Jump to content

Παίχτες ΑΕΚ (σεζόν 2018-19)


The Magician
 Share

Recommended Posts

Γι αρχή απαγορεύεται να έχεις επαφές με άλλη ομάδα 6 μήνες πριν λήξει το συμβόλαιο.

Το αναφέρω επειδή τα χώνουμε στην ΠΑΕ για "πρακτικές ψυγείου" αλλά υπάρχουν και πράγματα που σίγουρα δεν γνωρίζουμε.

 

Α ναι;Με το Μπακασετα απο ποτε μιλαγε η ΠΑΕ για να τον φερει;

Link to comment
Share on other sites

Α ναι;Με το Μπακασετα απο ποτε μιλαγε η ΠΑΕ για να τον φερει;

 

Μπορούσε λοιπόν κάλλιστα και ο Πανιώνιος να τον βάλει ψυγείο.

Προτίμησε να τον δώσει για τις φακές όμως.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούσε λοιπόν κάλλιστα και ο Πανιώνιος να τον βάλει ψυγείο.

Προτίμησε να τον δώσει για τις φακές όμως.

 

Δεν με ενδιαφερει ο Πανιωνιος.Ο Μπακασετας ηταν ο δικος μας Καιπερς.Δεν γινεται μονα ζυγα δικα μας.

Link to comment
Share on other sites

γενικα σε καθε ιστορια μπορεις να βρεις ενα ελαφρυντικο.

 

η ουσια ειναι οτι με ολους σχεδον τους παικτες εχεις προβλημα, δεν μπορεις να τους δωσεις παραπανω απο αυτα που εδωσες περισυ, εχεις ταβανι, αδυνατεις.

 

οποτε αντε ξανα να βρεις παικτακια με 150-200 χιλιαρικα να προσπαθησεις να τους κανεις ψιλο-κανονικους παικτες και αν ποτέ τα καταφερεις να σου φυγουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφερει ο Πανιωνιος.Ο Μπακασετας ηταν ο δικος μας Καιπερς.Δεν γινεται μονα ζυγα δικα μας.

 

Καθόλου μονά ζυγά δεν είναι.

Όταν μιλάς με άλλη ομάδα (πόσο μάλλον ανταγωνιστική) νωρίτερα από τους 6 μήνες πριν λήξει το συμβόλαιο σου και σε τσιμπήσει η ομάδα σου περαστικά.

Οπότε ΑΝ (γιατί δεν έχω δει εγώ κάτι) ο Λαμπρόπουλος μιλάει με Ολυμπιακό ας μπει στο ψυγείο μέχρι τον Ιούνιο ή ας φέρει πρόταση τον Γενάρη.

Απλά είναι τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και;Παρεξηγηθηκε;Το κρυψε ποτε ο Λαμπροπουλος οτι ειναι γαυρος;Απλα τωρα εγινε γαυρος που θελει κατι παραπανω απο φακες.

 

 

χαχα ρεσιταλ δίνεις αυτες τις μέρες

MikrosKaiAtropos: A (new) Hambos is born

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου μονά ζυγά δεν είναι.

Όταν μιλάς με άλλη ομάδα (πόσο μάλλον ανταγωνιστική) νωρίτερα από τους 6 μήνες πριν λήξει το συμβόλαιο σου και σε τσιμπήσει η ομάδα σου περαστικά.

Οπότε ΑΝ (γιατί δεν έχω δει εγώ κάτι) ο Λαμπρόπουλος μιλάει με Ολυμπιακό ας μπει στο ψυγείο μέχρι τον Ιούνιο ή ας φέρει πρόταση τον Γενάρη.

Απλά είναι τα πράγματα.

 

Δεν ειναι μυστικο οτι παγκοσμιως τα μανατζερια ψαχνονται ακομα και χρονια πριν τελειωσει το συμβολαιο.Ας μπει και ο ιδιος στο ψυγειο και ας κοψει το κεφαλι του αντικαταστατες δεν εχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μυστικο οτι παγκοσμιως τα μανατζερια ψαχνονται ακομα και χρονια πριν τελειωσει το συμβολαιο.Ας μπει και ο ιδιος στο ψυγειο και ας κοψει το κεφαλι του αντικαταστατες δεν εχουμε.

 

Ωραία ας κάτσει πάγκο τώρα μέχρι τον Ιούνιο και ας πάει μετά να κάνει παρέα στον Λάζαρο.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου μονά ζυγά δεν είναι.

Όταν μιλάς με άλλη ομάδα (πόσο μάλλον ανταγωνιστική) νωρίτερα από τους 6 μήνες πριν λήξει το συμβόλαιο σου και σε τσιμπήσει η ομάδα σου περαστικά.

Οπότε ΑΝ (γιατί δεν έχω δει εγώ κάτι) ο Λαμπρόπουλος μιλάει με Ολυμπιακό ας μπει στο ψυγείο μέχρι τον Ιούνιο ή ας φέρει πρόταση τον Γενάρη.

Απλά είναι τα πράγματα.

συμφωνω 

αλλα μου φαινεται δυσκολο και οι 3 ( Σιμοες, Λαμπροπουλος, Μπακασετας ) να μιλανε με αλλες ομαδες για να τους βαλεις στο ψυγειο ενα μπορουσες να τους χρησιμοποιησεις για 1 μηνα ακομη

Link to comment
Share on other sites

Απο ομάδα που έλεγαν όλοι περυσι ότι προοδεύει σταδιακά,ανεξαρτήτως αποτελεσμάτων και ασχέτως αν έπαιρνε το πρωτάθλημα,επειδή ενισχυόταν σταδιακά και ανέβαινε αργά αλλά σταθερά η αξία της,πλέον πάμε φτου και απο την αρχή χωρίς να ξέρουμε καν με τι μπάτζετ θα συνεχίσει και πετώντας μια χρονιά εντελώς στα σκουπίδια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω 

αλλα μου φαινεται δυσκολο και οι 3 ( Σιμοες, Λαμπροπουλος, Μπακασετας ) να μιλανε με αλλες ομαδες για να τους βαλεις στο ψυγειο ενα μπορουσες να τους χρησιμοποιησεις για 1 μηνα ακομη

 

Δεν νομίζω είναι ίδιες περιπτώσεις οι τρεις.

Κοίτα γενικά εγώ ψυγείο δικαιολογώ μόνο αν:

1. Μιλήσεις με άλλον 6 μήνες πριν λήξει το συμβόλαιό σου (ειδικά με ανταγωνιστή)

2. Μειωμένη απόδοση λόγω συμβολαίου

3. Διαρροές σε όχι και τόσο φιλικά ΜΜΕ μέσω του μάνατζερ για να ασκήσεις πίεση

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ας κάτσει πάγκο τώρα μέχρι τον Ιούνιο και ας πάει μετά να κάνει παρέα στον Λάζαρο.

 

Νομιζεις οτι μου καιγεται καρφι για τον σκατογαυρο;Ας τον βαλει και φωτια.Στοπερ γρηγορο θα παρουμε η θα μας κανουν την κωλοτρυπιδα ταληρο στο δευτερο γυρο;

Link to comment
Share on other sites

Απο ομάδα που έλεγαν όλοι περυσι ότι προοδεύει σταδιακά,ανεξαρτήτως αποτελεσμάτων και ασχέτως αν έπαιρνε το πρωτάθλημα,επειδή ενισχυόταν σταδιακά και ανέβαινε αργά αλλά σταθερά η αξία της,πλέον πάμε φτου και απο την αρχή χωρίς να ξέρουμε καν με τι μπάτζετ θα συνεχίσει και πετώντας μια χρονιά εντελώς στα σκουπίδια.

 

Ξεκινήσαμε πριν 3 χρόνια με Αραβιδηδες και 3,5εκ μπάτζετ και φτάσαμε να μαστε πρωταθλητές με 8εκ μπάτζετ (υπερδιπλασσιασμός budget).

Ας ξεκινήσουμε ξανά του χρόνου με μπάτζετ 7-8εκ και ας κάνουμε ανάλογη πορεία μέχρι να μπούμε στο γήπεδο.

Για μένα κομβική θα είναι η επιλογή προπονητή. Συγκεκριμένα θέλω Αρουαμπαρένα που χει εμπειρία από μεγάλη ομάδα, είναι πρωταθλητής, είναι σοβαρός άνθρωπος και παίζει σφιχτά.

Για φέτος ότι είχα να πω το είπα όταν φέραμε τον μαλάκα.

Εκεί τελείωσε η σεζόν, το ότι μπήκαμε CL ήταν μια επιτυχία που θα σε ξεμπλοκάρει από αρκετά θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζεις οτι μου καιγεται καρφι για τον σκατογαυρο;Ας τον βαλει και φωτια.Στοπερ γρηγορο θα παρουμε η θα μας κανουν την κωλοτρυπιδα ταληρο στο δευτερο γυρο;

 

Καλά δεν σε έχω και για μαλάκα να κλαις για τον Λαμπρόπουλο.

Αλλά ΟΚ επειδή είναι γύφταρος ο Μελισσανίδης δεν θα βγάλω και τους πάντες λάδι.

Εάν μίλησε με γαύρο όχι ψυγείο, Γκουλάγκ. 

Link to comment
Share on other sites

Νομιζεις οτι μου καιγεται καρφι για τον σκατογαυρο;Ας τον βαλει και φωτια.Στοπερ γρηγορο θα παρουμε η θα μας κανουν την κωλοτρυπιδα ταληρο στο δευτερο γυρο;

Μια χαρά είναι ο Σβάρνας.

Τρώει και φακές.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινήσαμε πριν 3 χρόνια με Αραβιδηδες και 3,5εκ μπάτζετ

 

Ποσο μπατζετ να εχει ο ΑΡΗΣ φετος αραγε;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι ο Σβάρνας.

Τρώει και φακές.

 

Η μεσογειακη διατροφη σωζει ζωες

Link to comment
Share on other sites

Ποσο μπατζετ να εχει ο ΑΡΗΣ φετος αραγε;

 

Δεν ξέρω, ξέρω όμως ότι εμείς τότε πήραμε Κύπελλο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, ξέρω όμως ότι εμείς τότε πήραμε Κύπελλο.

 

Καταγραφηκε στα πρακτικα.Το ερωτημα παραμενει βεβαια και λειπει και ο ματζισιαν.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινήσαμε πριν 3 χρόνια με Αραβιδηδες και 3,5εκ μπάτζετ και φτάσαμε να μαστε πρωταθλητές με 8εκ μπάτζετ (υπερδιπλασσιασμός budget).

Ας ξεκινήσουμε ξανά του χρόνου με μπάτζετ 7-8εκ και ας κάνουμε ανάλογη πορεία μέχρι να μπούμε στο γήπεδο.

Για μένα κομβική θα είναι η επιλογή προπονητή. Συγκεκριμένα θέλω Αρουαμπαρένα που χει εμπειρία από μεγάλη ομάδα, είναι πρωταθλητής, είναι σοβαρός άνθρωπος και παίζει σφιχτά.

Για φέτος ότι είχα να πω το είπα όταν φέραμε τον μαλάκα.

Εκεί τελείωσε η σεζόν, το ότι μπήκαμε CL ήταν μια επιτυχία που θα σε ξεμπλοκάρει από αρκετά θέματα.

Τελικα το τσαμπιονς λιγκ ηταν ολη η ιστορια και απο οτι εχω διαβασει εδω μεσα εμεις για Europa πηγαιναμε και μας προεκυψε το τσουλου.Το πρωταθλημα μονο ο κοσμος το πιστεψε τελικα εστω και με τον Ουζουνιδη και κανενας αλλος.

 

Τον Αρουαμπαρενα δεν τον θελω μονο και μονο επειδη εχει περασει απο την ΑΕΚ.Το εχω ξαναπει οτι δεν εχω θεμα με την ανακυκλωση προσωπων εφοσον μπορουν να προσφερουν αλλα καπου νισαφι αυτη η κατασταση.Τωρα αν ερθει και παρει τιτλο εννοειτε οτι θα τον πανηγυρισω πρωτος απ ολους.Απο την αλλη ενα χρονο ειχε κατσει στην ομαδα και οι περισσοτεροι περισσοτερο τον θυμουνται για τα 800 χιλιαρικα που επαιρνε παρα για οτιδηποτε αλλο.Κατι σαν τον Ματιασεβιτς δηλαδη.Θελω να πω δεν ειναι και καμια εμβληματικη προσωπικοτητα του συλλογου.Αλλα αν ειναι προπονηταρας οπως λετε να τον παρουν χθες κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο μπατζετ να εχει ο ΑΡΗΣ φετος αραγε;

 

Περίπου όσο η ΑΕΚ την πρώτη χρονιά μετά την άνοδο πρέπει να έχει

Link to comment
Share on other sites

Περίπου όσο η ΑΕΚ την πρώτη χρονιά μετά την άνοδο πρέπει να έχει

Και φυσικα οτι ανοιγμα προκυψει θα θα το καλυψει ο μεγαλομετοχος τους

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικα οτι ανοιγμα προκυψει θα θα το καλυψει ο μεγαλομετοχος τους

 

Θεωρητικά ναι αλλά όλοι ξέρουμε ότι θα ρίξει πιστολιά όπως στα σουπερμάρκετ.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D featured this topic
  • George_D locked and unfeatured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×