Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧ (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


Guest amd
 Share

Recommended Posts

Στην Κινα θα παει. Θα του κουβαλησουν και την οικογενεια να γουσταρει.

 

εχει στην κινα σαββατο βραδυ Βερτη?

Link to comment
Share on other sites

Περα απο την πλακα, η ομαδα ειναι σε αρκετα καλο επιπεδο και θελει μονο καποιες πολυ ποιοτικες κινησεις για να σταθει αξιοπρεπως στην Ευρωπη.

 

Αν και νωρις ακομα, τα θελω μου για την επομενη χρονια ειναι τα κατωθι:

 

Τερματοφύλακες:
 
Θελω παικτη, ιδανικα εναν εμπειρο ξενο τερματοφυλακα. Και να μην παρω δεν θα τα βαψω μαυρα αφου οι κυριες προτεραιοτητες ειναι αλλες.
  1. Μπάρκας - μου κανει αλλα για δευτερος
  2. Γιάννης Ανέστης - ευχαριστουμε και στο καλο
  3. Παναγιώτης Τσιντώτας - να μεινει για τριτος
  4. Παναγιώτης Ντούνης - ειναι μικρος, να δοθει δανεικος να παρει ματς να δουμε αν μπορει να σταθει
  5. Γιαννης Παπαδοπουλος - πηγε στον Κισσαμικο φετος, μικρο παιδι
 
Αμυντικοί:
 
Θελω εναν στοπερ στη θεση του Τζανετοπουλου, ο χιμενεθ θελει και ενα αριστερο μπακ στο αγωνιστικο στυλ του Ντιντακ (τι καψουρα ειν αυτη με το Ντιντακ ρε ανθρωπε)
Απο τις πληρεστερες γραμμες της ομαδας.
 
Βασίλης Λαμπρόπουλος - ο 5ος στοπερ της ομαδας και το κερδισε με το σπαθι του
Γιώργος Γιαννούτσος - να φυγει δανεικο το παιδι να δουμε αν κανει
Μιχαλης Μπακακης - βασικος, διεθνης, στις σταθερες της ομαδας
Άνταμ Τζανετόπουλος - ευχαριστουμε και αντιο
Ντμίτρο Τσιγκρίνσκι - βασικος με τα γνωστα θεματα, αλλα τα 20 ματς θα μου τα δωσει και θα ειναι ο γνωστος Τσιγκρινσκι
Έλντερ Λόπες - εχει θεμα ο Χιμενεθ μαζι του στο αμυντικο κομματι αλλα ασφαλως και κανει, ειδικα στο 3-5-2
Ροντριγο Γκαλο - φετινος MVP με την αξια του στο ροστερ παρα τα χρονακια του
Ούρος Τσόσιτς - αν επιστρεψει υγιης και δυνατος μια χαρα το "σπαει" με Τσιγκρι και μια χαρα βασικος παιζει
Ογκνιέν Βράνιες - τρελομαλακας αλλα αν μεινει θα δωσει το 100%. Τον θελω γιατι δυσκολα θα βρω τετοιο vfm
Σταυρος Βασιλαντωνοπουλος - πηγε καλουτσικα στη Λαμια, αλλα εχει μεγαλωσει πια. Ειναι καλο διαπραγματευτικο χαρτι για να παρεις φτηνοτερα τους Μασουρες αυτου του κοσμου.
 
 
Μέσοι:
 
Ερχεται ο Χολτσχαουζερ, φευγει ο Μπο, φευγουν και οι Αινταρεβιτς-Μασουντ κατα 99%. Θελουμε εναν πολυ δυνατο χαφ ακομα και εναν παικτη στο 6 να ξεκουραζει το Σιμοε. Και ειμαστε καλα. Στο πλαι πρεπει να δουμε τι θα γινει με το Χριστοδουλοπουλο. Αν φυγει θες 2 παικτες, εναν σε καθε πλευρα. Αν μεινει, θελουμε μονο εναν. Αλλα πολυ δυνατο ποδοσφαιριστη.
 
Πέτρος Μάνταλος - μακαρι να επιστρεψει απο εκει που σταματησε. Σταθερα και ηγετης.
Γιάκομπ Γιόχανσον - τον ευχαριστω για ολα, ηταν αψογος επαγγελματιας και προσφερε παρα πολλα.
Αντρέ Σιμόες - σταθερα και πλεον δεμενος με την ομαδα
Κώστας Γαλανόπουλος - δεν τον πιστευω οσο αλλοι, αλλα μια θεση στο ροστερ την εχει
Πάρης Μπάμπης - ατυχο το παιδι, να επιστρεψει και να δουλεψει
Τάσος Μπακασέτας - τρομερη βελτιωση, με το σπαθι του στο ροστερ και χρησιμος
Χρήστος Γιούσης - να φυγει δανεικος
Ανδρέας Βλαχομήτρος - το αυτο
Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος - ερωτηματικο. Ασφαλως τον θελω αλλα με ορους που θα ορισει η ΑΕΚ και οχι αυτος
Αστρίτ Αϊντάρεβιτς - γεια σου φιλε
Παναγιώτης Κονέ - να μεινει αλλα με το 1/3 αυτων που επαιρνε
Μασούντ - να παρει τη θεση του Αστριτ; Αντε ας την παρει. Μεχρι εκει. Αλλιως στο καλο.
Μοράν - ας ελπισουμε να αλλαξει εικονα, δεν εχει πεισει και δυσκολα θα πεισει.
 
Επιθετικοί:
 
Υπαρχει κι εδω θεμα, θελουμε εναν βαρβατο επιθετικο ακομα, πολυ γρηγορο και να ταιριαζει με Τσινο-Μαρκο.
 
Χρήστος Αντωνίου - να παει δανεικο το παιδι
Μάρκο Λιβάγια - να μεινει με καθε τροπο και να πλαισιωθει κι απο δευτερο γρηγορο σε στυλ Τσινο
Βίκτωρ Ντόριαν Κλωναρίδης - σαλουν η τελευταια ευκαιρια πριν τα βραχωδη ορη. Αν δεν μου παιξει μεχρι Γεναρη, στον Πανιωνιο.
Γιώργος Γιακουμάκης - μια χαρα για 3ο-4ος ο Γιωργης
Σέρχιο Αραούχο - να μεινει με καθε τροπο
 
 
Γενικο σχολιο: Το μαξιμουμ παμε για 8 ποδοσφαιριστες, καθολου ασχημα. Το μινιμουμ 5. Υπαρχει ο Αυστριακος, υπαρχουν οι Αλμπανης/Μασουρας που ειναι επενδυσεις, κυριο μελημα ειναι οι δυο ακραιοι και οι χαφ. Επιθετικος και τερματοφυλακας ειναι το κερασακι. Γενικα πιστευω οτι ειμαστε πολυ καλα και εαν γινουν στοχευμενες και λιγο ακριβες κινησεις, η ομαδα στεκεται ανετα στην Ευρωπη γιατι θα δουλεψει με τον ιδιο προπονητη και το ιδιο πλανο. Αυταπαρνηση, οικογενεια, τρωμε σιδερα και παμε για το χαρτι που θα λυσει πολλα προβληματα και για το γηπεδο και για την ιδια την ομαδα.
 
Προβλεψη για μπατζετ: Θα παμε στο 8αρι και ισως αγγιξουμε τα 8μισι. Τρομακτικο νουμερο για δεδομενα Μελισσανιδη  :lol:  :lol:  :lol:
Αγκαθι τα ποσά που πρεπει οπωσδηποτε να δοθουν για αγορες που πρεπει να ξεπερασουν τα 5 εκατομμυρια ευρω μονο για Τσινο-Λιβαγια. Μαζι με το 1 του ΚΚΕ Εσωτερικου, παμε στο 6. Πωληση δυσκολα βλεπω εκτος αν σκασει κατι τρομερο για Σιμοε.
  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

ξεχασες τον χουλτ 

 

αλμπανης ειναι κλεισμενος 

 

θα παρεις ενα χαφ σιγουρα 

εναν πλαγιο ακομα και με την φυγη λαζαρου 2

δεν θα παρεις στοπερ εκτος αν φυγει ο τζανετ και πας για πασαλιδη

τερματοφυλακα δεν θα παρεις

μπακ εισαι κλεισμενος και δεν θα παρεις

 

επιθετικο θα παρεις αν φυγει ο ουχο και μονο.

 

5 μαζι με αλμπανη 

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ μόνο για τους τερματοφύλακες.

Θεωρώ οτι με αυτούς θα πάμε και η φετινή τους εικόνα, και μετά την παρουσία Μιχαϊλίδης, δεν ήταν άσχημη.

Ίσα ίσα που σε κάποια δύσκολα παιχνίδια (π.χ. Καραϊσκάκη), ήταν εξαιρετικοί.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για 3 παικτες πιστευω μπορει να ερθει σοβαρη προταση απο ευρωπαικη ομαδα.Βρανιες,Μπακακης,Γαλανοπουλος.

Link to comment
Share on other sites

ξεχασες τον χουλτ 

 

αλμπανης ειναι κλεισμενος 

 

θα παρεις ενα χαφ σιγουρα 

εναν πλαγιο ακομα και με την φυγη λαζαρου 2

δεν θα παρεις στοπερ εκτος αν φυγει ο τζανετ και πας για πασαλιδη

τερματοφυλακα δεν θα παρεις

μπακ εισαι κλεισμενος και δεν θα παρεις

 

επιθετικο θα παρεις αν φυγει ο ουχο και μονο.

 

5 μαζι με αλμπανη 

Ανα γεια σου. Κι ελεγα τι διαολο δεν εβαλα και εψαχνα Μαρκοπουλιωτηδες και σια.

Με Χουλτ δεν χρειαζεται αριστερος μπακ, αρα πισω ειμαι καλα με εναν στοπερ ακομα.

Επιθετικο χρειαζομαι οπωσδηποτε κατα την ταπεινη μου αποψη, πιο πολυ κι απο ακραιο με τον τροπο που παιζω. Γρηγορο παικτη, με εκρηξη και καλυτερο κεφαλι απο τον Αραουχο.

Στη μεση εγραψα, τερμα ενταξει καταλαβαινω οτι δεν καιγονται.

Link to comment
Share on other sites

Αποψη μου η ομαδα πρεπει να παρει εναν παιχταρα στο 8,εναν παιχταρα στα εξτρεμ,ενα παγκιτη 6αρι(ακομα και φθηνο στυλ κορμπου να ναι κατω απο γαλανοπουλο)εναν παγκιτη εξτρεμ(θα θελα κατι πιο ετοιμο απο αλμπανη αλλα οκ)και ενα ακομα 8αρι αν δεν μεινει ο κονε(εγω τον θελω).

Δηλαδη 2 συμβολαια 600-800

Και 3 300αρια.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ξεκιναμε απο ουχο και χολτσχαουζερ.

 

Μετα προχωραμε στους πλαϊνους που θες μια παικτουρα τουλαχιστον και μετα βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

ενα 6αρι(ακομα και φθηνο στυλ κορμπου να ναι κατω απο γαλανοπουλο)

Ιδανικα Κουρμπελης - σε πλαισιο οικονομιας, ναι κορμποειδες.

Link to comment
Share on other sites

Ρεπορταζ στην Σερβία υποστηρίζει ότι ο Ντάρκο Κοβάσεβιτς θέλει να φέρει στην ομάδα του Ολυμπιακού τον Όγκνιεν Βράνιες μετά την πολύ καλή σεζόν του στην ΑΕΚ.

 

Η Blic ειδικότερα επισημαίνει ότι ο Κοβάσεβιτς θέλει να πάει τον Βράνιες στον Ολυμπιακό τη νέα χρονιά. Το ρεπορτάζ στέκεται στην πολύ καλή σεζόν του εν λόγω στόπερ στην ΑΕΚ σε Ελλάδα αλλά και Ευρώπη. Στο κείμενο ο Κοβάσεβιτς αναφέρεται ως αθλητικός διευθυντής του Ολυμπιακού.

 

Λογικα μαλακιες αφου ο βρανιες εχει συμβολαιο απλα ελπιζω να μην τα βγαζει αυτος προς τα εξω.Γενικα παντως πρεπει να κλεισουν οι ανανεωσεις οσο πιο γργγορα γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Auta h exete k alla?

G na ta metavivaso ston proedro

Coco θελουμε πες στον προεδρα τον απλα 

Link to comment
Share on other sites

Auta h exete k alla?

G na ta metavivaso ston proedro...

 

Βαλε ως αστερισκο οτι ενισταμαι στην περιπτωση Χολσχαζουζερ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

συμφωνο μαζι σας μόνο στο τέρμα θα πρέπει να αντικατασταθεί ο Ανέστης με ενα τέρμα που θα χτυπάει τη θέση πρώτου στα ίσια αλλα όχι ακριβώς γιατι πρέπει να στηριχθεί ο Μπάρκας που ειναι τερματοφυλακαρα .

Δεμ θέλουμε αριστερό μπακ αριστερο στοπερ που μα παίζει και μπακ όποτε χρειαστεί με τσιγκρι βρανιες Τσόσιτς λαμπρο αριστερό στοπερ μπακ οο υπόλοιποι δανεικοί ανταλλάγματα .

Link to comment
Share on other sites

Ιδανικα Κουρμπελης - σε πλαισιο οικονομιας, ναι κορμποειδες.

Ο κουρμπελης ειναι ιδανικος γιατι παιζει και πολυ καλα στοπερ αλλα θα ναι και ακριβως θα θελει λεφτα και ο βαζελος αν δεν μεινει ελευθερος με τιποτα προσφυγες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Chris θα είμαι πιο φειδωλός. Στη θέση Αινταρεβιτς - Μοραν - Μασουντ να φέρει Χολτζχαουζερ - Κουρμπελη - Λουντ και 2 εξτρεμάρες. 

 

Στην φθήνια τον παίζω τον πρόεδρα δεδομένου οτι ο Κουρμπέλης μου παίζει και στοπερ και δεν θέλω 5ο

 

Αμα θέλει να μου κάνει δώρο σώνει και ντε κάτι ας φέρει έναν παστελωτή τύπου Μπεργκ. Δεν θα πω όχι

Link to comment
Share on other sites

Ο κουρμπελης ειναι ιδανικος γιατι παιζει και πολυ καλα στοπερ αλλα θα ναι και ακριβως θα θελει λεφτα και ο βαζελος αν δεν μεινει ελευθερος με τιποτα προσφυγες.

 

Μπορούμε να τους δώσουμε τους Τζνετοπουλοβασιλαντωνόπουλους και ένα πιάτο φακές τώρα που θα πέσουν στη βου

Link to comment
Share on other sites

Ανα γεια σου. Κι ελεγα τι διαολο δεν εβαλα και εψαχνα Μαρκοπουλιωτηδες και σια.

Με Χουλτ δεν χρειαζεται αριστερος μπακ, αρα πισω ειμαι καλα με εναν στοπερ ακομα.

Επιθετικο χρειαζομαι οπωσδηποτε κατα την ταπεινη μου αποψη, πιο πολυ κι απο ακραιο με τον τροπο που παιζω. Γρηγορο παικτη, με εκρηξη και καλυτερο κεφαλι απο τον Αραουχο.

Στη μεση εγραψα, τερμα ενταξει καταλαβαινω οτι δεν καιγονται.

 

And what about melikiotis?

Link to comment
Share on other sites

Λουντ και γω τον θελω αν ειναι ελευθερος.Οσο τον εχω δει μου χει φανει πολυ καλος και ειναι μολις 25 και διεθνης βασικος με φιλανδια.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×