Jump to content

Α.Ε.Κ. - απόγονοι του 6ου αμερικανικού στόλου (5η αγ): 24/9, 20:30, NS1


SpiRos
 Share

Mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη   

47 members have voted

  1. 1. Μ.V.P.

    • Aνέστης
      0
    • Γκάλο
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Βράνιες
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γιόχανσον
      1
    • Κλωναρίδης
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      39
    • Μάνταλος
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Λιβάγια
      7
    • Αϊντάρεβιτς
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      15
    • Μέτριο
      14
    • Κακό
      2
    • Φυσιολογικό
      16
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Ανέστης
      3
    • Γκάλο
      9
    • Μπακάκης
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Βράνιες
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Κλωναρίδης
      33
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Αραούχο
      1
    • Γαλανόπουλος
      1
    • Λιβάγια
      0
    • Αϊντάρεβιτς
      0


Recommended Posts

Υπερβολικος

einai n pio kavliarikia an oxi n kaluteri

 

 

epestrepse ao ta xwrafia , xtizei gipedo , gamise vegous pire diplo ki ekane anatropi stis poustres pou paizei na eixame na kanoume apo ti xounta

 

 

den paizei compla me roufous vatraxia klp kai genika egw zw 90's 

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Αλλη καυλωτικη ανατροπη που θυμαμαι ηταν αυτη με την Σπαρτακ απο 0-1 σε 2-1 που εβαλε τα κλαματα ο Τσωχος(νομιζω) απο την ατμοσφαιρα και το παθος του κοσμου. Παντως το σημερινο το ξεπερασε και αυτο, παροτι ο γαυρος ηταν νεκρός.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτα καλο ειναι να γινονται 

 

Μετά την ήττα από την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ οπαδοί του Ολυμπιακού ξεκίνησαν για του Ρέντη περιμένοντας την αποστολή της ομάδας.

Η ήττα από την ΑΕΚ δρομολογεί εξελίξεις στον Ολυμπιακό και μετά τον Μπεσνίκ Χάσι ο οποίος πρέπει να θεωρείται ήδη παρελθόν, σε δεινή θέση βρίσκεται και ο Στέφανος Καπίνο...

 

Τοσα χρονια μας "βυθιζατε" στην εσωστρεφεια ηρθε η ωρα να το πληρωσετε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτα καλο ειναι να γινονται 

 

Μετά την ήττα από την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ οπαδοί του Ολυμπιακού ξεκίνησαν για του Ρέντη περιμένοντας την αποστολή της ομάδας.

Η ήττα από την ΑΕΚ δρομολογεί εξελίξεις στον Ολυμπιακό και μετά τον Μπεσνίκ Χάσι ο οποίος πρέπει να θεωρείται ήδη παρελθόν, σε δεινή θέση βρίσκεται και ο Στέφανος Καπίνο...

 

Τοσα χρονια μας "βυθιζατε" στην εσωστρεφεια ηρθε η ωρα να το πληρωσετε

 

Μην ξεχάσουν να περάσουν από το ζαχαροπλαστείο.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα κανονικες ΑΕΚ ειχες την διετια Ψωμιαδη (2001/03) και το 2007/08.

Την τριετια 2004/07 ησουν αξιοπρεπης αλλα αλλοτε με κλεφτοπολεμο κι αλλοτε με αναλαμπες.

 

Φετος ειναι νωρις ακομα αλλα σαν εναρξη σεζον εισαι λουκουμι ικανο να συγκριθει με ολες τις παραπανω και να τις ξεπερασει ακομα, τουλαχιστον τις περισσοτερες. Αλλα ειναι νωρις.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαλάκες δικοί μας που βγαίνετε στα ραδιόφωνα, αφήστε τους γαύρους να εκφραστούν, μην μπλοκάρετε τις γραμμές. Θέλω κλάμα, θυμό και οδυρμό.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Όλοι βοηθήσαμε να αλλάξει η εικόνα. Ήταν πολύ δύσκολο ίσως κάποιοι πίστευαν και αδύνατο, αλλά όταν μπορείς να επιστρέψεις απέναντι στον Ολυμπιακό είναι φανταστικό. Όταν δημιουργούσαμε πολλές ευκαιρίες και δεχθήκαμε το γκολ, το ηθικό μας έπεσε. Στο δεύτερο δεχθήκαμε αμέσως γκολ. Δείξαμε πως έχουμε χαρακτήρα και μπορούμε να ανταποκριθούμε. Είμαστε πολύ χαρούμενοι.

 

Στο πρώτο γκολ που σκοράραμε αρχίσαμε να το πιστεύουμε, νιώσαμε πως ο αντίπαλος φοβόταν μετά από αυτό το γκολ. Το πιστέαμε και κάναμε ότι μπορούσαμε, μας βοήθησε πάρα πολύ ο κόσμος, δεν σταμάτησε να μας πιστεύει.

 

Είμαι πολύ χαρούμενος γιατί παρότι δεν έχω σκοράρει ακόμα, νιώθω πως βοηθάω την ομάδα όπως σήμερα με τον Σέρχιο.

 

Αυτή η ασίστ για όλο τον κόσμο είναι σαν να κερδίζεις έναν τίτλο, αξίζει πάνω από τρία γκολ!".

 

 

εισαι τεραστιος ΜΑΡΚΟ μου

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη μετά την ομάδα του 2007-08 καο τα εκατομμύρια του Νοτιά. Τα λέω καλύτερα;

Τι να σου πω τωρα... Δε φταις εσυ.

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν ηταν καλος αλλα οπως και να εχει ειναι παντα χρησιμος. Το πρωτο γκολ αυτος το φτιαξε

 

 

mazeue san tis melises tous amuntikous tou pousti , mono kai mono gi auto einai aparaititos mexri na mpei sto clima 

 

 

sto prwto peftoun oloi pano tou kai ksexnane lazaro

εννοειται πως ειναι απαραιτητος, απλα παραλιγο να στερηθουμε την πιο καυλωτικη νικη απο τις τοσες χαμενες ευκαιριες

Link to comment
Share on other sites

Στο βραβειο Σοιλεδης θα επρεπε να υπαρχει και η επιλογη "κανενας"

Σημερα πχ ακομα και στον χειροτερο μας δεν θελω να του δωσω τετοιον "τιτλο", ενω οταν επελεξα μονο καλυτερο τον Λαζαρο και καλό κοουτσάρισμα του Μανόλο μου εβγαλε οτι δεν μπορουσα να το ποστάρω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαλάκες δικοί μας που βγαίνετε στα ραδιόφωνα, αφήστε τους γαύρους να εκφραστούν, μην μπλοκάρετε τις γραμμές. Θέλω κλάμα, θυμό και οδυρμό.

s'agapaw

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολλα χρονια απεναντι στον γαυρο μετραμε 3 συνεχομενες νικες εντος σε κανονικες σεζον. Αυτο ειχε ξανασυμβει στα 1996-1999

Το συζήταγα με γάβρο το πρωί αυτό,μιας και μου έλεγε με αφορμή ενός αρθρου του νικολακό περι στατιστικών ότι όποιος σκοράρει πρώτος θα κερδίσει(βάσει προϊστορίας).

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για πρώτη φορά μετά από πολλά χρόνια που πίστεψα ότι γυρνάει από 0-2 πίσω (και ειδικά από αυτούς).

Για πρώτη φορά μετά από πολλά χρόνια που έκλεισε η φωνή.

Είναι σίγουρα μια ΑΛΛΗ ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω φωνη γαμω τη πουτανα μου... εκλεισε...

 

Πιο ψυχραιμα παντως, ηταν ενα ματς με μια κατωτερη ομαδα,

που προηγηθηκε κοντρα στη ροη, σου στραβωσε το παιχνιδι,

αλλα οταν το αποφασισες, κατηφορισε το γηπεδο και επηλθε το μοιραιο.

Ακουσα στο ραδιο γυρνωντας οτι εχει ξαναγινει με τη παναχαικη.

Ε, συμβαινουν αυτα με τις μικρες ομαδες.

 

Αρνητικο η μη εμετικη υπερ μας διαιτησια, αλλα τουλαχιστον αυτη η ανατροπη ηταν το αμεσως επομενο πιο καυλωτικο σεναριο.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

η διαιτησια ηταν ΟΙΚΤΡΗ, ιδιως στο χαρισμα της κοκκινης στον ΚΑΡΑΤΕΚΑ που πηγε να σπασει το ποδι του σπυριαρη.

 

Σημερα ο Λαζαρος ηταν επιπεδου Πρεμιερσιπ, τα ειχα πει για τον παικτη βεβαια.. Χωρις Λαζαρο κ Μανολο, δεν νικουσε αυτη η ΑΕΚ σημερα ακομα και αυτον τον ανυπαρκτο γαυρο, που εχει στα χαφ τον.... ΠΑΝΑΩΤΗ ΤΑΧΤΣΙΔΗ...

 

Α, ναι, τι ΜΟΥΝΟΠΑΝΟ αυτος ο ταχτσιδης....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

η διαιτησια ηταν ΟΙΚΤΡΗ, ιδιως στο χαρισμα της κοκκινης στον ΚΑΡΑΤΕΚΑ που πηγε να σπασει το ποδι του σπυριαρη.

 

 

 

Λέω κι εγώ μόνο εγώ το είδα, το έγραψα εκείνη την ώρα. Μιλάμε για κλασσική απευθείας κόκκινη χωρίς πολλά πολλά στον Καρσελά και δεν έγινε τίποτα, και δεν το αναφέρει και κανείς.

Edited by SpiRos
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να θυμηθώ στα 30+ χρόνια που πηγαίνω γήπεδο κάποιο άλλο ματς που να με έκανε να φύγω τόσο χαρούμενος.... τόσο καυλωμένος...

 

Λάζαρε Χριστοδουλόπουλε σου είμαι ευγνώμων για αυτό που μας χάρισες σήμερα...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να θυμηθώ στα 30+ χρόνια που πηγαίνω γήπεδο κάποιο άλλο ματς που να με έκανε να φύγω τόσο χαρούμενος.... τόσο καυλωμένος...

 

Λάζαρε Χριστοδουλόπουλε σου είμαι ευγνώμων για αυτό που μας χάρισες σήμερα...

Εγω θυμαμαι μόνο το 0-1 με Τακη το 1989, να με εκανε περισσοτερο απο το σημερινό.Και το 2-1 με Σπαρτακ το συγκρινω.

Link to comment
Share on other sites

Εγινε η διακοπη γλυτωσε ο Ρομαο την καρτα αλλα τον εβγαλε ο χασι γιατι το εβλεπε οτι ερχεται. Κι εβαλε τον μπουνταλα Panayiotis CB ευτυχως . 

κατα τα αλλα η διατησια μας ευνοησε με βαση τους γαβρους γιατι σφυριζε τα φαουλ που εκαναν.

Αφου δεν βγηκε ο μπουκωμενος κυρ Σαββας για δηλωσεις τοτε ντε φακτο ηταν μια καλη διαιτησια γιαυτους

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×