Jump to content

ΠΑΕ ΑΕΚ: Γενικά Νέα - Ανακοινώσεις


nikos
 Share

Recommended Posts

Guest tony_montana

Αν η ελληνοποίηση περιλαμβάνει και δουλειές μόνο με Έλληνες μάνατζερ,ευχαριστώ δεν θα πάρω.

Στην ομάδα ,το πρόβλημα είναι οι Έλληνες και η νοοτροπία τους.

Link to comment
Share on other sites

Just now, tony_montana said:

Αν η ελληνοποίηση περιλαμβάνει και δουλειές μόνο με Έλληνες μάνατζερ,ευχαριστώ δεν θα πάρω.

Στην ομάδα ,το πρόβλημα είναι μοι Έλληνες και η νοοτροπία τους.

Παντως επι ημερων του ο Αρης για τα κυβικα του εφερε ενδιαφεροντες ξενους αν δεν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανη ελευση Διαμαντοπουλου αλλα και Μπαρμπαλια (εξαλλος ο Βαγγελης που την προεργασια που χε κανει για την ΑΕΚ στην Λατινικη Αμερικη την αφησε για την ΑΕΚ) δεν βλεπω πως ακριβως κανουν δυσκολοτερο τονεργο του Κονε. Μαλλον καλο θα του κανει.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bukowski said:

Παντως επι ημερων του ο Αρης για τα κυβικα του εφερε ενδιαφεροντες ξενους αν δεν κανω λαθος.

Νομιζω αυτος εφερε Μπρουνο Γκαμα, ματεο Γκαρσια και Βελεθ 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και προφανώς και ο βάζελος επί ημερών του μια χαρά μεταγραφές έκανε για τα δεδομένα του μπάτζετ του.

Και είναι προφανές ότι καλύτερο για την θέση ΔΕΝ έχεις αυτή την στιγμή.

Άρα από το να μην έρθει, καλύτερα να έρθει. Ακόμα καλύτερα βέβαια να έρθει ο ΤΔ της Μίλαν και της Μπαρτσελόνα. Απλά να προσαρμοστούμε λίγο στην πραγματικότητα της ΑΕΚ που χτίζει γήπεδο χωρίς τραπεζικό δανεισμό κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Πιθανη ελευση Διαμαντοπουλου αλλα και Μπαρμπαλια (εξαλλος ο Βαγγελης που την προεργασια που χε κανει για την ΑΕΚ στην Λατινικη Αμερικη την αφησε για την ΑΕΚ) δεν βλεπω πως ακριβως κανουν δυσκολοτερο τονεργο του Κονε. Μαλλον καλο θα του κανει.

Εννοείται. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, tony_montana said:

Εγώ βλέπω πάντως ότι 30 Γενάρη,έχουμε σουτάρει έναν προπονητή,έναν τδ,έναν αμυντικό και έχουμε αντικαταστήσει προπονητή και τδ,έχουμε έναν αμυντικό για υπογραφές,τα συμβόλαια που λήγουν , φεύγουν χωρίς όφελος,τρώμε σφαλιαρες επικοινωνιακές,τα κενα στο ρόστερ αντί να καλύπτονται, μεγαλώνουν και εμείς βολιδοσκοπούμε επιπλέον στελέχη για να περιπλεξουμε ακόμα περισσότερο τις ευθύνες και τις αρμοδιότητες.

 

 

Τα έγραψες ολα 

Link to comment
Share on other sites

Ο Διαμαντόπουλος έχει εργαστεί σαν ΤΔ. Γιατί περικλέκονται οι αρμοδιότητες? Εγώ βλέπω να ξεκαθαρίζει και η θέση του Κονέ με τον τρόπο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
Just now, mobster21 said:

Ο Διαμαντόπουλος έχει εργαστεί σαν ΤΔ. Γιατί περικλέκονται οι αρμοδιότητες? Εγώ βλέπω να ξεκαθαρίζει και η θέση του Κονέ με τον τρόπο αυτό.

Η οποία θα είναι ποια;

Link to comment
Share on other sites

Just now, tony_montana said:

Η οποία θα είναι ποια;

Σπαταρχης ειπαμε. Αυτο με το διαμαντοπουλο πως προεκυψε? Που το δατε γραμμενο?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tony_montana said:

Η οποία θα είναι ποια;

Φαντάζομαι ως αθλητικός διευθυντής? Κάτι αντίστοιχο με τον ρόλο του βατράχου. Αυτό έχω στο μυαλό μου. Δεν ξέρω. Μόνο να πιθανολογήσω μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

Θέλει έναν άνθρωπο που θα κάνει το κουμάντο στα Σπάτα. Μέσα στην ομάδα. Χωρίς να έχει την ευθύνη των μεταγραφών. Αυτό που είχε με τον πούστη από το Μόσταρ και θεωρεί ότι από εκείνη την στιγμή που έφυγε του ξέφυγε ο έλεγχος. Νομίζω ότι για αυτό κατηγόρησε και τον Ίβιτς τελικά. Και για αυτόν τον ρόλο τον ήθελε στο τέλος.

Έτσι το έχω στο μυαλό μου.

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι ο Κονέ ήταν να πάρει τη θέση του Δημητριάδη στα αποδυτήρια  αλλά κυρίως να ελεγχει τα Σπάτα  . Αυτή ήταν η απόφαση . Γύρω στο απόγευμα εκείνης της μέρας ο μεγάλος λυπήθηκε τον Βασιλομπίλαρο που θα έμενε χωρίς δουλειά και τον κράτησε στο πόστο του ενώ ο Κονέ που ειχε ηδη συμφωνήσει προήχθη σε κάτι που ακόμα και τώρα είναι λιγο ασαφές ..ΤΔ της ΑΕΚ , λίγο Σπατάρχης, λίγο μεταγραφές.

Αυτή είναι η αλήθεια που γνωρίζω εγώ για τις (καφενειακές) αποφάσεις του Κου Μελισσανίδη.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
1 minute ago, mobster21 said:

Θέλει έναν άνθρωπο που θα κάνει το κουμάντο στα Σπάτα. Μέσα στην ομάδα. Χωρίς να έχει την ευθύνη των μεταγραφών. Αυτό που είχε με τον πούστη από το Μόσταρ και θεωρεί ότι από εκείνη την στιγμή του ξέφυγε ο έλεγχος. Νομίζω ότι για αυτό κατηγόρησε και τον Ίβιτς τελικά. Και για αυτόν τον ρόλο τον ήθελε στο τέλος.

Ο Δημητριάδης τι κάνει , ακριβώς;

Ο άλλος που ήταν και στους οργανωμένους,που βγάζει φωτό με βρανιες;

Αν ο εργολάβος ,τους πληρώνει από την τσέπη του,άντε να πω οκ με βαριά καρδιά.

Αν όμως πληρώνει από τα εσοδα-εξοδα,δεν ξέρω ,είναι λίγο ...πως το λένε... κακοδιαχείριση.

Link to comment
Share on other sites

Ο Διαμαντόπουλος γεννήθηκε στην Νέα Φιλαδέλφεια και μεγάλωσε στην Καλαμαριά. Είναι ΑΕΚτζής όπως γράφτηκε και ήταν και στην Ορίτζιναλ.

Έχει δουλέψει επιτυχώς και ως ατζέντης και ως τεχνικός διευθυντής.

Επίσης να τονίσουμε ότι ξέρει καλά την ιταλική αγορά  και ευρύτερα ξένες αγορές και στον Παναθηναίκό με λίγα χρήματα είχε φέρει καλούς παίκτες αλλά μερικοί και λόγω της ταραγμένης κατάστασης και της απληρωσιάς δεν απέδωσαν αρκετά ή αποχώρησαν σύντομα.

Ακόμα δούλεψε πολύ καλά και στο αμέσως χαμηλότερο επίπεδο, στον Άρη.

Έχει εμπειρία και είναι θετική είδηση ως μερικό αντιστάθμισμα στο μεγάλο λάθος της απομάκρυνσης του Ίλια Ίβιτς. Επειδή ο Μελισσανίδης δεν αλλάζει νοοτροπία, π.χ. ο Λάλα με συμβόλαιο όσο του προσφέρθηκε τώρα και ήρθε Ελλάδα-> 700 χιλιάδες ευρώ=όχι απαγορευτικό ποσό, μπορούσε να είχε αποκτηθεί από την ΑΕΚ, τουλάχιστον γίνεται ντάματζ κοντρόλ καθώς σε κάποιες επιλογές μέτριου κόστους ο Διαμαντόπουλος θα βοηθήσει.

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, tony_montana said:

Ο Δημητριάδης τι κάνει , ακριβώς;

Ο άλλος που ήταν και στους οργανωμένους,που βγάζει φωτό με βρανιες;

Αν ο εργολάβος ,τους πληρώνει από την τσέπη του,άντε να πω οκ με βαριά καρδιά.

Αν όμως πληρώνει από τα εσοδα-εξοδα,δεν ξέρω ,είναι λίγο ...πως το λένε... κακοδιαχείριση.

Το αν τι το θες; 

Διαχειριστης από τα Lidl, ανίδεος, σαχλαμαρας 

Link to comment
Share on other sites

Εσυ Μπουκόφσκι μη βάζεις γελάκια..ο Ίβιτς θα έφευγε έτσι και αλλιώς . Απλά μάλλον ο Κονέ όπως έκατσε η κατάσταση ..μπήκε σε θέση ,σε πόστο 3 σε ένα .

Ε μάλλον τώρα επειδή δεν του βγαίνει η επιλογή .. αργεί να μάθει τη δουλεια και βλέπουμε ολο τον Γενάρη τις παλινωδίες στα μεταγραφικά ..πάει να σώσει κάτι με τον Διαμαντόπουλο που σας ξαναλέω έχει κάποιες άκρες.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stylianopoulos said:

Εσυ Μπουκόφσκι μη βάζεις γελάκια..ο Ίβιτς θα έφευγε έτσι και αλλιώς . Απλά μάλλον ο Κονέ όπως έκατσε η κατάσταση ..μπήκε σε θέση ,σε πόστο 3 σε ένα .

Ε μάλλον τώρα επειδή δεν του βγαίνει η επιλογή .. και βλέπουμε ολο τον Γενάρη τις παλινωδίες στα μεταγραφικά ..πάει να σώσει κάτι με τον Διαμαντόπουλο που σας ξαναλέω έχει κάποιες άκρες.

Στυλ για ποιο λογο να έφευγε ο Ιβιτς ετσι κι αλλιως;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stylianopoulos said:

Εσυ Μπουκόφσκι μη βάζεις γελάκια..ο Ίβιτς θα έφευγε έτσι και αλλιώς . Απλά μάλλον ο Κονέ όπως έκατσε η κατάσταση ..μπήκε σε θέση ,σε πόστο 3 σε ένα .

Ε μάλλον τώρα επειδή δεν του βγαίνει η επιλογή .. αργεί να μάθει τη δουλεια και βλέπουμε ολο τον Γενάρη τις παλινωδίες στα μεταγραφικά ..πάει να σώσει κάτι με τον Διαμαντόπουλο που σας ξαναλέω έχει κάποιες άκρες.

Γελακια που ο Βασιλομπιλαρος καθοριζει το οργανογραμμα μιας ΑΕ.

Link to comment
Share on other sites

Τα χουμε ξανασυζητήσει ρε συ Μαν αυτά πολλάκις για Ίβιτς τι του χρεώνει ο μεγάλος.Πάνε μερικές σελίδες πίσω, είναι γραμμένα.

Δεν καθορίζει ο Βασιλομπίλαρος Μπουκόφσκι το οργανόγραμμα αλλά η ψυχοπονιάρα καρδιά του Εθνάρχη & που το συναίσθημα τον οδηγεί.

 

Link to comment
Share on other sites

2021 έχουμε παιδιά 

Δεν γίνεται ένας άνθρωπος να τα κάνει όλα 

Άλλο ο ΤΔ

Άλλο το scouting 

Άλλο η βυσματικη ΒασιλοΜπιλαρου 

( Που δεν μου φταίει σε κάτι και δεν θα θελα πότε να τον δω σε κατάσταση πχ Σκαρταδου ) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πιο πουτανα δεν γίνεται να τα κάνει γενικά.

Αν βαλεις έναν τυχαίο περίπτερα να διοικήσει λιγότερο σαλάτα θα τα κάνει στο κεφάλι του.

Μετα από 8 χρονια αυτά. Πού θα παει θα το βρει 😂

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει το οργανόγραμμα 

Φταίει ότι δεν πληρώνει 

Δεν μπορεί μια εταιρεία να λέει θέλω οικονομικό διευθυντή και να ψάχνει με βασικό μισθό 

Επίσης δεν γίνεται να αλλάζεις πλάνο στην πρώτη στραβή 

Χρειάζεται επιμονή και υπομονή 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos locked this topic
  • Stylianopoulos unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×