Jump to content

Recommended Posts

Πάντως κ εγώ δεν είδα τον διαίτητη να είναι παράγκας σήμερα. Σε όλο το παιχνίδι είχε ευκαιρίες να δώσει πολλά σφυρίγματα υπέρ του  μπαοκ κ δεν το έκανε. Αυτό δημιούργησε τρελή ένταση, τον έβριζαν από το πρώτο 1’ , με αποτέλεσμα στο τέλος την αμφισβητούμενη να τους την δώσει υπέρ.

Καμία στεναχώρια για το σημερινό για 2 λόγους:

1. Ότι την έφαγε ο πουσταρας αιώνιος,

2. Θέλω εκδίκηση από τον πουστρεσκου

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bukowski said:

Καμια οικονομικη αδυναμια του οργανισμου δεν τα χει γεννησει αυτα.

Η νοοτροπια "καημενου" που εχει διαχρονικα ο ΑΕΚτζης τα γενναει.

Παιρνει Κυπελλο με Ατρομητο και ντρεπεται επειδη εφαγαν γκολ και ξυλο.

Παιρνει Κυπελλο με Ολυμπιακο αλλα δεν ηταν γιορτη χωρις φιλαθλους.

Παιρνει Πρωταθλημα περσι αλλα του το βγαλαν απο την μυτη η μπουγατσες λογω κλαψας και ξενερωσε που εχασε Κυπελλο.

Ε μακαρι φετος να το παρει το πρωταθλημα η Μπουγατσα φετος και η ΑΕΚ να παρει το Κυπελλο να καυλωσει λιγο και ο ΑΕΚτζης βρε αδερφε.

Και ο Bill Gates να παρει την ΑΕΚ, η νοοτροπια του κακομοιρη αποκλειεται να φυγει.

Κοιτα να δεις ρε παιδι μου που η μπουγατσα με 1.876 φορες πιο μιζερη και κομπλεξικη νοοτροπια απο τον ΑΕΚτζη, με μηδεν τιτλους,  απο κεραταδες και δαρμενοι παιρνουν ξαφνικα πρωταθλημα κυπελλα κλπ.

Μαλλον αλλαζουν ως ανθρωποι, μην περασει δλδ απο κανενος το μυαλο οτι ψηλωσαν με το καυλι του τσετσενου.

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikos said:

Ε, κομπλεξ ειναι, δεν το δικαιολογω.

Δεν πιστευω παντως οτι ειναι τοσο ασχημα τα πραγματα οπως παρουσιαζονται εδω μεσα.

Το να χει μια ομαδα γραφεια, γηπεδο, προπονητικο μπορει στο εξωτερικο να ναι αυτονοητο, αλλα μιλαμε για πρωτογνωρες καταστασεις για τον οργανισμο που λεγεται ΑΕΚ. Λιγο τις ακαδημιες να κοιταγες σοβαρα θα μουν 1000% ευτυχισμενος σε αυτο το θεμα.

Απο κει και περα και αγωνιστικα εχεις εναν κορμο παικτων, αλλα κολλας στο upgrade λογω οικονομικου. 2-3 σωστες κινησεις ειναι το θεμα, δεν ειναι κατι το τρομερα δυσκολο.

Για να μαι ειλικρινης παντως, το θεμα που με στεναχωρει στην ΑΕΚ δεν ειναι το τι δεν πεφτουν πολλα λεφτα, αλλα η ΠΑΣΟΚικη λογικη της. Που πας με τους Λυμπεροπουλους, τους Μιχαηλιδηδες και τους Κωστενογλου; Αφου δεν ριχνεις λεφτα για παικτες, φερε κανονικα στελεχη τουλαχιστον, να σου εξελιξουν τους πιτσιρικαδες, να σου βελτιωσουν τους παικτες που χεις και να σε συνδεσουν σε αγορες του εξωτερικου. Δεν θελει κοπο, θελει τροπο.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Δεν πιστευω παντως οτι ειναι τοσο ασχημα τα πραγματα οπως παρουσιαζονται εδω μεσα.

Το να χει μια ομαδα γραφεια, γηπεδο, προπονητικο μπορει στο εξωτερικο να ναι αυτονοητο, αλλα μιλαμε για πρωτογνωρες καταστασεις για τον οργανισμο που λεγεται ΑΕΚ. Λιγο τις ακαδημιες να κοιταγες σοβαρα θα μουν 1000% ευτυχισμενος σε αυτο το θεμα.

Απο κει και περα και αγωνιστικα εχεις εναν κορμο παικτων, αλλα κολλας στο upgrade λογω οικονομικου. 2-3 σωστες κινησεις ειναι το θεμα, δεν ειναι κατι το τρομερα δυσκολο.

Για να μαι ειλικρινης παντως, το θεμα που με στεναχωρει στην ΑΕΚ δεν ειναι το τι δεν πεφτουν πολλα λεφτα, αλλα η ΠΑΣΟΚικη λογικη της. Που πας με τους Λυμπεροπουλους, τους Μιχαηλιδηδες και τους Κωστενογλου; Αφου δεν ριχνεις λεφτα για παικτες, φερε κανονικα στελεχη τουλαχιστον, να σου εξελιξουν τους πιτσιρικαδες, να σου βελτιωσουν τους παικτες που χεις και να σε συνδεσουν σε αγορες του εξωτερικου. Δεν θελει κοπο, θελει τροπο.

 

Και αυτο ναι. Για να μην τα ριχνω ολα στο χρημα. Το θεμα ειναι οτι ουτε εκει υπερτερεις.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Saxon21 said:

Το περυσινο πρωταθλημα τους το πηρες,αλλα αυτοι φετος καυχιουνται για θεια δικη,εκδικηση,πιο παπαρατο,καθαρο,αντρικο η οτι αλλο πρωταθλημα εβερ απεναντι στο ΠΟΚ,ασε που στο κυπελο το περυσινο ημασταν για 5 γκολ.Δηλαδη εμεις πηραμε το πρωταθλημα και περιμεναμε να διαλυσουν οι αλλοι,τελικα διαλυσαμε εμεις,απο μονοι μας,αγωνιστικα,ενω αυτοι που ξεκινησαν με -2,εσυ εφαγες -3 για επισοδια χωρις να να μπορεις να υπερασπιστεις τιποτε σε κανενα τομεα,αγωνιστικο,δικαστικο,επικοινωνιακο κτλ.

Δειξαμε αδυναμια να υπερασπιστουμε αυτο που πετυχαμε περυσι,με πολυ λιγοτερα λεφτα απο αυτους,με ευρωπη συνεχομενα παιχνιδια,τραυματισμους πολλους,χωρις μεταγραφες ουσιας.

Οποιος λεει οτι δεν τον ενοχλει που η μεγαλη μπαογκαρα παιρνει πρωταθλημα με τετοια διαφορα,που παιρνει κυπελα εναντιον μας και γενικως που αρχισε να ελεγχει πραγματα,μεσα σε μολις 1,5-2 χρονια,τοτε κατι δεν εχουμε υπολογισε σωστα.

Αρχικά γιατί1.5-2 χρόνια; ο τσετσένος μπήκε το '12 στον μπαοκ.
Δεύτερον, δεν παίζουμε μόνοι μας. Και εμείς κάνουμε λάθη και οι άλλοι κάνουν σωστά. Και σε αυτές τις περιπτώσεις, θα σε ξεπεράσουν. Το θέμα είναι ότι πολλοί δεν πιστεύουν ότι και αυτοί θα κάνουν λάθη και εμείς θα κάνουμε σωστά. Και σε αυτές τις περιπτώσεις θα τους ξεπεράσουμε. 
Αν τώρα στήσουν χούντα αλα ροκο άλλη κουβέντα, αλλά δεν το πιστεύω. 

Με αυτά σαν δεδομένο, είναι υπερβολική η γκρίνια και η μιζέρια που βγάζουμε. Μειώνουμε ότι κάνουμε εμείς (μας το έβγαλαν από την μύτη, πονόματος, οι μισοί παίκτες μας είναι για Β' Εθνική κλπ) και ανεβάζουμε τους άλλους (πόσες φορές δεν έχει πέσει η ερώτηση "πόσοι παίκτες μας θα έπαιζαν βασικοί στους γαύρομπαοκ;", λες και μιλάμε για Real-Barcelona).

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Κοιτα να δεις ρε παιδι μου που η μπουγατσα με 1.876 φορες πιο μιζερη και κομπλεξικη νοοτροπια απο τον ΑΕΚτζη, με μηδεν τιτλους,  απο κεραταδες και δαρμενοι παιρνουν ξαφνικα πρωταθλημα κυπελλα κλπ.

Μαλλον αλλαζουν ως ανθρωποι, μην περασει δλδ απο κανενος το μυαλο οτι ψηλωσαν με το καυλι του τσετσενου.

 

Οι μπαοξηδες ηταν κομπλεξικοι επειδη ηταν διαχρονικα απενταροι. Την ομαδα τους ομως οι ιδιοι παντα την θεωρουσαν μεγαλη. Για τους ΑΕΚτζηδες παλι δεν βαζω και το χερι μου στη φωτια

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Καλά ρε τις προάλλες δεν έγραφες να πάρουμε κύπελλο και είναι επιτυχημένη η χρονιά και παρακαλάς να πέσουμε με μπαοκ για να καυλώσεις με τον αποκλεισμό τους; Τώρα ειρωνεύεσαι;

Εγραφα πως χρονια με τιτλο=χρονια πετυχημενη.

Και πως θυσιαζω Κυπελλο μονο αν παιζει δευτερη θεση.

Απο εκει και περα δεν καταλαβα τι λες, ελεγα οντως θελω Κυπελλο, οπως και τωρα λεω το θελω.

Οχι μονο επειδη ειναι τιτλος, αλλα για να μαλακωσει η ψυχουλα του ΑΕΚτζη που πονεσε περσι που δεν πηρε το Κυπελλο .

Μακαρι να το παρει φετος λοιπον να καυλωσει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχει ο Μπουκο στο μυαλο του ειναι πολυ απλο αν το δει κανεις με μαθηματικο τροπο.

Ομιλους ΤΣΛ+Κυπελλο=Επιτυχημενη χρονια

και δεν εχει και αδικο.

Αν μας το δινανε στην αρχη της χρονιας πιστευω πως ολοι θα το παιρναμε αυτο το πακετο.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bukowski said:

Οι μπαοξηδες ηταν κομπλεξικοι επειδη ηταν διαχρονικα απενταροι. Την ομαδα τους ομως οι ιδιοι παντα την θεωρουσαν μεγαλη. Για τους ΑΕΚτζηδες παλι δεν βαζω και το χερι μου στη φωτια

Καιρος δλδ να τους χρησιμοποιουμε και ως υποδειγμα κοσμου. Αυτοι μεγαλωσαν την μπαογκαρα οχι ο ξεπλενης.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
6 minutes ago, Bukowski said:

Οχι μονο επειδη ειναι τιτλος, αλλα για να μαλακωσει η ψυχουλα του ΑΕΚτζη που πονεσε περσι που δεν πηρε το Κυπελλο .

Δεν πόνεσε η ήττα αλλά ο τρόπος που το έχασες ο οποίος ήταν εξευτελιστικός για μια πρωταθλήτρια ομάδα που γάμησε τον αντίπαλο μέσα/έξω όπως λες.

 

6 minutes ago, Bukowski said:

Και πως θυσιαζω Κυπελλο μονο αν παιζει δευτερη θεση. 

Τον δεύτερο δεν τον θυμάται κανείς και δεν είναι OR το expression αλλά AND. ΚΑΙ όσο πιο ψηλά γίνεται ΚΑΙ κούπα.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Saxon21 said:

Το περυσινο πρωταθλημα τους το πηρες,αλλα αυτοι φετος καυχιουνται για θεια δικη,εκδικηση,πιο παπαρατο,καθαρο,αντρικο η οτι αλλο πρωταθλημα εβερ απεναντι στο ΠΟΚ,ασε που στο κυπελο το περυσινο ημασταν για 5 γκολ.Δηλαδη εμεις πηραμε το πρωταθλημα και περιμεναμε να διαλυσουν οι αλλοι,τελικα διαλυσαμε εμεις,απο μονοι μας,αγωνιστικα,ενω αυτοι που ξεκινησαν με -2,εσυ εφαγες -3 για επισοδια χωρις να να μπορεις να υπερασπιστεις τιποτε σε κανενα τομεα,αγωνιστικο,δικαστικο,επικοινωνιακο κτλ.

Δειξαμε αδυναμια να υπερασπιστουμε αυτο που πετυχαμε περυσι,με πολυ λιγοτερα λεφτα απο αυτους,με ευρωπη συνεχομενα παιχνιδια,τραυματισμους πολλους,χωρις μεταγραφες ουσιας.

Οποιος λεει οτι δεν τον ενοχλει που η μεγαλη μπαογκαρα παιρνει πρωταθλημα με τετοια διαφορα,που παιρνει κυπελα εναντιον μας και γενικως που αρχισε να ελεγχει πραγματα,μεσα σε μολις 1,5-2 χρονια,τοτε κατι δεν εχουμε υπολογισει σωστα.

Εμενα με ενοχλει να χανει η ΑΕΚ είτε τίτλο είτε αδιαφορο ματς.

Απο κει και πέρα τους οριτζιναλ γαβρους κατα κύριο λόγο θελω να τους δω να καταστρεφονται με τον χειροτερο τρόπο σαν σωματειο.

Απο κει και πέρα θα θελα όλους τους πουστηδες που τόλμησαν να φωναξουν εκει εκεί εναντιον μας στα κοτετσια που έχουν για γηπεδο, θα θελα νατους δω να το παθουν και αυτοι αυτο που παθαμε εμεις.

Το θέμα είναι οτι κρινω και βλέπω μόνο σε ότι εχει να κανει με το τι κανουμε εμεις. Αν εμεις δεν ειμαστε καλοι ή αρκετα καλοι να το παρουμε, τι με νοιαζει αν το πάρει η μπουγάτσα ή το γατι ή η σκόντα? Εδώ δεν μπαίνω καν στην διαδικασια να σκεφτω να μην το παιρνει ο βαζελος για να τον φτάσουμε στην τελικη. Τα υπολοιπα είναι δυνητικά σενάρια που θα μου έδιναν μια απλη ευχαριστηση, αλλα γενικά στα αρχιδια μου ας μην γινουν και ποτε. Η ομάδα μου με απασχολει και για αυτο περσι χαρηκα που πήραμε το πρωταθλημα και εγραψα στα παπαρια μου το κυπελλο που είναι ο δευτερος σημαντικος τιτλος εγχώρια, και δεν εδωσα σημασια στον μπουγατσιανο μύθο περι εκδικησης και αρχιδιες καμαρωτες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Aussie said:

Αυτο που εχει ο Μπουκο στο μυαλο του ειναι πολυ απλο αν το δει κανεις με μαθηματικο τροπο.

Ομιλους ΤΣΛ+Κυπελλο=Επιτυχημενη χρονια

και δεν εχει και αδικο.

Αν μας το δινανε στην αρχη της χρονιας πιστευω πως ολοι θα το παιρναμε αυτο το πακετο.

Ξερω οτι ειμαι μειοψηφια, αλλα εγω την χρονια στην Ευρωπη δεν την θεωρω πετυχημενη. Εχουμε ξαναπαιξει ομιλους Τσου Λου και απαιτω κατι καλυτερο απο μια απλη συμμετοχη για να πω "οκ, πετυχαμε".

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Καιρος δλδ να τους χρησιμοποιουμε και ως υποδειγμα κοσμου. Αυτοι μεγαλωσαν την μπαογκαρα οχι ο ξεπλενης.

Σου εξηγησα ποια ειναι η βασικη διαφορα.

Οι μπουγατσες την ομαδα τους τηννθεωρουσαν μεγαλη παντα (επειδη ετσι ξερω γω) αλλα ηταν απενταροι. Μολις βρηκαν λεφτα δυναμωσαν.

Οι ΑΕΚτζηδες παλι μια ζωη κακομοιρια, συνωμοσιες και κομπλεξ κατωτεροτητας. Οτι καλο πετυχαιναν "ελα μωρε σιγα" (πχ Βιντι) οτι καλο πετυχαιναν οι αλλοι πωπωπωπω (διαβαζαμε για Ευρωπαιο ΠΑΟΚ τον Αυγουστο). Ε αυτο, δεν αλλαζει και ο Μπιλ Γκεητς να μας παρει. Παντα η πλειοψηφια των ΑΕΚτζηδων θα νιωθουν κατωτεροι.

Οποτε δεν ξερω απο που προεκυψε οτι ειπα πως ειναι υποδειγμα ο κοσμος του ΠΑΟΚ (αν και μολοτοφ σε αγωνα CL σιγουρα δεν θα ριξουν)...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και γω μαζι με τον Αλεξ σε αυτο. Αν ημουν στο λογιστηριο της ΠΑΕ θα λεγα οτι πετυχαμε, αλλα ως οπαδός δεν μου φτάνει το -τεράστιο παρολαυτακατόρθωμα- να μπουμε ομίλους, ήθελα και καμια νίκη ή έστω χ. Απο την άλλη δε θα συμφωνούσα ποτε με τη λογική καλύτερα γιουρόπα που το χουμε παρα ομίλους που σφυράνε πουτσες πχ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21
1 minute ago, firebird said:

Αρχικά γιατί1.5-2 χρόνια; ο τσετσένος μπήκε το '12 στον μπαοκ.

Δεν βαζω το ποτε μπηκε,αλλα απο ποτε αρχισε να εχει επιρροη στα πραγματα,πολιτικα αρχικα και μετα αγωνιστικα,τι βλεπουμε λοιπον,οτι την τελευταια 2ετια κυριως,εχουν δυναμωσει,γιατι βρηκε ο τσετσενος πολιτικη στηριξη,και ισως ηδη εχει φροντισει να ριξει γεφυρες με τους επομενους για να εξασφαλισει ασυλια και επικοινωνιακη στηριξη.

Ειδαμε λοιπον οτι,δεν εχει προβλημα να πεταει λεφτα,να κανει καθε λιγο και λιγακι ΑΜΚ,μπηκε στις ενωσεις,μπηκε στην επο,στην κεδ,εστειλε δανεικους σε ομαδες για να τον εξυπηρετουν οταν πρεπει,εβαλε τον αγγελο στην εθνικη προπονητη,μια πεπατημενη που αντεγραψε απο τον γαυρο δηλαδη ολα αυτα,αυτο δεν το ειχε πετυχει ουτε με τον ζαγορακη,ουτε με τον βρυζα,ουτε με τον γκαγκατση που ειχε παρει στην ομαδα του,ξοδευε λεφτα σε τεχνικους διευθυντες , ξοδευε λεφτα σε προπονητες με βιογραφικο,βλεπε στεφενς,σε μανατζαραιους για παικτες,δεν επαιρνε ομως ουτε κυπελο,ουτε πρωταθλημα,ουτε τιποτε.

Που εγω δεν πιστευω οτι ειναι μαλακες ουτε ο μελισσανιδης,ουτε ο μαρινακης,πιο χτεσινοι ειναι απο αυτον και θα τον γαμησουν τα ραμματα την στιγμη που θα νομιζει οτι παει να ξεφυγει,να χτισει ασπρομαυρες αυτοκρατοριες και τα λοιπα.

 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Geologos said:

Ειναι δυνατον σε οπαδικο φορουμ να υπάρχει "νεα ΑΕΚ του Τίγρη"?

Γενικά, γράφονται απίστευτα πράγματα σε φόρουμ της ΑΕΚ.

Τι αποθέωση και θαυμασμός ρε παιδί μου για την υπερομάδα, φόβητρο του τσετσενου.

Θα το ληξω εδώ γιατί αν συνεχίσω θα παρεκτραπω.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AlexKR21 said:

Ξερω οτι ειμαι μειοψηφια, αλλα εγω την χρονια στην Ευρωπη δεν την θεωρω πετυχημενη. Εχουμε ξαναπαιξει ομιλους Τσου Λου και απαιτω κατι καλυτερο απο μια απλη συμμετοχη για να πω "οκ, πετυχαμε".

Εχθρος του καλου το καλυτερο λενε.

Δεν ειμαστε ομαδα ΤΣΛ και δεν προκειται να γινουμε ετσι απλα. Ανηκουμε στην κατηγορια Γιουροπα Λιγκ οπως και  να το κανουμε. Για αυτο υπομονη μεχρι να γινει το γηπεδο και σταδικα ισως δουμε και μια αλλαγη προς το καλυτερο σχετικα με τις συμμετοχες μας στην Ευρωπη. Μεχρι τοτε μια πορεια σαν την περσινη μας ειναι αρκετη. Γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Τον δεύτερο δεν τον θυμάται κανείς και δεν είναι OR το expression αλλά AND. ΚΑΙ όσο πιο ψηλά γίνεται ΚΑΙ κούπα.

Η 2η θεση ειναι παρα πολυ σημαντικη, ειδικα για την ΑΕΚ που χει χαμηλη βαθμολογια στην Ευρωπη. Εγω φετος αν ειχα να επιλεξω θα προτιμουσα χιλιες φορες τη 2η θεση απ το Κυπελλο. Και οχι φυσικα για να λεω "βγηκα 2ος", αλλα για τη διπλη ευκαιρια για τους ομιλους του Γιουροπα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Aussie said:

Εχθρος του καλου το καλυτερο λενε.

Δεν ειμαστε ομαδα ΤΣΛ και δεν προκειται να γινουμε ετσι απλα. Ανηκουμε στην κατηγορια Γιουροπα Λιγκ οπως και  να το κανουμε. Για αυτο υπομονη μεχρι να γινει το γηπεδο και σταδικα ισως δουμε και μια αλλαγη προς το καλυτερο σχετικα με τις συμμετοχες μας στην Ευρωπη. Μεχρι τοτε μια πορεια σαν την περσινη μας ειναι αρκετη. Γνωμη μου.

Ανηκουμε εκει που παιζουμε.

Αμα παιξαμε CL ανηκαμε στο CL φετος. Οι 0 βαθμοι δεν λενε κατι. Και η Μπενφικα περσι 0 πηρε και με χειροτερα ριζαλτς.

Το γραφω γιατι κατι μου λεει πως αν μπει ο ΠΑΟΚ στο CL (ε ρε τι συζηταμε), ξαφνικα θα διαβαζουμε για τον "μεγαλο μπαουγκ που ανηκει πλεον στα αστερια".

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
1 minute ago, AlexKR21 said:

Η 2η θεση ειναι παρα πολυ σημαντικη, ειδικα για την ΑΕΚ που χει χαμηλη βαθμολογια στην Ευρωπη. Εγω φετος αν ειχα να επιλεξω θα προτιμουσα χιλιες φορες τη 2η θεση απ το Κυπελλο. Και οχι φυσικα για να λεω "βγηκα 2ος", αλλα για τη διπλη ευκαιρια για τους ομιλους του Γιουροπα.

Κοίτα συμφωνώ εν μέρη, απλά το κύπελλο μένει στην ιστορία. Να πάμε ευρώπη για τα χρήματα μόνο και μόνο και να είμαστε όπως φέτος ευχαριστώ δεν θα πάρω. Δεν ξέρω πως έχουν τα προκριματικά του 2ου φέτος πάντως. Θυμάμαι πέρυσι είχε κάτι κουφά (πχ πας στους δυνατούς κατευθείαν κοκ) οπότε δεν ξέρω τι θα παίξει φέτος.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Aussie said:

Εχθρος του καλου το καλυτερο λενε.

Δεν ειμαστε ομαδα ΤΣΛ και δεν προκειται να γινουμε ετσι απλα. Ανηκουμε στην κατηγορια Γιουροπα Λιγκ οπως και  να το κανουμε. Για αυτο υπομονη μεχρι να γινει το γηπεδο και σταδικα ισως δουμε και μια αλλαγη προς το καλυτερο σχετικα με τις συμμετοχες μας στην Ευρωπη. Μεχρι τοτε μια πορεια σαν την περσινη μας ειναι αρκετη. Γνωμη μου.

Ας εβγαινες και 3ος (το χεις ξανακανει 2 φορες και η γευση που σου μεινε στο τελος ηταν πικρη θυμιζω) η ακομα και 4ος με καλυτερη συγκομιδη. Το 0 δεν χωνευεται με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AlexKR21 said:

Η 2η θεση ειναι παρα πολυ σημαντικη, ειδικα για την ΑΕΚ που χει χαμηλη βαθμολογια στην Ευρωπη. Εγω φετος αν ειχα να επιλεξω θα προτιμουσα χιλιες φορες τη 2η θεση απ το Κυπελλο. Και οχι φυσικα για να λεω "βγηκα 2ος", αλλα για τη διπλη ευκαιρια για τους ομιλους του Γιουροπα.

Περαν αυτου ειναι και το στατιστικο της υποθεσης. Τα ανεβασα και τις προαλλες. Εισαι κοντα στο να εχεις περισσοτερες 2ες παρα 3ες θεσεις στα χρονια της Α Εθνικης. Οποτε αν δεν μπορεις Πρωταθλημα πρεπει να κυνηγας 2η θεση.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Aussie said:

Αυτο που εχει ο Μπουκο στο μυαλο του ειναι πολυ απλο αν το δει κανεις με μαθηματικο τροπο.

Ομιλους ΤΣΛ+Κυπελλο=Επιτυχημενη χρονια

και δεν εχει και αδικο.

Αν μας το δινανε στην αρχη της χρονιας πιστευω πως ολοι θα το παιρναμε αυτο το πακετο.

Εγώ δεν θα αγόραζα, αλλά επειδή θα ήθελα αντί για κύπελλο, πρωταθλητισμό. Από κει και πέρα, το τι είναι επιτυχημένη χρονιά είναι και λίγο προσωπικό και πως τα βλέπει ο καθένας τα πράγματα. Εγώ π.χ. αν μπαίναμε ομίλους CL και χάναμε το πρωτάθλημα με 3 βαθμούς διαφορά, θα την θεωρούσα επιτυχημένη την χρονιά. Ο @The Magician με βάση την κουβέντα που είχαμε κάνει πιο παλιά θα την θεωρούσε επιτυχημένη αν έβλεπε σωστό επιθετικό ποδόσφαιρο ανεξάρτητα με τα αποτελέσματα.

Την δεδομένη στιγμή που μιλάμε πάντως, έτσι όπως έχει γίνει η σεζόν, με κύπελλο την σώζεις.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Ανηκουμε εκει που παιζουμε.

Αμα παιξαμε CL ανηκαμε στο CL φετος. Οι 0 βαθμοι δεν λενε κατι. Και η Μπενφικα περσι 0 πηρε και με χειροτερα ριζαλτς.

Το γραφω γιατι κατι μου λεει πως αν μπει ο ΠΑΟΚ στο CL (ε ρε τι συζηταμε), ξαφνικα θα διαβαζουμε για τον "μεγαλο μπαουγκ που ανηκει πλεον στα αστερια".

Ασε το τι θα πουν οι γραμμες και τα sites. Καμια ελληνικη ομαδα δεν ειναι επιπεδου ΤΣΛ αυτη την χρονικη στιγμη. Πως να το κανουμε δηλαδη; Ουτε βασει τιτλων και διακρισεων (μιλαω παντα για Ευρωπη), ουτε βασει νοοτροπιας φιλαθλων, ουτε σαν οργανισμος σε συγκριση παντα με αλλες ομαδες. 

Εκει που μπορεις να κανεις πορεια και να διακριθεις ειναι το Γιουροπα Λιγκ και αυτο δεν αλλαζει οσο και αν το θελουμε.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Κοίτα συμφωνώ εν μέρη, απλά το κύπελλο μένει στην ιστορία. Να πάμε ευρώπη για τα χρήματα μόνο και μόνο και να είμαστε όπως φέτος ευχαριστώ δεν θα πάρω. Δεν ξέρω πως έχουν τα προκριματικά του 2ου φέτος πάντως. Θυμάμαι πέρυσι είχε κάτι κουφά (πχ πας στους δυνατούς κατευθείαν κοκ) οπότε δεν ξέρω τι θα παίξει φέτος.

Δεν θελω την Ευρωπη για τα χρηματα, δεν ειμαι λογιστης της ΠΑΕ. Το χω ξαναπει οτι πιστευω πως εκει ειναι ολο το πρεστιζ και η αιγλη. Ακομα και σαν οπαδος μια εκδρομη στην Ευρωπη ή μια μεγαλη νικη ειναι αυτο που θα μου μεινει. Γι αυτο λεω οτι για φετος πχ θα θυσιαζα και ενα τροπαιο για να χω πιο στρωτο δρομο στην Ευρωπη. Ξερω βεβαια οτι ειναι δικη μου "ψυχωση" και καταλαβαινω απολυτα αν καποιος αλλο προτιμα το Κυπελλο.

Υ.Γ Επειδη ρωτας, αν η ΑΕΚ εβγαινε 2η θα δινε 3 προκριματικους για το τσου λου ως ανισχυρη και αν περναγε εστω τον 1ο ηταν απευθειας στους ομιλους Γιουροπα. Αν βγει 3η και παρει το καλο εισιτηριο του Γιουροπα θα δωσει 2 προκριματικους, τον 1ο σαν ισχυρη, τον 2ο μαλλον ως ανισχυρη

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×