Jump to content

Α.Ε.Κ. και media


George_D
 Share

Recommended Posts

Σημερα,αυριο και μεθαυριο

το εφημεριδακι της 

original ..

 

31598685_10215543857859415_5967546445757

 

Οποιος δεν αγορασει

θα φαει αποκλεισμο

 απο τα του ΚΜ

 για μια εβδομαδα.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Θα μοιραστεί και στην ερωτική συμπρωτεύουσα; Εχει συνέντευξη Κοκο;

Link to comment
Share on other sites

το μετεφερα εδω για να μη "χαθει" στο τοπικ των μεταγραφων

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα τεύχη του Yellow Submarine Magazine σήμερα στο ΠΡΟ-ΠΟ του Σίμου στη Νέα Φιλαδέλφεια (Φωκών 5) Σήμερα λίγες ώρες πριν την έναρξη του ματς στη Ριζούπολη θα μπορείτε να βρείτε όλα τα τεύχη του Yellow Submarine Magazine στη γιορτινή Νέα Φιλαδέλφεια. Ειδικό σημείο διάθεσης θα βρίσκεται από τις 15:00 μέχρι τις 19:00 έξω από το ΠΡΟ-ΠΟ του Σίμου Βαλσαμάκη (Φωκών 5), στο οποίο θα διατίθενται τόσο τα παλιά όσο και το τελευταίο τεύχος του περιοδικού.

 

aek365

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλα τα λες καραπαπαρα. Ωραια κι εγω Livesport παιρνω. Δικη μας εφημεριδα :D

karapapas_ls.png?itok=ThHRb8he

Link to comment
Share on other sites

Kαλα τα λες καραπαπαρα. Ωραια κι εγω Livesport παιρνω. Δικη μας εφημεριδα :D

 

karapapas_ls.png?itok=ThHRb8he

 

Σας ποναει γαυρικα τσουτσεκια ε? Αιντε γαμιολιτσες, ακομα δεν εχετε δει τιποτα!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Δεν θα υποκύψουμε στην εγκληματική συμμορία του Τύπου!

Του Ιωάννη Φιλιππάκη • Εκδότη - Προέδρου Δ.Σ. ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Α.Ε.

ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ μέρες ο Όμιλός μας έγινε αποδέκτης μιας άνευ προηγουμένου επιθεσης ανηθικότητας από Μέσα που ελέγχονται άμεσα ή έμμεσα από τον υπόδικο εφοπλιστή κ. Β. Μαρινάκη. Αφορμή ήταν η αίτηση υπαγωγής μιας εκ των εταιρειών μας στην προβλεπόμενη από τον νόμο διαδικασία του εξωδικαστικού συμβιβασμού.

Η ΑΙΤΗΣΗ υπαγωγής κατατέθηκε για να ρυθμισθούν οφειλές προς το Δημόσιο και τα ασφαλιστικά ταμεία και έγινε με απολύτως τυπικό τρόπο, χωρίς καμία εξωθεσμική παρέμβαση. Οφειλές που δημιουργήθηκαν στην προσπάθεια επιβίωσης που καταβάλλουν οι εφημερίδες μας, αρνούμενες να υποκύψουν στις ποικίλες επιθέσεις που δέχθηκαν και δέχονται ώστε να αλλοιώσουν τον ανεξάρτητο δημοσιογραφικό χαρακτήρα τους.

ΔΕΝ ΥΠΟΚΥΨΑΜΕ ούτε στις «συστημικές» πιέσεις για να παύσουμε να επικρίνουμε τη λαίλαπα των μνημονίων και το διεφθαρμένο πολιτικό, επιχειρηματικό και τραπεζικό σύστημα που τη δημιούργησε και τη στήριξε. Δεν υποκύψαμε ούτε στις βρώμικες πιέσεις μιας εγκληματικής συμμορίας που έχει στηθεί και στον Τύπο, με αποκλειστικό στοχο τη φίμωση κάθε «αντιπολιτευόμενης» φωνής.

ΤΟΥΣ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΝΟΥΜΕ ότι το δημοσιογραφικό μας συγκρότημα, που ιδρύθηκε το 2010 εν μέσω της απόλυτης κρίσης στον Τύπο, που εκδίδει 4 ημερήσιες εφημερίδες, που απασχολεί πανω από 250 εργαζομένους, στέκεται και θα σταθεί όρθιο απέναντι σε κάθε χυδαία και ύπουλη προσπάθεια να το κάμψουν. Τους διαβεβαιώνουμε ότι με όλες μας τις δυναμεις δεν θα τους επιτρέψουμε να καταστρέψουν τον Τύπο και την ίδια την πατρίδα μας εντέλει, όπως έκαναν και με το ελληνικό ποδόσφαιρο.

ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΝΟΥΜΕ τον κ. Μαρινάκη και τα κάθε λογής υποκείμενα που τον συντροφεύουν ότι θα αντισταθούμε στις επιθέσεις τους, τις οποίες δεχόμεθα 4 χρόνια τώρα με δεκάδες συκοφαντικά δημοσιεύματα (!) και οι οποίες χρηματοδοτούνται από αγνώστου προελεύσεως κεφάλαια. Καλούμε δε τις αρμόδιες αρχές, επιτελους, να ελέγξουν αυτές τις πηγές χρηματοδότησης και να προφυλάξουν το θεσμικό πλαίσιο στα Μ.Μ.Ε. πριν να είναι πολύ αργά.

ΕΠΙΣΗΜΑΙΝΟΥΜΕ σε όσους σιωπούν και παρατηρούν ως άλλοι Πόντιοι Πιλάτοι ότι το φαινόμενο αυτό σύντομα θα χτυπήσει και τη δική τους πόρτα. Τέλος, διαβεβαιώνουμε τους καλούς «δημοσιογράφους» των εφημερίδων που σιτίζονται από αυτά τα αγνώστου προελεύσεως κεφάλαια ότι τελείωσε η ανοχή μας προς τους δήθεν ιστορικούς τίτλους για τους οποίους εργάζονται. Πολύ σύντομα ο ελληνικός λαός θα πληροφορηθεί με λεπτομέρειες την ιστορία τόσο των τίτλων αυτών όσο και όλων των εμπλεκομένων.

Live Sport

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

2f46e638edd7873781aca46daee7b713_606546.

 

Το ανεβάζω μόνο και μόνο γιατί είχε γίνει κουβέντα κάποτε ότι οι αεκτζήδες είναι ανύπαρκτοι στα social media.

Kαι δεν είναι η πρώτη φορά που τους έχουμε από κάτω μας.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Απλα ο ΑΕΚτζης ειναι εστετ.

Οταν το καταλαβουν εκει στην ΠΑΕ ολα θα γινουν καλυτερα και πιο... κερδοφορα.

Link to comment
Share on other sites

39313173_2169106126489390_67593362209641

 

Αναλυτική παρουσίαση.

Για κάποιο λόγο που δεν καταλαβαίνω είναι αρκετός καιρός που ο αεκτζής έχει κλασμένο το fb και έχει στραφεί μαζικά στο ίνστα.

Το προχθεσινό αποτέλεσμα με τους κέλτες συγκέντρωσε στο ινστα σχεδόν 20χιλ likes ενώ στο fb μόλις 7,5χιλ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Γενικως κερδιζει εδαφος το ινστα. Τοσο που οι προβλεψεις δινουν πολυ μικρα ποσοστα στο fb την επομενη 3ετια.

Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη τριετία το ινστα θα εξακολουθεί να ανήκει στο fb από το 2012 πάντως οπότε Μαρκ φέρε παιχταράδες παλαιοπουστα.

Link to comment
Share on other sites

Να πουμε εδω οτι τα social media μας ειναι λιγο πισω σχετικα θελουν δουλεια...

Το ινσταγκραμ ειναι πολυ δημοφιλης στους νεους ισως ξεπερναει το φβ στις μικροτερες ηλικιες.Καλο ειναι να χουμε εκει περισσοτερα like...

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να εχει σημασια το που ανηκει για το ποιο απο τα 2 θα εχει περισσοτερη απηχηση. Πλατφορμες που ανηκουν στον ιδιο. Και ? Γιατι αναλυουν και μετρανε επομενως ? Γινεται αρκετη κουβεντα για το fb στην επομενη 3ετια. Θελει Μελισσανιδη το fb να μοιρασει πιπες και να μπουκωσει η μια τσεπη την αλλη.

Link to comment
Share on other sites

Να πουμε εδω οτι τα social media μας ειναι λιγο πισω σχετικα θελουν δουλεια...

Το ινσταγκραμ ειναι πολυ δημοφιλης στους νεους ισως ξεπερναει το φβ στις μικροτερες ηλικιες.Καλο ειναι να χουμε εκει περισσοτερα like...

Για τα ελληνικά δεδομένα και το fb και το ίνστα της ΑΕΚ είναι αρκετά καλά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορουσαν δε ,

να μετρηθουν στη σουμα

και οι χρηστες τιντερ αναλογα με οπαδικες τους προτιμησεις

η διαφορα μας με τους αλλους θα ταν ακομη μεγαλυτερη,

τολμω να πω χαωδης

Τι ειναι το τιντερ ρε παιδια?
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικά νομίζω ότι όσο φεύγουν οι μεγάλοι από τα social και όσο μπαίνει νέο αίμα, τόσο πιο πολύ θα αλλάζουν τα ποσοστά υπέρ της εικόνας... Δεν θέλει πολλά πολλά η νέα γενιά... Μια εικόνα χίλιες λέξεις... Βαριέμαι να διαβάσει άλλες αναλύσεις... Άλλη εποχή...

 

Προσωπικά είμαι του fb το οποίο το έχω ως newsfeed τελείως από Ελλάδα και εξωτερικό...

 

Αποθηκεύω κάθε μέρα δύο τρεις συνδέσμους για να διαβάσω... Μαντέψτε... Δεν έχω διάθεση να διαβάσω τίποτα μετά... Και δεν με λες ότι δεν έχω διαβάσει γενικά... Δεν προλαβαίνω... Έχω κουραστεί κι εγώ... Δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kostas Ketsetzoglou
4 λεπτά ·
Απλά και αθόρυβα κλείνει σημερα ο κύκλος μου στο sdna. Δεν υπάρχει τίποτα το ηρωικό σε αυτο, παντα με εκνεύριζε που διάφοροι προσπαθούσαν να παρουσιάσουν κατι αναπόφευκτο που τους έτυχε ως σπουδαίο. Για μενα σπουδαίο ηταν μονο αυτο που πετύχαμε τόσο γρήγορα και με τόση προσπάθεια με το πορτοκαλί σάιτ. Δυστυχώς εδώ και μήνες ειχε αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση. Δεν χρειάζεται να εξηγήσω πολλα. Τα ξέρετε. Όπου μπαίνει η ΑΕΚ και κατι αλλο απο 7 χρόνων ειμαι με την ΑΕΚ. Και θα ειμαι για παντα. Όλα τα αλλα γίνονται. Λυπάμαι για το τελος που ηταν καθαρά προσωπική μου απόφαση που εγινε σεβαστή αφού ηταν αυτονόητη. Ευχαριστω τον Βασιλη και τον Αντώνη για όλα. Η συνεργασία ηταν άψογη σε όλα. Δεν δέχτηκα καμία παρέμβαση και εγραψα πράγματα που δεν γράφονταν πουθενά και απο ενα σημείο και μετα έμοιαζαν και τόσο παράταιρα στο πορτοκαλί πλαίσιο χωρις κανεις να με εμποδίσει. Φευγω με ήσυχη συνείδηση. Απο σημερα και όσο αντέξουμε ΣΦΗΝΑΚΙΑ μονο στο Aek365. Ευχαριστω όσους με ακολούθησαν εκει και με έκαναν και εκει μάγκα. Μονο εσεις είσαστε η περιουσία μου. Είσαστε αδέρφια μου και στα καλα και και στα άσχημα κι αν γραφω καμία φορα κατι που σας εκνευρίζει να ξέρετε οτι παντα ειναι ORIGINAL.
Θα κλείσω με την ατάκα ενός ασήμαντου γερουσιαστή απο το Τέξας που απο συγκυρίες ουσιαστικά κέρδισε τον... ψυχρό πόλεμο. Ταιριάζει στη περίσταση.
These things happened.They were glorious and they changed the world... and then we fucked up the end game." - Charlie Wilson

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Ναι κωστακη, για να καταλαβεις βεβαια πως απο την μια ηταν η ΑΕΚ κ απεναντι της το πορτοκαλι σαιτ, επρεπε να βγαλει ανακοινωση η ΠΑΕ κ να σου πει πανω κατω οτι δεν θα ξαναπλησιασεις σπατα κ δημοσιογραφικα οακα.

Edited by BillR21
  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Οι εξελίξεις τον οδήγησαν στην αποχώρηση. Ουσιαστικά τον κωλο του σώζει αφού είχε να επιλέξει μεταξύ του να χάσει απλως μια δουλειά και του να στιγματιστεί σαν αυτός που γράφει στο πρώτο και μοναδικό μέχρι σήμερα μέσο που η ΑΕΚ κήρυξε εχθρικό.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D featured this topic
  • George_D locked this topic
  • George_D unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×