Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧ (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


Guest amd
 Share

Recommended Posts

Ποιός έλεγε προχθές για Κοντοβάζαινα; Δε θυμάμαι....Ε το τριήμερο ήταν στην Κοντοβάζαινα ο Φετφατζίδης. Εχει γκόμενα απο εκεί. Και την μπαλίτσα του την έπαιξε στο 5x5 του χωριού

υ

Όταν ήταν Ελλάδα, το καλοκαίρι πέρναγε πάντα κάποιες μερες στα Σελιανιτικα. Κάτι φιλους/συγγενείς έχει εκεί. Αλλά δεν τον είχα προσέξει μέχρι που μου τον υπέδειξαν, ένα παιδάκι ήταν, σαν κάτι πιτσιρίκια του γυμνασίου.

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται δευτερο συνεχομενο πρωταθλημα στο τελος της ερχομενης σεζον.

Η μεγαλύτερη επικοινωνιακη νικη θα ειναι αυτή.

Ναι αλλά πρέπει να μπούμε στο νέο πρωτάθλημα με τον αέρα οτι τώρα είμαστε απο πάνω εμείς και όχι όπως θέλει ο γαύρος δλδ οτι είναι ακόμα απο πάνω και ήταν παρένθεση το πρωτάθλημα μας . Είναι και θέμα ψυχολογίας του οργανισμού .

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως ασχέτως αποτελέσματος της μεταγραφής, εντός των ημερών θα κάποιος-κάποιοι θα χαιρετήσουν από την ΠΑΕ. Η μαλακία έχει γίνει, αυτό είναι σίγουρο, μένει να μάθουμε ποιός την έκανε....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα έλεγα να χαλαρώσουμε λίγο ως προς το πρωτάθλημα.

Αυτό που προέχει του χρόνου είναι Ευρώπη ΚΑΙ πρωταθλητισμός.

Πρώτα Ευρώπη για να επανέλθεις εντελώς πλέον και μετά σταθερή διεκδίκηση τίτλου.

Εάν στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές είσαι στον πόντο από την κορυφή δηλαδή, άσχετα αν το κατακτήσεις ή όχι θα έχεις πετύχει.

Η ΑΕΚ πρέπει να μάθει να ζει με αυτό.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το λέω για μία ακόμη φορά, θεωρώ πως όλο το θέμα δημιουργήθηκε από τον μάνατζέρ του. Είμαι σίγουρος ότι ο Κάιπερς δεν έχει καμία εμπλοκή. Ο Εργοτέλης είχε συμφωνήσει με την ΑΕΚ, με ένα ποσό μεγαλύτερο από 300.000 ευρώ και ποσοστό μεταπώλησης 20%. Έτσι μόλις επήλθε η οριστική συμφωνία με εμάς, δώσαμε το ok να προχωρήσουν οι συζητήσεις της ΑΕΚ και με τον παίκτη”

“Μπορώ να πω με σιγουριά ότι υπήρξε συμφωνία της ΑΕΚ και με τον παίκτη, όλα αυτά μάλιστα συνέβησαν πριν από περίπου 15 μέρες. Δεν ξέρω τι μπορεί να έγινε στη συνέχεια. Υπάρχουν και μέιλ με τον Λυμπερόπουλο. Ο Ούγκο δεν μιλάει και ξαναλέω ότι τον διαχωρίζω από όλο αυτό που έγινε. Ο ατζέντης του λέει συνεχώς για προτάσεις, αλλά σε εμάς άλλη πρόταση δεν έχει φέρει. Όποιες άλλες προτάσεις έγιναν ήρθαν από άλλους μάνατζερ. Απορρίφθηκε και μία του παίκτη από το Μεξικό”

 “Αλίμονο αν ήταν τέτοια η πρότασή της. Είναι δυνατόν να παίρνει σε μας 25.000 ευρώ και στην ΑΕΚ 30.000; Απ' ό,τι ξέρω είναι αρκετά περισσότερα τα χρήματα, πέρα από τα μπόνους”. 

Σε ό,τι αφορά τον Ολυμπιακό δεν ξέρω τίποτα, οπότε δεν μπορώ να σχολιάσω. Για εμάς ο παίκτης δεν υπολογίζεται στον προγραμματισμό της νέας σεζόν, από την άποψη ότι θεωρούμε πως θα πωληθεί. Αν παρ' όλα αυτά δεν γίνει η μεταγραφή, τότε ας μείνει στο Ηράκλειο, να προπονηθεί σκληρά κι εφόσον πείσει τον προπονητή, θα παίξει για έναν ακόμη χρόνο”. 

 

 

αυτα λεει ο γενικος διεθυντης του Εργοτελη 

Link to comment
Share on other sites

Αν ένα πράγμα με καθησυχάζει για όλα όσα θα γίνουν, είναι ο απίστευτος εγωισμός του Μελ και το οτι δεν γουστάρει να χάνει ούτε στο κορώνα-γράμματα από κανένα.

 

Καταλαβαίνω πως δεν είναι ποδοσφαιρικό το κριτήριο με το οποίο εφησυχάζομαι, αλλά είναι η πραγματικότητα.

 

Και η πραγματικότητα λέει πως η ΑΕΚ πήρε το πρωτάθλημα φέτος, και φτιάχνει γήπεδο, και όλοι μα όλοι τρέχουν και δεν φτάνουν....

 

ΑΕΚ

 

 Ρινοκερε ο Μελισσανιδης εχει το κακο οτι δεν γουσταρει να χανει

 αλλα δεν ειναι ατρωτος , χανει.

 Παλιοτερα παλι το ειχαμε συζητησει παλι πως ο Μελ δεν ειναι απο τζακι

 δε ριχνει καθολου μαυρο χρημα (εκτος απο δικαστικες αποφασεις )

  ειναι αυτοδημιουργητος αλλα και χτιζει συνεχως πλατες κατα την περισταση .

 Αυτο ολο το μειγμα τον κανει ευαλωτο οσο δυναμικος και τρανος κουμανταδορος και να ειναι  .

 Δεν ειναι μια η φορα που εχει πει αντε γαμηθειτε ολοι

  φευγω . 

  Το τελευταιο το γραφω ως προς την ψυχοσυνθεση ενος ανθρωπου 

   που οπως αναφερεται απλα δε γινεται να χασει  .

   Γινεται και το επιτρεπει πλεον και ο ιδιος να χασει αλλα οταν αυτο γινεται με αδικια

    τοτε μονο δερνει .

 

 Για να επανελθω στο τοπικ που ειναι για τα μεταγραφικα 

   αντιγραφω δηλωσεις του γενικου διευθυντου 

     του Εργοτελη για τον μικρο Βελγο ..

 

“Το λέω για μία ακόμη φορά, θεωρώ πως όλο το θέμα δημιουργήθηκε από τον μάνατζέρ του. Είμαι σίγουρος ότι ο Κάιπερς δεν έχει καμία εμπλοκή. Ο Εργοτέλης είχε συμφωνήσει με την ΑΕΚ, με ένα ποσό μεγαλύτερο από 300.000 ευρώ και ποσοστό μεταπώλησης 20%.

Έτσι μόλις επήλθε η οριστική συμφωνία με εμάς, δώσαμε το ok να προχωρήσουν οι συζητήσεις της ΑΕΚ και με τον παίκτη”, ήταν το πρώτο σχόλιο του στελέχους του Εργοτέλη. 

 

“Μπορώ να πω με σιγουριά ότι υπήρξε συμφωνία της ΑΕΚ και με τον παίκτη, όλα αυτά μάλιστα συνέβησαν πριν από περίπου 15 μέρες. Δεν ξέρω τι μπορεί να έγινε στη συνέχεια.

Υπάρχουν και μέιλ με τον Λυμπερόπουλο.           Ο Ούγκο δεν μιλάει και ξαναλέω ότι τον διαχωρίζω από όλο αυτό που έγινε.

Ο ατζέντης του λέει συνεχώς για προτάσεις, αλλά σε εμάς άλλη πρόταση δεν έχει φέρει. Όποιες άλλες προτάσεις έγιναν ήρθαν από άλλους μάνατζερ. Απορρίφθηκε και μία του παίκτη από το Μεξικό”, πρόσθεσε ο κ.Τουτζιάρης.

 

 Στην προκειμενη και μετα απο ολα αυτα που δηλωνει ο αμεσα υπευθυνος του Εργοτελη νομιζω πως ειναι σαφες οτι πρεπει  η ΑΕΚ να τον κυνηγησει και ας τον στειλει μετα στην Λαμία του Τεννέ  .Δε μου αρεσει η ΑΕΚ της επιδειξης  ανωτεροτητας με πιτσιρικια που την προσβαλουν .

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πρέπει να μπούμε στο νέο πρωτάθλημα με τον αέρα οτι τώρα είμαστε απο πάνω εμείς και όχι όπως θέλει ο γαύρος δλδ οτι είναι ακόμα απο πάνω και ήταν παρένθεση το πρωτάθλημα μας . Είναι και θέμα ψυχολογίας του οργανισμού .

Δεν ειναι απαραιτητο. Αν μπει ο γαυρος με τον αερα του ανωτερου και ξαναπαρουμε πρωταθλημα, θα του κοπει ο...αερας, ενω το θεμα ειναι πως θα ειναι η ψυχολογια μας σαν οργανισμος τον ερχομενο μαη, όχι αρχες τον αυγουστου.

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα να μην το γράψω εγώ και κατηγορηθώ για γκρίνια. Οριακή φορολογικά και ποινικά η καταβολή χρημάτων, το ίδιο και η ως τώρα μη επιστροφή τους.

Δεν νομίζω όταν υπάρχει προσύμφωνο . Για την επιστροφή εαν χρειαστεί θα δείξει .

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Ο μανατζερ του την εχει κανει τη δουλεια γιατι δεν του τα δωσαμε τα χαρτζηλικια οχι σε αυτην αλλα σε αλλη προσφατη προταση και συζητηση που ειχανε παλι για δικο του παικτη. Αριμπα.

Edited by ALati
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε παιδιά ? Ενα κακό όνειρο είδε ο μάνατζερ γι αυτό τα γύρισε . Για το μέλλον του παιδιού ενδιαφέρεται .

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

για τον arslanagic λες?

Δεν ξερω για ποιον αλλα για μιζα εγινε το πατηρντι. Κι ο αλλος κοντευε να βουτηξει απο τον 7ο. :D

Link to comment
Share on other sites

Καποτε στα 90ς, λεγαμε οτι ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΤΟΥΤΟΙ.. τρεχανε τα γαυρακια και τους τσιμπουσαν σωρηδον. Και εμεις παιρναμε αυτους που πραγματικα θελαμε.

Ετσι πηραν τον Γκωνια και μεις τον Κασαπη απο Λεβαδειακό το 93.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

O atzenths pou exei afto to mounoxeilaki den einai kanenas tyxeos. Exei kalo pelatologio me proto kai kalytero ton Vincent Kompany

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Ο Βαγγελας ο Μυκονομαχος σφυριζε αδιαφορα παντως εν Branco Πλατυ Γυαλου οτι δεν εχει αναμιξη και δεν τον ενδιαφερει ο παικτης.

Link to comment
Share on other sites

ο Κετσετζογλου ειπε οτι ο Ουζουνιδης για χαφ θελει εναν πιο αμυντικογενη παικτη απο τον Χολσχαουζερ...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Υπάρχουν και μέιλ με τον Λυμπερόπουλο.

 

Ας δώσουμε έμφαση και σε αυτό από όσα είπε ο ΓΔ του Εργοτέλη

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον μάθαμε πως στις διαπραγματεύσεις εμπλέκεται το αστροπελέκι της μεσσηνίας.

 

Καλημέρα στην παρέα.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Guest mich21

Αν όντως εμπλέκεται ο Λύμπε στις διαπραγματεύσεις έχουμε ένα μοτίβο εδώ πέρα, από τον Παπαδόπουλο και τον Αυλωνίτη τώρα στον Κάιπερς. Τρεις ξεφτίλες και οι τρεις με Λύμπε να ασχολείται με τα μεταγραφικά.

Link to comment
Share on other sites

Ο οποίος Λύμπες να μην ξεχνάμε έχει έρθει ως... εμψυχωτής αποδυτηρίων.

Link to comment
Share on other sites

ε ναι αλλοιως νομιζαμε οτι το φιασκο θα ηταν του Χιμενεθ ξερω γω.

Τεχνικος διευθυντης ειναι, ποιος θα εκανε διαπραγματευσεις κ κλεισιμο συμβολαιων? ο φουλης?

 

Ειναι φανερο οτι ο ανθρωπος ειναι κουκουρουκου ρε.

Υπήρχε μέχρι πρόσφατα μια κάποια θολούρα εδώ μέσα σχετικά με τα καθήκοντα του μεσσήνιου.

Ε πλέον τα πράγματα έγιναν κρίσταλ κλίαρ αν και ομολογώ πως λύμπε και μαιλ στην ίδια πρόταση μου προκάλεσε θετική έκπληξη.

Link to comment
Share on other sites

Ο οποίος Λύμπες να μην ξεχνάμε έχει έρθει ως... εμψυχωτής αποδυτηρίων.

Και ντελιβεράς μυνημάτων του μεγάλου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν όντως τη μαλακία την έκανε ο Λύμπε, τότε δεν θα ακούσουμε τίποτα από την ΠΑΕ. Θα τον καλύψουν, γιατί μόλις ξαναγύρισε ως επιλογή του Μελ.

 

Αλλά, δεν πρόκειται να ξαναασχοληθεί με μεταγραφές, θα κρατήσει μόνο το ρόλο του εμψυχωτή.

 

Οπότε, μέσα στις καλοκαιρινές μεταγραφές βάλτε και μια για Τεχνικό Διευθυντή. Θεωρώ σχεδόν σίγουρο οτι η ΑΕΚ θα πάρει ΚΑΙ τεχνικό διευθυντή.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×