Jump to content

Α.Ε.Κ. - απόγονοι του 6ου αμερικανικού στόλου (5η αγ): 24/9, 20:30, NS1


SpiRos
 Share

Mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη   

47 members have voted

  1. 1. Μ.V.P.

    • Aνέστης
      0
    • Γκάλο
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Βράνιες
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γιόχανσον
      1
    • Κλωναρίδης
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      39
    • Μάνταλος
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Λιβάγια
      7
    • Αϊντάρεβιτς
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      15
    • Μέτριο
      14
    • Κακό
      2
    • Φυσιολογικό
      16
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Ανέστης
      3
    • Γκάλο
      9
    • Μπακάκης
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Βράνιες
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Κλωναρίδης
      33
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Αραούχο
      1
    • Γαλανόπουλος
      1
    • Λιβάγια
      0
    • Αϊντάρεβιτς
      0


Recommended Posts

Κοιτάξτε στο βίντεο που ανέβασε ο Αβράμης, ανάπτυξη παιχνιδιού που κάνουνε στο 89' και πίεση σε κάθε φάση. 

Ούτε ηρωικές γιόμες, ούτε σέντρες απελπισίας και στην αρχή της φάσης ο "κακός" Αραούχο βλέπει την κίνηση του Μάνταλου αριστερά και πάει να την περάσει που θα τον έβγαζε μόνο του. 

Και έχεις την Αμπαλοσύνη Ε.Π.Ε. να σου λέει ότι ο Χιμένεθ διόρθωσε το λάθος του και το ψιλοέσωσε και ότι η ΑΕΚ κέρδισε χάρη στις μαλακίες του Χάσι. 

Γαμώ το κέρατο μου δηλαδή γαμώ, πόση αμπαλοσύνη μπορεί να αντέξει κάποιος. 

Από τη στιγμή που κλέβει τη μπάλα ο Γκάλο τους αλλάζουν 5 φορές τη μπάλα σαν να είναι κώνοι οι άλλοι και την σπρώχνει απλά ο Μάνταλος μέσα. 

Στο 89' ξαναλέω.

Προφανώς μόνοι τους τα έμαθαν, χωρίς προπονητή. 

Edited by MITSAKLAS
  • Δικεφαλάκι 11
Link to comment
Share on other sites

Αμα δε βλεπεις το ματς στο γηπεδο δε καταλαβαινεις πως παιζεται το τοπι

Link to comment
Share on other sites

οταν λεμε οτι προχθες η ΑΕΚ επαιξε μπαλα εννοουμε επιαξε μπαλα - οχι μαλακιες εβαλε την μπαλα κατω και την κυκλοφορησε εψαξε καθετα εψαξε φτερα βγηκαν οβερλαπ, δεν εγιναν τυχαια ολα αυτα

 

με την Λαμια τα ιδια ουτε μιση γιομα η μπαλα κατω και με υπομονη να ψαξεις την σωστη πασα

 

η ΑΕΚ ειναι δουλεμενη μπορει να μην κερδισεις ολα τα ματς αλλα εχει πλανο και ξερει τι θελει στο γηπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα αμπαλίασης μόνο. Η πουτάνα η Ωρα λες και χαλασε το Χ στα πληκρολογια τους, μια φορα "Χιμένεθ" δεν έχουν γράψει. ο Καριόλαρος ο Μιαούλης όλο λαθη βρίσκει στον Χιμένεθ. Ε αντε μου στο διάολο δηλαδή με τους μαλακισμένους ρουφιάνους, εχει βγάλει την Ψωλή του ο Μανόλαρος και τους γαμεί όλους φέτος, τι παθανε, ζηλεύουνε και κρατάνε μουτρα?

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε Μητσακλα, αυτο ηθελα να γραψω το πρωι αλλα δεν προλαβαινα :)

Το βιντεο ειναι πολυ ενδεικτικο, καλυτερο απο τηλεοπτικη καλυψη. Επισης σ αυτο το βιντεο βλεπουμε στοιχεια της χρησιμοτητας του Αραουχο που μπορει να μην ειναι σε φορμα ακομη αλλα προσφερει πολλα.

Και του αγαπημενου Γκαλο βεβαια, που κανει τη μπαλα κομπολόι, χα! Μουνακια, Ομαρ που θελετε.-)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα αμπαλίασης μόνο. Η πουτάνα η Ωρα λες και χαλασε το Χ στα πληκρολογια τους, μια φορα "Χιμένεθ" δεν έχουν γράψει. ο Καριόλαρος ο Μιαούλης όλο λαθη βρίσκει στον Χιμένεθ. Ε αντε μου στο διάολο δηλαδή με τους μαλακισμένους ρουφιάνους, εχει βγάλει την Ψωλή του ο Μανόλαρος και τους γαμεί όλους φέτος, τι παθανε, ζηλεύουνε και κρατάνε μουτρα?

Μόνο στην Ελλάδα το ποδόσφαιρο είναι τα 90 λεπτά ενός αγώνα. 

Η υπόλοιπη εβδομάδα, η προετοιμασία, η διαχείριση του ρόστερ δεν υπάρχει. 

Ο Γαλανόπουλος στη φάση του 3-2 τους έχει λιώσει στο πρέσινγκ. 

Κατά τ' άλλα φταίει που ξεκίνησε τον Κλωναρίδη και του το έδωσε το ματς ο Χάσι. 

Το ρωτήσανε μετά τη Μπριζ ότι έρχεται παιχνίδι με τα Γιάννενα και πως θα πάει μετά από τόση υπερπροσπάθεια και τους λέει θα δω πως θα πάει η αποκατάσταση και θα αποφασίσω. Τους έκαψε τον εγκέφαλο και δεν του το συγχωρούν. 

Link to comment
Share on other sites

Αμα δε βλεπεις το ματς στο γηπεδο δε καταλαβαινεις πως παιζεται το τοπι

 

Χμ όχι στο ΟΑΚΑ πάντως. Εκτός κι αν στις κεντρικές θύρες είναι αλλιώς, πάντως έχω δει αγώνες από την 1, τη 2, την 3, την 4, τη 17, τη 19, την 33 και την 34. Ποτέ δεν κατάλαβα τίποτα. Χθες έκατσα και το είδα σε επανάληψη και εκεί κατάλαβα ότι η ΑΕΚ έκανε πολύ καλό παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τα παιδιά που ήταν στο γήπεδο. 

Γενικά υπήρχε υπομονή από τον κόσμο όταν στράβωσε το ματς; 

Link to comment
Share on other sites

εκει που ειμανε εγω ναι υπηρχε μια απογοητευση αλλα υπηρχε και μια περιεργη αισθηση, βεβαια μετα το 1-2 υπηρχε σιγουρια οτι τουλαχιστον θα ισοφαρισεις 

 

παντως γιουχα και γκρινια δεν υπηρχε

Link to comment
Share on other sites

εκει που ειμανε εγω ναι υπηρχε μια απογοητευση αλλα υπηρχε και μια περιεργη αισθηση, βεβαια μετα το 1-2 υπηρχε σιγουρια οτι τουλαχιστον θα ισοφαρισεις 

 

παντως γιουχα και γκρινια δεν υπηρχε

Εντάξει απογοήτευση είναι λογικό να υπάρξει, αλλά το ότι δεν ακούστηκε γιούχα και γκρίνια είναι πολύ σημαντικό. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπηρχε καθολου γιουχα και σχεδον καθολου μουρμουρα, απλα μια παγωμαρα σε σχεση με το πρωτο τεταρτο.

Οι κεντρικες θυρες του πανω διαζωματος δεν ειναι ασχημες για να δεις ποδοσφαιρο.

Link to comment
Share on other sites

Οι κεντρικες θυρες του πανω διαζωματος ειναι οι καλυτερες για να δεις μπαλλα στο οακα..

Πιο καλες και απο τις κατω..Γενικα το πανω διαζωμα ειναι πιο καλο απο το κατω..

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Χμ όχι στο ΟΑΚΑ πάντως. Εκτός κι αν στις κεντρικές θύρες είναι αλλιώς, πάντως έχω δει αγώνες από την 1, τη 2, την 3, την 4, τη 17, τη 19, την 33 και την 34. Ποτέ δεν κατάλαβα τίποτα. Χθες έκατσα και το είδα σε επανάληψη και εκεί κατάλαβα ότι η ΑΕΚ έκανε πολύ καλό παιχνίδι.

Στο κεντρο του γηπεδου να σε ειχαμε κ παλι δεν θα εβλεπες ρε μλκ. Ειπαμε ενα ανατολη ενα δυση κ να φορας γυαλι ηλιου για να μην φαινεται.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γιούχα δεν υπήρχε πουθενά. Και στη 2 που κάτσαμε εμείς μόνο εγώ έριχνα Παναγίες έναντι δικαίων και αδίκων.

 

ΥΓ: Έχω σπάσει για τουαλέτα και στα τελευταία δευτερόλεπτα του ημιχρόνου την κάνω προς την έξοδο και βλέπω το τελευταίο σφύριγμα στο διάδρομο της 2. Καρφί τρέχω προς τα έξω και βλέπω ΠΟΛΥ κόσμο, γκόμενες αλλά και άντρες, να είναι αραγμένοι εκεί στο πεζούλι, δίπλα από τις σκάλες για τις τουαλέτες. Αλλά ήταν τουλάχιστον 100 άνθρωποι οι οποίοι καταφανώς δεν έβλεπαν ματς. Η Θ2 είχε σπάσει και έμπαιναν όλοι χωρίς έλεγχο, επομένως δεν είναι ότι δεν είχαν εισιτήριο, απλώς επέλεξαν να μη μπουν. Κι άντε εκεί σε κάθε ματς την αράζουν γκόμενες απ' έξω που καταφανώς έχουν έρθει για να πηδηχτούν, αλλά οι άλλοι οι μαλάκες τι τραβήχτηκαν γήπεδο; Με το γαύρο παίζεις, δε γίνεται να κάθεσαι απ' έξω. Ήθελα να τους ρωτήσω τι κάνουν εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Το φρικιαστικό είναι ότι τα τελευταία 20 χρόνια απλά σε έκοβε με φάουλ "επικίνδυνο παίξιμο" στο 0:21 και δεν πλησίαζες. Η καρδιά του πρωταθλητή, κάντε επενδύσεις και εσωστρέφεια.

 

Συνειδητοποιώ πως αδικούμε του Νικολαΐδηδες που δεν πήραν πρωτάθλημα κλπ. Και μίσος για κάθε πούστη γαύρο που μιλάει/απορεί για αντιολυμπιακους...

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Το φρικιαστικό είναι ότι τα τελευταία 20 χρόνια απλά σε έκοβε με φάουλ "επικίνδυνο παίξιμο" στο 0:21 και δεν πλησίαζες. Η καρδιά του πρωταθλητή, κάντε επενδύσεις και εσωστρέφεια.

 

Συνειδητοποιώ πως αδικούμε του Νικολαΐδηδες που δεν πήραν πρωτάθλημα κλπ. Και μίσος για κάθε πούστη γαύρο που μιλάει/απορεί για αντιολυμπιακους...

Ρε Πέτρο, θέλω σαν μουρλός να πάρουμε το πρωτάθλημα, αλλά και να μην το πάρουμε κούφια η ώρα θέλω να ξέρω ότι μπορώ να ζω στιγμές όπως η προχθεσινή και να μη φοβάμαι ότι στο επόμενο θα με περιμένει ο Τσαγκαράκης να με επαναφέρει στην "πραγματικότητα" . 

Ο Ντέμης φταίει γιατί δεν προσπάθησε καν να παλέψει το σύστημα. Ο Μελ είναι τι είναι, μπορείς να του καταμαρτυρήσεις όλες τις αμαρτίες της ανθρωπότητας, αλλά τα χέρια του στα σκατά τα έβαλε. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Ντέμης όχι απλά δεν πάλεψε, αντιθέτως με τη στάση του ξέπλυνε το σύστημα Κόκκαλη. Ότι δηλαδή δικαίωμά τους να μας σφάζουν εφόσον κι εμείς απέχουμε πολύ από το να γίνουμε Άγιοι. Μη ξεχνάμε και τα τρία πρωταθλήματα της ΑΕΚ τη δεκαετία του 90, που ήταν βρώμικα. Αυτά πρώτη φορά από ΑΕΚτζήδες ακούστηκαν την περίοδο Νικολαϊδη, ούτε οι γαύροι δεν είχαν τέτοια επιχειρήματα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Tέσπα, δεν έχει νόημα να τα σκαλίζουμε. 

Είμαστε καλά και να συνεχίσουμε έτσι. 

Edited by MITSAKLAS
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι, παιχτικά εγώ το πήγαινα μόνο. Ούτε ο Ροναλντο δεν έπαιρνε κούπα/λεφτά τσ.λ. τότε στην Ελλάδα γιατί απλά σε έκοβε στο 0:21.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

μια χαρά τα προσπάθησε ο Ντέμαρος, απλά ΔΕΝ μπορούσε, ΔΕΝ γινόταν απέναντι στην κοκκαλοπαράγκα και ήταν καταδικασμένος να αποτύχει.

δηλαδή εδώ δε μπορούσε ολόκληρος βαρδινογιάννης και τόσοι άλλοι απέναντι στη λαίλαπα κόκκαλη και είχαν συμβιβαστεί με τη δεύτερη θέση, και θα μπορούσε ο Ντέμης, χωρίς δικά του λεφτά?

και 4 τους έριξε στην κεφάλα (η μεγαλύτερη ήττα τους στην Ελλάδα τα τελευταία 30 χρόνια) και κλαμένους στον Γκαγκάτση για να πάρουν χάρτινο τους έστειλε (η μεγαλύτερη κηλίδα της ιστορίας τους και κάτι που δε θα ξεχαστεί ποτέ των ποτών).

το να μιλάει ο καθένας  (για να μην πω ο κάθε πουθενάς) για οτιδήποτε αντιολυμπιακό απέναντι στον ΓΑΥΡΟΦΑΓΟ Ντέμαρο (που τους γάμαγε μόνος του και με μισό πόδι μες στο γήπεδο) με ξεπερνάει, και είναι δείγμα  του γιατί έφτασε εκεί που έφτασε η ΑΕΚ...

Και φυσικά χαίρομαι γιατί ξέρω ότι αργά ή γρήγορα ο ΤΙΓΡΑΡΟΣ θα πάρει εκδίκηση ΚΑΙ για τον Ντέμη

Link to comment
Share on other sites

ο ντεμης, του οποιου δεν ειμαι "πολεμιος",

ειχε τον κλασσικο μανδυα της διαφορετικοτητας,

που σε εκανε να νιώθεις πολυ βαθια μεσα σου, σχεδον ανακουφισμενος μετά από καθε σφαγη,

γιατι θα μπορουσες να κυματιζεις την αλλη μερα το ηθικο πλεονεκτημα.

Και οσοι δεν ηταν ετσι, δεν ηταν ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τα παιδιά που ήταν στο γήπεδο. 

Γενικά υπήρχε υπομονή από τον κόσμο όταν στράβωσε το ματς; 

 

πιο πολυ παγωμαρα

γενικα εχω καταληξει οτι το καλυτερο μερος να βρισκεσαι ειναι το πεταλο, τραγουδι και παμε ΑΕΚ.

τελευταια παω στην 5, εννοειται προχθες ειχε ψιλομαχιμο κοσμο, παλιες καραβανες κλπ αλλα γκρινια ειχε. κανε αλλαγη απ το 30 , και διαφορες προπονητικες μαλακιες τη στιγμη που οκ λογικο να παγωσει η ομαδα στο 0-1 ντερμπυ ειναι, αλλα και παλι οσες φορες επαιρνε τη μπαλα την εβαζε κατω και προσπαθουσε. χαρηκα ιδιαιτερα που αυτοι οι 2-3 βλακες που γκρινιαζαν οτανεφαγαν την πικριλα του γονου την εκαναν. σου σπανε τ αρχιδια και σου χαλανε το τσι.

προσωπικα δεν ενιωθα οπως με τσσκα στο 0-2 , εχει καλους παιχτες η ομαδα . αα στο ημιχρονο πηραμε και 2 σακουλες μπυρες μεσα βοηθησε κι αυτο

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×