ.

xilia like

Chris θα κατέβεις στη ρεβάνς;; Edited by gybe21
Link to comment
Share on other sites

Χρησταρα ανοιξε και το τοπικ της ρεβανς.

ΥΠΟΜΟΝΗ ΦΩΝΗ ΚΑΙ ΜΑΤΙΑ ΓΥΑΛΙΣΜΕΝΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ.ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Κουραστικός mode on...

 

Φερτε εναν γρήγορο striker μπροστα ρε μαλακες πριν τον επαναληπτικο και τα λεφτα θα σας γυρίσουν 3πλασια! Αντε επιτέλους!

Link to comment
Share on other sites

Κουραστικός mode on...

Φερτε εναν γρήγορο striker μπροστα ρε μαλακες πριν τον επαναληπτικο και τα λεφτα θα σας γυρίσουν 3πλασια! Αντε επιτέλους!

Και να τον φερουν δεν θα μπορει να παιξει.

Αλλα ας τον φερουν κι ας μη παιξει

Link to comment
Share on other sites

πουστη Κασαι

η ΑΕΚ σε γαμαει.

 

Με την ιδια φλογα στη ρεβανς παμε για προκριση.

Κριμα για τον εξαιρετικο Λιβαγια αποψε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειδα τον αγωνα οπότε δεν μπορω να κρινω την απόδοση κτλ.

Θετικο οτι δεν φαγαμε γκολ, από την αλλη μειναμε για 5ο συνεχή αγώνα στην ευρωπη, απο τοτε που "επιστρεψαμε", χωρις να σκοραρουμε.

Η Μπρυζ παραμενει φαβορι,αν μας βαλει ενα γκολ μαλλον τελειωνουν ολα. Πάντως εχουμε πιθανοτητες, αρκει να σκοραρουμε επιτελους.

Link to comment
Share on other sites

Είδα το παιχνίδι από το νησί της αγαπημένης μου Παναγιάς.

Κασαϊ, την Παναγία σου ξεφτιλισμένε πουτάνας γιε.

 

Ήμουν ο πρώτος που έκραξε τον Μανώλη για το σύστημα, γιατί δεν μου άρεσε.

Παραδόξως, παίξανε εξαιρετικά.

 

Οι τρείς στην άμυνα ήταν αλάνθαστοι, ο Ουκρανός θύμισε τον παίχτη που θαυμάσαμε, ενώ ο τρελός, αν και στο πρώτο είχε κάποια θεματάκια, με το που πήρε την κάρτα, δεν πρέπει να έκανε ούτε...μισό λάθος.

Ο Cosic ήταν και αυτός καλός, και βοηθούσε πολύ τον Lopez.

Ο οποίος Lopez ήταν φοβερός σήμερα.

Δεν ξέρω αν σε σύστημα με 4 στην άμυνα θα βοηθήσει, αλλά όταν παίζουμε με 3, αυτός και ο Μπακακης είναι ότι πρέπει.

Φοβερά πνευμονια και φοβερά γρήγορο transition και από τους δυο.

Ο.Κ., δεν έχουν μεγάλες επιθετικές αρετές στα τελειώματα, αλλά είπαμε, δεν είναι και ο Dani Alves με τον Roberto Carlos.

Να πω την αλήθεια, εντυπωσιάστηκα κυρίως από αυτούς τους δυο.

Ο Simoes στο κέντρο ΔΕΝ μου άρεσε, καθώς ανάθεμα και αν πέρασε μια σωστή πάσα.

Ναι, έκοψε αρκετά, έκλεινε χώρους, βοηθούσε γενικά, αλλά άντε γαμήσου ρε μαλάκα, μάθε να κάνεις μια σωστή πάσα στα πέντε μέτρα και κάνε και κανένα σουτ της προκοπής.

Δεν είπα να γίνεις Modric, αλλά έλεος.

Ο Γαλανόπουλος, απέδειξε για ακόμα μια φορά γιατί το Σουηδικό αρχίδι θα πρέπει να παίζει 10 λεπτά, όπως καο σήμερα.

Μπράβο Κωστάκη, τέτοια εξέλιξη είχα χρόνια να δω σε Έλληνα μέσο παίχτη.

Ο Μανταλος σήμερα ήταν καλός, όχι τέλειος, αλλά σίγουρα πάνω από την βάση.

Βοηθούσε πολύ που έπαιζε σε έναν free ρόλο με τον Livaja, και είχαν καλές συνεργασίες.

Και επειδή Α.Ε.Κ. είμαστε, στο πρώτο πραγματικά εξαιρετικό παιχνίδι του Livaja, αποβλήθηκε.

Ε ή κόκκινη θα έπαιρνε ή χιαστους ξερω'γω.

Ο Κροατης είναι αυτό που είδαμε σήμερα.

Με τον Μανταλο δίπλα του, και έναν Araujo λίγο πιο μπροστά του (τον αντίστοιχο Κλωναριδη), θα είχαμε φύγει με διπλό.

Εμένα μου άρεσε πολύ ο ρόλος του σήμερα, και ελπίζω οι αμπαλοι που περίμεναν τον Livaja να κάνει ότι ο Κινέζος πέρσι, να κατάλαβαν οτι μιλάμε για εντελώς διαφορετικούς παίχτες.

Δεν μπορεί να παίζει μόνος του κορυφή, είναι ο κλασικός παίχτης που με έναν διάολο μπροστά του, θα κάνει παπάδες γιατί ξέρει πολύ μπάλα.

Η μόνη παραφωνία ο Κλωναριδης, που σήμερα περίμενα παραπάνω πράγματα, αλλά Ο.Κ., νομίζω πως ήταν σε κακό βράδυ.

 

Μπράβο στον προπονητή για την αρχιδατη εμφάνιση της ομάδας, και ελπίζω σε πρόκριση, αν και δεν έχω καλό γαμημένο προαίσθημα...

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

ο Λιβάγια θυμίζει Λυμπερόπουλο.

λείπει ένας Γιαννάκης Σοάρες από δίπλα του να τον κάνει μάγκα.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

ΖΗΤΩ Η ΑΕΚ ΖΗΤΩ Ο ΛΑΟΣ ΤΗΣ ΖΗΤΩ Ο ΧΙΜΕΝΕΘ.

 

ΣΤΟ ΟΑΚΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΓΑΜΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΣΩΨΥΧΑ ΟΛΟΙ ΜΕΣΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕ

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σε ολους για τη χτεσινη, βγαλμενη απ τα παλια εμφανιση.

 

Και πιο πολυ μπραβο στον Αδη που εβαλε την ομαδα πανω απ ολα.

 

Καλημερα ΑΕΚαρα!!!!

 

Μακαρι να μην αφησει στη μεση τη δουλεια και την αλλη Πεμπτη να επιστρεψουμε στην Ευρωπη, πραγμα που ειναι ακομα δυσκολο βεβαιως.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×