Jump to content

ΑΕΚ - Ευρωπη 2018 -2019


Guest amd
 Share

Recommended Posts

Νόιερ: Κληρωθηκαμε με 3 ηχηρά ονόματα. Οκ, επαγγελματίας, ξέρει τι πρέπει να πει, αλλά σίγουρα δεν θα το έλεγε έτσι αν ήταν καμιά Λουντογκόρετς στην θέση μας.

Υγ. Και έχεις τους παοκτζήδες να είναι αλαζωνικοί με την μισή Ευρώπη. Εδώ δείχνει σεβασμό η Μπάγερν, η Μπάγερν ρε μαλάκα.

η μπαγερν ειναι μεγαλη-παγκοσμια ομαδα φιλε.

οι αλλοι ειναι τριχοπουτσες

Link to comment
Share on other sites

παντως η Μπαγερν η ιδια ομαδα ειναι με περσι, μονο τον Γκορετζκα πηρε

Τους έχουμε. :D

Link to comment
Share on other sites

παντως η Μπαγερν η ιδια ομαδα ειναι με περσι, μονο τον Γκορετζκα πηρε

Αυτο ειναι καλο η κακο τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα είναι κακό αλλά αν έχει γίνει καλή δουλειά στη φυσική κατάσταση μεσολαβούν τρία 24ωρα πρίν παίξουμε με ΠΑΟΚ που είναι επαρκής χρόνος για αποκατάσταση και ετοιμότητα, ενώ και εκείνος θα έχει ευρωπαϊκό αγώνα ανεξαρτήτως δυναμικότητας του αντιπάλου.

Το πρόβλημα είναι οι μη μεταγραφές και πρόσθετοι τραυματισμοί, στοιχεία ικανά να οδηγήσουν σε διπλές απώλειες και κακή εικόνα.

Ίσως 2-4 βαθμοί να είναι εφικτοί.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επειδή μετά την κλήρωση ήμουν έξω και δεν μπήκα ίντερνετ ας πω και γω την γνώμη μου

Η κλήρωση από άποψη εκδρομών είναι φουλ ξενέρωτη (ποια Μπάγερν ρε πούστη μου, φέρε καμιά Αγγλική ή έστω κανα Μπερναμπέου ή Ολίμπικο να καυλώσω τη ζωή μου, τι να τους κάνω τους ξενέρωτους τους Γερμαναράδες), αλλά αγωνιστικά είναι καλή. Γιατί όταν στο 2ο-3ο ποτ υπάρχουν Γιουνάιτεντ, Ντόρτμουντ, Νάπολι, Ρόμα και Λίβερπουλ, Μονακό, Βαλένθια και σου πέφτουν Μπενφίκα και Άγιαξ είσαι καλά. Δεν υπάρχει και τίποτα καλύτερο, για Τσου Λου μίλαμε. Υπό άλλες συνθήκες, αν είχες κρατήσει Βράνιες, Λάζαρο, Γιόχανσον (δεν λέω καν Αραούχο) θα το πάλευες μέχρι και για τους «16». Όχι ως φαβορί, αλλά θα το πάλευες. Το ότι είσαι μίζερος και αντί να πατήσεις στην περσινή επιτυχία και να κάνεις ένα λογικό upgrade τα γάμησες όλα δεν σου φταίει κανείς. Αυτή η ΑΕΚ δεν πάει πουθενά και ειδικά όπως βγήκε το σκατοπρόγραμμα (ίσως και το χειρότερο που θα μπορούσε να τύχει, θα λείψει και ο μαλάκας ο Κροάτης στον πρώτο γύρο) κινδυνεύεις ακόμη και για 0 βαθμούς. Αν έστω στο τέλος αποφασίσεις να σοβαρευτείς και φέρει έναν χαφ επιπέδου Ραντόγια και εξτρέμ επιπέδου Ναρσίνγκ μπορείς να παλέψεις για το Γιουρόπα. Επίσης ξαναλέω, ότι με ανησυχεί ο τύπος στον πάγκο. Όταν είχες Φερέρ, πήγες να περάσεις με Τζιωρτζιόπουλο, Μόρα, Τσιρίλο και Ντελίμπασιτς. 

 

Προσωπικά, το σκέφτομαι για Άμστερνταμ και μάλλον θα πάω Μόναχο, αλλά μακάρι να με καυλώσει λίγο η ομάδα με καμιά σοβαρή μεταγραφή, να το δω και γω λίγο πιο ζεστά. Πολύ σκατά το πρόγραμμα πάντως, όταν το δα ξενέρωσα φουλ,  ενώ μετά την κλήρωση ήμουν αρκετά αισιόδοξος για τουλάχιστον μια αξιοπρεπή πορεία. Κλειδί το ματς με Μπενφίκα, όπου θα παίξεις χωρίς τον Κροάτη και τον γαύρο να ακολουθεί. Δύσκολα, πολύ δύσκολα. Ήθελα τα 2 εντός με Άγιαξ και Μπενφίκα στον β' γύρο. 

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην θέλουμε ενα βράνιες ενα λαζαρο και ενα μπομπ για να πιασουμε επιπεδο να την παλευουμε για τους 16.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σαν τίτλος ταινίας του Λάνθιμου μου ακούγεται

 

Μετά τον αστακό τώρα γυρίζει τον κάβουρα του Μιμη ο Λάνθιμος .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

παμε να παιξουμε λοιπον πρωτο αγωνα στην Ολλανδια και σε σχεση με περυσι ειμαστε ετσι για βασικη ενδεκαδα:

 

+ Οικονομου, Μανταλος

 

- Αραουχο, Λιβαγια, Βρανιες, Χριστοδουλοπουλος, Τσιγκρινσκι, Κονε, Λοπεζ

 

ελα μαλακα... ΤΟ ΓΑΜΗΣΕΣ...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι;

δηλαδη τωρα οι αντιπαλοι μας στο τσ λου, θα δουν τους αγωνες της ΑΕΚ με τη βιντι για να δουν το αγωνιστικό μας επίπεδο;

Link to comment
Share on other sites

Σταχτη στα ματια τους εριξε ο στρατηγος δεν θα καταλαβουν απο που τους ηρθε

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επειδή μετά την κλήρωση ήμουν έξω και δεν μπήκα ίντερνετ ας πω και γω την γνώμη μου

Η κλήρωση από άποψη εκδρομών είναι φουλ ξενέρωτη (ποια Μπάγερν ρε πούστη μου, φέρε καμιά Αγγλική ή έστω κανα Μπερναμπέου ή Ολίμπικο να καυλώσω τη ζωή μου, τι να τους κάνω τους ξενέρωτους τους Γερμαναράδες), αλλά αγωνιστικά είναι καλή. Γιατί όταν στο 2ο-3ο ποτ υπάρχουν Γιουνάιτεντ, Ντόρτμουντ, Νάπολι, Ρόμα και Λίβερπουλ, Μονακό, Βαλένθια και σου πέφτουν Μπενφίκα και Άγιαξ είσαι καλά. Δεν υπάρχει και τίποτα καλύτερο, για Τσου Λου μίλαμε. Υπό άλλες συνθήκες, αν είχες κρατήσει Βράνιες, Λάζαρο, Γιόχανσον (δεν λέω καν Αραούχο) θα το πάλευες μέχρι και για τους «16». Όχι ως φαβορί, αλλά θα το πάλευες. Το ότι είσαι μίζερος και αντί να πατήσεις στην περσινή επιτυχία και να κάνεις ένα λογικό upgrade τα γάμησες όλα δεν σου φταίει κανείς. Αυτή η ΑΕΚ δεν πάει πουθενά και ειδικά όπως βγήκε το σκατοπρόγραμμα (ίσως και το χειρότερο που θα μπορούσε να τύχει, θα λείψει και ο μαλάκας ο Κροάτης στον πρώτο γύρο) κινδυνεύεις ακόμη και για 0 βαθμούς. Αν έστω στο τέλος αποφασίσεις να σοβαρευτείς και φέρει έναν χαφ επιπέδου Ραντόγια και εξτρέμ επιπέδου Ναρσίνγκ μπορείς να παλέψεις για το Γιουρόπα. Επίσης ξαναλέω, ότι με ανησυχεί ο τύπος στον πάγκο. Όταν είχες Φερέρ, πήγες να περάσεις με Τζιωρτζιόπουλο, Μόρα, Τσιρίλο και Ντελίμπασιτς.

 

Προσωπικά, το σκέφτομαι για Άμστερνταμ και μάλλον θα πάω Μόναχο, αλλά μακάρι να με καυλώσει λίγο η ομάδα με καμιά σοβαρή μεταγραφή, να το δω και γω λίγο πιο ζεστά. Πολύ σκατά το πρόγραμμα πάντως, όταν το δα ξενέρωσα φουλ, ενώ μετά την κλήρωση ήμουν αρκετά αισιόδοξος για τουλάχιστον μια αξιοπρεπή πορεία. Κλειδί το ματς με Μπενφίκα, όπου θα παίξεις χωρίς τον Κροάτη και τον γαύρο να ακολουθεί. Δύσκολα, πολύ δύσκολα. Ήθελα τα 2 εντός με Άγιαξ και Μπενφίκα στον β' γύρο.

Το Μόναχο είναι γαμώ τις πόλεις, ρε.

 

Γενική παρατήρηση. Ο,τι πρόγραμμα και να έβγαινε, θα είχε τις δυσκολίες του. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω για δίνετε τέτοια βαρύτητα στη σειρά αγώνων, δεν υπάρχει ευκολότερο ή δυσκολότερο ματς στο Τσ.Λ. γιατί ο,τι είναι στα χαρτιά ευκολότερο εκεί έχεις και βλέψεις για πόντους.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πας με 7 βαθμούς στο άντρο των Προτεσταντών και παίζεις ταμπούρι αλά Αρχοντίδης με κάλτσα Γκαλίτσιου, Δημητράκη Παπαμηχαήλ  και Γιάγκο Δράκο στα χαφ.

Επιστρέφεις με βαθμό , καθαρίζεις τα Ολλανδά και πας για τουρισμό στη Λισαβόνα, ανοίγεις τα πόδια σου να περάσουν οι Πορτογάλοι και στέλνεις τους Γερμανούς πάνω στον ΠΑΟΚ και τον κλεφτοκοτά στους 16 του Champions League με 6 αγώνες λιγότερους. Με τέτοια συγκομιδή ο κύριος Δημήτρης θα βάλει χρυσελεφάντινες κυλιόμενες 

Καθολικοι ειναι οι βαυβαροι, σε αντιθεση με την υπολοιπη γερμανια. 

Link to comment
Share on other sites

Το Μόναχο είναι γαμώ τις πόλεις, ρε.

 

Γενική παρατήρηση. Ο,τι πρόγραμμα και να έβγαινε, θα είχε τις δυσκολίες του. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω για δίνετε τέτοια βαρύτητα στη σειρά αγώνων, δεν υπάρχει ευκολότερο ή δυσκολότερο ματς στο Τσ.Λ. γιατί ο,τι είναι στα χαρτιά ευκολότερο εκεί έχεις και βλέψεις για πόντους.

Ειναι γαμάτο το μούναχο,

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω ωραία εκδρομή το Μόναχο θα γουσταρα αγαπημένη πολη , αντίθετα Ολλανδία οχι και ουτε τσαμπα .Πλέον σχεδον στα 40 τη συχαινομαι αυτή τη πόλη ( το 06 όμως ειχε περάσει γαματα και αξέχαστα σε τρελή εκδρομή με διανυκτέρευση σε Άμστερνταμ οχι οργανωμενη για να παίξουμε με αντερλεχτ )

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μαγικες πολεις  και οι τρεις για μενα.

Ασχετο, κατα συμπτωση και τα τεσσερα γηπεδα-σταδια του ομιλου εχουν φιλοξενησει τελικους κυπελλου πρωταθλητριων ή-και τσαμπιονς λιγκ.

Link to comment
Share on other sites

εγώ με τα χρήματα της ευρώπης δεν έχω πρόβλημα να μην γίνονται μεταγραφές και μπάτζετ άλλα θέλω να επικοινωνούν που πάνε . δλδ να βγούν ότι τα περσινά πήγαν στο κλείσιμο του ανοίγματος και τα φετινά να πούν π.χ. ότι τα 7 πάμε στο γήπεδο σαν προείσπραξη ενοικίων για αυτό το χώρο , τα 5 πάμε στο προπονητικό για να κάνουνε αυτό και εκείνο και τα υπόλοιπα στη παε σαν μαξιλάρι για μια κακή χρονιά . Έτσι θα το δεχόμουν άλλα όσο μαζεύουν και δεν λένε τπτ εκεί υπάρχει πρόβλημα .

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

εκτος λιστας ο αινταρεβιτς και γιαννικογλου,τα πρωτα ονόματα που μου ρχονται προχειρα

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×