Jump to content

Recommended Posts

Just now, Araujo21 said:

Απο εκει ξεκιναει το προβλημα της διαφορετικοτητας. Εχουμε εγκλωβιστει 

Βρε λέμε υπάρχει κόσμος της ΑΕΚ που δεν είδε σφαγή με το βαζελο.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Εδώ λέμε εμείς οι ίδιοι ότι ήταν.

 

Εμείς λέμε ο,τι βλέπει ο καθενας. Μην τα ξαναπιάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

Βρε λέμε υπάρχει κόσμος της ΑΕΚ που δεν είδε σφαγή με το βαζελο.

Σορρυ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Σηκώνει κουβέντα η φάση του πεναλτυ. Νομιζω τον άφησε μέσα, αλλά θέλει πολύ ρηπλευ το πραγμα.


 

Νίκο μου με συγχωρείς και με όλο το σεβασμό ή είναι και τα δύο ή δεν είναι κανένα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

Νίκο μου με συγχωρείς και με όλο το σεβασμό ή είναι και τα δύο ή δεν είναι κανένα.

Όχι και το εξήγησα ήδη 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Νίκο μου με συγχωρείς και με όλο το σεβασμό ή είναι και τα δύο ή δεν είναι κανένα.

Αυτό που λες, θα πρέπει να ισχύει όταν υπάρχει η ίδια σφυριχτρα στα δύο ματς. 

Ο Καμπάκοφ ήρθε σε υπηρεσία 

Τη φάση σήμερα δεν την έχω δει, δεν έχω άποψη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hades said:

Αυτό που λες, θα πρέπει να ισχύει όταν υπάρχει η ίδια σφυριχτρα στα δύο ματς. 

Ο Καμπάκοφ ήρθε σε υπηρεσία 

Τη φάση σήμερα δεν την έχω δει, δεν έχω άποψη. 

Απ' έξω φάουλ που έπεσε μέσα, ότι έκανε κι ο Γκανεα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Hades said:

Ρουμάνε κράτα μέχρι τη 10η αγωνιστική! 

Να τον διώξουν, θεωρω πως αυτός τους κρατάει, εχει ταιριάξει με την ομαδα οπως και ο Παυλαρας.Ασε που αν τον διώξουν τώρα που δεν παίζουν φράγκα θα φέρουν κάνα πανερατο.Τοτε φέρανε εκείνο τον Πορτογαλο με τα λεφτα της ρητρας τώρα κάναν Ιβαν Λεκο ξέρω γω.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, MITSAKLAS said:

Απ' έξω φάουλ που έπεσε μέσα, ότι έκανε κι ο Γκανεα.

Αφου σου λενε οχι ρε δεν μας έσφαξαν, καλα εκανε που εκανε πανελλαδικό ρεκορ στο τριπλούν ο Γκανεα.

Link to comment
Share on other sites

image.png.5ccca5dc727737561aae397a524482ec.png

Εδω φαινεται καθαρα οτι μιλαμε για ΚΡΑΤΗΜΑ που εχει ξεκινησει εκτος και τελειωνει εντος περιοχης.

Στου Γκανεα ηταν σπρωξιμο (δηλαδη στιγμιαια επαφη) που ηταν απεξω.

Βεβαια εγω υποστηριζω οτι ειναι θεατρο η πτωση του Γκανεα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η παραβαση δινεται εκει που γινεται, οχι εκει που πεφτει ο παικτης

Link to comment
Share on other sites

Just now, JOSS said:

Με εμάς δεν ήταν πέναλτυ. Εδώ είναι πέναλτυ και κόκκινη. 

Αυτο. 

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι πεναλντι, ειναι κιτρινη, αν ειναι φαουλ, ειναι κοκκινη. Αυτο ισχυει πλεον.

Εδω εστω και σχετικα οριακα, το κρατημα συνεχιζεται μεσα στη περιοχη και δινει φαουλ.

Link to comment
Share on other sites

Στο 2ο λεπτό σήμερα στο Ηράκλειο, ο Μπακαμπου πήρε επιθετικό φάουλ ακριβώς όπως ζήτησε η ΑΕΚ στο πρώτο πέναλτι του βαζελου.

Αλλά μην το ψειρίζουμε πολύ...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Brom21 said:

Αν ειναι πεναλντι, ειναι κιτρινη, αν ειναι φαουλ, ειναι κοκκινη. Αυτο ισχυει πλεον.

Εδω εστω και σχετικα οριακα, το κρατημα συνεχιζεται μεσα στη περιοχη και δινει φαουλ.

Αυτό θα ίσχυε αν είχε πρόθεση να παίξει μπάλα. Εδώ τον τραβάει για να τον σταματήσει κόκκινη είναι. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου για τις 2 φασεις, ευχομενος για πολλοστη να μου είναι επιτρεπτό να έχω αποψη βεβαια κι ας μην είναι ευχαριστη. Γιατί μάλλον το ξανα πιάσαμε από την αρχη σήμερα ποιοι δικαιούνται να έχουν αποψη χωρίς να υφίστανται κριτική επι προσωπικου. 

Λοιπόν

Ο Γκαρσια άρχισε να τον σπρώχνει από έξω αλλά τον έσπρωξε ακόμα πιο εντονα και μέσα. Ο Γκανεα έκανε βουτα, το εκβίασε, αλλα πήρε το δικαίωμα να την κάνει. Αν εγώ ημουν βαρ σε αδιάφορο ματς θα το έδινα πεναλτυ, από την στιγμή που για παρατεταμένο εκτός κι εντός πρέπει να δίνεται πεναλτυ (μπηκαν κάποια λινκ εδώ μέσα για το θέμα -αν δεν ισχυει αυτό το ξανασυζηταμε, αλλά από ο,τι κατάλαβα ισχυει-).

Ο Ζιβκοβιτς τον αφήνει ακριβώς όταν μπαίνει στην περιοχή, αλλά παρότι οι φωτο δεν λενε παντα την αλήθεια (θέλει βίντεο και καρέ καρέ, πχ η φωτο που κυκλοφορεί με τον Γκαρσια έξω και η άλλη με τον Γκαρσια μέσα είναι αστείες γιατί συνέβησαν και τα 2 ), αυτή η συγκεκριμένη φωτο που μπήκε παραπανω είναι το κλειδί (φαίνεται και στο ρηπλευ). Τον κραταει από τον ώμο και εντος περιοχής. Πεναλτυ κι αυτό.


Πεναλτυ  και τα 2.

 

Αρεσουν δεν αρέσουν εγώ αυτά είδα, αυτά λεω.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, nikos said:

 

 (μπηκαν κάποια λινκ εδώ μέσα για το θέμα -αν δεν ισχυει αυτό το ξανασυζηταμε, αλλά από ο,τι κατάλαβα ισχυει-).

.

Μπήκε μια ερμηνεία από την Πρέμιερ Λιγκ η οποία όμως συχνά διαφοροποιείται από τις γενικές οδηγίες της ΟΥΕΦΑ, ιδίως στο πέναλτι.

Στο Άρσεναλ - Λίβερπουλ απόψε, δε δόθηκε χέρι πέναλτι υπέρ την Λίβερπουλ που σε όλο τον υπόλοιπο κόσμο θα δινόταν.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, nikos said:

Η γνώμη μου για τις 2 φασεις, ευχομενος για πολλοστη να μου είναι επιτρεπτό να έχω αποψη βεβαια κι ας μην είναι ευχαριστη. Γιατί μάλλον το ξανα πιάσαμε από την αρχη σήμερα ποιοι δικαιούνται να έχουν αποψη χωρίς να υφίστανται κριτική επι προσωπικου. 

Λοιπόν

Ο Γκαρσια άρχισε να τον σπρώχνει από έξω αλλά τον έσπρωξε ακόμα πιο εντονα και μέσα. Ο Γκανεα έκανε βουτα, το εκβίασε, αλλα πήρε το δικαίωμα να την κάνει. Αν εγώ ημουν βαρ σε αδιάφορο ματς θα το έδινα πεναλτυ, από την στιγμή που για παρατεταμένο εκτός κι εντός πρέπει να δίνεται πεναλτυ (μπηκαν κάποια λινκ εδώ μέσα για το θέμα -αν δεν ισχυει αυτό το ξανασυζηταμε, αλλά από ο,τι κατάλαβα ισχυει-).

Ο Ζιβκοβιτς τον αφήνει ακριβώς όταν μπαίνει στην περιοχή, αλλά παρότι οι φωτο δεν λενε παντα την αλήθεια (θέλει βίντεο και καρέ καρέ, πχ η φωτο που κυκλοφορεί με τον Γκαρσια έξω και η άλλη με τον Γκαρσια μέσα είναι αστείες γιατί συνέβησαν και τα 2 ), αυτή η συγκεκριμένη φωτο που μπήκε παραπανω είναι το κλειδί (φαίνεται και στο ρηπλευ). Τον κραταει από τον ώμο και εντος περιοχής. Πεναλτυ κι αυτό.


Πεναλτυ  και τα 2.

 

Αρεσουν δεν αρέσουν εγώ αυτά είδα, αυτά λεω.

Νίκο αυτό λέμε ότι σε ίδιες φάσεις σφυρίζουν διαφορετικά όπως έγραψε και ο Μιτσακλας πιο πάνω και με τον Μακαμπου/Χατζισαφι όπως κι εσύ με το πέναλτι, και πάντα εις βάρος μας.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, MITSAKLAS said:

Στο 2ο λεπτό σήμερα στο Ηράκλειο, ο Μπακαμπου πήρε επιθετικό φάουλ ακριβώς όπως ζήτησε η ΑΕΚ στο πρώτο πέναλτι του βαζελου.

Αλλά μην το ψειρίζουμε πολύ...

Εδω εδωσε οφ σαιντ σε διωξιμο βαζελου

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Man Of Faith said:

Νίκο αυτό λέμε ότι σε ίδιες φάσεις σφυρίζουν διαφορετικά όπως έγραψε και ο Μιτσακλας πιο πάνω και με τον Μακαμπου/Χατζισαφι όπως κι εσύ με το πέναλτι, και πάντα εις βάρος μας.

δεν λενε ολοι αυτο. Κάποιοι πχ λενε ότι δεν επιτρέπεται ΑΕΚτζηδες να είδαν πεναλτυ στον Γκανεα. Λες και το τι βλέπεις σε διαιτητικό σφύριγμα έχει χρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

δεν λενε ολοι αυτο. Κάποιοι πχ λενε ότι δεν επιτρέπεται ΑΕΚτζηδες να είδαν πεναλτυ στον Γκανεα. Λες και το τι βλέπεις σε διαιτητικό σφύριγμα έχει χρωμα.

Ε αν σε πειραζει το ΑΕΚτζηδες αντικατέστησε το με νοήμων ανθρωπος.

Μας έσφαξαν και καθεσαι και γραφεις σεντόνια 1 μηνα αργοτερα, jesus

Link to comment
Share on other sites

  • Papatsakalos21 locked this topic
  • stavros 9-11 unlocked this topic
  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic
  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×