Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧI (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


George_D
 Share

Recommended Posts

Που τον βλεπεις τον κοσμο "εκει εξω" ρε Ματζισαν οτι θεωρει το ροστερ πρωταθληματικο απορια το χω...

Εγω καντηλια ακουω "εκει εξω" οταν παει η κουβεντα στην ΑΕΚ.

Και ειμαι και σε κιτρινομαυρη περιοχη.

Επειδη το εχεις ξαναπει αυτο, μπορεις να ονοματισεις ποιος το πιστευει αυτο.

Κ να μου πεις κ αν το πιστευει ή αν το λεει επειδη αυτο θελει να ακουσει ο προδοτης.

 

Απαντω και στους δυο σας. Μιλαω με πολύ κοσμο όπως ξερετε, πολύ μακρια από τη λογικη τη δικη μας, που δεν ασχολείται ολη μερα με την ομαδα, που δεν ξερει ποιος είναι ο Αγκου και ο Ραντογια. Εσεις εχετε εικονα οπαδικων στεκιων και σοσιαλ, εγω πραγματικου κοσμου, αυτου που λεμε "απλος κοσμος". Όχι απαραίτητα γηπεδικοι, αλλα θα πανε και σε 5 ματς το χρονο, θα ψαχτούνε για κανα ντέρμπι ή τωρα ειδικα στο ΤσουΛου. Ολι αυτοι αγνοουν και την υπαρξη της ΕΦΑ και του γεγονότος ότι ο Ασλανίδης είναι ο προεδρος της ΑΕΚ και και και. Ξερουν το χουνερι με το Λαζαρο, ότι πηρε κατι Αργεντινούς, ότι μπηκε ομιλους με μετρια εικονα και ότι εφυγε ο Χιμένεθ. Μεχρι εκει. Αυτά που λεμε εμεις εδώ περα, τα κραξίματα στα σαιτ και τα λοιπα είναι μονο ένα κομματι της πραγματικότητας. Υπαρχει και το βαζελικο κομματι της πραγματικότητας που "βλεπει τα γκολ" γελαει με τις ατακες του προεδρου, πιστευει αυτά που βλεπει όταν ρουφαει την πρωτη γουλια καφε στα πρωτοσελιδα στο ιντερνετ στην Ω και στην πολιτικη του Τσαταλη. Αυτός ο κοσμος δεν θα καθισει να αναλυσει το αν ο Μπακασετας είναι αργος, αν ο Μανταλος καθυστερει την αναπτυξη, αν ηρθε ο Οικονομου κι αν ο Αλεφ είναι 23 κι επαιζε στο Παραλιμνι. Είναι ο ιδιος κοσμος που γελαει με τον καβουρια, αλλα ξερει ότι φτιαχνει γηπεδο, ότι πηρε πρωταθλημα και φερνει Λεβαντοβσκι στο ΟΑΚΑ για μια νυχτα. Θεωρει την ΑΕΚ...ΑΕΚ, ακουει "Ελληνας διεθνης" και λεει "καλος είναι" κ.ο.κ. Πρεπει να διαχωρίζετε εμας και τον περιγυρο μας από τον κανονικο κοσμο. Ο κανονικος κοσμος αφιερωνει την εβδομαδα στην ΑΕΚ οσα εμεις σε μιση μερα στο ΚΜ. Στα αρχιδια του "τα εσοδα" διοτι δεν εχει καν καθισει να μετρησει ποσα είναι τα εσοδα κι αν τους θεσεις το ερωτημα θα σου απαντησουν φυσιολογικα "αφου φτιαχνει το γηπεδο ρε". Τοσο απλα είναι τα πραγματα. Εμεις τα κανουμε πολύπλοκα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Η περιφερεια εκτος απο τα 20 της υπογειοποιησης θα βαλει και αλλα λεφτα υποτιθεται;

 

Παμε παλι. Το 20ρικο της ΠΕΑ δεν εχει καμια απολυτως σχεση με την υπογειοποιηση. Ειναι λεφτα αμιγως για το γηπεδο, πανε αποκλειστικα στην οικοδομη. 

ΑΛΛΑ κονδυλια περιμενουμε απο την ΠΕΑ και σε 2μισι μηνες ειναι το ΠΣ για εγγραφη στον προϋπολογισμο του ποσού για τις υπογειοποιησεις. Η δικη μου η πληροφορηση κανει λογο για 35 τελικο με σπαστες εγγραφες στον προϋπολογισμο για να μην μας παρουν στο κυνηγι.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω λεμε οτι ο τιγρης θα πληρωσει και το κονδυλι που υποθετουμε οτι θα μπλοκαριστει;Σε κρατικο εργο;

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

ΜΠΟΥΧΕΣΑΣ

 

Είδα τις φωτογραφίες του Μελισσανίδη από τα Σπάτα. Τι πάχος!!! Σαν τον μπουχέσα τον Καραμανλή μου θύμισε. Κάτι μπούτια , κάτι πρησμένα πόδια , μια μπυροκοιλία. Ας του πει και τίποτα ο φίλος του ο Καρδιολόγος ο Ασλανίδης. Πλησχιάζει τα 70 και τον έχει ακόμη ανάγκη η ΑΕΚ..

 

xD

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω λεμε οτι ο τιγρης θα πληρωσει και το κονδυλι που υποθετουμε οτι θα μπλοκαριστει;Σε κρατικο εργο;

τωρα μεταξυ μας , δε σου περασε απο το μυαλο οτι θα το ακουσουμε ΚΑΙ αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Πλακα θα χει Fermion και να παντελονιασε τα 25 και να κολλησει το γηπεδο λογω υπογειοποιησης.

Βρε ασε την υπογειοποιηση.

 

Το 20ρικο ειναι για το γηπεδο.

 

Πες μου εσυ τωρα με τριπλες καλπες και 150 νεκρους σε Μανδρα και Ματι ποιος θα βαλει υπογραφη για λεφτα σε γηπεδα.

 

 

Πιο πανω στο λεω,οτι το σφυρανε απο τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Μαλάκα μου θελω να γνωρίσω αυτόν τον "απλό κόσμο" που ίσα που ξέρει οτί η ΑΕΚ φοράει κίτρινα... αλλά μπαίνει στον νετ και παίρνει γραμμή διαβάζοντας Τσαταλη...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω λεμε οτι ο τιγρης θα πληρωσει και το κονδυλι που υποθετουμε οτι θα μπλοκαριστει;Σε κρατικο εργο;

Απολυτως τιποτα δεν θα πληρωσει. Αλλα του καθυστερουν και του βαζουν εμποδιο στο εργο. Και ο χρονος ειναι χρημα.

Link to comment
Share on other sites

O Braoudakis Vaggelis εξοργισμένος.
26 λεπτά ·
Οσονούπω θα γίνει γνωστή μια ποδοσφαιρική απόλυση - ντροπή! Απογοητευτικό διήμερο...

 

Και δεν ειναι ο Λυμπεροπουλος.....για κανενα Δηματο το κοβω

Link to comment
Share on other sites

τωρα μεταξυ μας , δε σου περασε απο το μυαλο οτι θα το ακουσουμε ΚΑΙ αυτο??

 

Βρε οκ ενταξει δεν θα μου κανει εντυπωση.Αλλα αν γινει κατι τετοιο απλα θα παει πισω το εργο

Link to comment
Share on other sites

Πνατως για να τα λεμε ολα βλεπω Λας Παλμας του μανολο και μια χαρα επιθετικα παιζει... και κατοχη εχει και στριμωξει την Σαραγοσα ... χανει 1-0 βεβαια . Και χωρις Αραουχο -πεκχαρτ... με Χουαν Καλα

 

Δες Μαρινο σε λιγο να ξεστραβωθεις

Link to comment
Share on other sites

Απολυτως τιποτα δεν θα πληρωσει. Αλλα του καθυστερουν και του βαζουν εμποδιο στο εργο. Και ο χρονος ειναι χρημα.

 

Ε ναι το προφανες.Να βαλει τα 25 χαρτια σε προθεσμιακο λογαριασμο να βγαλει τη χασουρα.Σιχτιρ

Link to comment
Share on other sites

O Braoudakis Vaggelis εξοργισμένος.

26 λεπτά ·

Οσονούπω θα γίνει γνωστή μια ποδοσφαιρική απόλυση - ντροπή! Απογοητευτικό διήμερο...

 

Και δεν ειναι ο Λυμπεροπουλος.....για κανενα Δηματο το κοβω

Εξοργιστηκε η χυσοσακουλα του Καραπαππα..

Link to comment
Share on other sites

Απολυτως τιποτα δεν θα πληρωσει. Αλλα του καθυστερουν και του βαζουν εμποδιο στο εργο. Και ο χρονος ειναι χρημα.

Οποτε δεν πηρε χαφ για να εξοικονομησει λιγο χρονο παραπανω...

:D

Link to comment
Share on other sites

Μαλάκα μου θελω να γνωρίσω αυτόν τον "απλό κόσμο" που ίσα που ξέρει οτί η ΑΕΚ φοράει κίτρινα... αλλά μπαίνει στον νετ και παίρνει γραμμή διαβάζοντας Τσαταλη...

 

Δεν παιρνει γραμμη ρε τρελε. Τσαταλης=Ω. Μπαινει ο αλλος το πρωι στο γραφειο στο ιεφημεριδα.τζιαρ παταει τα πρωτοσελιδα και ειναι ΑΕΚ και κοιταζει και το πρωτοσελιδο του Τσαταλη. Ε οτι δει εκει ισχυει. Και σε κανα ματς θα μπει στο γκαζετα, θα μπει στο 24, θα διαβασει 3 αραδες για το πως ο Τασος Μπακασετας με εναν κεραυνο εξω απ την περιοχη εκανε το 1-0 και η αρμαδα του Ουζου το κρατησε με νυχια και με δοντια. Για τετοιους μιλαμε, κανονικους. Εμεις ειμαστε αρρωστακια και χαμενες περιπτωσεις.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν πηρε χαφ για να εξοικονομησει λιγο χρονο παραπανω...

:D

 

Τι σχεση εχει ο χαφ με το γηπεδο; Εχεις ξεφυγει από προχτες και τα χεις παρει όλα παραμάζωμα.

Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση εχει ο χαφ με το γηπεδο; Εχεις ξεφυγει από προχτες και τα χεις παρει όλα παραμάζωμα.

Α sorry νομιζα οτι συζηταμε εδω στο "μεταγγραφες" με αφορμη τα 25 που οπως ηρθαν στην ομαδα ετσι μπηκαν παντελονι.

Σχετικα με το αν εχω ξεφυγει η οχι... και οταν ηρθε ο αγαπημενος σου Μαρινος το καλοκαιρι ξεφυγα.

Και τοτε τα ακουγα εδω μεσα.

Το αν εχω δικιο η οχι φανηκε απο το διμηνο αυτο.

Επισης ειναι λιγο περιεργο που εξαφανιστηκαν απο το ΚΜ αυτοι που με... συναιτιζαν τοτε με Μαρινο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε χρηστο χεστηκα για τον περαστικο κοσμο. Τους μεσα στην ομαδα θελω να μου πεις.

Ο ουζουνιδης ειναι; ο δημητριαδης; ο μανταλος; ποιος μαλακας πιστευει οτι το ροστερ ειναι πρωταθληματικο κ οτι περσι δεν ταβανιασε;

Link to comment
Share on other sites

Πρηζόμπαλο ήσουν και τότε πρηζόμπαλο γινεσαι και τώρα. Το αν έχεις δίκιο ή αδικο έχει ελάχιστη σημασία οταν με αφορμή ένα θέμα που μπορεί να χεις δίκιο ξερνάς ένα σωρό μαλακίες μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Τα 20 για το γηπεδο δεν ειναι απο το εσπα; :)

Βρε καλε μου βρε χρυσε μου, 400 φορες τα εχω γραψει. 20 από τον κωδικο που ανοιξε ο Αγιος Παππας με τον Αδαμιδη με το Σγουρο το 2011. ΠΕΑ, αναπτυξιακο εργο, η Περιφερεια κοντα στον αθλητισμο κλπ κλπ. Αρχικα ηταν 13 εκατ. ο τιγρης το εκανε στρογγυλο 20 όταν πηγε με τους Κωτσατους και φωτογραφηθήκανε στα γραφεια.

ΕΣΠΑ είναι ένα κομματι των συνοδων που αφορα το ΡΣΑ (Ρυθμιστικο Σχεδιο Αττικης) γι αυτό ενταχθηκε εκει το εργο. Για να γινουν τα εργα του ΡΣΑ χρειαζεσαι δρομους, αναμορφώσεις μπλαμπλα. Αυτά είναι παλι ΠΕΑ. Μιλαμε για 20+35+ΧΥ διοτι με το Δημοσιο και τα λεφτα ποτε δεν εισαι σιγουρος με ακριβη νουμερα.

 

Τα ΔΙΚΑ ΣΟΥ είναι το ολον 45 και είναι τελειωμενη ιστορια γιατι ηδη εχεις παρει και τα εχεις βγαλει όλα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν ταιριαζει σε αυτο το φορουμ να παρακολουθει live τις εξελιξεις,αλλα να τις εντοπιζει πριν αυτες γινουν,ξαναλεω αυτο που ειπα χθες διαφορετικα:

 

Μετα την τραγωδια στο Ματι,οι περιφερειακοι παραγοντες ρωτηθηκαν πως θα βρεθουν χρηματα για να γινουν οσα πρεπει να γινουν.

Η απαντηση ηταν σαφης.Ανακατευθυνση κονδυλιων.Οποιος κωδικος δεν ειναι προτεραιοτητα,θα παει πισω.

 

 

Συνεχιστε,αν και διαφωνω,με το αν ο...βαζελος ειναι καλυτερος με Δωνη ή με Ουζουνιδη.

Κοιτα που μια φωτια που ξεκινησε Νταου Πεντελης, επηρεαζει την οικονομικη πολιτικη μιας ΠΑΕ απο τα εγγυημενα εσοδα του ChLeague....

Link to comment
Share on other sites

Πρηζόμπαλο ήσουν και τότε πρηζόμπαλο γινεσαι και τώρα. Το αν έχεις δίκιο ή αδικο έχει ελάχιστη σημασία οταν με αφορμή ένα θέμα που μπορεί να χεις δίκιο ξερνάς ένα σωρό μαλακίες μαζι.

Να με κανεις ιγκνορ

Link to comment
Share on other sites

Ρε χρηστο χεστηκα για τον περαστικο κοσμο. Τους μεσα στην ομαδα θελω να μου πεις.

Ο ουζουνιδης ειναι; ο δημητριαδης; ο μανταλος; ποιος μαλακας πιστευει οτι το ροστερ ειναι πρωταθληματικο κ οτι περσι δεν ταβανιασε;

 

Όχι μονο αυτοι που γραφεις. Το σημαντικοτερο είναι ότι και ο ιδιος θεωρει ότι το ροστερ είναι γαμηστερο και περσι μπορουσες να παιξεις και επιθετικα για να "φχαριστιομαστε".

Αστο σου λεω, ειμαστε σε άλλο μηκος κυματος εδώ μεσα. Κι αν του ζαλισουν και πολύ τ αρχιδια, θα σου φερει ένα καθρεφτακι το χειμωνα και ο αεκτζης θα ξαναχυσει, θα ξαναπιστεψει κλπ κλπ. Βρισκουν και τα κανουν.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×