Jump to content

Recommended Posts

5 minutes ago, fighter21 said:

Πρέπει να παραδεχτείς ότι τα πράγματα πλέον είναι πολύ δύσκολα. Δεν γίναμε ξαφνικά η υπερομάδα που απλά τους τσακίζουμε όλους και τους τελειώνουμε.

Γιατι πρεπει να εισαι υπερομαδα για να κερδισεις τον Βαρελα, τον Μαουριτσιο και τον Μπισεσβαρ;

Κατι Καραμπαγες, Καμπαλες, Εστερσουντς, Βιντεο Κλαμπς, Μπορισοφαδες, Μπρατισλαβες στην κατραπακια τους εχουν.

Αν βεβαιωσει ο Μελισσανιδης οτι δεν θα στειλει κανα καμικαζι ο πιστολερο οπως στους τελικους, παλι 0 φασεις θα κανουν.

Link to comment
Share on other sites

Μου είναι σχεδόν αδιάφορο αν θα βγούμε δεύτερη η τρίτη θέση. Το θέμα είναι ότι έδειξε ακόμα μία φορά η Ελλάδα τι τριτοκοσμική χώρα είναι.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MITSAKLAS said:

Ιστορικά σε τέτοιες περιπτώσεις δεν έχεις ανταποκριθεί. 

Μόνο το Χ στην Τούμπα που επιστράφηκαν οι βαθμοί θυμάμαι να βγάλαμε αντίδραση. 

Ιστορικά η ΑΕΚ έχει πάθει ζημιές όταν χαλάρωνε ή της αρκούσαν και δύο αποτελέσματα, αλλά δεν το θέτω έτσι γιατί ρόλο παίζουν και τα πρόσωπα.

Η ΑΕΚ του Καρέρα θα μπει με περισσότερη διάθεση και λύσσα και τώρα αυξάνονται οι πιθανότητες για 2/2 ή ακόμα και 3/3.

Link to comment
Share on other sites

δυσκολη η 2η θεση με την επιστροφη των βαθμων.

 

βεβαια δεν εχουν επιστραφει οριστικα, ξανα μανα δικασστικα απο την αρχη θα εχουμε.

ας παρουμε οσους περισσοτερους βαθμους μπορουμε και οτι πουν οι δικαστες μετα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

δυσκολη η 2η θεση με την επιστροφη των βαθμων.

 

βεβαια δεν εχουν επιστραφει οριστικα, ξανα μανα δικασστικα απο την αρχη θα εχουμε.

ας παρουμε οσους περισσοτερους βαθμους μπορουμε και οτι πουν οι δικαστες μετα.

οριστικα εχουν επιστραφει οποιαδηποτε νεα εκδικαση και ξαναπροσφυγη στο CAS θα παει με την νεα χρονια η φετινη βαθμολογια θα επκιυρωθει με τους 7 βαθμους κανονικα

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Bluesman said:

Ιστορικά η ΑΕΚ έχει πάθει ζημιές όταν χαλάρωνε ή της αρκούσαν και δύο αποτελέσματα, αλλά δεν το θέτω έτσι γιατί ρόλο παίζουν και τα πρόσωπα.

Η ΑΕΚ του Καρέρα θα μπει με περισσότερη διάθεση και λύσσα και τώρα αυξάνονται οι πιθανότητες για 2/2 ή ακόμα και 3/3.

Δε φοβάμαι ότι αγωνιστικά δεν μπορείς να κάνεις 3 νίκες. 

Φοβάμαι την Κυριακή το βράδυ να έχεις φέρει Χ και την παραδοσιακή μας παθογένεια να χρειαζόμαστε μήνες να φτιάξουμε την ψυχολογία μας, αλλά μόλις ένα 90λεπτο να την ξαναγαμήσουμε για μήνες. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

οριστικα εχουν επιστραφει οποιαδηποτε νεα εκδικαση και ξαναπροσφυγη στο CAS θα παει με την νεα χρονια η φετινη βαθμολογια θα επκιυρωθει με τους 7 βαθμους κανονικα

τα διαβασα βιαστικα εγω, αν ειναι ετσι εγω θεωρω δυσκολα τα πραγματα, θα δουμε βεβαια  το γηπεδο μιλαει παντα.

δλδ σαν να αθωωθηκαν οι μπουγατσες? να παει για του χρονου να αποφασισουν τι αφου θα εχει ληξει η χρονια?

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Kostas21 said:

Btw το κας εκανε οτι εκανε κ το 2008.

Ολα υπαγονται στην ΕΠΟ κ στη λιγκα. 

 

Γενικά νίπτουν τας χείρας τους 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

τα διαβασα βιαστικα εγω, αν ειναι ετσι εγω θεωρω δυσκολα τα πραγματα, θα δουμε βεβαια  το γηπεδο μιλαει παντα.

δλδ σαν να αθωωθηκαν οι μπουγατσες? να παει για του χρονου να αποφασισουν τι αφου θα εχει ληξει η χρονια?

Νικ 

 

θα γινει ενα εκδικαση στην εφεσεων αφου παραλαβει την αποφαση του CAS η ΕΠΟ, θα πρεπει να ορισει δικασιμο και θα πρεπει να βγει αποφαση αφου βγει αποφαση ακολουθει νεα προσφυγη στο CAS απο οποιον χασει αρα νεα δικασιμο στο CAS και αποφαση για να τελεσιδικησει 

η βαθμολογια πρεπει να επικυρωθει μεχρι 3/8 για να δωσεις στην ΟΥΕΦΑ λιστα για συμμετοχες στα ευρωπαικα κυπελλα συνεπως μεσα σε 20 μερες δεν υπαρχει ουτε 0,5% να γινουν 2 εκδικασεις και να υπαρχει αποφαση

συνεπως για φετος η βαθμολογια ειναι οπως ειναι τωρα με τους 7 βαθμους στην μπουγατσα

οταν τελεσιδικησει η υποθεση και αν εχει πεσει τιμωρια αυτη η τιμωρια θα εφαρμοστει την χρονια που θα διανυουμε δηλαδη την επομενη αν δηλαδη ξαναπεσει -7 και απο την εφεσεων και το CAS συμφωνησει και αυτο γινει μετα τις 3/8 τοτε η μπουγατσα θα εχει -7 για του χρονου.

Link to comment
Share on other sites

Όλα "λογικά" Και αιλληνικα γίνονται. Για όσους λένε ότι είναι δυσκολα λόγω της επιστροφής των βαθμών ας κερδίζεις άρουμε και βαζελο να μην τους εβλεπες. Στο χέρι σου είναι.Ειμαστε σε καλυτερο φεγγάρι από αυτους. Μπες κλεισε τους το σπίτι και αστους να σκουζουν. 

Αν δεν κερδίζεις δεν σου φταει κανένα cas. , το οποίο για άλλη μια φορά ποντιος πιλατος.  Κας και παπαριες. Και όπως βλέπετε βολευει τους 2  γαυρους η συνιδιοκτήσια. Γι'αυτό δεν θα γίνει τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, amd said:

Νικ 

 

θα γινει ενα εκδικαση στην εφεσεων αφου παραλαβει την αποφαση του CAS η ΕΠΟ, θα πρεπει να ορισει δικασιμο και θα πρεπει να βγει αποφαση αφου βγει αποφαση ακολουθει νεα προσφυγη στο CAS απο οποιον χασει αρα νεα δικασιμο στο CAS και αποφαση για να τελεσιδικησει 

η βαθμολογια πρεπει να επικυρωθει μεχρι 3/8 για να δωσεις στην ΟΥΕΦΑ λιστα για συμμετοχες στα ευρωπαικα κυπελλα συνεπως μεσα σε 20 μερες δεν υπαρχει ουτε 0,5% να γινουν 2 εκδικασεις και να υπαρχει αποφαση

συνεπως για φετος η βαθμολογια ειναι οπως ειναι τωρα με τους 7 βαθμους στην μπουγατσα

οταν τελεσιδικησει η υποθεση και αν εχει πεσει τιμωρια αυτη η τιμωρια θα εφαρμοστει την χρονια που θα διανυουμε δηλαδη την επομενη αν δηλαδη ξαναπεσει -7 και απο την εφεσεων και το CAS συμφωνησει και αυτο γινει μετα τις 3/8 τοτε η μπουγατσα θα εχει -7 για του χρονου.

Εννοειται πως μιλάμε γενικά για δικαστικες γελοιότητες.

Αν είναι ένοχοι δλδ θα τιμωρηθούν σε άλλο πρωτάθλημα από τα 2 που ήταν ένοχοι (καλά για κυπελλο τα έχω ξαναπεί, εκεί για κάποιον λόγο δεν τιμωρείσαι, χαχαχ).

Το χειρότερο είναι ότι καποιοι ορκ νομίζουν (και θα λενε) πως δικαιώθηκαν ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ, ενώ για όποιον έχει 2 γραμμάρια μυαλό δεν συνέβη αυτό.

Τεσπα CAS και μλκιες θα πω εγώ. 
Τους ξελάσπωσε κι ο Κουλης με τον υποβιβασμο και ολα καλά. 
 

Ας ελπίσουμε να φάνε έστω 7 για του χρόνου, γιατι δεν πιστεύω να υπάρχει κανεις που να πιστεύει ότι δεν είχαν αγοράσει την Ξάνθη.

 

υγ. Ουσιαστικά το CAS άδειασε αυτούς που έχουν αποφασισει να μην υπάρχει 2η δικη μετά τις Μαρούπες, κάτι λογικο εδώ που τα λέμε. Αλλά ως εκεί. Δεν ασχολείται παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

 

υγ. Ουσιαστικά το CAS άδειασε αυτούς που έχουν αποφασισει να μην υπάρχει 2η δικη μετά τις Μαρούπες, κάτι λογικο εδώ που τα λέμε. Αλλά ως εκεί. Δεν ασχολείται παραπανω.

αυτο ακριβως ειπε το CAS δεν νοειτε να γινεται δικη και να μην μπαινει στην ουσια της υποθεσης

Link to comment
Share on other sites

Quote

Με αρκετή δόση ειρωνείας ο Αλέξης Κούγιας σχολίασε την απόφαση του CAS λέγοντας πως στην Επιτυροπή Εφέσεων θα είναι παρών και τα πράγματα δεν θα είναι τόσο ευχάριστα για ΠΑΟΚ και Ξάνθη.

 
 

Αναλυτικά η δήλωση του Αλέξη Κούγια: 

Επειδή είμαι πολύ ευτυχισμένος σήμερα μετά την επιτυχία του γιου μου στις πανελλαδικές εξετάσεις και την εισαγωγή του στην Νομική σχολή και χωρίς να με παρεξηγήσει κανείς και το εννοώ αυτό που λέω, θέλω να κάνω της εξής δήλωση:

Μετά την έκδοση της αποφάσεως του CASπου δικαιώνει ΠΑΟΚ και ΞΑΝΘΗ, «τυχεράκηδες σε μία δίκη δεν κατάφερα να παραστώ λόγω σοβαροτέρων άλλων επαγγελματικών υποχρεώσεων και κερδίσατε», συγχαρητήρια, αλλά μην χαίρεστε για πολύ γιατί στην Επιτροπή Εφέσεων θα είμαι πάλι παρών και τώρα θα έχω μαζί και τον γιο μου.

 

Εκείνον που λυπάμαι μόνο είναι ο Μελισσανίδης που χαιρόταν για την δεύτερη θέση.

Αυτό το πράγμα δεν είναι χώρα και κράτος. 

Σκέτο Δελφινάριο είναι. 

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Το ιδανικό σενάριο είναι να πάρουμε τη δεύτερη θέση και να έρθει και η τιμωρία για την επόμενη χρονιά. Στο μεταξύ οι περισσότερες μπουγάτσες σε μηνύματα πανηγυρίζουν όχι για την δικαίωση σε ότι αφορά την εκδίκαση αλλά γιατί πιστεύουν ότι αθωώθηκαν για την κατηγορία της πολυιδιοκτησίας. Τόσο ζώα είναι. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fighter21 said:

Το ιδανικό σενάριο είναι να πάρουμε τη δεύτερη θέση και να έρθει και η τιμωρία για την επόμενη χρονιά. Στο μεταξύ οι περισσότερες μπουγάτσες σε μηνύματα πανηγυρίζουν όχι για την δικαίωση σε ότι αφορά την εκδίκαση αλλά γιατί πιστεύουν ότι αθωώθηκαν για την κατηγορία της πολυιδιοκτησίας. Τόσο ζώα είναι. 

η μπαλα σανο που τους μοιρασαν αυτο λεει

Link to comment
Share on other sites

Και πέφτει λέει ο γαύρος για τα στημένα και το παίρνει ο ποακ με την επιστροφή των βαθμών. 

Σεφερλής λεμε. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω το τονίζω, ακόμα και αν βγούμε τρίτοι, πως το να αφαιρεθούν βαθμοί από του χρόνου είναι καλύτερο.

Θα είναι δύσκολο ο μνημονιακός ιδίως ΠΑΟΚ και εφόσον στην ΑΕΚ δεν έχουμε Καρντόσους να καλύψει τέτοια διαφορά.

Τώρα ο Μαρινάκης δεν θα χαρίσει τίποτα, το ζήτημα όμως είναι πως αν ο ΠΑΟΚ παίξει ηρωϊκά με τριάδα στην άμυνα και οι ερυθρόλευκοι είναι εντελώς κακοί και ράθυμοι, λογικό με τόσους αγώνες που έχουν παίξει, δεν αποκλείω μία μεγάλη έκπληξη.

Link to comment
Share on other sites

Ωπα επιστροφή βαθμών διαβάζω...αν δεν επιβεβαιώσει ο Μπουκόφσκι, ο οποίος μιλούσε για υποβιβασμούς, δεν πιστεύω τίποτα.

Στα σοβαρά τώρα, τεράστια νίκη της μπουγατσας.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει νικη αν δεν δικαιωθει στο τελος γιατι αν στο τελος ισχυσει το -7 θα ειναι διπλα χαμενος

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια είναι τεράστια νίκη, ακόμα κι αν η ποινή ισχύσει του χρόνου.

Τους ανεβάζει το ηθικό και τους δίνει πλέον τη δυνατότητα να κατακτήσουν στην δεύτερη θέση και να παίξουν προκριματικά τσουλου.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, agelos said:

Και βέβαια είναι τεράστια νίκη, ακόμα κι αν η ποινή ισχύσει του χρόνου.

Τους ανεβάζει το ηθικό και τους δίνει πλέον τη δυνατότητα να κατακτήσουν στην δεύτερη θέση και να παίξουν προκριματικά τσουλου.

το ενα σκελος το αλλο σκελος ειναι οτι του καταστρεφει την  χρονια για του χρονου 

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να λέμε κρατάμε την τύχη στα χέρια μας. Με δύο νίκες θα πω εγώ και όχι τρεις... 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, amd said:

το ενα σκελος το αλλο σκελος ειναι οτι του καταστρεφει την  χρονια για του χρονου 

Ναι ρε συ, αλλά σκέψου το ενδεχόμενο να μπουν ομίλους τσλ (λεμε και καμιά μλκ να περάσει η ώρα ε). Αυτό θα τους έδινε τεράστια ανάσα οικονομικά.

Link to comment
Share on other sites

για να δουμε θα τους φτιαξει την ψυχολογια η θα τους γεμησει αγχος γιατι παει το αφηγημα των 7 βαθμων ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Ναι ρε συ, αλλά σκέψου το ενδεχόμενο να μπουν ομίλους τσλ (λεμε και καμιά μλκ να περάσει η ώρα ε). Αυτό θα τους έδινε τεράστια ανάσα οικονομικά.

θες να βρεθουμε αυριο βραδυ να πουμε και αλλα ανεκδοτα εγω ειμαι ελευθερος 

Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 featured and unfeatured this topic
  • Papatsakalos21 locked this topic
  • stavros 9-11 unlocked this topic
  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic
  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×