Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧ (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


Guest amd
 Share

Recommended Posts

να κανει οτι εκανε ο ντιντακ να μην εμφανιστει για προπονηση τοτε πρεπει να προβεις σε καταγγελια συμβολαιου 

 

γενικα δεν ειναι οτι καλυτερο 

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

καλος ειναι ο Λαζος, οχι αναντικατασταστος, νομιζω περισσοτερο  ηθικο ειναι το ζητημα και ζητημα τακτικης της ΠΑΕ απο εδω και περα.

 

εχει φαει απειρα καντηλια, εχει προσφερει κι αρκετα, ουτε ασπρο, ουτε μαυρο ειναι η φαση. δεν θα χαρω αν φυγει, δεν θα τα βαψω μαυρα ακομα κι αν παει στον Μαρινακη.

 

απο εκει και περα να εχουμε υπ'οψιν οτι ετσι και φυγουν Λαζαρος-Αραουχο παμε για νεα μεσοεπιθετικη γραμμη του χρονου (θες τουλαχιστον 2 πρωτοκλασσατους, απο την στιγμη που θα μεινει ο Λιβαγια).

 

ΟΙ πρωτοκλασσατοι δεν ειναι δυνατον να κοστιζουν λιγοτερο απο οσα παιρνουν (σαν συμβολαια) αυτοι που φευγουν, κατι που προφανως θα πρεπει να ζυγισει η ΠΑΕ.

 

επομενως δεν ειναι (φανταζομαι κι ελπιζω) θεμα οικονομιας το θεμα του Λαζου, εινια θεμα τακτικης.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με προβληματιζει επισης εφοσον υπαρχει UEO, γιατι λενε "να δεχθει ο Λαζαρος". Να δεχθει τι? Αφου ειναι μονομερης ανανεωση σε υπογεγραμμενο contract.

Να την καταγγειλει δε μπορει.

Τοτε?

τα ιδιωτικα συμφωνητικα που υπογραφουν ειναι λιγο για τον πεο, αυτο γραφω και νωριτερα. ετσι εχω καταλαβει δλδ. ισχυουν μεν αλλα μπορει να τραβηχτεις σε δικαστηριο χωρις να εισαι κι 100% οτι θα κερδισεις. τα συμβολαια ειναι τελεια και παυλα (ΑΕΚ εισαι καυλα) η φαση.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

​το μοναστηρι να ψαξει να βρει όχι απλους αντικαταστατες αλλα ποιοτικους,καθοτι εχουμε ,λογικα,μειον ουχο,λαζαρο,γιοχανσον,βρανιες(σε αναμονη).

Link to comment
Share on other sites

Την ομάδα που έκανε πρόταση στον Λάζαρο δεν την ενδιαφέρει ο Λάζαρος, αλλά να προκαλέσει αναστάτωση στην ΑΕΚ.

Το ότι ο Λάζαρος μπήκε σε κουβέντα χρησιμοποιώντας αυτή την πρόταση δεν τον τιμά ιδιαίτερα στο ηθικό κομμάτι γνωρίζοντας πως η ΑΕΚ έχει την επιλογή της ανανέωσης, αλλά όπως και να έχει, αυτός ήταν πάντα ο Λάζαρος με τα καλά του και τα στραβά του. 

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ομως ιδιωτικο συμφωνητικο.

Ειναι κανονικα contract υπογεγραμμενο, μονοετες. Με συμφωνημενους ορους. Δε σπαει.

Δε κερδιζεις τιποτα, απλα μεσω Μποσμαν μπορεις να το σπασεις (μενουν 6 μηνες μεχρι ελευθερια, αυτο σπας), αλλα το επομενο κλαμπ πρεπει να καταβαλλει το ποσο της αξιας που εχεις σαν παικτης (εφοσον συμφωνησει η ομαδα). Εαν δε συμφωνησει, τοτε πας ΦΙΦΑ κ επιδικαζει εκεινη το ποσο που πιστευει οτι ειναι η αξια του παικτη. (μινιμουμ)

 

Ωραιο ακουγεται αυτο το σεναριο,Θα παρουμε και κανα 500ρικο απο το Βαγγελα και ασε να αναρωτιεται ο Μαρτινς γιατι εμεινε ο 30λεπτος 3 μηνες εξω με μια θλαση.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

​το μοναστηρι να ψαξει να βρει όχι απλους αντικαταστατες αλλα ποιοτικους,καθοτι εχουμε ,λογικα,μειον ουχο,λαζαρο,γιοχανσον,βρανιες(σε αναμονη).

 

στον βρανιες θα προταθουν 500+ για νεο 3ετες

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

700 ελεγαν τα ρεπορταζ.Αν του δωσει οντως 500+ ο εθναρχης θα ειναι μεγαλο αρχιδι αν δεν υπογραψει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μισο λεπτο γιατι θα τρελαθω. Εχει ο Λιβαγια 650 ελαχιστο εγγυημενο συμβολαιο και θα παρει ο Λαζαρος 500; Ειμαστε σοβαροι; 

Μια χαρα το εχει παει η ΑΕΚ στο vfm δεν θα το ξεχειλωσουμε επειδη οι παικτες ακουν νουμερα ή τα μανατζερια προσεγγιζονται απο διαφορα μουνια δεξια κι αριστερα. 

Εχεις τον Αραουχο με 800 πιο ακριβοπληρωμενο, εχεις το Λιβαγια με 650 και θα παρει ο καθε Χριστοδουλοπουλος μισο εκατομμυριο; Ας παει στη θρυλαρα να τα παρει οπως ο Ταχτσιδης. Συγνωμη κιολας δηλαδη.

 

Η προταση της ΑΕΚ ειναι ΣΟΥΠΕΡ για τον παικτη. ΣΟΥΠΕΡ. Τετοιο κλιμα, τετοια (παραλογη κατα τη γνωμη μου αλλα οκ) αγαπη απο τον κοσμο και τετοια προοπτικη θα βρει στον Ολυμπιακο; Που ειναι οι Ελληνες "πρωτα βιολια" στον Ολυμπιακο; Ακομα και το Φορτουνη που τον βγαλανε βιτρινα και τον πλασαρανε σαν τον επομενο Σιδερη ξερω γω τον σφουγγαρισανε επικοινωνιακα μεσα σε σενα τριμηνο. Ερχονται οι Χουλτ ακομα και με λιγοτερα και θα μας κανει αλογο καποιος Χριστοδουλοπουλος; Δε θελει ο Λαζαρος; Οπως και με το Μπο, ευχαριστουμε και στο καλο. Αλλιως ας κανουμε την ομαδα πουτανα και να μαζευουμε κι εμεις Βουκοβιτς με 0 εμφανισεις και 2μισι κοστος. 

 

Υ.Γ. Εγω και τον Βρανιες δεν τον θελω αλλα αναγνωριζω οτι υποαμειβεται. Αν ηταν στο χερι μου ομως η εισηγηση στο Μελισσανιδη θα ηταν 120% αρνητικη.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Εγω και τον Βρανιες δεν τον θελω αλλα αναγνωριζω οτι υποαμειβεται. Αν ηταν στο χερι μου ομως η εισηγηση στο Μελισσανιδη θα ηταν 120% αρνητικη.

Αν φέρει στη θέση του τον Πασαλίδη, να φύγει ο κύριος να πάει αλλού. 

Link to comment
Share on other sites

Αν φέρει στη θέση του τον Πασαλίδη, να φύγει ο κύριος να πάει αλλού. 

Τον Αλκη;  :lol:  :lol:  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Τον Αλκη;  :lol:  :lol:  :lol:

Ας παει στη Σεριφο να τον βρει. Με τα καλαμια του, τα δολωματα και το σκουφι του ψαρα.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω τι γράφει δημοσίευμα στα Καναρια

«Ο Αραούχο θα έρθει Λας Πάλμας για να... ξαναφύγει»!

Αν πέσει στη σεγουντα ο σύλλογος ειναι σίγουρο ότι ο Αραουχο θα αποχωρήσει

Link to comment
Share on other sites

Ενα εκατό με ενα διακόσια για τα επόμενα 3 χρόνια θεωρώ ότι είναι μια σούπερ πρόταση στον Λαζαρο, που δείχνει και αναγνώριση και αγάπη και δέσιμο και συμβόλαιο με τον Ναό. Και για μένα αυτό ταυτόχρονα πρέπει να είναι το ταβάνι, όχι παραπάνω, και πολλά δίνουμε λόγω ηλικίας.

 

Βράνιες ακομα και να ανανεώσει, πρέπει να τον πουλήσουμε και να προχωρήσουμε παρακάτω από τον συγκεκριμένο παίκτη. πρέπει να ψαχτούμε για αμυντικό-προτζεκτ μέσα στο καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

α και έναν Σόρε για μπακαπ-Μέντορα, δεν θα μας χαλούσε νομίζω.

 

Οπότε πάμε για ένα καλοκαίρι με βάση τον σχεδιασμό μου:

 

Εξτρεμαδούρα

Ούχος

Χολσχαουζερ

Λούντ

 

Κεντρικός αμυντικός - πρότζεκτ/μπακαπ

Σόρε

 

Αυτού όλοι θέλουν 2 μύρια συμβόλαια εξτρα (ο Ούχο δεν μετράει θα πάρει αυτά που παίρνει). Βάλε ανανεώσεις και αγορά Λιβάγια 3 μύρια σύνολο, πάμε 5. και αμα βάλουμε και πόσο κοστίζει ο Ούχο, ο Κονές, και ποιος ξέρει τι πρεπει να πληρώσουμε σε φορεα σιτζιαι εντ σπεσιαλ ιντελιτζενς, θα πιάσουμε τα δέκα μύρια μανι μανι και θα παθουμε ιλιγγο.

 

Δεν βγαίνουμε μαγκες μου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

αυτος ο βαζελος ο γκοντζος ελεγε τ απογευμα οτι ο λαζαρος ειναι ηδη παικτης του γαβρου. Εχει καμια βαση αυτο ή ειναι απλως βλακας?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανει δηλωση ο Μελισσανιδης "πιο πιθανο ειναι να φτιαξει τα μουτρα του ο Λαζαρος παρα να παει στο Ολυμπιακο" δεν πιστευω τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

αυτος ο βαζελος ο γκοντζος ελεγε τ απογευμα οτι ο λαζαρος ειναι ηδη παικτης του γαβρου. Εχει καμια βαση αυτο ή ειναι απλως βλακας?

 

η ερωτηση ειναι αν ο γκοντζος ειναι βλακας? χιχιχιχχιχ 

 

πιο γραφικος και απο την Οια

Link to comment
Share on other sites

Που βγαινει ο Γκοντζος ρε;επικες εκπομπες παλια σε σπορφμ,βαστουσε θερμοπυλες στον τζιγκερισμο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλά σήμερα ο αστριτ έγινε 28 και μάλλον το γιόρτασε σβήνοντας κεράκια παρέα με το Λάζαρο . εθεάθη κοντά στο σπίτι του ο οικοδόμος με τούρτα στα χέρια .

Link to comment
Share on other sites

αυτος ο βαζελος ο γκοντζος ελεγε τ απογευμα οτι ο λαζαρος ειναι ηδη παικτης του γαβρου. Εχει καμια βαση αυτο ή ειναι απλως βλακας?

Εμενα παντως μου ειπαν ειναι 50-50 να μεινει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει να κανει οικονομία ο μεγάλος έχω να του προτείνω να διώξει 5. Ο Λαζαρος ΠΡΕΠΕΙ να μείνει ακόμα και αν γίνει πόλεμος με την Τουρκια

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×