Jump to content

ΠΟΑΚ-ΑΕΚ (4η αγ): 23/09, 20:30, Novasports 1


stavros 9-11
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

36 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Μπάρκας
      8
    • Λόπες
      3
    • Μπακάκης
      0
    • Λαμπρόπουλος
      1
    • Οικονόμου
      0
    • Σιμόες
      3
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μπακασέτας
      12
    • Μάνταλος
      0
    • Λιβάγια
      8
    • Πόνσε
      1
    • Κλωναρίδης
      0
    • Γκάλο
      0
    • Τσόσιτς
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Ουζουνίδη

    • Καλό
      1
    • Μέτριο
      9
    • Κακό
      22
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Λαμπρόπουλος
      22
    • Οικονόμου
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      1
    • Μπακασέτας
      0
    • Μάνταλος
      11
    • Λιβάγια
      1
    • Πόνσε
      1
    • Κλωναρίδης
      0
    • Γκάλο
      0
    • Τσόσιτς
      0


Recommended Posts

... Δεν παει για πρωταθλημα..

Στο ρολο της Empire,η Καθημερινη.

Στο ρολο του Ντεμη,ο ταυλανδος παραγωγος ταινιων.

Στο ρολο του κοσμου της ΑΕΚ,οι βαζελοι.

Στο ρολο ΟΑΚΑ,το ΟΑΚΑ.

Στο ρολο του Νατσουρα,ο Ανταμ Τζανετοπουλος.

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα Ραπτόπουλο για πρώτη φορά στην ζωή μου Κώστα.

 

Δεν θα διαφωνήσω κάπου.

 

Θα ήταν σίγουρα άλλη ομάδα με Μπακάκη Γκάλο δεξιά, Χουλτ Λόπεζ αριστερά, Τσόσιτς Ιησού στο κέντρο της άμυνας, Μάνταλο δίπλα στον Σιμόες και Λιβάγια πίσω από τον Πόνσε.

 

Μου έκανε το 442 εκεί μέσα αλλά η επιλογή των παιχτών ήταν όντως προβληματική.

 

Βέβαια κρίνουμε εκ των υστέρων και εκ του ασφαλούς.

 

Ελπίζω να βρει τα πατήματά του ο Ουζουνίδης, να πάρουμε ένα εύκολο τρίποντο στην Κρήτη και να ξεσπάσουμε πάνω στον γαύρο.

μαγκες ο ραπ τα λεει αρκετα καλα τα πραγματα τον ακουω συχνα

απλα στο βιντεακι που εστειλε το παιδι, ο ραπτοπουλος κανει ενας λαθος

λεει οτι ο τσιγκρι εχει κανει πελατη τον πριγιοβιτς

λαθος ειναι αυτο ο βρανιες τον ειχε παρει μαν του μαν 

κατα τα αλλα τα λεει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Επειδή λοιπόν κι εμένα με πονάει πολύ εκείνη η εξάρα, με ενοχλεί να θεοποιώ τον προπονητή που καθόταν στον πάγκο της ομάδας εκείνο το βράδυ.

 

Με ενοχλεί που παίρνουμε την ιστορία του καθένα από το σημείο που μας βολεύει κάθε φορά.

 

Και η αλήθεια όσο κι αν την κρύβουμε, παραμένει αλήθεια.

 

Και εκείνο το βράδυ ο Χιμένεθ με πίκρανε.

 

Το πρωτάθλημα με έκανε να χαρώ.

 

Δεν ξέχασα όμως.

 

Ούτε θεοποίησα τον Χιμένεθ.

 

Ούτε κανέναν ξανά.

 

Αρκετά σκατά φάγαμε με το κουσούρι μας αυτό.

Για τον μαρίνο μιλάμε. Ειναι σαν να μιλάμε για τον Σκίμπε, και να πετάγεσαι και να λες "φαντάζεσαι τον Σκίμπε να αρπάξει 5 από την Φινλανδία?".

Και τι θα πει να πιάνουμε τα πράγματα από την αρχή παντα? Δηλαδή αμα μιλάμε για τακτική, θα πρέπει να μιλήσουμε για το 2 3 5, αλλιώς το ξεκινάμε από όπου μας βολεύει? Δηλαδή εσύ μπήκες εδώ μέσα, είδες να κράζουν τον Μαρίνο, και είπες οχι ρε πουστηδες δεν θα το πιάσετε από εκει που σας βολεύει και άρχισες να μιλάς για εξάρες?

Πάει ο Μανόλο, έφυγε, η ιστορία έγραψε τα καλά και τα άσχημα. Στα φετινά παιχνίδια ας μιλάμε για τον φετινό προπονητή.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή λοιπόν κι εμένα με πονάει πολύ εκείνη η εξάρα, με ενοχλεί να θεοποιώ τον προπονητή που καθόταν στον πάγκο της ομάδας εκείνο το βράδυ.

 

 

 

Κοίτα Πάνο, δε νομίζω να θεοποιεί κανένας τον Χιμένεθ εδώ μέσα. Δεν μπορώ να πω ούτε ένα χρήστη στα γρήγορα που να το κάνει. Εγώ που τον γούσταρα πολύ ας πούμε, γούσταρα ακόμα παραπάνω Πογιέτ.

Από εκεί και πέρα αν κάποιος τα χώνει στον άχρηστο (γνώμη μου) που κάθεται τώρα στον πάγκο μας, δεν σημαίνει και δεν το κάνει για να τον συγκρίνει με τον Χιμένεθ και να βγάλει τον ισπανό, Θεό. Γίνεται γιατί απλά είναι ανεπαρκής από όλες τις απόψεις για την ομάδα (σύμφωνα πάντα με την προσωπική γνώμη αυτών) και δεν έχει καμία σχέση με τον προκάτοχο.

Αν γινότανε δεν θα έφερνα τον Χιμένεθ πάλι στην θέση του Ζούζου, αλλά κάποιον καλύτερο.

Ξέρω, μπαίνουμε πολλες φορές σε τρυπάκια στα φόρουμ, το έχω πάθει κι εγώ πολλές φορές, εμένα με βοηθάνε 2 βαθιές αναπνοές και οι προσωπικές γνωριμίες για να προσπαθήσω να καταλάβω το σκεπτικό του άλλου.     

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι που εφτασα σχεδον 30 και εξαιτιας Μανολο Χιμενεθ προλαβα να πανηγυρισω πρωταθλημα ελαχιστα πριν αρχισω να βγαζω ασπρες τριχες στις μασχαλες θα τον εχω παντα στην καρδια μου.

Απο εκει και περα βεβαια, κατανοω οτι υποστηριζω μια ομαδα η οποια εχει κοινο (πελατες) ηλικιακα πολυ μεγαλο που εχει ανδρωθει με βατραχολατρεια και την ευρωβαρδινογιαννοπαθα των Κλαρινων και των Βαζεχων, οποτε εφοσον αυτο το κοινο ειναι πλειοψηφια, ε αυτους θα ικανοποιησει πρωτα η ΠΑΕ. Καπως ετσι ο Μανολο λοιπον που παρελαβε το ΜΠΟΥΡΔΕΛΑΚΙ που χε φτιαξει ο Βατραχος, εμεινε στην ιστορια στο υποσυνειδητο του 40+ ετων ΑΕΚτζη ως ο προπονητης της εξαρας και οχι του Κυπελλου. Οχι τοσο για την εξαρα (αν ηταν ετσι θα ισχυε το ιδιο και για τον Παθιακακη πχ αλλα τοτε εφταιγε ο... Σταθης) αλλα επειδη τοτε ο Μανολος δεν ηξερε ακομα τι εστι "πλανητης ΑΕΚ" και στις συνεντευξεις τυπου αντι να λεει για "παιδια" και αλλα τετοια που γουσταρει ο ΑΕΚτζης ελεγε για το μπουρδελακι που παρελαβε απο τον προηγουμενο. Να πιασουμε τωρα την εξαρα και το τι εγινε αγωνιστικα εντος γηπεδου απο ποιους παιχτες δεν εχει ιδιαιτερη σημασια. Εγω κραταω οτι πηρε το Κυπελλο τοτε σε μια χρονια ΚΑ-ΜΕ-ΝΗ και ουσιαστικα ΞΕ-ΒΡΑ-ΚΩ-ΣΕ το Βατραχι που σηκωθηκε και εφυγε νωρις. Την επομενη χρονια εφυγε βαθμολογικα πρωτος με διπλο στην Ν. Σμυρνη. Στο μεταξυ ξαναρθε μετα απο Μοραις και μας εβγαλε πρωτους στα πλευ οφς (πρωτη φορα), μας εβαλε ξανα στην Ευρωπη, πηρε πρωταθλημα, εχασε και δυο τελικους Κυπελλου (ενα με σφαγη και εναν με λαθη του) και εφυγε κυριος αφου για δευτερη φορα τελειωσε (οριστικα αυτη τη φορα) το φαντασμα του Βατραχου και των 24 ετων χωρις πρωταθλημα (που τοσο λατρευουν να μας τονιζουν οι Δηματοι). Απο εμας λοιπον τους κατω των 30 ετων ΑΕΚτζηδες ο Μανολο Χιμενεθ θα μνημονευεται ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ γιατι ηταν ο εκλεκτος της γενιας μας. Τωρα οι μεγαλυτεροι μπορει να μνημονευουν επιθετικο ποδοσφαιρο απο τα ακρα τυπου Ντουσκαρου και Βαζελους τυπου Κλαρινου και ο Μανολος να ναι ο προπονητης της εξαρας αλλα μικρη σημασια εχει.. Επειδη οι κατω των 30 ετων ΑΕΚτζηδες εχουν κατα μεσο ορο μισο αιωνα ζωης ακομα, η ιστορια θα ειναι δικαιη τελικα απεναντι σε ολους. Και οσο μεγαλη και αν γινει η ΑΕΚ τον επομενο αιωνα, ο Χιμενεθ θα αναφερεται παντα ως χρυσο κεφαλαιο. Ειναι ηδη θρυλοα του κλαμπ και δεν προκειται να ξεχαστει, ασχετα αν ηταν τοσο τρομερος κοουτς η οχι (ο Πογιετ πχ ηταν καλυτερος θεωρω).

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Έτσι

 

Είμαι 23 χρονών και οι πιο καυλωτικές ΑΕΚτζήδικες στιγμές μου είναι με τον Μανόλο. 3 τίτλους έχω πανηγυρίσει με την ΑΕΚ και οι 2 είναι με αυτόν στον πάγκο. Λογικό να του χω μια παραπάνω συμπάθεια. Από εκεί και πέρα στεναχωρέθηκα πολύ που έφυγε, αλλά αν μου έφερνες έναν ξένο τεχνικό επιπέδου που να προέρχεται από μια σοβαρή ποδοσφαιρική σχολή θα το κατάπινα. Όταν όμως μου φέρνεις τον Μαρίνο με χάιλαιτ μια 5η θέση με τον Πανιώνιο στα 50 του ε τότε σόρρυ αλλά ακόμη και τώρα δεν μπορώ να το δεχτώ με τίποτα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Ραπτοπουλος κανει κριτικη συνυπολογιζοντας οτι δεν εχεις ροστερ. Και τα λεει μια χαρα.

 

Αυτο ακριβως. Δεν εχεις ροστερ και το παιζεις οτι θα τους γαμησω κι ετσι, αυτα τα γλοιωδη που εκαναν και κατι Δελλες. Και μετα κατι τετοιοι το γυρνανε στο «ναι, αλλα επαιξα επιθετικα και ειχα ευκαιριες».

 

Τι να το κανω ρε μεγαλε; Εχασες 2-0; Ποιες ευκαιριες τωρα; 3 ποντους αυτοι 0 εσυ και σου πηραν λογικα ηδη και την ισοβαθμια.

 

Σωστα αυτα που λεει και για το συστημα , για τους πλαγιους και για το κεντρικο διδυμο.

 

Τα εχουμε επισημανει πανω-κατω πολλοι. Και η δικαιολογια για το ροστερ δεκτη, αλλα δεν μπορει να αφηνει τον Ουζουνιδη στο απυροβλητο.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι

 

Είμαι 23 χρονών και οι πιο καυλωτικές ΑΕΚτζήδικες στιγμές μου είναι με τον Μανόλο. 3 τίτλους έχω πανηγυρίσει με την ΑΕΚ και οι 2 είναι με αυτόν στον πάγκο. Λογικό να του χω μια παραπάνω συμπάθεια. Από εκεί και πέρα στεναχωρέθηκα πολύ που έφυγε, αλλά αν μου έφερνες έναν ξένο τεχνικό επιπέδου που να προέρχεται από μια σοβαρή ποδοσφαιρική σχολή θα το κατάπινα. Όταν όμως μου φέρνεις τον Μαρίνο με χάιλαιτ μια 5η θέση με τον Πανιώνιο στα 50 του ε τότε σόρρυ αλλά ακόμη και τώρα δεν μπορώ να το δεχτώ με τίποτα.

Καλα προφανως και δεν θα πεθανουμε κιολας που εφυγε, προσωπικα δεν θα ηθελα να γυρισει κιολας αλλα ΔΙΑΟΛΕ πανε φερε εναν 45αρη κοουτς απο σοβαρη ποδοσφαιρικα σχολη με νεες ιδεες και βγες πες στον κοσμο "ΟΚ πηραμε πρωταθλημα, πηραμε και Κυπελλο, επειδη φτιαχνουμε γηπεδο την επομενη 3ετια θα παμε μαζεμενα οικονομικα ΑΥΤΟΣ ειναι ο κοουτς της ομαδας, ΑΥΤΟΣ θα ειναι μεχρι το 2021 οτι και αν συμβει". Δεν ειναι μαλακας ο ΑΕΚτζης (σε τετοια θεματα, σε αλλα ειναι ΠΟΛΥ μαλακας) θα εβαζε πλατη. Πας και του φερνεις τον Σαχλαμαρινο και δυο παιχταραδες ολκης που οπου να ναι κλεινουν-ερχονται-φτανουν. Ε ΟΚ..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επισης οταν επιλεγεις να υποβαθμιστεις τοσο πολυ στον παγκο, πανε φερε ξανα Δελλα. Τι μου φερνεις τον βαζελο που και 10 χρονια μεγαλυτερος του Τραι ειναι και σκατοβαζελος που παρατησε τον Πανιωνιο για να παει στον ολυμπιακο ειναι και γυρολογος ειναι και χειροτερος του Δελλα ειναι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Καλα προφανως και δεν θα πεθανουμε κιολας που εφυγε, προσωπικα δεν θα ηθελα να γυρισει κιολας αλλα ΔΙΑΟΛΕ πανε φερε εναν 45αρη κοουτς απο σοβαρη ποδοσφαιρικα σχολη με νεες ιδεες και βγες πες στον κοσμο "ΟΚ πηραμε πρωταθλημα, πηραμε και Κυπελλο, επειδη φτιαχνουμε γηπεδο την επομενη 3ετια θα παμε μαζεμενα οικονομικα ΑΥΤΟΣ ειναι ο κοουτς της ομαδας, ΑΥΤΟΣ θα ειναι μεχρι το 2021 οτι και αν συμβει". Δεν ειναι μαλακας ο ΑΕΚτζης (σε τετοια θεματα, σε αλλα ειναι ΠΟΛΥ μαλακας) θα εβαζε πλατη. Πας και του φερνεις τον Σαχλαμαρινο και δυο παιχταραδες ολκης που οπου να ναι κλεινουν-ερχονται-φτανουν. Ε ΟΚ..

 

Αυτό ακριβώς ρε γαμώτο. Και θα μπορούσε να το κάνει από D1 αυτό. Η επικοινωνία του Μελισσανίδη προς τον κόσμο της Α.Ε.Κ. ήταν πάντοτε ελλιπείς. Είτε στο θέμα του γηπέδου είτε στο αγωνιστικό. Παράπονο παλιό αυτό. Αλλά φαντάζομαι φοβότανε να πει ότι παιδιά αυτό κι αυτό, να έχετε ανάλογες προσδοκίες, δεν ήθελε να χάσει και το χάιδεμα αυτιών. Δεν μας εμπιστεύτηκε σαν κόσμο, ότι μπορούμε να χειριστούμε τέτοιες καταστάσεις.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι που εφτασα σχεδον 30 και εξαιτιας Μανολο Χιμενεθ προλαβα να πανηγυρισω πρωταθλημα ελαχιστα πριν αρχισω να βγαζω ασπρες τριχες στις μασχαλες θα τον εχω παντα στην καρδια μου.

Απο εκει και περα βεβαια, κατανοω οτι υποστηριζω μια ομαδα η οποια εχει κοινο (πελατες) ηλικιακα πολυ μεγαλο που εχει ανδρωθει με βατραχολατρεια και την ευρωβαρδινογιαννοπαθα των Κλαρινων και των Βαζεχων, οποτε εφοσον αυτο το κοινο ειναι πλειοψηφια, ε αυτους θα ικανοποιησει πρωτα η ΠΑΕ. Καπως ετσι ο Μανολο λοιπον που παρελαβε το ΜΠΟΥΡΔΕΛΑΚΙ που χε φτιαξει ο Βατραχος, εμεινε στην ιστορια στο υποσυνειδητο του 40+ ετων ΑΕΚτζη ως ο προπονητης της εξαρας και οχι του Κυπελλου. Οχι τοσο για την εξαρα (αν ηταν ετσι θα ισχυε το ιδιο και για τον Παθιακακη πχ αλλα τοτε εφταιγε ο... Σταθης) αλλα επειδη τοτε ο Μανολος δεν ηξερε ακομα τι εστι "πλανητης ΑΕΚ" και στις συνεντευξεις τυπου αντι να λεει για "παιδια" και αλλα τετοια που γουσταρει ο ΑΕΚτζης ελεγε για το μπουρδελακι που παρελαβε απο τον προηγουμενο. Να πιασουμε τωρα την εξαρα και το τι εγινε αγωνιστικα εντος γηπεδου απο ποιους παιχτες δεν εχει ιδιαιτερη σημασια. Εγω κραταω οτι πηρε το Κυπελλο τοτε σε μια χρονια ΚΑ-ΜΕ-ΝΗ και ουσιαστικα ΞΕ-ΒΡΑ-ΚΩ-ΣΕ το Βατραχι που σηκωθηκε και εφυγε νωρις. Την επομενη χρονια εφυγε βαθμολογικα πρωτος με διπλο στην Ν. Σμυρνη. Στο μεταξυ ξαναρθε μετα απο Μοραις και μας εβγαλε πρωτους στα πλευ οφς (πρωτη φορα), μας εβαλε ξανα στην Ευρωπη, πηρε πρωταθλημα, εχασε και δυο τελικους Κυπελλου (ενα με σφαγη και εναν με λαθη του) και εφυγε κυριος αφου για δευτερη φορα τελειωσε (οριστικα αυτη τη φορα) το φαντασμα του Βατραχου και των 24 ετων χωρις πρωταθλημα (που τοσο λατρευουν να μας τονιζουν οι Δηματοι). Απο εμας λοιπον τους κατω των 30 ετων ΑΕΚτζηδες ο Μανολο Χιμενεθ θα μνημονευεται ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ γιατι ηταν ο εκλεκτος της γενιας μας. Τωρα οι μεγαλυτεροι μπορει να μνημονευουν επιθετικο ποδοσφαιρο απο τα ακρα τυπου Ντουσκαρου και Βαζελους τυπου Κλαρινου και ο Μανολος να ναι ο προπονητης της εξαρας αλλα μικρη σημασια εχει.. Επειδη οι κατω των 30 ετων ΑΕΚτζηδες εχουν κατα μεσο ορο μισο αιωνα ζωης ακομα, η ιστορια θα ειναι δικαιη τελικα απεναντι σε ολους. Και οσο μεγαλη και αν γινει η ΑΕΚ τον επομενο αιωνα, ο Χιμενεθ θα αναφερεται παντα ως χρυσο κεφαλαιο. Ειναι ηδη θρυλοα του κλαμπ και δεν προκειται να ξεχαστει, ασχετα αν ηταν τοσο τρομερος κοουτς η οχι (ο Πογιετ πχ ηταν καλυτερος θεωρω).

Συμφωνω μεχρι κεραιας αν κ 40+.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σπυρο δεν νομιζω οτι φοβαται τον κοσμο και τι θα πουμε, απλα ο τυπος προτιμαει υπαλληλους που θα του φιλανε το χερι νυχτα μερα και θα τον βλεπουν ως ευεργετη. Θελει Σαχλαμαρινους που συνειδητα θα γινονται καραγκιοζηδες λεγοντας πως οπου να ναι κλεινουμε δυο παιχτουρες, θελει Δελλες που θα δεχονται να σκασει στα αποδυτηρια να κανει ντα τον... Πεταυρακη. Θελει τετοιους τυπους. Εγω θα πω το εξης. Πες οτι Πογιετ (που ζητουσε 5m συμβολαιο και επιπλεον χαφ και εξτρεμ του εκατομμυριου - απο τοτε τα ψαχνουμε) και Χιμενεθ που αξιωνε 1m συμβολαιο (λολ) δεν μπορεις να φερεις και αν τους φερεις δεν μπορεις να καλυψεις την υπεραξια τους (πιπες λεω εγω αλλα τελος παντων). Εφερε η Λαρισσα (Η ΛΑΡΙΣΣΑ) τον Κρις Κοουλμαν οταν ηταν στην Β και επαιξε ομορφη μπαλιτσα και αποτελεσματικη. Δηλαδη ειναι τοσο δυσκολο εσυ που εισαι ΑΕΚ να πας να φερεις εναν τετοιον; Οχι τον σημερινο Κοουλμαν που εχει παει ημιτελικα Γιουρο με... Ουαλια τον τοτε. Απλα ειναι προφανες πως ο Ουαλος ουτε τον Καραγκιοζη θα επαιζε οπως ο Σαχλαμαρινος φετος το καλοκαιρι, ουτε θα γουσταρε οποτε του καβλωνε τον Μελισσανιδη να μπουκαρει στα αποδυτηρια. Αυτο ειναι το θεμα λεω εγω..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας εμπιστεύτηκε σαν κόσμο, ότι μπορούμε να χειριστούμε τέτοιες καταστάσεις.

Και πολυ καλα εκαμνε.

Link to comment
Share on other sites

Σπυρο δεν νομιζω οτι φοβαται τον κοσμο και τι θα πουμε, απλα ο τυπος προτιμαει υπαλληλους που θα του φιλανε το χερι νυχτα μερα και θα τον βλεπουν ως ευεργετη. Θελει Σαχλαμαρινους που συνειδητα θα γινονται καραγκιοζηδες λεγοντας πως οπου να ναι κλεινουμε δυο παιχτουρες, θελει Δελλες που θα δεχονται να σκασει στα αποδυτηρια να κανει ντα τον... Πεταυρακη. Θελει τετοιους τυπους. Εγω θα πω το εξης. Πες οτι Πογιετ (που ζητουσε 5m συμβολαιο και επιπλεον χαφ και εξτρεμ του εκατομμυριου - απο τοτε τα ψαχνουμε) και Χιμενεθ που αξιωνε 1m συμβολαιο (λολ) δεν μπορεις να φερεις και αν τους φερεις δεν μπορεις να καλυψεις την υπεραξια τους (πιπες λεω εγω αλλα τελος παντων). Εφερε η Λαρισσα (Η ΛΑΡΙΣΣΑ) τον Κρις Κοουλμαν οταν ηταν στην Β και επαιξε ομορφη μπαλιτσα και αποτελεσματικη. Δηλαδη ειναι τοσο δυσκολο εσυ που εισαι ΑΕΚ να πας να φερεις εναν τετοιον; Οχι τον σημερινο Κοουλμαν που εχει παει ημιτελικα Γιουρο με... Ουαλια τον τοτε. Απλα ειναι προφανες πως ο Ουαλος ουτε τον Καραγκιοζη θα επαιζε οπως ο Σαχλαμαρινος φετος το καλοκαιρι, ουτε θα γουσταρε οποτε του καβλωνε τον Μελισσανιδη να μπουκαρει στα αποδυτηρια. Αυτο ειναι το θεμα λεω εγω..

 

Δεν ήθελα να το προχωρήσω τόσο γιατί μπαίνουμε σε επικύνδινα πεδία. Άμα ο πρόεδρος της ομάδας γράφει στα παπάρια του τον κόσμο, τότε τι; Τι δηλαδή είναι η Α.Ε.Κ., ο Παναθηναϊκός, ο Ολυμπιακός, η Πόρτο, η Νυρεμβέργη, η Μίλγουολ και πάει λέγοντας; Είναι ομάδες οι οποίες έχουν ιστορία ίδρυσης και έχουν οπαδούς/φίλους αυτού του κινήματος. Χωρίς αυτούς δεν υπάρχει τίποτα. Άμα ο διαχειριστής την έχει δει δικό του μαγαζί και λογαριασμό δε δίνω, τότε πάμε πολύ στραβά και δεν μπορώ να ταυτιστώ με κανέναν που αποδέχεται αυτή τη λογική.

 

@Χρήστο, δεν μπορείς να ξέρεις. Πολλοί λέμε το αντίθετο. Μπορεί να έχανε μερικούς, μπορεί να κέρδιζε άλλους.

Edited by SpiRos
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σπύρο,

 

Στα παπάρια μου και ο Χιμένεθ και ο Ουζουνίδης.

 

Όταν απευθύνεται κάποιος σε μένα εδώ μέσα, να ξέρει να σέβεται και να μιλάει όμορφα.

 

Ούτε έχω μειώσει κάποιον εγώ, ούτε έχω μιλήσει απαξιωτικά σε κανέναν.

 

Αν δεν αρέσει σε κάποιον ο γραπτός λόγος μου, ας προσπεράσει.

 

Υποδείξεις από αγνώστους εγώ δεν.

 

Αν ενοχλείτε η παρέα, μου το λέτε και πάμε παρακάτω.

 

Την καλησπερα μου.

Link to comment
Share on other sites

@Χρήστο, δεν μπορείς να ξέρεις. Πολλοί λέμε το αντίθετο. Μπορεί να έχανε μερικούς, μπορεί να κέρδιζε άλλους.

 

Η ΑΕΚ ειναι ενας οργανισμος που λειτουργει μονο με μοντελα Μελισσανιδη. Να μην κουνιεται κανεις και να αποδεχονται ολοι ακομα και τις λαθος αποφασεις του αφεντικου. Σε διαφορετικη περιπτωση μιλαμε για αυτοκαταστροφικο σωματειο. Τα ιδια και ολες οι μεγαλες ομαδες. Γαυρος και Παναθα μονο με συγκεντρωτικο μοντελο λειτουργησαν. Γουλανδρης / Μαντζεβελακης / Νταϊφας / Βαρδινογιαννης / Κοκκαλης. Η ΑΕΚ δεν ειχε ποτέ πανω απο εναν στο επαγγελματικο ποδοσφαιρο. Μονο το Μελισσανιδη. Η φαση ειναι "αυτον εχουμε, αυτος ξερει". Διοτι η πλειοψηφια του κοσμου μας δεν ξερει ουτε προκειται να μαθει ποτε. Βυθισμενοι μια ζωη σε προσωπολατρειες, υπερβολες, βυζαντινισμους, ντεμισμους, κλαρινισμους (μπουκοφσκισμους), νοτιαδισμους και σκατα στα μουτρα μας. 

Edited by The Magician
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ ειναι ενας οργανισμος που λειτουργει μονο με μοντελα Μελισσανιδη. Να μην κουνιεται κανεις και να αποδεχονται ολοι ακομα και τις λαθος αποφασεις του αφεντικου. Σε διαφορετικη περιπτωση μιλαμε για αυτοκαταστροφικο σωματειο. Τα ιδια και ολες οι μεγαλες ομαδες. Γαυρος και Παναθα μονο με συγκεντρωτικο μοντελο λειτουργησαν. Γουλανδρης / Μαντζεβελακης / Νταϊφας / Βαρδινογιαννης / Κοκκαλης. Η ΑΕΚ δεν ειχε ποτέ πανω απο εναν στο επαγγελματικο ποδοσφαιρο. Μονο το Μελισσανιδη. Η φαση ειναι "αυτον εχουμε, αυτος ξερει". Διοτι η πλειοψηφια του κοσμου μας δεν ξερει ουτε προκειται να μαθει ποτε. Βυθισμενοι μια ζωη σε προσωπολατρειες, υπερβολες, βυζαντινισμους, ντεμισμους, κλαρινισμους (μπουκοφσκισμους), νοτιαδισμους και σκατα στα μουτρα μας. 

 

Αν ήμουνα ο Mike θα σε έστελνα αδιάβαστο με ένα arxeidia και τέλος. :D

Σαν Σπύρος όμως θα σου πω ότι τα ξέρω όλα αυτά που λες και δεν τα αμφισβητώ κιόλας. Απλά εγώ στο μυαλό μου θέλω την Α.Ε.Κ. να ξεφύγει από όλα αυτά. Αλλιώς δεν θα γίνει ποτέ το βήμα παραπάνω. Υπάρχει περίπτωση αποτυχίας; Πάντα. Με μεγάλες πιθανότητες κιόλας. Δεν το έχω σκεφτεί έτσι ακόμα να σου πω την αλήθεια, πρέπει να το συζητήσω με τον εαυτό μου, αλλά μπορεί και να προτιμώ να προσπαθήσω και να αποτύχω, κι ας είναι πολλά αυτά που μπορώ να χάσω. Αλλιώς τι; Θα πάρεις 2-3 πρωταθλήματα ανά 20ετία (κάντα 5-6 άμα θες), θα κάνεις 1 πορεία στην Ευρώπη σε αυτό το διάστημα κι αυτά. Τα γνωστά. Τι έχει μετά όμως; Εκεί που τελειώνει η επίπεδη γη.

Edited by The Magician
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα κόνσεπτ για ένα πρότζεκτ, αλλα δεν μου βγαίνει το μπάτζετ.

 

Δημήτρης Μελισσανίδης, 2018, Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Ματζισαν σωστα αυτα που γραφεις. Αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει σωνει και ντε ολοι να λεμε "ναι ΟΚ ετσι εχουν τα πραγματα ε ας μεινουν ετσι". Στην Ελλαδα εχει πρωταθλημα και ο Κολιας, εχει φυγει και ο Τεν Κατε για να σηκωσει πρωταθλημα ο Νιοπλιας. Προφανως η ΑΕΚ μπορει να σηκωσει κουπα και με Ουζουνιδη (με λιγοτερες πιθανοτητες βεβαια απο Ολυμπιακο και Παναθηναικο) ωστοσο εγω θα εξακολουθω να θελω αλλα πραγματα διαφορετικα. Και σε επιπεδο στελεχων της ΠΑΕ και σε επιπεδο επικοινωνιας και σε επιπεδο οργανωσης. Οι παιχτες ειναι το τελευταιο που με ενδιαφερει. Επισης δεν θελω σωνει και ντε 10/10 πρωταθληματα (οχι πως θα με χαλασουν κιολας) μου αρκουν και 2-3 την δεκαετια. Αυτο που θελω να πω εν ολιγοις, ειναι πως στην Ελλαδα ισχυουν διαφορα πραγματα. Ισχυει οτι κουπα σηκωνει και ο Κολιας, παιρνεις και 20/22 πρωταθληματα ε ΟΚ. Αμα ειναι να τα δεχτουμε ομως τοτε να γινουμε γαυροι να τελειωνει η ιστορια. Να γινουμε ομως κανονικοι γαυροι ετσι; Οχι μονο στους Κολιες, αλλα και στα πρωταθληματικα σερι, τους Ζιοβανιδες και τους Καρεμπεδες αλλιως "ε-ε-ε, ο-ο-ο αλλιως ονειρευομαστε τον Δικεφαλο Αετο". Εγω παντως δεν εχω τετοια προθεση. Μπραβο του για το γηπεδο, για εμενα ειναι ο μεγαλυτερος παραγοντας που εχω ζησει, αλλα οταν θα μου φερνει Κλαρινους και Μοραις (μου αρεσει που θεωρεις ξερω γω τον Κλαρινο ανωτερο λεβελ απο Μοραις) θα πεφτει Παναγια. Σιγα που θα αποθεωνω τον Σαχλαμαρινο επειδη φτιαχνει γηπεδο ο Μελισσανιδης. Και σιγα μην κακοκαρδιστει ο Μελισσανιδης και αφησει την ΑΕΚ τωρα που αρχιζει να βγαζει λεφτα το μαγαζι. Εδω δεν την αφησε οταν επεφταν ντορτια στο λιμανι και εμπαινε και μεσα οικονομικα. Λοιπον ο Κλαρινος ειναι ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΟΥΤΣΟ, ξερω οτι το ξερεις και εσυ αλλο αν μας σπας τα νευρα. Οποτε θα εξακολουθω να τον θεωρω ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΟΥΤΣΟ μεχρι να με διαψευσει φερνοντας για αρχη 1-2 καλα αποτελεσματα πχ με εμφανως ανωτερους αντιπαλους (καλα για τιτλους δεν το συζητω) πραγματα αδιανοητα για την μεχρι τωρα καριερα του,

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ ειναι ενας οργανισμος που λειτουργει μονο με μοντελα Μελισσανιδη. Να μην κουνιεται κανεις και να αποδεχονται ολοι ακομα και τις λαθος αποφασεις του αφεντικου. Σε διαφορετικη περιπτωση μιλαμε για αυτοκαταστροφικο σωματειο. Τα ιδια και ολες οι μεγαλες ομαδες. Γαυρος και Παναθα μονο με συγκεντρωτικο μοντελο λειτουργησαν. Γουλανδρης / Μαντζεβελακης / Νταϊφας / Βαρδινογιαννης / Κοκκαλης. Η ΑΕΚ δεν ειχε ποτέ πανω απο εναν στο επαγγελματικο ποδοσφαιρο. Μονο το Μελισσανιδη. Η φαση ειναι "αυτον εχουμε, αυτος ξερει". Διοτι η πλειοψηφια του κοσμου μας δεν ξερει ουτε προκειται να μαθει ποτε. Βυθισμενοι μια ζωη σε προσωπολατρειες, υπερβολες, βυζαντινισμους, ντεμισμους, κλαρινισμους (μπουκοφσκισμους), νοτιαδισμους και σκατα στα μουτρα μας. 

Εγώ νομίζω ότι αυτό είναι κυρίως θέμα ελληνικού ποδοσφαίρου, όχι απαραίτητα ΑΕΚ, Ολυμπιακού, Παναθηναϊκού, ούτε του κόσμου των ομάδων. Για παράδειγμα, χωρίς τις παθογένειες του ελληνικού ποδοσφαίρου, το εγχείρημα Ντέμη δεν υπήρχε περίπτωση να μην πετύχει ή για να το πάμε και στους άλλους, το μάνατζμεντ του Γιάννη Βαρδινογιάννη. Το αποτέλεσμα όποιο και αν είναι το αίτιο, είναι το ίδιο βέβαια, αλλά ας ελπίσουμε κάποια στιγμή να καθίσουν όσοι πρέπει στο τραπέζι και να καθαρίσουν λίγο τη μπόχα. Ίσως αυτό γίνει όταν πιάσουμε τελείως πάτο; Δεν ξέρω. Αλλά είναι άρρωστο αυτό το πράγμα που βλέπουμε εδώ πέρα και πάντα θα ελπίζω κάποια στιγμή να αλλάξουν έστω λίγο τα πράγματα. Βέβαια μάλλον με την ελπίδα θα μείνω...

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα δεν ειναι του ελληνικου ποδοσφαιρου.

Το θεμα ειναι της ελληνικης κοινωνιας.

Εννοιες οπως "αστικη δημοκρατια", "κοινοβουλευτισμος", "καπιταλισμος", "ποδοσφαιρο" κτλ κτλ ειναι... "δυτικα σπορ" και αρκετα ξενα προς την κουλτουρα μας. Οποτε τα φερνουμε στα μετρα μας απολαμβανοντας και τα αναλογα αποτελεσματα του προιοντος βεβαιως.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ ειναι ενας οργανισμος που λειτουργει μονο με μοντελα Μελισσανιδη. Να μην κουνιεται κανεις και να αποδεχονται ολοι ακομα και τις λαθος αποφασεις του αφεντικου. Σε διαφορετικη περιπτωση μιλαμε για αυτοκαταστροφικο σωματειο. Τα ιδια και ολες οι μεγαλες ομαδες. Γαυρος και Παναθα μονο με συγκεντρωτικο μοντελο λειτουργησαν. Γουλανδρης / Μαντζεβελακης / Νταϊφας / Βαρδινογιαννης / Κοκκαλης. Η ΑΕΚ δεν ειχε ποτέ πανω απο εναν στο επαγγελματικο ποδοσφαιρο. Μονο το Μελισσανιδη. Η φαση ειναι "αυτον εχουμε, αυτος ξερει". Διοτι η πλειοψηφια του κοσμου μας δεν ξερει ουτε προκειται να μαθει ποτε. Βυθισμενοι μια ζωη σε προσωπολατρειες, υπερβολες, βυζαντινισμους, ντεμισμους, κλαρινισμους (μπουκοφσκισμους), νοτιαδισμους και σκατα στα μουτρα μας.

Σταλινας εισαι τελικα ρε;

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×