Jump to content

Recommended Posts

Στα περί σημαίας. Δεν χρειάζεται να εξηγηθεί γιατί ναι και γιατί όχι, ο καθένας όπως το αισθάνεται. Οι αριθμοί δεν σε καθιστούν σημαία με το ζόρι ούτε κάποιο ψυχρό στατιστικό.
Για μένα δεν είναι κατηγορία σημαία ο Τσίνο, είναι ένας σημαντικός παίχτης της ιστορίας μας τον οποίο θα τον σκέφτομαι σε 10 χρόνια με συμπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antiviosis21 said:

Οι πωλήσεις φαίνονται να πάνε εξαιρετικά. 

sp1.jpg

θα σου στειλω την γκοσιπ πολις

Link to comment
Share on other sites

Να πω ενα μπραβο στον αραουχο αλλα και την Αεκ που ανεστησε ενα παικτη σχεδον τελειωμενο. Ο ουχος ή αλλιως μπακαρντι κολα, ηταν τελειωμενος το 16. Και οι φτερουγες του αητου τον περιελθαψαν, τον φροντισαν, του δωσαν οραμα και προοπτικη.

Για μενα ειναι κατι παραπανω απο συμπαθης. Αρρωσταινω οταν θυμαμαι τι εχει κανει μεχρι περσι.

Εχει και αυτο το μελαγχολικο υφος.... αν ημουν γκομενα θα μουν καθε μερα κατω απτοσπιτι του.

Κολλησε ο ουχο με μας και του φτιαξαμε παλι τη ζωη του. Και το ανταπεδωσε... με πρωταθληματα κυπελλα και γκολ αρρωστα.

Μονο η Αεκ ειναι τοσο μανα. Που βοηθαει τα παιδια της.

Οπουδηποτε αλλου θα χε εξαφανιστει

  • Δικεφαλάκι 12
Link to comment
Share on other sites

Αρχηγάρα μου όλα καλά; Κάνα καινούργιο συνολάκι θα λανσάρουμε αυτή τη βδομάδα;

  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

Σάββατο ολόκληρο γήπεδο σηκώθηκε να φωνάξει το όνομα σου και δεν σήκωσες ούτε ένα χέρι.

Χθες μπαίνεις αλλαγή τα ίδια πέρα από το ότι ήσουν άφαντος για ακόμα μία φορά.

Κρίμα που τελειώνει έτσι η ιστορία με τον σέρχιο

Link to comment
Share on other sites

Είναι πράγματι πολύ κρίμα που ο Τσίνο έχει πάρει τόσο απότομα τον κατήφορο στα 32 του. Αναγνωρίζουμε όλοι μας ότι το θέμα με το γόνατο παίζει το ρόλο του αλλά εγώ θα συμφωνήσω με όσους διακρίνουν μια εμφανή έλλειψη κινήτρου (για να το θέσουμε κομψά). Πέρυσι μετά το χειρουργείο έβγαλε αρκετό πάθος και τσαμπουκά. Όλη τη χρονιά γενικά έκανε φοβερή δουλειά πιέζοντας σε όλο το γήπεδο και ας μην είχε το εύκολο γκολ που είχε παλιά. Η συμβολή του στην ομάδα ήταν αδιαμφισβήτητα πολύτιμη. Αυτή τη στιγμή μέχρι και ο Μάνταλος μοιάζει να είναι υπερπαίκτης μπροστά στον Σέρχιο. Τον σέβομαι τον υπεραγαπώ για όσα έχει δώσει στην ΑΕΚ αλλά νομίζω πλέον ότι είναι no brainer η μη ανανέωση το καλοκαίρι...

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antiviosis21 said:

Σάββατο ολόκληρο γήπεδο σηκώθηκε να φωνάξει το όνομα σου και δεν σήκωσες ούτε ένα χέρι.
 

Αυτό μου φάνηκε κι εμένα απαράδεκτο. Περίμενα να σηκωθεί να πει μια-δυο κουβέντες, ακόμη κι αν είναι να φύγει το καλοκαίρι.

Δυστυχώς, η μόνη λογική διαδρομή ήταν χειρουργείο τον χειμώνα, ανανέωση συμβολαίου, καλοκαιρινή προετοιμασία. Τώρα πια δεν έχει νόημα να ανανεώσει, να κάνει επέμβαση και να επανεμφανιστεί τον χειμώνα (και αν).

Κρίμα, για όλα αυτά που σημαίνει ο συγκεκριμένος παίχτης για την ομάδα. Επίσης, κρίμα γιατί δύσκολα βρίσκεις παίχτη με τα χαρακτηριστικά του (περσινού) Τσίνο. 

Link to comment
Share on other sites

Ο μη χαιρετισμός πάντως παίζει να είναι και ενοχές του ίδιου για την οικτρή του αγωνιστική κατάσταση. Σα να αναγνωρίζει ότι δεν του αξίζει φέτος.

Επίσης, παίζει σοβαρά κάπου να κάηκε το μυαλό του με την υπερέκθεση του στην ιστορία του Άλκη και μετά με την εμπορευματοποίηση του ονόματός του. Η παραμονή του μόνο κακό θα κάνει.

ΥΓ: Δυστυχώς μάλλον είναι γεγονός ότι μια ομάδα θα πρέπει να επιλέξει αν θέλει να έχει στις τάξεις της πρέσβεις καλής θέλησης ή μαχητές που τρώνε λαρύγγια. Επειδή στην ΑΕΚ έχουμε καεί με τους πρώτους, καλό είναι όποιος χάνει το δρόμο του να απομακρύνεται

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και που ξέρετε ότι είναι αδιαφορία και όχι απογοήτευση??? Εγώ λέω να περιμένουμε μέχρι τον Ιούνιο γιατί δεν μιλάμε για οποιοδήποτε παίκτη αλλά για αρχηγό + σημαία της ομάδας με συμμετοχή σε 6 σεζόν, 2 πρωταθλήματα κλπ κλπ.

Αμα είναι να φύγει θα φύγει, αλλά δεν έχουμε κουβέντα να πουμε για έναν αθλητή που έδινε πάντα το 100%

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Aggelos Komvolidis said:

Αυτό μου φάνηκε κι εμένα απαράδεκτο. Περίμενα να σηκωθεί να πει μια-δυο κουβέντες, ακόμη κι αν είναι να φύγει το καλοκαίρι.

Δυστυχώς, η μόνη λογική διαδρομή ήταν χειρουργείο τον χειμώνα, ανανέωση συμβολαίου, καλοκαιρινή προετοιμασία. Τώρα πια δεν έχει νόημα να ανανεώσει, να κάνει επέμβαση και να επανεμφανιστεί τον χειμώνα (και αν).

Κρίμα, για όλα αυτά που σημαίνει ο συγκεκριμένος παίχτης για την ομάδα. Επίσης, κρίμα γιατί δύσκολα βρίσκεις παίχτη με τα χαρακτηριστικά του (περσινού) Τσίνο. 

Αυτή είναι απόδειξη ότι δεν υπάρχει κανένα δέσιμο ( ούτε τόσο δα) με κανέναν επαγγελματία παίκτη με την ομάδα ή τον κόσμο.

Μια χαρά βρίσκεις αντικαταστάτη. Αρκεί να έχεις σκάουτ και διαθέσιμα ποσά για επένδυση.

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δε με νοιαζει καθολου η "συμπεριφορα" ενος παιχτη οταν στο γηπεδο ειναι αποδοτικος.

Ο Αραουχο φετος και μετα τη Ντιναμο δεν εχει ουτε ενα "οκ" ματς, και αυτος ειναι ο λογος που πρεπει το καλοκαιρι να φυγει. Ειδικα απο τη στιγμη που θα χρειαστει και χειρουργειο το καλοκαιρι και να μεινει εξω 5 μηνες. Και ειδικα και απο τη στιγμη που και αυτος θελει να επιστρεψει ή να το πω αλλιως, το μυαλο του δεν ειναι 100% εδω.

Αν προσθεσουμε και οτι ο Τσουμπερ ειναι στα 33 πλεον και δε δειχνει ουτε αυτος καλα, η ομαδα θελει παιχταρα στη θεση αυτη για βασικο και με αναπληρωματικο τον Ελβετο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antiviosis21 said:

Αυτή είναι απόδειξη ότι δεν υπάρχει κανένα δέσιμο ( ούτε τόσο δα) με κανέναν επαγγελματία παίκτη με την ομάδα ή τον κόσμο.

Μια χαρά βρίσκεις αντικαταστάτη. Αρκεί να έχεις σκάουτ και διαθέσιμα ποσά για επένδυση.

 

Για μένα, είναι η απόδειξη ότι όταν η ομάδα πάει καλά, ο κόσμος δεν νιώθει την ανάγκη να ταυτιστεί τόσο με έναν παίχτη. Τώρα είμαστε σε φάση ταύτισης με προπονητή.

Για αντικαταστάτη, προσωπικά είμαι επιφυλακτικός, θα προτιμούσα να μην ψάξουμε παίχτη με κοινά χαρακτηριστικά αλλά κάτι διαφορετικό για του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Aggelos Komvolidis said:

Για αντικαταστάτη, προσωπικά είμαι επιφυλακτικός, θα προτιμούσα να μην ψάξουμε παίχτη με κοινά χαρακτηριστικά αλλά κάτι διαφορετικό για του χρόνου.

Η αλήθεια είναι ότι ο αραούχο πέρυσι έδωσε πολλά κυρίως με το pressing που ασκούσε σε όλο το γήπεδο. Εγώ θα πω ότι κάλυπτε πολλές αδυναμίες της ομάδας.

Η δουλειά του περιφερειακού επιθετικού δεν είναι να τρέχει σε όλο το γήπεδο για να καλύπτει τον ρότα τον χατζισαφί και τις κακές πάσες του σιμάνσκι. Η δουλειά του είναι να κρατάει μπάλα, να βάζει πλάτη, να την σπάει και να σουτάρει.  

Ότι ακριβώς έκανε και ο τσούμπερ δηλαδή πέρυσι στα play off. 

Link to comment
Share on other sites

Η παρουσίαση του Τσούμπερ στην γιορτή του Σαββάτου ως αρχηγό της ΑΕΚ, δείχνει πως θα αποχωρήσει ο Σέρχιο το καλοκαίρι. 
 

Θα είναι πραγματικά κρίμα να δεν αποθεωθεί όσο του αξίζει στα τελευταία παιχνίδια. Παίκτης ορόσημο της σύγχρονης  ιστορίας της ομάδας. Ήταν πάντα εκεί και κάθε παιχνίδι δίνει το 100%.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

το γκολ του πρωταθληματος θα βαλει σε καμια τουμπα ή καραισκακι

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Έχει ακόμα ένα μεγάλο γκολ ο τσινο .

Θα το κάνει και θα φύγει πρωταθλητής και χωρίς πατερίτσες αυτή την φορά .

Η αντικατάσταση του περσινού Αραούχο θα είναι τεράστιο θέμα αλλά ευχόμαστε ότι η ομάδα θα δουλέψει σωστά .

Η ξενερα είναι λογική , είναι σκιά του εαυτού του αθλητικά πλέον και το ξέρει .

Ένα ακόμη παστέλι στην Τούμπα , θα πάρουμε την φανέλα και θα την κρεμάσουμε για πάντα στον τοίχο του σπιτιού μας και πάμε παρακάτω.

Δεν νομίζω να υπάρξει ένας αεκτζης που θα ξεχάσει ποτέ το γκολ με την Ντιναμό .

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα θα κινηθεί σίγουρα για παίκτη αντί-αραουχο και με ίδια χαρακτηριστικά αλλά σε καλύτερο βερσιόν. Αυτό καταλαβαίνουμε από τον Γενάρη που είχαμε πάει να πάρουμε τον παιχταρα Τσιμι Άβιλα. Δυστυχώς έκλεισε Μπέτις για 4Μ.

Link to comment
Share on other sites

Το να κατηγορουμε τον Αραουχο για αδιαφορια εγω το βρισκω περα για περα αδικο.

Μιλαμε για παικτη που το καλοκαιρι γυρισε νωριτερα απο τον τραυματισμο του για να βοηθησει στα ευρωπαικα και το καταφερε αφου αυτος μας εσωσε απο τον αποκλεισμο απο τη Ζαγκρεμπ.

Μιλαμε για παικτη που επειδη γυρισε νωριτερα απ οτι προβλεποταν επαθε υποτροπη 

Μιλαμε για παικτη που δεν εκανε εγχειριση μετα για να μην χασει ολη τη σεζον

Μιλαμε για παικτη που οταν ειδε οτι δεν μπορει να βρει ρυθμο με τιποτα ζητησε ο ιδιος να παιξει με την β ομαδα.

 

Και αυτον τον παικτη θα τον βγαλουμε αδιαφορο; Δεν αναφερομαι καθολου στο αγωνιστικο το οποιο ειναι τελειως διαφορετικη κουβεντα και ολοι συμφωνουμε οτι ο παικτης φετος ειναι ανυπαρκτος και ειναι κατανοητο καποιος να θεωρει οτι ο κυκλος του στην ΑΕΚ εκλεισε.

Αλλα να αμφισβητουμε το δεσιμο και την αφοσιωση του παικτη στην ΑΕΚ; Για μενα ειναι φουλ ισοπεδωτικο και αδικο κατι τετοιο 

  • Δικεφαλάκι 23
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Antiviosis21 said:

Σάββατο ολόκληρο γήπεδο σηκώθηκε να φωνάξει το όνομα σου και δεν σήκωσες ούτε ένα χέρι.

Χθες μπαίνεις αλλαγή τα ίδια πέρα από το ότι ήσουν άφαντος για ακόμα μία φορά.

Κρίμα που τελειώνει έτσι η ιστορία με τον σέρχιο

Φίλε έχεις πρόβλημα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mporat said:

Φίλε έχεις πρόβλημα 

Τρομερό επιχείρημα για αντιπαράθεση.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, mporat said:

Φίλε έχεις πρόβλημα 

Κανένα πρόβλημα δεν έχει.. είναι μικρός και δεν έχει ζήσει όλα αυτά που ταλαιπώρησαν εμάς τα προηγούμενα 25 χρόνια.

Νομίζει ότι τα πράγματα θα γίνονται συνέχεια καλύτερα και δεν εκτιμά αυτό που έχει θεωρωντας ότι θα κάνει συνέχεια το επόμενο βήμα προς τα πάνω!

Ελπίζω να μην έχει τα ίδια βιώματα με εμάς και να κρατήσει αυτή η περίοδος πολύ παραπάνω, αλλά κάποια στιγμή θα ζήσει και την πτώση

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να μπαίνω στην κουβέντα για το αν θα έπρεπε ο Αραούχο να μείνει ή να φύγει, θα προσθέσω απλά ένα πράγμα στην κουβέντα:

Ο Αραούχο έχει επιστρέψει εξαιρετικά επηρεασμένος μετά από τραυματισμό του και μακρόχρονη αποθεραπεία. Ξεκάθαρα, δεν είναι ο παίχτης που ξέραμε, και προσωπικά είμαι ο πλέον άσχετος να πει αν μπορεί να επανέλθει και πόσο.

Ο Αραούχο τραυματίστηκε πέρσι σε αγώνα της ΑΕΚ, στον οποίο έπαιξε (για τα λίγα λεπτά που πρόλαβε) "στο κόκκινο" όπως σε όλα τα παιχνίδια της σεζόν. Έβαλε ξανά και ξανά τα πόδια του στη φωτιά, σε τέτοιο βαθμό που φαινόταν ότι είτε θα ερχόταν η κακή στιγμή και θα έκοβε την καριέρα κάποιου αντιπάλου, ή το πιο πιθανό ότι θα έκοβε τη δική του. Δεν θυμάμαι να έχω παρακολουθήσει άλλον παίχτη που να έβαζε τα πόδια του στη φωτιά με τέτοιο συνεπή και επαναλαμβανόμενο τρόπο. Υπάρχει συγκεκριμένος λόγος για τον οποίο οι ποδοσφαιριστές δεν παίζουν συνήθως μπάλα όπως έπαιζε ο Σέρχιο πέρσι. Ο Αραούχο ήταν βασικός πρωταγωνιστής για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και για αυτόν το λόγο.

Αυτό που πληρώνει ο Αραούχο σήμερα δεν είναι ότι κάποιος του έκανε μάγια ή ότι ξέχασε να παίζει μπάλα, ή ότι απότομα αδιαφόρησε για την ομάδα με την οποία συνδέθηκε επί χρόνια και κατέκτησε δύο πρωταθλήματα, ή ότι τσακώθηκε ξαφνικά με τον κόσμο επειδή ξέρω γω αναρτήσανε κάποιο πανό για τα Φολκλαντς. Αυτό που πληρώνει ο Αραούχο σήμερα είναι ότι έβαλε για την ΑΕΚ και τον Αλμείδα τα πόδια του στη φωτιά 99 φορές, και την εκατοστή κάηκε.

Οποιαδήποτε συζήτηση γίνεται για τον Αραούχο θα πρέπει να λαμβάνει τα παραπάνω υπόψη. Ξαναλέω, δεν τα γράφω αυτά για να πω αν πρέπει να μείνει ή να φύγει. Αλλά ό,τι και να γίνει, να γίνει με σεβασμό.

  • Δικεφαλάκι 10
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Evolve said:

 αναρτήσανε κάποιο πανό για τα Φολκλαντς.

Μην βάζεις ιδέες.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×