Jump to content

Α.Ε.Κ. - Ξάνθη (22η αγ.): 18/2, 17:15, Novasports 2


SpiRos
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

19 members have voted

  1. 1. Μ.V.P.

    • Τσιντώτας
      0
    • Γκάλο
      2
    • Χουλτ
      0
    • Βράνιες
      15
    • Τσινγκρίνσκι
      0
    • Σιμόες
      0
    • Μοράν
      0
    • Μπακασέτας
      2
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Αραούχο
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Αϊντάρεβιτς
      0
    • Γιακουμάκης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      18
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      1
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Γκάλο
      0
    • Χουλτ
      0
    • Βράνιες
      0
    • Τσινγκρίνσκι
      0
    • Σιμόες
      0
    • Μοράν
      2
    • Μπακασέτας
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      1
    • Λιβάγια
      6
    • Αραούχο
      3
    • Κλωναρίδης
      4
    • Αϊντάρεβιτς
      3
    • Γιακουμάκης
      0


Recommended Posts

arxeidaki με στοχοποιεις?

χαχαχχααααχχαχαχαχαχααχαχα

Όχι όχι, και για να μην παρεξηγηθώ, ούτε κατακρίνω κανέναν που τελικά...πήγε, ούτε το παίζω γαμάτος και...κάποιος επειδή παραμένω "σταθερός".

Αλλά είναι αυτό που είπες κι εσύ, εκείνη η βραδιά με τον Πανθρακικό, με "πέθανε" και ο συνδιασμός του γαμημένου Ο.Α.Κ.Α. και θυμισων, θα με αποτελειώσει.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν καταλαβαινω τη λογικη καποιων οτι μετα το Χ ματς σταματησα το γηπεδο κτλ

δηλαδη το βλεπω κατι αντιστοιχο με τους αλεξιπτωτιστες που εμφανιζονται στα ματς με γαυρο η κανενα ευρωπαικο. 

ΑΕΚ στα ευκολα, ΑΕΚΑΡΑ στα δυσκολα

Link to comment
Share on other sites

χαχαχχααααχχαχαχαχαχααχαχα

Όχι όχι, και για να μην παρεξηγηθώ, ούτε κατακρίνω κανέναν που τελικά...πήγε, ούτε το παίζω γαμάτος και...κάποιος επειδή παραμένω "σταθερός".

Αλλά είναι αυτό που είπες κι εσύ, εκείνη η βραδιά με τον Πανθρακικό, με "πέθανε" και ο συνδιασμός του γαμημένου Ο.Α.Κ.Α. και θυμισων, θα με αποτελειώσει.

 

Γούτσου γούτσου το πιτσουνάκι μου που στεναχωλέθηκε με τον πανθλακικό και ντε τέλει να πάει γκίπεντο.

Βρε γίνετε άντρες και προσπεράστε.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Γούτσου γούτσου το πιτσουνάκι μου που στεναχωλέθηκε με τον πανθλακικό και ντε τέλει να πάει γκίπεντο.

Βρε γίνετε άντρες και προσπεράστε.

Μην τον πιέζεις και φάει δύο μαρούλια σήμερα

Link to comment
Share on other sites

Το εχω πει πολλες φορες, θα το ξαναπω οσο και αν δεν αρεσει σε καποιους. Την χρονια της πεσαδας και ειδικα στο ματς με τον Πανθρακικο μεσα μου κατι εσβησε. Αυτο σε συνδιασμο με το οτι μεγαλωνω με εχει αλλαξει.

 

?

Γι αυτο εγω τη καταραμένη χρονιά ούτε τιβι δεν ανοιγα για να μην πέσω σε αθλητικά και ειμαι κυριλε τωρα . :.P

Προφανώς ΑΕΚ απο υποχρέωση δεν υπάρχει και όλοι έχουν δικαίωμα στην άποψη αλλα δεν μπορείς να λες τον αλλο κάβουρα και κάνε καμία μεταγραφή και να μη δεινεις 5 ευρω για ενα εισιτήριο και ας μην πας η για μια μπλουζα .

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν καταλαβαινω τη λογικη καποιων οτι μετα το Χ ματς σταματησα το γηπεδο κτλ

δηλαδη το βλεπω κατι αντιστοιχο με τους αλεξιπτωτιστες που εμφανιζονται στα ματς με γαυρο η κανενα ευρωπαικο. 

ΑΕΚ στα ευκολα, ΑΕΚΑΡΑ στα δυσκολα

Δεν σταμάτησα το γήπεδο, το Ο.Α.Κ.Α. σταμάτησα.

 

Μην τον πιέζεις και φάει δύο μαρούλια σήμερα

χαχαχαχα ARXEIDI.

Link to comment
Share on other sites

Με μίλαν το 94 έκοψες 19χιλ τίκετς και φέτος έκοψες 40χιλ στο οακα.

Με την ριέκα είχες περίπου 25χιλ κόσμο και με ομάδες τύπου ριέκα όταν έπαιζες στη νφ έτσι και έκοβες παραπάνω από 15χιλ κομμάτια θα πανηγύριζες γυμνός στο σύνταγμα.

 

Ναι και με τον γαύρο στο κύπελλο το 15 έκοψες 65 χιλιάδες.Το θέμα είναι να κρίνουμε με τα καλύτερα και όχι με τα χειρότερα.Με Ριέκα που φάνηκαν λιγότεροι αλλά τέσπα.

Link to comment
Share on other sites

Η Αγία Σοφια δεν θα κανει θαύματα με την προσέλευση. Οι σταθεροί που πάνε τωρα θα πηγαίνουν και εκεί. Ποσοι ειναι αυτοί; Ένα δεκάρικο; Αυτό θα συνεχίσει να υπαρχει. Η Αγία Σοφια αυτό που θα προσφέρει θα ειναι να ξεσηκώσει το νέο γονιό απο τον καναπέ. Θα παρει τον μικρό του απο το χέρι, θα τον ξεναγήσει στα σοκάκια της πόλης, θα του διηγηθεί ιστορίες, θα του ξυπνήσει μνήμες και συναισθηματισμούς. Η Αγία Σοφια θα γαλουχήσει τη νέα γενιά ΑΕΚτζηδων. Εκεί ειναι η ελπίδα. Το οτι μια ολόκληρη γενιά θα μεγαλώσει με ενα γήπεδο φωλιά, ενα γήπεδο με συναισθήματα. Στο ΟΑΚΑ να παρει ο γονιός το μικρό του να κανει τι; Στη Νέα Φιλαδελφεια, Κυριακή μεσημέρι θα παρει όλη του την οικογένεια, θα ξεκινήσουν απο νωρις με ενα φαγητό και την ωρα του παιχνιδιού, ο πατέρας θα παρει το γιο να ανηφορίσουν τη Φωκων. Δεν θα το πάω μακριά. Ο παππούς μου, 92 πλέον, τελευταίο αγώνα τον είδε μαζι μου απο τη 10-12 στη ΝΦ. Εχουμε βρεθεί στην Αθήνα και μέρες αγώνων. Στο ΟΑΚΑ δεν θέλει να ερθει.

"Αν με αξιώσει ο Θεός και το προλάβω εκεί να με πας να το δω μια τελευταία φορά."

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας να πω οτι σεβομαι Αβρααμ και τους ορκους του και τον σεβαστηκα γιατι τους τηρησε και στο παιχνιδι με τη ρογα του χαρα που αναστηθηκαν και οι πεθαμενοι για να ρθουν.

Δεν ειμαι ονειροπολος δεν ζηταω 40000 αλλα ενα δεκαπενταρι εικοσαρι ειναι εφικτο για πρωταθλημα πας δεν εισαι στο -20 αλλιως δεν θα καναμε κουβεντα.

Το ματς με τους ιαχωβαδες μου εκανε μεγαλη ζημια και σαν αποτελεσμα και σαν εικονα.

Μετα απο αυτο δεν μπορεις να εχιες απαιτησεις σαν κοσμος.

Υπαρχουν ανθρωποι που ειναι 30 χρονων και ουσιαστικα δεν εχουν δει πρωταθλημα ειναι τεραστια η ζημια.

Ειδικα η τελευταια δεκαετια ηταν καταστροφικη.

Βλεπεις οτι αυτη η ομαδα με οτι εχει τα δινει ολα ελα λιγο και βοηθα και αμα μεινουμε 5-6 ποντους πισω ξανακατσε καναπε δεν τρεχει..

Εχεις να δεις πρωταθλημα 24 χρονια βλεπεις καποια πραγματα εχουν αλλαξει ΠΑΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΓΑΜΗΣΟΥΜΕ.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια εγω του ΑΕΚτζιδες απο επαρχία τους ζηλεύω . Αυτο το σε μιση ωρα γήπεδο είναι ξενερα. Οι πιο ωραίες γηπεδικες μου εμπειρίες της έχω απο εκδρομές . Μακάρι να ερχομουν οακα με παρέα απο μακρυά . Παντως σίγουρα το να κανεις ωρες για να πας γήπεδο ειναι κουραση και απο μια ηλικία και μετα δύσκολο αλλα ειναι γαμω τις φασεις .

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας να πω οτι σεβομαι Αβρααμ και τους ορκους του και τον σεβαστηκα γιατι τους τηρησε και στο παιχνιδι με τη ρογα του χαρα που αναστηθηκαν και οι πεθαμενοι για να ρθουν.

Δεν ειμαι ονειροπολος δεν ζηταω 40000 αλλα ενα δεκαπενταρι εικοσαρι ειναι εφικτο για πρωταθλημα πας δεν εισαι στο -20 αλλιως δεν θα καναμε κουβεντα.

Το ματς με τους ιαχωβαδες μου εκανε μεγαλη ζημια και σαν αποτελεσμα και σαν εικονα.

Μετα απο αυτο δεν μπορεις να εχιες απαιτησεις σαν κοσμος.

Υπαρχουν ανθρωποι που ειναι 30 χρονων και ουσιαστικα δεν εχουν δει πρωταθλημα ειναι τεραστια η ζημια.

Ειδικα η τελευταια δεκαετια ηταν καταστροφικη.

Βλεπεις οτι αυτη η ομαδα με οτι εχει τα δινει ολα ελα λιγο και βοηθα και αμα μεινουμε 5-6 ποντους πισω ξανακατσε καναπε δεν τρεχει..

Εχεις να δεις πρωταθλημα 24 χρονια βλεπεις καποια πραγματα εχουν αλλαξει ΠΑΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΓΑΜΗΣΟΥΜΕ.

 

Δύσκολο να αποβάλλεις τη νοοτροπία μικρής ομάδας. Υπάρχουν μεγάλοι άνθρωποι ΑΕΚτζήδες που εξορισμού θεωρούν την Α.Ε.Κ. μικρότερη ομάδα από τους άλλους δύο.

Μπορεί να το αναλύουμε μέχρι αύριο, εγώ θεωρώ ντροπή αυτή την εικόνα, άλλος αποδεκτή, δεν έχει καμία σημασία.

Ό,τι κόσμο έχεις αυτή η ομάδα είσαι. Εκεί δεν μετράνε ούτε οι δικαιολογίες ούτε τίποτα. Το αποτέλεσμα μετράει.

 

υγ. Δεν μπορώ να φανταστώ καν τι θα γίνει του χρόνου αν φέτος πάρουμε πρωτάθλημα και του χρόνου ίσως να μην τα πάμε τόσο καλά στον πρώτο γύρο. Θα παίζουμε μεταξύ συγγενών και φίλων; 

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια εγω του ΑΕΚτζιδες απο επαρχία τους ζηλεύω . Αυτο το σε μιση ωρα γήπεδο είναι ξενερα. Οι πιο ωραίες γηπεδικες μου εμπειρίες της έχω απο εκδρομές . Μακάρι να ερχομουν οακα με παρέα απο μακρυά . Παντως σίγουρα το να κανεις ωρες για να πας γήπεδο ειναι κουραση και απο μια ηλικία και μετα δύσκολο αλλα ειναι γαμω τις φασεις .

 

Ε καλά, το πάχυνες κι εσύ. Ακούς εκεί ξενέρα μισή ώρα από το γήπεδο.  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο να αποβάλλεις τη νοοτροπία μικρής ομάδας. Υπάρχουν μεγάλοι άνθρωποι ΑΕΚτζήδες που εξορισμού θεωρούν την Α.Ε.Κ. μικρότερη ομάδα από τους άλλους δύο.

Μπορεί να το αναλύουμε μέχρι αύριο, εγώ θεωρώ ντροπή αυτή την εικόνα, άλλος αποδεκτή, δεν έχει καμία σημασία.

Ό,τι κόσμο έχεις αυτή η ομάδα είσαι. Εκεί δεν μετράνε ούτε οι δικαιολογίες ούτε τίποτα. Το αποτέλεσμα μετράει.

 

υγ. Δεν μπορώ να φανταστώ καν τι θα γίνει του χρόνου αν φέτος πάρουμε πρωτάθλημα και του χρόνου ίσως να μην τα πάμε τόσο καλά στον πρώτο γύρο. Θα παίζουμε μεταξύ συγγενών και φίλων; 

Πιστευω αν παρουμε πρωταθλημα θα αλλαξουνε πολλα ειδικα στο θεμα της νοοτροπιας της μιζεριας και της ηττοπαθειας.

Ειδικα αν εχει αρχισει και το γηπεδο να σηκωνεται δεν θα πιανομαστε..

Εχουμε περασει πολλα το ξερω αλλα ειμαστε μαθημενοι στα δυσκολα δεν ειμαστε βαζελες.

Γι αυτο ειναι που τρελενομαι γιατι ξερω οτι ο ΑΕΚτζης την ποναει την ομαδα απλα πρεπει να τον πιασεις στο φιλοτιμο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Η απαγορευση μετακινησεων, εβγαλε το γηπεδο απο την εβδομαδιαια ρουτινα των κατω των 25 ετων.

Πλεον θες γηπεδο; ΜΟΝΟ ΟΑΚΑ. 2 φορες το μηνα. Συν το τζερτζελο που χανεται με τις μετακινησεις.

Ζουμε σε χωρα που μετακινησεις δεν επιτρεπονται.

Που διοργανωνουμε τελικους Κυπελλου χωρις κοσμο.

Που διοργανωνουμε τελικους Κυπσλλου με μαθητες (λολ).

Γενικα ζουμε σε χωρα που το φωναζει πως ΔΕΝ θελει ο κοσμος να παει γηπεδο.

Και εμεις λεμε γιατι δεν κοβει 30.000 κοσμο το ΟΑΚΑ καθε Κυριακη.

de leme gt den kovei 30 k

leme giati kovei 6 k 7 k se mats krisima

Link to comment
Share on other sites

Με τον αστερα παντως ειμασταν ψιλοκαλα και οσο πλησιαζουμε στο τελος και ειμαστε κοντα θα ειμαστε καλυτερα εξαιρειται το αυριανο λογω τριημερου.

Α και στη φιλαδελφεια ετσι και κανουμε πρωταθλητισμο τα 3-4 πρωτα χρονια δεν θα χωραμε και θα πεφτουνε κορμια.

Αν και οι μισοι παιζει και να πεθανουμε μολις πρωτομπουμε μεσα.

Link to comment
Share on other sites

de leme gt den kovei 30 k

leme giati kovei 6 k 7 k se mats krisima

Παιζει να μην πολυγουσταρουν να βλεπουν σουλατσα στον αγωνιστικο χωρο, ψιρισμα παγκου μολις ληξει το ματς και λοιπες τετοιες κιτρινομαυρες γηπεδικες συνηθειες.

Link to comment
Share on other sites

Μας γάμησες με το υστερόγραφο ρε Βασίλη.

Είναι ο λόγος που θέλω να τελειώνει...αύριο. Δεν γίνεται να μην το προλάβει. Κάθε φορά με ρωτάει τι γίνεται με το γήπεδο; Τελειώνει; Και εγώ του λέω να κάνει υπομονή. Για αυτό σιχαίνομαι τόσο αυτά τα καθίκια. Γιατί δεν θα μπορέσουν να καταλάβουν ποτέ κάτι το τόσο απλο. Τι να τους εξηγήσεις; Πως να τους δώσεις να καταλάβουν πως αυτός που σε μεγάλωσε σαν πατέρας, κοντεύει να φύγει με ένα καημό. Εκλεινε το περίπτερο, έπαιρνε το τρένο, έβλεπε τον αγώνα και επειδή δεν προλάβαινε, κοιμόταν στην Αθήνα όπου έβρισκε και την επόμενη πάλι πίσω. 5-6 ώρες με τον καρβουνιάρη και μήπως λέω λίγες. Τι να λέμε τώρα. Το ΟΑΚΑ το έχω ζήσει περισσότερο απο τη Νέα Φιλαδέλφεια δυστυχώς και όμως τα περισσότερα που έχω να διηγούμαι, αυτά που μου έχουν μείνει καρφωμένα στο μυαλό είναι απο εκεί. Ας σηκωθεί με το καλό. Μεγάλη ώθηση θα δώσει στην ομάδα, τεράστια δυναμική

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

υγ. Δεν μπορώ να φανταστώ καν τι θα γίνει του χρόνου αν φέτος πάρουμε πρωτάθλημα και του χρόνου ίσως να μην τα πάμε τόσο καλά στον πρώτο γύρο. Θα παίζουμε μεταξύ συγγενών και φίλων;

 

Κανε μια προσπαθεια να φανταστεις ποσο κοσμο θα εχεις του χρονου αν φετος ξαναφας πιστολια σε Τουμπα και τελικο.

Link to comment
Share on other sites

Τελος παντων επειδη το πολυκουραζουμε.

Περαν της λιγκας, αν η ΠΑΕ θελει, μπορει να μαζεψει λιγο παραπανω κοσμο.

Εγω εχω ξαναπει πως μια 25αρα ΣΤΑΘΕΡΑ ειναι εφικτο.

Απλα θελει δουλεια, θελει επικοινωνια ΣΟΒΑΡΗ και οχι #aekfamily, θελει να κινητοποιησεις τον κοσμο.

Εγραψα κατι πριν.

Για μενα μολις φτιαξεις γηπεδο θα πρεπει εξ αρχης να θεσεις τους κανονες.

Αυστηρα καρτα φιλαθλου πριν μπεις.

Αυστηρος ελεγχος πριν μπεις.

Θα πρεπει με καθε τροπο πριν καθε παιχνιδι να δημιουργεις κλιμα πανικου για ενα εισιτηριο.

Θα πρεπει να βαλεις τον κατοχο διαρκειας-πελατη στο τρυπακι να ενημερωνει πριν απο τα ματς που δεν θα ερθει (οπως γινεται στην Αγγλια) για να αποδεσμευεις θεση.

Για μενα τα διαρκειας θα πρεπει να ναι σταθερος μαξιμουμ αριθμος καθε χρονο και απο εκει και περα θα πρεπει να στοχευεις να ανενεωνεται το κοινο καθε Κυριακη (20,000 διαρκειας σταθερα -εννοειται με προνομια κτλ για κατοχους- και απο εκει και περα 10,000 καθε Κυριακη προς πωληση)

Και γενικα διαφορα αλλα που μπορεις να κανεις, ας δουν τι κανουν εξω.

Αλλα λογικα θα δουμε να αντιμετωπιζουν τον πελατη σαν ζωντανο που πληρωσε και χεστηκαμε, αν ειναι κατοχος διαρκειας και η ομαδα χασει και 2-3 ματς κεκλεισμενων (τα οποια θα χει προπληρωσει) στα παπαρια της ΠΑΕ, θα βλεπουμε προσπαθεια να δηλωνει λιγοτερα απο οσα κοβει και αλλα τετοια.

Στο τσακιρ κεφι θα δουμε και τιποτα παλικαρους να κανουν βολτα στο γηπεδο μετα απο κανενα ματς και να ψαχουλευουν παγκους.

Link to comment
Share on other sites

Και ο καιρός επηρεάζει την προσέλευση στην Ελλάδα και ειδικά στο ΟΑΚΑ. Επί Ντέμη για παράδειγμα το παιχνίδι με τον ΟΦΗ ήταν άδειο παρά τη μαζική προσέλευση όλη τη χρονιά. Ο πελάτης ΑΕΚ δεν έχει ομοιόμορφα χαρακτηριστικά. Είναι 70αρηδες που νοσταλγούν Αρδίζογλου, είναι 40-50αρηδες που βλέπουν στο γκολ του Γιακουμάκη τον Καραγκιοζοπουλο, με ή χωρίς παιδιά/οικογένεια έχει πολύ σημασία, έχεις 20-30αρηδες που με το στανιό κρατήθηκαν ΑΕΚτζηδες, πιθανότητα άνεργοι που μένουν με γονείς κλπ, ή στο εξωτερικό για "μια καλύτερη ζωή", έχεις παιδιά έως 18 ετών τα οποία βλέπουν Αγγλία, Ισπανία στον ΟΤΕ και με το ΟΑΚΑ ούτε κρύο ούτε ζέστη να έχουν πάει με το μπαμπά τους σε κάνα ευρωπαϊκό με ποπ κορν.

 

Τυχερά τα παιδάκια που πάνε δημοτικά τώρα, γυμνάσιο θα πάνε στην Αγία Σοφία και λύκειο εκδρομές στο εξωτερικό με την ΑΕΚ που θα είναι ξανά μεγάλο ευρωπαϊκό κλαμπ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×