Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΙV (Μεταγραφές Γενάρης 2018)


George_D
 Share

Recommended Posts

Φετος μια χαρα ειμαστε, για να μην παρερμηνευονται πραγματα, αλλα πρεπει να γινουν διορθωσεις/βελτιωσεις. Εγω προφανως την λογικη με τους Αδαμιδηδες ειναι που δεν μπορω να ασπαστω.

 

Ο τελευταιος που ηταν υπερανω κριτικης μας πουλησε το 1996.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι.

Οποιος κανει κριτικη στον Μελισσανιδη θελει Αδαμιδη.

Οποιος κανει κριτικη στον Χιμενεθ θελει Τιμουρ

Οποιος κανει κριτικη στον Αραουχο θελει Κρισαντους

Οποιος κανει κριτικη στον Λοπες θελει Σοιλεδη

Οποιος κανει κριτικη στον Γκαλο θελει Αρκουδα

Οποιος κανει κριτικη στον Αινταρεβιτς θελει Φετση

και παει λεγοντας

Οποτε προτεινω να μην ξαναγινει κριτικη σε κανεναν.

Στην τελικη οποιος κανει κριτικη σε οποιαδηποτε ΑΕΚ (για να το γενικευσω) ας θυμηθει την χρονια της πεσαδας (2012/13).

Οχι κριτικη λοιπον, ολα καλα. Μια χαρα ειμαστε και πολυ μας ειναι.

ο διαχειριστης που παντελονιαζει είναι κριτική λοιπόν.... Στο χωριό μου στα Κρεσταινα Ηλιας το λένε και εμπάθεια....

Κριτική κανεις όταν κερδιζεις το γαύρο

Κριτική κανεις όταν πετάς την Μπριζ εξω..

Κριτική κανεις όταν περνάς απο τους ομίλους....

Όχι όταν σκάει η στραβη... Εκεί δείχνεις οτι περιμένεις στη γωνία... Δεν έχουμε κοιμηθεί όλη νύχτα απο τη στεναχώρια.... Ε δε γίνετε να διαβάζω αυτά τα πραγματα απο ανθρώπους που υποτιθετε υποστηρίζουμε την ίδια ομάδα... Άντε πείτε τον και λαθρεμπορα να το δεσουμε απο παντού.

Edited by GIANNHS
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειπε οτι παντελονιαζει ρε Γιαννη. Και τελος παντων αν το ειπε καποιος καν´του quote γιατι οπως το γραφεις φαινεται σαν να απευθυνεσαι σε οποιονδηποτε εγραψε οτιδηποτε για αυτον (οποτε υποθετει ο αλλος οτι δεν θες να τον κριτικαρουμε καθολου).

 

Και γενικα μην τσουβαλιαζουμε.

Αλλο κριτικαρω/ζηταω μεταγραφες (απο τα εσοδα μαλιστα)/ζηταω πιο δυνατη προστασια στο παρασκηνιο (απο καποιον που υποτιθεται οτι μπορει και που το υποσχεθηκε μαλιστα) κλπ

 

κι αλλο ζηταω να φυγει/τσιμπαει λεφτα απο τα ταμεια για παρτη του/ειναι λαθρεμπορος/εχω να προτεινω καποιον καλυτερο κλπ

 

Δεν ειναι το ιδιο η πρωτη περιπτωση με την δευτερη.

 

Υγ. Αν παλι εννοεις το «τσεπωσε» που εγραψα εγω, εννοουσα οτι τα εχει κρατησει στα ταμεια (τσεπωσε ως διαχειριστης των ταμειων), ποτέ δεν τον εχω κατηγορησει οτι τα κραταει για την παρτη του (δεν θεωρω οτι εχει τετοια αναγκη να εκανε κατι τετοιο). Και αυτο λαθος το θεωρω ομως κι εχω αναλυσει πολλες φορες το γιατι (δεν μας ειπε ποτέ οτι θα κραταει λεφτα απο την ΠΑΕ για να τσονταρει για το γηπεδο-ετσι δουλεια στην ομαδα δεν γινεται κατ´εμε τουλαχιστον).

Link to comment
Share on other sites

 

Υγ. Αν παλι εννοεις το «τσεπωσε» που εγραψα εγω, εννοουσα οτι τα εχει κρατησει στα ταμεια (τσεπωσε ως διαχειριστης των ταμειων), ποτέ δεν τον εχω κατηγορησει οτι τα κραταει για την παρτη του (δεν θεωρω οτι εχει τετοια αναγκη να εκανε κατι τετοιο). Και αυτο λαθος το θεωρω ομως κι εχω αναλυσει πολλες φορες το γιατι (δεν μας ειπε ποτέ οτι θα κραταει λεφτα απο την ΠΑΕ για να τσονταρει για το γηπεδο-ετσι δουλεια στην ομαδα δεν γινεται κατ´εμε τουλαχιστον).

 

Πάντως αν είναι για το γήπεδο ας κρατάει όσα θέλει αρκεί να γίνει.Γενικά να κρατάμε μια ισορροπία, και το γήπεδο να προχωράει και να μην μας μαυρίζει την ψυχή η ομάδα.Φέτος τα έχουμε πετύχει και τα δύο και με το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή ας δώσει 100 στον Μασούντ ναρθει κ να σταματήσουμε τα όνειρα για παίκτες του μυριου.

 

 

Εδώ δν έχουμε εξτρέμ κ έβαζε το αριστερό Μπακ εκεί να παίζει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θα χάσουμε πρωτάθλημα για δύο εκατομμύρια που δεν αυξήσαμε το μπάτζετ το καλοκαίρι και για ένα τον Γενάρη.

 

Με τρία μύρια μείον θα είχες από το καλοκαίρι δύο ακραίους που θα έκαναν την διαφορά και τώρα θα πήγαινες να αντικαταστήσεις τον Γιόχανσον με ένα σοβαρό εξάρι που θα είχε την δυνατότητα να πασάρει κάθετα προς τα μπροστά.

 

Όφελος? Θα είχες σίγουρα περισσότερους βαθμούς στο πρωτάθλημα γιατί θα είχες ανθρώπους που θα μπορούσαν να κάνουν την διαφορά.

 

Δηλαδή ποδοσφαιριστές που παίρνουν αποτέλεσμα μόνοι τους.

 

Ήταν ο Λάζαρος στην αρχή. Μετά ο Λιβάγια. Και τώρα κοιτάζουμε το δάκτυλο.

 

Παίχτες που θα μπορούν να σου πάρουν αποτέλεσμα μόνοι τους σε μια κακή βράδυα.

 

Θέλει χρήμα μίστερ. Δίνεις λίγα παίρνεις πολλά.

 

Τα έγραψα και το καλοκαίρι. Τα γράφω και τώρα.

 

Ευκαιρία είναι βλάκα. Νίκησαν και έχουν ξεσαλώσει γαύροι βορρά και νότου.

 

Έχεις την δυνατότητα να δεις καθαρά τα λάθη σου και να εμπιστευτείς τον προπονητή σου στις μεταγραφικές κινήσεις.

 

Και το γράφω εγώ που τον κράζω από εκείνο το αποτέλεσμα στο Καραϊσκάκης κάποτε.

 

Δώστου τα κλειδιά. Άστον να φτιάξει την ομάδα όπως την θέλει.

 

Φωνάζει ο άνθρωπος ότι δεν του κάνουν κάποιοι ποδοσφαιριστές. Φωνάζει ο άνθρωπος όταν παίζει με τον Λόπεζ αριστερό εξτρέμ.

 

Την καλημέρα μου!

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν θα χασουμε το πρωταθλημα για κανενα αγωνιστικο θεμα 

 

το πρωταθλημα θα το χασεις καθαρα εξωαγωνιστικα 

Link to comment
Share on other sites

Φέραμε τον άχρηστο τον Λυμπε να φέρει παιχτες γαμω το κερατο μου

Λιγκα λογκια σου για Λυμπε . Ξερει την ντουλια

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Η οριτζιναλ να βγαλει ανακοινωση α'λα θυρα 4,σαπιοδοντια παρε παικτες αλλιως..

Link to comment
Share on other sites

50-50 για Ερνανι, λεει ο Κετσετζογλου.

 

Ναι μεγαλε, δεν θα κοιμηθω τη νυχτα απο το αγχος.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μια συμφωνια να ενεργοποιηθει. Ολα τα αλλα ειναι πουτσες μπλε με ροζ κορδελες.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×