Jump to content

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

7 hours ago, Νονός said:

ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΙ !!!

 

Λέει κάπου ότι ζητήσαμε 14κ εισιτήρια για το Τορίνο?

Τελικά πόσο κόσμο είχαμε?

Link to comment
Share on other sites

Ο ολυμπιακος του νταιφα πήρε τέσσερα συνεχόμενα και η ΑΕΚ του Μπαρλου μόνο δύο. Είναι απίστευτο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

 

Πείτε και σεις καμία ιδανική ενδεκάδα,  ως παλιοί αλλά και ΑΕΚογνώστες η άποψη σας μετράει.

*Από όσους έχω δει ιδίοις όμμασι.

Στεργιούδας - Μουσούρης - Κασάπης - Μανωλάς - Γκαμάρα (Νικολάου) - Σαμπανάτζοβιτς - Νικολούδης - Τσιάρτας (Οκόνσκι) - Μ. Παπαιωάννου (Σκόκο) - Μπάγεβιτς - Μαύρος

Σύστημα : "Πόσα θα φάτε σήμερα αλλόθρησκοι" - Ρεκόρ γκολ από απευθείας φάουλ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Νονός said:

*Από όσους έχω δει ιδίοις όμμασι.

Στεργιούδας - Μουσούρης - Κασάπης - Μανωλάς - Γκαμάρα (Νικολάου) - Σαμπανάτζοβιτς - Νικολούδης - Τσιάρτας (Οκόνσκι) - Μ. Παπαιωάννου (Σκόκο) - Μπάγεβιτς - Μαύρος

Σύστημα : "Πόσα θα φάτε σήμερα αλλόθρησκοι" - Ρεκόρ γκολ από απευθείας φάουλ

Ο Νικολουδης εμοιαζε ποδοσφαιρικα με τον Κατσουρανη;Αν τον συγκρινουμε με καποιον προσφατο.

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
On 4/11/2020 at 9:46 AM, Hades said:

«Γεννήθηκα στην Κωνσταντινούπολη και η ΑΕΚ ήταν η πρώτη μου αγάπη! Αυτή την ομάδα μάθαμε στην Πόλη! Εγώ έζησα το παλιό γήπεδο και θέλω να προλάβω και το καινούριο. Είμαι και μεγάλος σε ηλικία πια! Μια φορά κατάφερα και είδα κλεφτά και πως είναι μέσα. Μου σηκώθηκε η τρίχα! Κάθε φορά που πηγαίνω στη Νέα Φιλαδέλφεια και το βλέπω βάζω τα κλάματα! Αυτό είναι το σπίτι μας και λίγοι μπορούν να καταλάβουν πως είναι να μην έχεις σπίτι»!
 

Γαμώ την πουτανα μου πρωί πρωί 

Είναι 86 χρονών. Μακάρι να έχει την υγειά του να μπορεί να χαρεί για όσο αντέχει το νέο γήπεδο. Φαντάζομαι πόσο μεγάλος είναι ο πόνος ενός φανατικού Αεκτζή ανάλογης ηλικίας να βλέπει να χάνονται τουλάχιστον 2 χρόνια λόγο του Βασιλόπουλου και κάποιων αντιγηπεδικών.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Man Of Faith said:

Ο Νικολουδης εμοιαζε ποδοσφαιρικα με τον Κατσουρανη;Αν τον συγκρινουμε με καποιον προσφατο.

Παρότι δεν έχω ζήσει Νικολουδη από αφηγήσεις και λίγα βίντεο έχω σχηματίσει την εντύπωση ότι είχε πολύ καλή ντρίμπλα, δεν έχανε την μπάλα με τίποτα όταν την είχε στα πόδια του, ενώ ήταν άριστος εκτελεστής φάουλ και μάλιστα τα εκτελούσε συχνά χωρίς καν να πάρει φόρα. Φυσικά ο Νονός και ο Βασίλης θα ξέρουν καλύτερα αφού τον εχουν ζήσει. 

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι πολλοί από μας, αν κι έχουν περάσει μεγάλα σέντερ μπακ από την ομάδα, συγκαταλεγουμε πια στους κορυφαίους το Βρανιες. Αν καψουρευτει ο ΑΕΚτζης, δεν του φεύγει με τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

Τον βρανιες τον αντιπαθω, αλλα τα αθλητικα του προσοντα δεν τα ειχε κανενας αλλος. Αν δεν ηταν βλαμμένος θα ηταν τοπ επιπεδου στοπερ. 

Δεν ειναι κ τοσο παραξενο να μπαινει στους κορυφαιος. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest MARILLION

Το Τανκ ο Νικολούδης είχε σπάνια αναλογία δύναμης και τεχνικής. Απίστευτο χαφ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στα poll έχω ξεχάσει παίκτες στάνταρντ, κυριως από αντιπαλους. Αδύνατο να τους θυμηθεις ολους. Όποιον θυμηθείτε τον γράφετε στο αντίστοιχο τοπικ, γι αυτό υπάρχει παντού κσι η επιλογή «άλλος».
 

Τον Νικολουδη παντως δεν τον έβαλα γιατι (νομιζω) στα πολύ καλά του ήταν μέχρι το 1979 σε μας, προ επαγγελματικού δλδ.

Ο Βρανιες ποιοτικά θεωρω ότι είναι συζητησιμος για ένας εκ των κορυφαίων, δεν μου φάνηκε παράξενο που ψηφίζεται. Αν κι εγώ οσους παίζουν ακόμα αποφεύγω να τους ψηφίζω για να δω πού θα κάτσει η μπίλια στο τελος της καριέρας τους στην ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Επισης για μια ακόμα φορά επιβεβαιώνεται ότι στο ΚΜ ψηφίζουμε διαφορετικά από διαφορα poll που βλέπουμε σε site.

Link to comment
Share on other sites

Κυριακή των βαΐων σήμερα και γιορτάζει ο Βαιος της καρδιας μας. 

Χωρίς ιδιαίτερη τεχνική αλλά καμικάζι που τα δίνε όλα.

5ae61af654c10e4e608a337ed8c2432e_611390.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Νικολουδης μια και τον μνημονεύουμε έχει και το φοβερό στατιστικό των τεσσάρων συνεχόμενων πρωταθληματων, αν δεν κάνω λάθος, μοιρασμένα σε δύο ομάδες, ΑΕΚ και ολυμπιακό, ενώ από το 1975 έως το 1981 οι τρεις ομάδες στις οποίες έπαιξε είχαν στις δικές του χρονιές επιτυχίες 

Κύπελλο με ηρακλή το 76, πορεία στους 4 του ΟΥΕΦΑ με ΑΕΚ το 77 καθώς και νταμπλ το 78 και πρωτάθλημα το 79, πρωτάθλημα και νταμπλ με γαυρο το 80 και το 81.

Και άλλη ιδιαίτεροτητα, ότι σκόραρε τόσο στο ιστορικό 6-1 με τον γαυρο ως παίκτης της ΑΕΚ το 78,οσο και στο ιστορικό 6-0 από τον γαυρο ως ερυθρόλευκος, το 81. 

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω και το μαλακιστηρι ο Αλεξανδρής έχει τρομερο σερι (πρωταθλημάτων).

3/3 με μας και συνέχισε με τους αλλους.

Link to comment
Share on other sites

Ο Αλεξανδρής δεν συνέχισε το σερί των 3 συνεχόμενων, 91-94, με τους κωλογαυρους, αλλά άρχισε άλλο  το 96. Είναι δύο ξεχωριστά σερί. 

ο  Νικολουδης όμως έκανε ένα σερί, μοιρασμένο ανάμεσα σε δύο ομάδες. 

Link to comment
Share on other sites

Παντως απ οτι καταλαβαινω οι περισσοτεροι για καλυτερη ενδεκαδα σαν βαση βαζουν την ομαδα του 95-96 και σε 3-4 θεσεις προσθαφαιρουν παικτες απο αλλες χρονιες.Ειναι και καπου λογικο βεβαια ολο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Man Of Faith said:

Ο Νικολουδης εμοιαζε ποδοσφαιρικα με τον Κατσουρανη;Αν τον συγκρινουμε με καποιον προσφατο.

Όχι, δεν έμοιαζαν κατά τη γνώμη μου. Ο Κατσουράνης "έφερνε" περισσότερο σε ένα 6άρι με καλή τεχνική. Ο Τάκης ήταν ο ορισμός του 8αριού plus μοναδικός συνδυασμός τεχνικής και δύναμης, από τις καλύτερες "κεφαλιές" που προσωπικά έχω δει και απίστευτος φαουλτζής. Οχτάρι game controller και σκόρερ με δυό λόγια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ο Αλεξανδρής δεν συνέχισε το σερί των 3 συνεχόμενων, 91-94, με τους κωλογαυρους, αλλά άρχισε άλλο  το 96. Είναι δύο ξεχωριστά σερί. 

ο  Νικολουδης όμως έκανε ένα σερί, μοιρασμένο ανάμεσα σε δύο ομάδες. 

Σωστό μπερδεύτηκα.

Link to comment
Share on other sites

Νικολούδη και Ραβουση τους θυμαμαι στον Λεβαδειακο εγώ. Είχαν πέσει πολύ εννοειται.

 

Νικολούδης εδώ =>  https://amp.fosonline.gr/podosfairo/ellada/article/54450/o-nikoloydis-o-hraklis-i-aek-o-olympiakos-to-fos-kai-to-gkol-me-ton-panathinaiko-vids

σε ενδιαφέρουσα συνέντευξη στο ΦΩΣ 

 

 

εδώ => http://www.kitrinomavro.gr/aekpedia/2015/05/24/τάκης-νικολούδης/

από aekpedia

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, nikos said:

Νικολούδη και Ραβουση τους θυμαμαι στον Λεβαδειακο εγώ. Είχαν πέσει πολύ εννοειται.

Εδώ "είσαι" :

leva.jpg

ΚΟΥΙΖ (για "μυημένους") : Υπάρχουν άλλοι εικονιζόμενοι στη φωτό που έχουν φορέσει την φανέλα της ΑΕΚ ? Αν ναι, πόσοι και ποιοί ? B)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά ΑΕΚΑΡΑ μου!! Να συνεχίσεις να μας θυμίζεις πάντα το παρελθόν μας και να φέρεις μεγαλύτερες στιγμές δόξας στο μέλλον!!!

Ζήτω η Α.Ε.Κ.

96 ΧΡΟΝΙΑ ΑΕΚΑΡΑ.jpg

kserizomeni.jpg

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×