Jump to content

Recommended Posts

7 minutes ago, nikos said:

Το ξαναλεω. Να ξερουμε τι συζηταμε.

Εγραψα παραπανω το κλασικο παραδειγμα των δανεικων.

Μυξοκλαιγομαστε για τους δανεικους, αλλα εγω εχω 4 ερωτησεις:

1) επιτρεπεται να δινονται δανεικοι ή ειναι παρανομο?

2) εμεις δανεικους δεν δινουμε?

3) μας απαγορευσε κανεις να δωσουμε κι εμεις περισσοτερους δανεικους?

4) το προβλημα τελικα ειναι οτι εμεις ειμαστε πιο ηθικοι ή πιο φτωχοι?

Αλλο λοιπον η κλαψα για την ΕΡΤ πχ κι αλλο για τους δανεικους.

Μονο που αν εγω (θεωρωντας αυτονοητες τις απαντησεις στα παραπανω)  γραψω "καλα κανουν οι αλλοι για τα συμφεροντα τους και δινουν δανεικους", ταυτοχρονα γινομαι θαυμαστης του Ιβαν και του χοντρου κι εχθρος της ομαδας μου ξερω γω. 

6 δανεικούς στο Βόλο; Με συμφωνία να μην παίζουν; Να μην κατεβάζουν ούτε 11αδα δηλαδή στα μεταξύ τους. Εγώ, άσχετο, αλλά δεν κρίνω κανέναν για τη γνώμη του. Απλά δεν μου μοιάζει λογική η απάθεια απέναντι σε ένα σύστημα που κατέστρεψε το ποδόσφαιρο επειδή ο Μελισσανίδης δεν κάνει μεταγραφές και είναι τσιγκούνης 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MikrosKaiAtropos said:

Δεν ειναι 25.

22,5εκ σε μια τριετια ειναι.Που αν δεν παρει αυτα,θα παρει ξερω γω 16-17 απο τη νοβα.Χεστηκε η φοραδα στ αλωνι κανενα θεμα δεν θα εχουν.

Ε τότε γιατί δεν τον παίρνει στο κανάλι του με τα 22,5 η με τα 16 αφού δεν έχουν προβλήματα και ζητάνε από την ΕΡΤ 2 μέρες πριν τις εκλογές;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

6 δανεικούς στο Βόλο; Με συμφωνία να μην παίζουν; Να μην κατεβάζουν ούτε 11αδα δηλαδή στα μεταξύ τους. Εγώ, άσχετο, αλλά δεν κρίνω κανέναν για τη γνώμη του. Απλά δεν μου μοιάζει λογική η απάθεια απέναντι σε ένα σύστημα που κατέστρεψε το ποδόσφαιρο επειδή ο Μελισσανίδης δεν κάνει μεταγραφές και είναι τσιγκούνης 

Δεν δειχνω απαθεια. Εκανα καποιες ερωτησεις ομως, θες να μου απαντησεις?

Γινεται κατι παρανομο? Ή υπογραφει και η ΑΕΚ τουσ ορους του πρωταθληματος και μαλιστα δινει κι αυτη δανεικους?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Ε τότε γιατί δεν τον παίρνει στο κανάλι του με τα 22,5 η με τα 16 αφού δεν έχουν προβλήματα και ζητάνε από την ΕΡΤ 2 μέρες πριν τις εκλογές;

Ειναι σοβαρη ερωτηση τωρα αυτη;Με ρωτας γιατι θελει να βγαλει περισσοτερα λεφτα;

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, nedved21 said:

δινει λιγοτερα απο οτι βγαζει,

απο αγορες/πωλησεις παικτων.

Ο πίνακας λέει ένα μέρος της εικόνα. Ότι τα πρώτα τέσσερα συναπτά έτη ο Σαββίδης δεν έκανε τις μεγάλες μεταγραφές.

Ακόμα και τα έξοδα συμβολαίων εκτινάχθηκαν κυρίως από το 2017 και μετά.

Π.χ. αλλά κανείς δεν το λέει όταν μιλάει για τον άπλα Σαββίδη, ο Μάτος ήρθε ως ελέυθερος με τέσσερα κατοστάρικα και μετά του έγινε ανανέωση συμβολαίου.

17 minutes ago, nedved21 said:

Δεν εβγαλα καποιο παραπανω συμπερασμα απο αυτο που εγραψα παραπανω.

Απλα διευκρινισα τι δειχνει το γραφημα.

Το οποιο γραφημα ειναι μονο για μεταγραφες,

την ιδια περιοδο που ειχαν κερδος στις μεταγραφες,

μπορει να κανανε αυξηση μισθων πχ.

Έξοδα συμβολαίων ανευ εφορίας για 2012-13  και 2014-15

2012-13 -> 4 εκατομμύρια ευρώ (με επιφύλαξη)

2013-14 -> 7 δέκα εκατομμύρια ευρώ (με επιφύλαξη)

Σύμφωνα με Magician και ανευ εφορίας τα έξοδα συμβολαίων του ΠΑΟΚ την περίοδο 2014-19:

2014-15 -> 6.500.000 ευρώ

2015-16 -> 9.955.000 ευρώ

2016-17 -> 12.290.000 ευρώ

2017-18 -> 13.900.000 ευρώ

2018-19 -> 18.900.000 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Δεν δειχνω απαθεια. Εκανα καποιες ερωτησεις ομως, θες να μου απαντησεις?

Γινεται κατι παρανομο? Ή υπογραφει και η ΑΕΚ τουσ ορους του πρωταθληματος και μαλιστα δινει κι αυτη δανεικους?

1 δανεικό έχει δώσει η ΑΕΚ μέχρι τώρα. Παράνομοι οι δανεισμός δεν είναι. Έτσι ξεκίνησε και ο γαύρος με τα παραρτήματα...Τα ίδια ρωταγαν. Παράνομο είναι; Τις κασέτες τις θυμάσαι; Κανόνιζαν μέχρι και προπονητές στο τέλος σε ομάδες 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Ειναι σοβαρη ερωτηση τωρα αυτη;Με ρωτας γιατι θελει να βγαλει περισσοτερα λεφτα;

Όχι σε ρωτάω γιατί αφού το προϊόν ΠΑΟΚ κάνει 22,5 και θα είναι επικερδές, δεν το παίρνει στο κανάλι του με τα λεφτά αυτά να κονομησει και το ΟΠΕΝ και ο ΠΑΟΚ και να μην μπορούμε να του πούμε και τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Όχι σε ρωτάω γιατί αφού το προϊόν ΠΑΟΚ κάνει 22,5 και θα είναι επικερδές, δεν το παίρνει στο κανάλι του με τα λεφτά αυτά να κονομησει και το ΟΠΕΝ και ο ΠΑΟΚ και να μην μπορούμε να του πούμε και τίποτα 

Ειπα εγω οτι κανει το προιον παοκ 22.5;Μονο απο την ερτ θα παρει τοσα λογω κυβερνησης.

Link to comment
Share on other sites

Με τις καταγγελίες ότι πουλήθηκαν τα Γιάννενα, η Ξάνθη και ο Παναιτωλικός σε ιδιοκτήτη άλλης ΠΑΕ να διερευνηθούν από τα αρμόδια όργανα (υφυπουργό, εισαγγελείς κλπ) η και αυτό είναι κλάψα; Γιατί αυτό αν έχει συμβεί είναι κομματάκι παράνομο. Εκτός και αν εκεί έχει πέσει δανεισμός ιδιοκτήτη όποτε πάω πασο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Skepastos said:

1 δανεικό έχει δώσει η ΑΕΚ μέχρι τώρα. Παράνομοι οι δανεισμός δεν είναι. Έτσι ξεκίνησε και ο γαύρος με τα παραρτήματα...Τα ίδια ρωταγαν. Παράνομο είναι; Τις κασέτες τις θυμάσαι; Κανόνιζαν μέχρι και προπονητές στο τέλος σε ομάδες 

Πιστευεις δλδ οτι η ΑΕΚ δεν  κανει το ιδιο, οχι επειδη δεν εχει λεφτα να παιρνει τοσους παικτες, αλλα επειδη η διοικηση της ειναι πιο ηθικη.

Ταυτοχρονα η ΑΕΚ υπογραφει τους ορους του πρωταθληματος αλλα το κανει αναγκαστικα θεωρωντας τους ανηθικους.

Δεν ειναι οικονομικο το προβλημα σε ολο αυτο το στορυ αλλα ηθικο.

Αν καταλαβαινω καλα αυτο λες.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Ειπα εγω οτι κανει το προιον παοκ 22.5;Μονο απο την ερτ θα παρει τοσα λογω κυβερνησης.

Α γεια σου. Παρόλα αυτά στα παπάκια μας ε;

Link to comment
Share on other sites

1 δανεικο δινουμε εμεις γιατι εδω που τα λεμε δεν εχουμε και ποιον να σπρωξουμε (μαγευτικες ακαδημιες), μια χαρα διναμε κι εμεις κατα καιρους τους διαφορους Σβαρνες με ρητρες επαναγορας. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Με τις καταγγελίες ότι πουλήθηκαν τα Γιάννενα, η Ξάνθη και ο Παναιτωλικός σε ιδιοκτήτη άλλης ΠΑΕ να διερευνηθούν από τα αρμόδια όργανα (υφυπουργό, εισαγγελείς κλπ) η και αυτό είναι κλάψα; Γιατί αυτό αν έχει συμβεί είναι κομματάκι παράνομο. Εκτός και αν εκεί έχει πέσει δανεισμός ιδιοκτήτη όποτε πάω πασο

Εφοσον ειναι παρανομο να πανε φυλακη οι υπευθυνοι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Πιστευεις δλδ οτι η ΑΕΚ δεν  κανει το ιδιο, οχι επειδη δεν εχει λεφτα να παιρνει τοσους παικτες, αλλα επειδη η διοικηση της ειναι πιο ηθικη.

Ταυτοχρονα η ΑΕΚ υπογραφει τους ορους του πρωταθληματος αλλα το κανει αναγκαστικα θεωρωντας τους ανηθικους.

Δεν ειναι οικονο ικο το προβλημα σε ολο αυτο το στορυ αλλα ηθικο.

Αν καταλαβαινω καλα αυτο λες.

Η δίκη μας διοίκηση μπορεί να είναι και ανίκανη. Ηθικό τον Μελ δεν τον λες, μεχρι στιγμής όμως τα αίσχη των άλλων δεν τα έχει κάνει. Το γιατί δεν το ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Εφοσον ειναι παρανομο να πανε φυλακη οι υπευθυνοι.

Ιδρώνει κανενός το αυτί; Εδώ ντρεπόμαστε να τα πούμε αναμεταξυ μας επειδή ο άλλος δεν φέρνει παίχτες...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Α γεια σου. Παρόλα αυτά στα παπάκια μας ε;

Οπως εγραψα και παραπανω ναι στα παπακια μας,δεν θα ασχοληθω σοβαρα με αυτο το θεμα τη στιγμη που η ομαδα μου ειναι για τον πουτσο καβαλα και ριχνει το μπατζετ ενω μπηκε ομιλους chl.Δεν με νοιαζουν ρε παιδι μου αυτα τα 2εκ το χρονο των βουλγαρων,δεν κανουν καμια σοβαρη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MikrosKaiAtropos said:

Οπως εγραψα και παραπανω ναι στα παπακια μας,δεν θα ασχοληθω σοβαρα με αυτο το θεμα τη στιγμη που η ομαδα μου ειναι για τον πουτσο καβαλα και ριχνει το μπατζετ ενω μπηκε ομιλους chl.Δεν με νοιαζουν ρε παιδι μου αυτα τα 2εκ το χρονο των βουλγαρων,δεν κανουν καμια σοβαρη διαφορα.

Άρα καταλήγουμε εκεί που ξεκινήσαμε. Διαφωνούμε. Για μένα είναι και σημαντικό και διαφορά κάνουν....Γιατί παίρνεις σαν δεδομένο ότι στην τριετία θα έχουν οι ομάδες τα ίδια συμβόλαια με σήμερα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Η δίκη μας διοίκηση μπορεί να είναι και ανίκανη. Ηθικό τον Μελ δεν τον λες, μεχρι στιγμής όμως τα αίσχη των άλλων δεν τα έχει κάνει. Το γιατί δεν το ξέρω...

Μα σου απαντησα. Θελει αλλα δεν μπορει.

Μπορει να δωσει τον Σβαρνα, τον Γιακουμακη, τον αλλον στον Βολο. Μεχρι εκει. Οι αλλοι αγοραζουν περισσοτερους και δανειζουν περισσοτερους. Αν εχουμε θεμα γιατι η ΠΑΕ δεχεται την ιστορια των δανεισμων?

Just now, Skepastos said:

Ιδρώνει κανενός το αυτί; Εδώ ντρεπόμαστε να τα πούμε αναμεταξυ μας επειδή ο άλλος δεν φέρνει παίχτες...

Εγω παλι λεω οτι οταν καποιοι γραφουμε με την λογικη μπροστα απο το συναισθημα, θεωρουμαστε ειτε εμπαθεις με τον Μελ ειτε θαυμαστες του Ιγκνατιεβιτς.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Άρα καταλήγουμε εκεί που ξεκινήσαμε. Διαφωνούμε. Για μένα είναι και σημαντικό και διαφορά κάνουν....Γιατί παίρνεις σαν δεδομένο ότι στην τριετία θα έχουν οι ομάδες τα ίδια συμβόλαια με σήμερα...

Α εισαι απο αυτους που πιστευουν οτι ο τιγρης θα ειδοποιησει.Ενταξει σιγουρα διαφωνουμε αλλα ζηλευω το οτι εχεις ακομα την ελπιδα μεσα σου.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sepultura21 said:

1 δανεικο δινουμε εμεις γιατι εδω που τα λεμε δεν εχουμε και ποιον να σπρωξουμε (μαγευτικες ακαδημιες), μια χαρα διναμε κι εμεις κατα καιρους τους διαφορους Σβαρνες με ρητρες επαναγορας. 

 

 

Ότι ο Βολος θα στηριχθεί στα 19χρονα του ΠΑΟΚ και όλο αυτό δεν είναι εκδούλευση του Μπέου για να τσιμπήσει κανένα σφύριγμα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, MikrosKaiAtropos said:

Α εισαι απο αυτους που πιστευουν οτι ο τιγρης θα ειδοποιησει.Ενταξει σιγουρα διαφωνουμε αλλα ζηλευω το οτι εχεις ακομα την ελπιδα μεσα σου.

Από που το συμπεράνεις αυτό; Τι είπα και το μετέφρασες έτσι; Ίσα ίσα σε άσχετη φάση έχω πει ότι το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να φτιάξει γήπεδο και να την παραδώσει σε κάποιον με ορεξη. Άσχετα που δεν βλέπω κάποιον στον ορίζοντα αυτό είναι το ιδανικό 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Από που το συμπεράνεις αυτό; Τι είπα και το μετέφρασες έτσι; Ίσα ίσα σε άσχετη φάση έχω πει ότι το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να φτιάξει γήπεδο και να την παραδώσει σε κάποιον με ορεξη. Άσχετα που δεν βλέπω κάποιον στον ορίζοντα αυτό είναι το ιδανικό 

To συμπερανα απο αυτο που ειπες για την τριετια.Η θεωρεις οτι θα αυξησουμε εμεις το μπατζετ η οτι θα το ριξει τοσο πολυ ο ανταγωνισμος που 2εκ το χρονο θα κανουν τη διαφορα.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Μα σου απαντησα. Θελει αλλα δεν μπορει.

Μπορει να δωσει τον Σβαρνα, τον Γιακουμακη, τον αλλον στον Βολο. Μεχρι εκει. Οι αλλοι αγοραζουν περισσοτερους και δανειζουν περισσοτερους. Αν εχουμε θεμα γιατι η ΠΑΕ δεχεται την ιστορια των δανεισμων?

Εγω παλι λεω οτι οταν καποιοι γραφουμε με την λογικη μπροστα απο το συναισθημα, θεωρουμαστε ειτε εμπαθεις με τον Μελ ειτε θαυμαστες του Ιγκνατιεβιτς.

Δεν βγάζω συμπεράσματα για σένα ούτε σε κατακρίνω. Απλά δεν καταλαβαίνω μερικά πράγματα. Όπως δεν καταλαβαίνω και την απάθεια της διοίκησης σε αυτό που περιγράφεις. Έλα ντε; Γιατί δεν εγείρει ζήτημα στο θέμα των δανεικών; Δεν έχω απάντηση γιατί δε βρίσκω λογική εξήγηση. Επίσης δανεικους θα μπορούσες να έχεις ανα ήθελες.

Γιαννιωτας, Τσοσιτς, Γιαννουτσος, Μποτος, Γιουσης, Βασιλαντωνοπουλος, Γιακουμακης, Γιαννικογλου...

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Ότι ο Βολος θα στηριχθεί στα 19χρονα του ΠΑΟΚ και όλο αυτό δεν είναι εκδούλευση του Μπέου για να τσιμπήσει κανένα σφύριγμα...

E, αν δει κανεις διαχρονικα την πορεια των δανεικων της Βουλγαρας, υπαρχει ενα α' εκτοπισμα και χρησιμοτητα. Δινει πχ τον Κατσε και τον Χαριση γιατι του περισσευουν, και παιζουν βασικοι σε ομαδες εξαδας. Παιχτες ποιοτητας Γαλανοπουλου, ας πουμε. Εσυ τον αντιστοιχο Γαλανοπουλο τον εχεις ημιβασικο και με το ζορι τον προμοταρεις για νεξτ μπιγκ θιγκ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MikrosKaiAtropos said:

To συμπερανα απο αυτο που ειπες για την τριετια.Η θεωρεις οτι θα αυξησουμε εμεις το μπατζετ η οτι θα το ριξει τοσο πολυ ο ανταγωνισμος που 2εκ το χρονο θα κανουν τη διαφορα.

 

Τίποτα από τα 2. Δεν ξερεις καν πως θα είναι η χώρα σε 2 χρόνια, όπως επίσης δεν ξερεις και ποσά κανάλια θα υπάρχουν στην ελεύθερη αγορά...

Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 featured and unfeatured this topic
  • Papatsakalos21 locked this topic
  • stavros 9-11 unlocked this topic
  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic
  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×