Jump to content

ΠΑΕ ΑΕΚ: Γενικά Νέα - Ανακοινώσεις


nikos
 Share

Recommended Posts

Χαρούμενος που ήταν εεεε ? χαχαχαχαχαχαχαχα

 

Ναι ο πατέρας μου στην κηδεία της μάνας του πιο χαρούμενος ήταν

Link to comment
Share on other sites

στημενη ηταν γιατι πονταραν οτι εισαι μογγολος σαν λαος και θα εμπενες μεσα οτι και να γινοταν ΟΜΩΣ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.

 

Προφανώς και δεν ήταν για διακοπή, αλλά όταν 15 μέρες λένε οτι και....φωτοβολίδα να πέσει, θα το διακόψουμε, και εσύ πας και μπουκάρεις, ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ.

 

Και πιο πριν, γύρω στο 70'-75', πάλι κάποιος πέταξε κάτι, και πήγε ο διαιτητής στον τέταρτο να συνενοηθούν τί θα κάνουν.

 

Για εμένα δεν υπήρχε καμία φάκα.

Ότι είπαν, το έκαναν και ορθώς.

Link to comment
Share on other sites

ap oti diavazo sto 365 i timoria gia mats kupellou einai -3 k oses fame kekleismenon

Συγκεκριμένα, πρόκειται για το άρθρο 42 παρ. 2: «Ομάδα που, ένεκα επεισοδίων, γίνεται υπαίτια διακοπής αγώνα Κυπέλλου (...) σύμφωνα με το Φ.Α., εκτός από τις άλλες συνέπειες που υφίσταται, τιμωρείται με αφαίρεση τριών (3) βαθμών από τον πίνακα της βαθμολογίας του πρωταθλήματος στο οποίο συμμετέχει.

 

http://www.aek365.com/a-386151/den-kinduneuei-me-afairesh-bathmwn-kai-apo-th-super-league-h-aek.htm

Link to comment
Share on other sites

ap oti diavazo sto 365 i timoria gia mats kupellou einai -3 k oses fame kekleismenon

Συγκεκριμένα, πρόκειται για το άρθρο 42 παρ. 2: «Ομάδα που, ένεκα επεισοδίων, γίνεται υπαίτια διακοπής αγώνα Κυπέλλου (...) σύμφωνα με το Φ.Α., εκτός από τις άλλες συνέπειες που υφίσταται, τιμωρείται με αφαίρεση τριών (3) βαθμών από τον πίνακα της βαθμολογίας του πρωταθλήματος στο οποίο συμμετέχει.

 

http://www.aek365.com/a-386151/den-kinduneuei-me-afairesh-bathmwn-kai-apo-th-super-league-h-aek.htm

 

Πάντα αξιόπιστο και ενημερωμένο το 365...xD

Link to comment
Share on other sites

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/BEth/aek/peitharxikh-diwksh-ston-melissanidh-kai-thn-aek.3355849.html

 

Η πειθαρχικη διωξη αφορα και τις δηλωσεις του λεει μετα το ντερμπι...λεω κι γω...ως τι θεσμικος παραγοντας στην ΠΑΕ διωκεται ο Μελισσαν?

Edited by Nestoridis21
Link to comment
Share on other sites

Με ακόμη ένα αποκλειστικό ρεπορτάζ, το SDNA αποκαλύπτει τις σκέψεις Παναθηναϊκού, ΠΑΟΚ (αλλά και της ΑΕΚ), να μην υπογράψουν την επέκταση της σύμβασης με τη NOVA.

 

Σκέψεις που αν «προχωρήσουν», θα τινάξουν την κεντρική διαχείριση στον αέρα και θα «πληγώσουν» ανεπανόρθωτα το «σύστημα» βάζοντας βόμβα στα θεμέλια της Super League!

 

Το τελευταίο διάστημα συζητείται μεταξύ των μελών της Super League η πρόταση της NOVA περί επέκτασης της σύμβασης για τα τηλεοπτικά δικαιώματα, για τη διετία 2017 (οπότε και λήγει η ισχύουσα σύμβαση) ως το 2019. Οι πληροφορίες αναφέρουν ότι το συνδρομητικό κανάλι προτείνει τα ίδια χρήματα για τον πρώτο χρόνο της επέκτασης (περίπου 36 εκατ. ευρώ) και για το δεύτερο χρόνο μια αύξηση περίπου 1,5 εκατ. ευρώ. Ο συνεταιρισμός συμφώνησε να συνεχιστούν οι διαπραγματεύσεις με σκοπό την αύξηση της προσφοράς.

 

Οι ΠΑΕ Παναθηναϊκός και ΠΑΟΚ εκφράζουν αντιρρήσεις για την επέκταση της σύμβασης. Αλλά το παρασκήνιο είναι μεγάλο και κρύβει σκέψεις που αν υλοποιηθούν, θα φέρουν επανάσταση και θα τινάξουν όλο το «σύστημα» (και τη Super League μαζί) στον αέρα!

 

Το SDNA αποκαλύπτει σήμερα ότι στις σκέψεις του Παναθηναϊκού και του ΠΑΟΚ είναι να μην υπογράψουν την επέκταση με τη NOVA. Την ίδια ακριβώς σκέψη κάνει και η ΑΕΚ, που από το καλοκαίρι, ως μέλος της μεγάλης κατηγορίας πλέον, θα ενταχθεί στην κεντρική διαχείριση των τηλεοπτικών δικαιωμάτων και θα έχει κι εκείνη δικαίωμα να συναποφασίσει...

 

Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες, έχουν γίνει αλλεπάλληλες συζητήσεις μεταξύ των τριών ΠΑΕ για το συγκεκριμένο θέμα και εκτιμούν, ότι υπό αυτές τις συνθήκες που επικρατούν στο ελληνικό ποδόσφαιρο, δεν μπορούν να δεσμευτούν με κανέναν τρόπο για την περίοδο 2017-2019.

 

Οι συζητήσεις είναι προχωρημένες και οι σκέψεις ωριμάζουν. Γνωρίζουν άλλωστε πολύ καλά, ότι με το να «σπάσουν» την κεντρική διαχείριση αρνούμενοι να υπογράψουν την επέκταση της σύμβασης, θα δημιουργηθεί ανυπολόγιστο πρόβλημα σε όλο το «οικοδόμημα» που ζει και πορεύεται με τα λεφτά της NOVA, ενώ υπό προϋποθέσεις, μια τέτοια εξέλιξη θα αποτελέσει και την αρχή του τέλους της Super League, η ύπαρξη της οποίας συνδέεται άρρηκτα με την κεντρική διαχείριση των τηλεοπτικών δικαιωμάτων.

 

Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ και ΑΕΚ, θεωρούν ότι έτσι θα αυξηθεί και η πίεση προς πάσα κατεύθυνση, ώστε να ξεκαθαρίσει το τοπίο στο ελληνικό ποδόσφαιρο.

 

Στο προσκήνιο ο ΟΤΕ TV

 

Γνωρίζουν παράλληλα, ότι με μια τέτοια κίνηση, εκτός των άλλων επιδιώξεων, πιθανόν να τους βρει και οικονομικά ωφελημένους! Διότι στο πίσω μέρος του μυαλού τους, δεν μπορεί παρά να υπάρχει και ο ΟΤΕ TV! Ο οποίος, αν δει ότι το έδαφος είναι πρόσφορο, θα μπορούσε να δώσει κάτι παραπάνω και να έχει το μεγαλύτερο μέρος του «φιλέτου», με Παναθηναϊκό, ΑΕΚ και ΠΑΟΚ και ίσως και άλλες ομάδες αν υπάρξει ενδιαφέρον.

 

Αν οι εξελίξεις δρομολογηθούν σύμφωνα με τις πληροφορίες που δημοσιεύουμε, είναι βέβαιο πως οι τρεις μεγάλες ΠΑΕ θα βγουν στην αγορά και θα περιμένουν τι θα κάνει ο ΟΤΕ TV. Πάντως, πρέπει να επισημανθεί, ότι από την πλευρά του συνδρομητικού καναλιού που σήμερα έχει τα τηλεοπτικά δικαιώματα του Κυπέλλου Ελλάδος και της Football League, δεν έχει γίνει καμία κίνηση προς την πλευρά των ομάδων της Super League.

 

Όμως σε κάθε περίπτωση, οι εξελίξεις θα είναι ραγδαίες και πιθανόν να αλλάξουν το σκηνικό άρδην.

 

Το SDNA, όπως σε όλα τα μεγάλα θέματα που αφορούν το ελληνικό ποδόσφαιρο και εξελίσσονται έξω από τις γραμμές του γηπέδου, θα παρακολουθεί στενά και αυτό το τεράστιο θέμα και θα σας ενημερώνει πρώτο και έγκυρα για όλες τις εξελίξεις. - See more at: http://www.sdna.gr/gr/podosfairo/arthro/22476/bloko-pao-paok-kai-aek-sti-nova/#sthash.NNnUOum8.dpuf

Link to comment
Share on other sites

αυτα που λεγαμε το μεσημερι πριν τον αγωνα, δεν υπαρχει κανενας λογος να υπογραψεις στην κεντρικη διαχειρηση για να περνεις ψιχουλα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την εξής απορία. Λένε πολλοί για ξεχωριστή λίγκα. Γιατί αντί για αυτό δεν δηλώνουν ας πούμε ΑΕΚ-ΠΑΟ-ΠΑΟΚ-Ηρακλής-Άρης-ΑΕΛ και όσοι άλλοι θέλουν συμμετοχή στην Football League, να κλείσουν ένα συμβόλαιο τηλεοπτικό κοινό και να δούμε μετά τί εμπορικότητα θα χει η Super League με τον Ολυμπιακό να παίζει με τα χωριά χωρίς κανένα ντέρμπι και τί εισιτήρια θα κόβει η Super League και τί η Football League στο τέλος κάθε σεζόν;

Link to comment
Share on other sites

Θα καλύπτουν τις πρώτες 10 θέσεις στην Football League μέχρι το τέλος της σεζόν και θα ανεβαίνουν οι Ερμιονίδες και οι Διασταυρώσεις στην Super League.. Όταν με το καλό σφίξει το θηρίο ως προς την εμπορικότητα και τα τηλεοπτικά και θα παίζει με 1000 θεατές σε κάθε ματς θα ικετεύει για άνοδο των 10 πρώτων της Football League.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά δεν γίνονται αφενός και αφετέρου δεν έχεις καταλάβει ότι όλο το σύστημα ταϊζεται από το τσάμπιονς ληγκ. Αν τους ένοιαζε η εμπορικότητα του πρωταθλήματος δεν θα σε άφηναν ποτέ να πέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά δεν γίνονται αφενός και αφετέρου δεν έχεις καταλάβει ότι όλο το σύστημα ταϊζεται από το τσάμπιονς ληγκ. Αν τους ένοιαζε η εμπορικότητα του πρωταθλήματος δεν θα σε άφηναν ποτέ να πέσεις.

 

Γιατί δεν γίνονται; Δεν δηλώνει κάθε ομάδα σε ποια κατηγορία θα παίξει; Επίσης τα τηλεοπτικά δεν τους αφορούν; Ο Ολυμπιακός δεν βγάζει από εισιτήρια κέρδος κάθε χρόνο (γύρω στα 6,5εκ με έναν πρόχειρο μέσο όρο 17 παιχνιδιών); Και επίσης από την επόμενη σεζόν ο πρωταθλητής δεν θα μπαίνει απευθείας cl οπότε δεν είναι σίγουρα ούτε εκείνα τα λεφτά. Εμένα μου φαίνεται πιο εφικτή λύση από τα περί "ξεχωριστής λίγκας".

Link to comment
Share on other sites

Από που βγάζει κέρδος; Από τα 5000 εισιτήρια που κόβει και ο Βαγγέλας τα μετράει για sold out; Ή βγάζει κέρδος η Λιβαδειά των 150 εισιτηρίων;

Link to comment
Share on other sites

Από που βγάζει κέρδος; Από τα 5000 εισιτήρια που κόβει και ο Βαγγέλας τα μετράει για sold out;

 

Καμιά 10-15,000 τα κόβει πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

Αν τους ένοιαζε η εμπορικότητα του πρωταθλήματος δεν θα σε άφηναν ποτέ να πέσεις.

 

Εγώ απ ότι έχω καταλάβει δεν ήθελαν να πέσεις αλλά να μείνεις. Απλά σε ήθελαν ως παράρτημα

Link to comment
Share on other sites

Καμιά 10-15,000 τα κόβει πιστεύω

 

Ναι, με την ΑΕΚ στο κύπελλο. Γιατί με Πλατανιάδες ούτε 5 δεν κόβει.

Link to comment
Share on other sites

κατω απο 4,000 εισητηρια ανα ματς εχει φετος η λιγκα καθε χρονο και πτωση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με την ΑΕΚ στο κύπελλο. Γιατί με Πλατανιάδες ούτε 5 δεν κόβει.

 

Πάντως στο άρθρο του sdna που παρέθεσες πριν λέει για 30+μύρια (δεν νομίζω να ναι ασήμαντο ποσό) από πακέτο τηλεοπτικών από το νέο έτος. Υποθέτω υπολογίζουν με ΑΕΚ, ΟΣΦΠ, ΠΑΟ, ΠΑΟΚ σε 24 ντέρμπι. Αν αυτομάτως φύγουν ΑΕΚ-ΠΑΟ-ΠΑΟΚ δεν νομίζω να επενδύσει κανείς τηλεοπτικά σε μηδέν ντέρμπι.

Link to comment
Share on other sites

κατω απο 4,000 εισητηρια ανα ματς εχει φετος η λιγκα καθε χρονο και πτωση.

 

Ναι αλλά ο γάβρος με διαρκείας και κανονικά μια 15αρα χιλιάρικα ανά ματς τα έχει. Άμα είναι να παίζει με Διασταυρώσεις και Ερμιονίδες δεν νομίζω να κρατήσει ούτε το 25% αυτων

Link to comment
Share on other sites

Nομίζω θα υπήρχε τεράστια πτώση στα έσοδα του από τηλεοπτικά και εισιτήρια. Και με το CL να μην είναι πολύ σίγουρο πια δεν ξέρω αν θα άντεχε. Συν ότι θα αποδυναμωνόταν το budget του. Δεν καταλαβαίνω δηλαδή τί διαφορετικό έχει ούτως ή άλλος η ιδέα της "ξεχωριστής λίγκας" που μας λένε όλη την ώρα

Edited by Bukowski
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά ο γάβρος με διαρκείας και κανονικά μια 15αρα χιλιάρικα ανά ματς τα έχει. Άμα είναι να παίζει με Διασταυρώσεις και Ερμιονίδες δεν νομίζω να κρατήσει ούτε το 25% αυτων

 

αυτα δηλωνει απο αυτα ειναι 25% κατω χαλαρα

Link to comment
Share on other sites

Σταυρο τωρα που ειδα το αβαταρ σου θυμηθηκα που πριν το ματς αυτοι εδωσαν ορκο προκρισης κι εμεις βγαζαμε φωτογραφια.

 

Δεν ξερω ποση σημασια δινετε σε αυτα αλλα εκεινη την στιγμη ειπα 'την κατσαμε την βαρκα ´....

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Σταυρο τωρα που ειδα το αβαταρ σου θυμηθηκα που πριν το ματς αυτοι εδωσαν ορκο προκρισης κι εμεις βγαζαμε φωτογραφια.

 

Δεν ξερω ποση σημασια δινετε σε αυτα αλλα εκεινη την στιγμη ειπα 'την κατσαμε την βαρκα ´....

 

Πω ρε φίλε δεν θέλω να φαντάζομαι τί θα σκέφτεσαι στον γάμο κολλητού σου xD

Link to comment
Share on other sites

Εχω καποιο ποιντ πιστευω ομως. Αρχισαν τις ποζεριες οι Πλατελλες.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×